“İyi aile kızı” olmak ve yalnızlık?

olur mu, ayse kulinle beraber ayni donem robert kolejinde okumus. sonra babasi onu amerikaya gondermis egitim icin.
amerika da yüksek öğrenim yapmış mı bilemiyorum belki bir programdır. Şöyle bir ropörtajını anımsıyorum babası üniversitesine engel olunca kendisini kurslara vermiş. Babası kardeşinin yüksek öğrenim yapıp mezuniyetine gidince cok şükür üniversite mezuniyetini gördüm demiş adam hatta bu sözü baya dokunmuş ipek onguna.

İpek ongun bildiğim kadarıyla babası tarafından yüksek öğrenimi engellenmiş bir kadın. İçine baya dert olmuş haklı olarak . Kitaplarında sanırım yaşamak istediği fantastik alemleri yansıtmış ama baya fantastik . 😁Yada hayat onun kitap yazdığı dönemler bu kadar güç değildi bilemiyorum .

Bence gerçekten hayat o kadar zor değildi 90larda ve 2000lerde. Bence gerçekten kadinin anlattığı ortamın gerçek bir tarafı vardı. Serra zaten fiziksel olarak eğitim ve yaşam tarzı olarak kadının iki kızının bir karışımı. Kadının küçük kızı blog yazıyor çocuk eğitimi hakkında ve tarzı, üslubu filan tam Serra. Ama serranin aksine tatlı ve içten bir kadına benziyor.

Bence gerçekten hayat o kadar zor değildi 90larda ve 2000lerde. Bence gerçekten kadinin anlattığı ortamın gerçek bir tarafı vardı. Serra zaten fiziksel olarak eğitim ve yaşam tarzı olarak kadının iki kızının bir karışımı. Kadının küçük kızı blog yazıyor çocuk eğitimi hakkında ve tarzı, üslubu filan tam Serra. Ama serranin aksine tatlı ve içten bir kadına benziyor.
Serra tam kabız bir tipti ya.

Valla benim olduğum ortamda rezil olmazsınız utanmadan kizcagizin konusunu ipek ongunla sabote eden ilk kişiyim 😁 ben serranin çocuğu ergen olana kadar okudum. İğrenç kitaplar ama kiskana kiskana okudum serraya bir sonraki kitapta kesin nazar değecek boşanacak.
Seri devam ediyor mu 🤭 bir ara acayip takmıştım. Çoğunu okudum. Nerede kaldım hatırlamıyorum 😁 Serra deyince direk kitap aklıma geldi ama, yok değildir, ünlü biri mi ki demeden de kendimi alamadım. Yeni ünlüleri tanımıyorum 🥴 tvyi hayattan çıkardık. Bazen arabada radyo açıyoruz yeni şarkıları öyle duyuyoruz. O nedenle şüphe duydum

Bende iyi kız denecek, inek öğrenciydim. Gerçekten inektim 🤣 hocanın yapmadığını yapar, üstüne dersten sonra hocaya anlatırdım🤦

Gezdim ama az. Keşke çok gezseydim. Dibine kadar yaşasaydım diyorum. Okul bitti, atandım ve evlendim. Evlendikten sonra kocamla gezdim, ama o zamanın tadı farklı olurdu sanki... İlla alkollü, uyuşturuculu parti parti gezmeyin ama yaşının tadını çıkar derim...

Devlet okulunda okuyorum ve “zengin” olduğum için bölüm arkadaşlarım tarafından haksız bir nefrete maruz kalıyorum (marka kıyafetlerimden bu çıkarımda bulunmuşlar) yani okuldan birileriyle bir aşk tutturabileceğimi sanmıyorum.

Bebeğim senden hiçbir şey olmaz. Büyük ihtimal sonradan görme, ticaretle köşeyi dönebilmiş ailenin aynı özellikleri taşıyan kızısın. Sana bir tane baba parasıyla yaşayan ezik bir şey bulurlar onunla sevgili olur evlenirsin.

Marka kıyafetten bu çıkarımı kimse çıkaramaz çünkü her şeyin sahtesi var, ikinci eli var. Sen kimseyle düzgün ve sağlıklı arkadaşlık edemediğin için bunu kendine bahane ediyorsun.

Ya aramızda serraya özenen sadece ben miyim arkadaşlar? Hepiniz mi mutlusunuz Allahsizlar? Hadi seni biliyoruz sen mutlusun kardom haklısın da ne özenicen ama kimse mi ozenmiyor bir tek ben mi regl öncesi hayatı sorgulama modundayim şu an? 😭 biriniz de ya çok haklısın keşke biz de babaannemizin bulduğu zengin kart adamla evlenip siteye taşınıp cocuk yapıp 1000 sene aynı turizm firmasında calissaydik oraya bizi ortak yapsalardi ve fon çekip hafif bir allık sürüp liseden 80 senelik arkadaşlarla diyeti tatlı paylaşarak bozsaydik demiyor neden???
Okurken bile özenmezdim ben ya. İçine 40 yaş teyze kaçmış sıkıcı bir tipti. Çeşmedeki kuzen bile daha özenilecek bir insandı yani.
Bir de görücü usulü evlilik yapmasına da ne özeneyim ki direkt kötüsünü gördük bunu bulduk aldık demiş.

Hanim kizim (baska sekilde hitap edemem size, benden daha olgunsunuz ama olsun)

Gidip ot falan kullanma tabi ama en azindan yasitlarin ne yasiyor, neler trend, neleri seviyor nefret ediyor bilecek kadar yasitlarina benzeki iddia ettigin o pozitif enerji konusmana da yansisin.

Universite arkadas grubumun en fakiriydim, bak fakiriydim diyorum ama okula arabayla gidiyordum mesela, tum arkadaslarim ya burokrat cocuguydu, ya da babasi muteahhitti, milletvekili bakan cocuklariydi hepsi. Ben de burokrat cocuguydum ama benim babam sanirim ailesindeki tek okumus kisi oldugundan kokten zenginligimiz olmadigi icin digerleri gibi cok zengin değildik diyelim.

Bizim erkek arkadaslarimizdan biri senin erkek versiyonundu, yemek yapar, dagcilik kulubune gider, aksam babasiyla is toplantilarina katilir, sonra eve gecer saati gelmeden uykusuna yatardi.

Aramizda en duzgun evlilik yapan bu cocuk oldu, bi tik gorucu usulu gibiydi (sanirim) ama cocuk mutlu. Esi ve sarisin ikiz kizlariyla, Koru'da havuzlu malikanesinde oturuyor.

Ben mesela mustakildeyim ama su an iki bebemle arabasiz bir hayat suruyorum. Keske bi tik bende uslu kiz olsaydım diyorum bazen, hos alkolum sigaram yoktu, hayatimda uyusturucu icilen bir ortama da girmedim ama arkadaslarla gece cikar, iceni si*ani eve dagitirdim, birgun bile ya sen alkol almiyorsun sohbetin acmiyor durumuna dusmedim.

Unideyken sevgilim vardi ama mahallemin serserisiydi. Kendisinden sonra 7 yil hic iliski yasamadim, sonra eşimle tanistim, esim de iyi aile cocugu degil, kotu ailenin iyi cocugu, gencliginde serseriymis ama durulmus bir adam. Cunku ailesinin yasadiklarindan ders cikarmis, ben bu donguyu kiracagim diyebilmis biri.

Yani dort dortluk olmak her zaman iyi ve sahane degil, hata yapmadan genclik olmaz. Sen benden de beter orta yasli hayati yasiyorsun gibi geldi bana.

Ipek Ongun'u birkac sefer okumayi denemis, ic sikintisina yenik dusup okuyamamis bir kadin olarak, ustteki bilgi akisina dahil olamadigim icin utanc duyarak ayriliyorum su an. Ama Serra bana bayaği uyuz biri gibi geldi.

Hanim kizim (baska sekilde hitap edemem size, benden daha olgunsunuz ama olsun)

Gidip ot falan kullanma tabi ama en azindan yasitlarin ne yasiyor, neler trend, neleri seviyor nefret ediyor bilecek kadar yasitlarina benzeki iddia ettigin o pozitif enerji konusmana da yansisin.

Universite arkadas grubumun en fakiriydim, bak fakiriydim diyorum ama okula arabayla gidiyordum mesela, tum arkadaslarim ya burokrat cocuguydu, ya da babasi muteahhitti, milletvekili bakan cocuklariydi hepsi. Ben de burokrat cocuguydum ama benim babam sanirim ailesindeki tek okumus kisi oldugundan kokten zenginligimiz olmadigi icin digerleri gibi cok zengin değildik diyelim.

Bizim erkek arkadaslarimizdan biri senin erkek versiyonundu, yemek yapar, dagcilik kulubune gider, aksam babasiyla is toplantilarina katilir, sonra eve gecer saati gelmeden uykusuna yatardi.

Aramizda en duzgun evlilik yapan bu cocuk oldu, bi tik gorucu usulu gibiydi (sanirim) ama cocuk mutlu. Esi ve sarisin ikiz kizlariyla, Koru'da havuzlu malikanesinde oturuyor.

Ben mesela mustakildeyim ama su an iki bebemle arabasiz bir hayat suruyorum. Keske bi tik bende uslu kiz olsaydım diyorum bazen, hos alkolum sigaram yoktu, hayatimda uyusturucu icilen bir ortama da girmedim ama arkadaslarla gece cikar, iceni si*ani eve dagitirdim, birgun bile ya sen alkol almiyorsun sohbetin acmiyor durumuna dusmedim.

Unideyken sevgilim vardi ama mahallemin serserisiydi. Kendisinden sonra 7 yil hic iliski yasamadim, sonra eşimle tanistim, esim de iyi aile cocugu degil, kotu ailenin iyi cocugu, gencliginde serseriymis ama durulmus bir adam. Cunku ailesinin yasadiklarindan ders cikarmis, ben bu donguyu kiracagim diyebilmis biri.

Yani dort dortluk olmak her zaman iyi ve sahane degil, hata yapmadan genclik olmaz. Sen benden de beter orta yasli hayati yasiyorsun gibi geldi bana.

Ipek Ongun'u birkac sefer okumayi denemis, ic sikintisina yenik dusup okuyamamis bir kadin olarak, ustteki bilgi akisina dahil olamadigim icin utanc duyarak ayriliyorum su an. Ama Serra bana bayaği uyuz biri gibi geldi.

İşte anlatmaya çalıştığım buydu. Yani aslında dediğim hiç dışarı çıkmasın temizlik yapsın full degil. Ama sıkıcı diye tabir edilen insanların genelde (her zaman degil) guvenli bağlanan bir yapısı oluyor. Karakterlerindeki ve cabasiz konformizmleri onları pek de risk almamaya güvenli seçimler yapmaya itiyor. Bu insanlarda para da varsa tabi ki mutlu oluyorlar.

Buradaki konulardan gördüğüm üzere neden illa bir partner arayışı var insanlarda yaşınız genç maddi durumunuz iyi yani neden illa biri yani vakti saati vardır neden sabırsızlık konularda görüyorum bir sabırsızlık da söz konusu
Hormonal. Biyolojik olarak en doğurman yaşlar ve bir erkeğin arkadaşlığına, beğenmesine ve sevilmesine ihtiyacı var. Bence yaş aralığı olarak da hayatı yaşanacak en güzel yaşlar. İlerde sevgili eş vs. olur ama hayatta bazı fırsatlar özellikle single ken yapabileceğin şeyler uçuyor elinden. Gez dolaş, öğren, gözde bekar ol :)

İşte anlatmaya çalıştığım buydu. Yani aslında dediğim hiç dışarı çıkmasın temizlik yapsın full degil. Ama sıkıcı diye tabir edilen insanların genelde (her zaman degil) guvenli bağlanan bir yapısı oluyor. Karakterlerindeki ve cabasiz konformizmleri onları pek de risk almamaya güvenli seçimler yapmaya itiyor. Bu insanlarda para da varsa tabi ki mutlu oluyorlar.
Ama mutluluk da göreceli işte.
Ben çocuklu orta yaşlı halimle hala gece hayatından keyif alıyorum.
Ultra zengin ama yemek yapmalı temizlik yapmalı sosyal hayatın kısıtlı olduğu bir hayat tercih etmezdim. Ben orta halli ama arada çıkıp gezip tozacağım sosyalleşeceğim bir hayatı tercih ederim

Bebeğim senden hiçbir şey olmaz. Büyük ihtimal sonradan görme, ticaretle köşeyi dönebilmiş ailenin aynı özellikleri taşıyan kızısın. Sana bir tane baba parasıyla yaşayan ezik bir şey bulurlar onunla sevgili olur evlenirsin.

Marka kıyafetten bu çıkarımı kimse çıkaramaz çünkü her şeyin sahtesi var, ikinci eli var. Sen kimseyle düzgün ve sağlıklı arkadaşlık edemediğin için bunu kendine bahane ediyorsun.
Ben hiç marka kıyafet giyiniyor diye dışlanan birini görmedim. Kafam kadar logolu şeyler giyip onu da milletin gözüne sokuyorsa, kasım kasım kasılıp markadan başka bişey konuşmuyorsa falan dışlanır ancak.

Bir de üniversite öğrencisinin giydiği marka ne olabilir allasen? Versaceyle gucciyle dolaşmıyordur ortalıkta heralde. O tip şeyler giyiniyorsa o yüzden dışlanmış da olabilir gerçi😂

Ama mutluluk da göreceli işte.
Ben çocuklu orta yaşlı halimle hala gece hayatından keyif alıyorum.
Ultra zengin ama yemek yapmalı temizlik yapmalı sosyal hayatın kısıtlı olduğu bir hayat tercih etmezdim. Ben orta halli ama arada çıkıp gezip tozacağım sosyalleşeceğim bir hayatı tercih ederim
Ultra zenginler yemek temizlik yapmıyordur diye düşünüyorum. 😅 keyif için arada yemek yapmak okey de temizlik bilemedim.
Konu bu değil tabii. Mesajın açık.

Ultra zenginler yemek temizlik yapmıyordur diye düşünüyorum. 😅 keyif için arada yemek yapmak okey de temizlik bilemedim.
Konu bu değil tabii. Mesajın açık.
İşte konu sahibi marka çanta takan yelken gibi sporlar yapan bir profilim diyor sonra su böreği yapıyorum diyor.
Bana da tuhaf geldi ondan.
Yani bahsettiği profilse neden ev işindeki mükemmelliğini uzun uzun övüyor diyor insan.

İşte konu sahibi marka çanta takan yelken gibi sporlar yapan bir profilim diyor sonra su böreği yapıyorum diyor.
Yani bahsettiği profilse neden ev işindeki mükemmelliğini uzun uzun övüyor diyor insan.
Çünkü erkekler böyle tiplerden hoslaniyor sanıyor. Hangi erkekler ama yani🙄 20 yaşlarında üniversitede eğlenmek isteyenler değil bunlar belli ki çünkü börek pastaneden de alınıyor. İnsanlar karşı cinsi başka sebeplerden seçiyor genelde.

Bursa sosyetesi biraz boyle Khomyuk. Belki hanim kizimiz oradandir.

Çünkü erkekler böyle tiplerden hoslaniyor sanıyor. Hangi erkekler ama yani🙄 20 yaşlarında üniversitede eğlenmek isteyenler değil bunlar belli ki çünkü börek pastaneden de alınıyor. İnsanlar karşı cinsi başka sebeplerden seçiyor genelde.
Yani erkek kadın herkes genelde daha eğlenceli, sohbeti açan insanları severler. İyi su böreği yapıyor evi de temiz diye aşık olmaz yani 😁
Hayatımda su böreği yapmadım şahsen hiç böyle bir özellikte aranmadı bende
Anneannelerimizin döneminde makbul olan o olabilir tabii de bu zamanda değil.

Bursa sosyetesi biraz boyle Khomyuk. Belki hanim kizimiz oradandir.
Valla en yakın arkadaşımın kuzeni Bursalı bir zengin aile çocuğuyla evlendi. Ailede muhafazakar. Kız çok zeki başarılı ve seküler bir ailenin kızı. Açık giyinir. Çocukla da Uludağ’da kayakta tanıştılar. O aileye düğünde şaraplı yemekli düğün yaptırdı.
Yeni nesil erkeklerde bence böyle şeyler kalmadı. En azından kendisi de muhafazakar değilse kalmadı.
Hanım kızımız biraz daha erken doğsa iyiymiş aslında

Yani erkek kadın herkes genelde daha eğlenceli, sohbeti açan insanları severler. İyi su böreği yapıyor evi de temiz diye aşık olmaz yani 😁
Hayatımda su böreği yapmadım şahsen hiç böyle bir özellikte aranmadı bende
Anneannelerimizin döneminde makbul olan o olabilir tabii de bu zamanda değil.
Şimdi tabi yalan olmasın ben eşimi seçerken tüm ev işleri ve yemeğe belli bir oranda yeteneği ve hevesi olan birini seçtim 😂 ama erkekler biraz daha nasıl kibar diyeyim a.salak oluyorlar yani😂 herkesin çevresinde elinden hiçbir şey gelmeyen ama kakara kikiri eğlenen ve kendisini el üstünde tutan biriyle evlenmiş kadınlar vardır 😂 biraz eğlenceli olmak lazım. Ha insan eğlenceli olmayabilir ama bunu da iyi aile kızıyım her şeyim var neden yalnızım diye yazınca uyarmak istiyor insan.

Şimdi tabi yalan olmasın ben eşimi seçerken tüm ev işleri ve yemeğe belli bir oranda yeteneği ve hevesi olan birini seçtim 😂 ama erkekler biraz daha nasıl kibar diyeyim a.salak oluyorlar yani😂 herkesin çevresinde elinden hiçbir şey gelmeyen ama kakara kikiri eğlenen ve kendisini el üstünde tutan biriyle evlenmiş kadınlar vardır 😂 biraz eğlenceli olmak lazım. Ha insan eğlenceli olmayabilir ama bunu da iyi aile kızıyım her şeyim var neden yalnızım diye yazınca uyarmak istiyor insan.
Benim çevrem bu konuda biraz yamuk sanırım. Evlenen tüm arkadaşlarım ben dahil nerde eğlence orda sabah tiplerdi. Düz aile kızı olarak tasvir edilen arkadaşlarım da evlendi de daha böyle aile tanıştırması görücü usulü ilerledi. Yada lisede üniversitedeki ilk sevgilisiyle evlendiler. Bir kısmı da yeni devir erkekler kötü diye hayıflanıp oturuyorlar.

X