“İyi aile kızı” olmak ve yalnızlık?

Benim çevrem bu konuda biraz yamuk sanırım. Evlenen tüm arkadaşlarım ben dahil nerde eğlence orda sabah tiplerdi. Düz aile kızı olarak tasvir edilen arkadaşlarım da evlendi de daha böyle aile tanıştırması görücü usulü ilerledi. Yada lisede üniversitedeki ilk sevgilisiyle evlendiler. Bir kısmı da yeni devir erkekler kötü diye hayıflanıp oturuyorlar.
Yok aslında benim dediğime çok paralel bu durum. Bu kadar sıkıcı hayatı olanlar da genelde mutaassip çevreden biraz da erkence evleniyor. Sevgili yapıp gününü gün eden böyle içi bayık Feriha dışında kimseyi görmedim 😂

Yok aslında benim dediğime çok paralel bu durum. Bu kadar sıkıcı hayatı olanlar da genelde mutaassip çevreden biraz da erkence evleniyor. Sevgili yapıp gününü gün eden böyle içi bayık Feriha dışında kimseyi görmedim 😂
Benim liseden bir arkadaşım mesela sevgilisi olmadı, üniversitesi de yeni açılan kampüsü olmayan okullardandı. Çevresi de yoktu. Sonra mezun olup döndü aile içinden uzak akraba birini anneler tanıştırdı. Evlendiler. Adam da biraz gezdim tozdum hızlı yaşadım ama karım gözü açılmamış olsun kafasındaymış belli ki. Evlendiler. Bana sorsan adamın kafa tam kırılmalık da arkadaşım onlarla eğlendi benle evlendi diye bundan gizli bir zevk duyuyor. Değişik geliyor ama bana bu kafalar. Tamamen aileme uygun düzgün kadınla evleneyim ailemle de iyi anlaşsın tipi erkek. İtici.
Ama herkesin beklentisi isteği de başka.

Ben hiç marka kıyafet giyiniyor diye dışlanan birini görmedim. Kafam kadar logolu şeyler giyip onu da milletin gözüne sokuyorsa, kasım kasım kasılıp markadan başka bişey konuşmuyorsa falan dışlanır ancak.

Bir de üniversite öğrencisinin giydiği marka ne olabilir allasen? Versaceyle gucciyle dolaşmıyordur ortalıkta heralde. O tip şeyler giyiniyorsa o yüzden dışlanmış da olabilir gerçi😂

Aman bırak çatlasın konuyu açan kişi. Burnu kaf dağında. O bir prenses kimse ona layık değil. Bence çok izole yaşıyor hayatını.

Aman bırak çatlasın konuyu açan kişi. Burnu kaf dağında. O bir prenses kimse ona layık değil. Bence çok izole yaşıyor hayatını.
Bizim beach clublara full makyaj, fönlü saç, topuklu terlikle gelen ablalar gibi dicem ama o ablaların bile bir çevresi var ve beachlerde eğleniyorlar 😂😂

Bizim beach clublara full makyaj, fönlü saç, topuklu terlikle gelen ablalar gibi dicem ama o ablaların bile bir çevresi var ve beachlerde eğleniyorlar 😂😂
Onlarda bir su böreği yapıyorum bir toz alırım kaymak kaymak demiyor ama 😂😂
Yada bir erkeği sarmayla börekle tavlayan kadın olmuş mudur hele üniversite çağlarında😂😂 malum o eve yemeğe çağırmak da başka bir şeye de davettir.

Onlarda bir su böreği yapıyorum bir toz alırım kaymak kaymak demiyor ama 😂😂
Yada bir erkeği sarmayla börekle tavlayan kadın olmuş mudur hele üniversite çağlarında😂😂 malum o eve yemeğe çağırmak da başka bir şeye de davettir.
Valla benim erkek arkadaşlarım bana yemek taşıyordu öğrenciyken. Anneleri gönderiyordu öğrenci kızcağız anne yemeği yesin diye 😂😂😂

Her yere fönlü saçla gidiyorum, marka giyiniyorum deyince aklıma direkt beach club ablaları geldi. Ama börek açanı yoktur tabi onların. Bir de su böreği 🙄

Valla benim erkek arkadaşlarım bana yemek taşıyordu öğrenciyken. Anneleri gönderiyordu öğrenci kızcağız anne yemeği yesin diye 😂😂😂

Her yere fönlü saçla gidiyorum, marka giyiniyorum deyince aklıma direkt beach club ablaları geldi. Ama börek açanı yoktur tabi onların. Bir de su böreği 🙄
Ben Ankarada yaşarken bir fabrikada çalıştım bir dönem. Hanım hanımcık bir mühendis kızımız vardı. Biz öğle arasında sohbet ederdik kız erkek otururduk. Bu bizle muhatap olmazdı. Gelmezdi. Ama sadece erkeklere üzümler börekler kekler getirirdi. Bize asla getirmezdi ama bir süre sonra samimiyet iyice oturunca kızın kekler börekler bize gizlice getirilmeye başladı. Neticede hiç yemekten anlamayan kokoş arkadaşla evlendi oradaki hedef kitle mühendis çocuklardan biri 😂😂
Kızcağız da durumu anladı kesti yavaş yavaş poğaça kek taşımayı 😂😂

Burdaki hanımlar "çok eğlenceli" ve "hızlı" hayatlarını anlatmakta yarışa girmiş maaşallah, sanki soruyu soran kız bunları merak etmiş gibi. Konu sahibi eğer temizlik, yemek yapmak senin hobinse ve kimseye yaranmak için yapmıyorsan hiçbir problem yok. Her insan binbir çeşit. Kime göre neye göre sıkıcısın veya eğlencelisin karşındaki muhattabına göre değisen bir şeydir. Senin gibi gençler de yok değil, sadece sosyal ortamlardan kendini soyutlama hobilerine zaman ayır yeter. İletişimini gözden geçir, senlik bi problem yoksa anlaşamayabilirsin bu da gayet olağan. Benim arkadaşlarım farklı bölümlerden mesela. Neyle mutluysan, nasıl iyi hissediyorsan aynen devam. Erkekler ne isterin tek cevabı yok bir sürü cevabı var
Erkeğine göre değişir. Size benzeyene denk geldiğinizde soru işaretleri geçecektir.

Ben Ankarada yaşarken bir fabrikada çalıştım bir dönem. Hanım hanımcık bir mühendis kızımız vardı. Biz öğle arasında sohbet ederdik kız erkek otururduk. Bu bizle muhatap olmazdı. Gelmezdi. Ama sadece erkeklere üzümler börekler kekler getirirdi. Bize asla getirmezdi ama bir süre sonra samimiyet iyice oturunca kızın kekler börekler bize gizlice getirilmeye başladı. Neticede hiç yemekten anlamayan kokoş arkadaşla evlendi oradaki hedef kitle mühendis çocuklardan biri 😂😂
Kızcağız da durumu anladı kesti yavaş yavaş poğaça kek taşımayı 😂😂

Olan sizin kaçak yediğiniz keklere böreklere olmuş 😂

Anlamadım kar tanesi ? İyi aile kızı olmak ne ya ajdhjdjs alkol alan sosyal olan birileri iyi aile kızı olmuyor mu ? Mesela şuanda 25 yaşındayım senelerce ne alkol kullandım ne de sigara ağzıma bile sürmedim dışarı da pek çıkmazdım ama tam tersi arkadaşlarımda vardı onlarda gayet İYİ AİLE KIZIYDI.

Tam olarak öyle yapmış aslında ama sen ponçik bir poğaça olduğun için konduramıyorsun 😂

Bilemedim kanka bazı konu sahiplerine aşırı gıcık oluyorum bu kızdan nedense o vibei alamadım. Gerçi su an kaçtı bence konu sahibi hic sesi solugu cikmiyor. ipek ongundan sonrasını okumamış olabilir veya neymiş ya bu ipek ongun diyip gidip kitaplarını almış ve su an 5. Kitaba geçmiş ve o yuzden bize cevap vermiyor olabilir. 🤣🤣🤣

Ya bu çocukcagiz bu şekilde kendini övüp kötü aile kızlarını gommemis bence öyle bir vibe almadım bence hafif onyargilisiniz hanımlar.
Yoo kendim çok olgunum iyi aile kızıyım diyorsan diğer tüm akranlarına kötü aile kızı diyorsundur.
Bir de zenginim kıskanıyorlar da eklemiş. Yani devlet üniversiteleri oldukça karmadır hele iyi bir okulsa. Zengin de çok olur fakir de. Bilkent’te okumuyorsan para durumuna göre dışlanma yaşamazsın yani.

Bilemedim kanka bazı konu sahiplerine aşırı gıcık oluyorum bu kızdan nedense o vibei alamadım. Gerçi su an kaçtı bence konu sahibi hic sesi solugu cikmiyor. ipek ongundan sonrasını okumamış olabilir veya neymiş ya bu ipek ongun diyip gidip kitaplarını almış ve su an 5. Kitaba geçmiş ve o yuzden bize cevap vermiyor olabilir. 🤣🤣🤣
Ahaha yok siteye hiç girmemiş. Yamaç paraşütüyle uçuyor olabilir şuvan 😂

Proje çocuk dediğimiz tür bu. Anne baba kendi içinde kalanları çocuğa yaptırmak için ordan oraya taşır durur. 3 yaşında baleye 5 yaşında kemana falan da başlamıştır. Sonra binicilik mutlaka gelir. Mutsuz, doyumsuz, uyumsuz, hayatı öğrenememiş gençler olurlar büyüdükçe.
Ne binicilik ne de yamaç paraşütü yapmamı ailem teşvik etmedi. Sandığınız gibi proje değilim, olsaydım başarısız olurdum muhtemelen. sıkıntım şu, gördüğüm bataklığa girerek mi öğrenmek zorundayım hayatı? Görüyorum, arkadaşlarıma ve saygı duyduğum insanlarla münakaşa ediyorum ve çevresinden dolaşıyorum. Böyle yapınca da “genç” gibi hissetmiyorum ve sıkılıyorum.

X