“İyi aile kızı” olmak ve yalnızlık?

Sanırım bu forumda neredeyse teyzesi yaşında olduğumuz kızlara saçma bir şeyler yazıp çıkmaktı misyonumuz, karıştırmış olabilirim. Oysa öneri ve ciddi mesajlar istediğimi belirttiğimi sanıyordum.
Yok şekerim, kurallar dahilinde istediğimiz yorumu yapabiliyoruz. Herhangi bir misyonumuz yok yani. Bak bir şey daha öğrendin.

Bu arada neredeyse değil, senin yaşında yeğenim var. Bu şekilde temizlik yemek yaparım, iyi aile kızıyım, ciddi ilişki arıyorum diye ortalıkta dolaşsa “çocuğum sen gencecik insansın” başlıklı ciddi bir konuşma yaparız teyze yeğen.

Pozitif diye anlattığım şeyleri seven kimseyi tanımadınız, ne seviyor erkekler?
Akşamları eğlenmeye çıkan, ailesinin iznine bağlı olmayan, parti içki ortamlarını kötü alışkanlık olarak görmeyen insanları seviyorlar. Diğer türlü muhafazakar bir ortam bulmak lazım. O kadar sıkıcı bir hayatı 23 yaşında kaç erkek ister ki

Ya bilmiyorum yanlış mıyım ben 36 yaşındayım ve 14 yaşımda bile her gün okuldan kaçıp içki içer ve Beyoğlu'nda sabahlardim. Ama vardı benim çevremde de böyle dışarı çıkmayan içki içmeyen çalışkan derli toplu büyümüş de kuculmus gencler. Onları öldürsen ertesi gün sınav oldugu aksam disari cikaramazdin. Zaten bizim takildigimiz yerlere gelmezlerdi daha şık restoranlara giderlerdi büyük adam gibi sağlıklı yasarlardi. Ciddi ilişkileri olmadan cinsellige sıcak bakmazlardi da. Bize o zamanlar eğlenceli gelmezlerdi tabi ama anormal de gelmezlerdi yani severdim çoğunu. Hatta çoğu Fen B sınıfında toplanmıştı o sınıfa Pembe derdik parfüm koktuğu için sınıf. Ama dislamazdik yani severdik çoğunu. Böyle gençler hep vardi bence. Her genc ayni yasamiyor ki. Bu kızımızın kendi gibi bakış açısına sahip bir arkadaş grubu bulamaması garibime gitti. Butun 23 yasindaki gençler mi cinselligi ilk aydan yaşıyor artık bana olası gelmiyor. Biz y kuşağında da cinsellik hizli yasanmaya baslamisti ama farklı farklı bakış açıları vardı ve saygı duyulurdu sanki.

Arkadaşım bence sakın kendinden büyük birinin arayışına girme. Elbette vardır sana benzeyen birileri çıkar yani ortamlarında. Hobilerine normal hayatına devam et.

Akşamları eğlenmeye çıkan, ailesinin iznine bağlı olmayan, parti içki ortamlarını kötü alışkanlık olarak görmeyen insanları seviyorlar. Diğer türlü muhafazakar bir ortam bulmak lazım. O kadar sıkıcı bir hayatı 23 yaşında kaç erkek ister ki

Muhafazakar değil ki ama bu kız. Yani muteyeddin değil. Ben anladım anlattığı profili sanki. İpek Ongun kitaplarını hatırlar mısın? Öyle yasayan bir arkadaş gibi. Mizacı o çocuğun. Bizim gençliğimizde gerçekten öyle bir genç profili de vardı yani. Şu an yok mudur bence vardır hala.

Ben gençlerin koyduğu reelslere bakıyorum hepsi sabah kalkıp yoga yapıp yeşil smoothie içiyor günlük yaziyor gece de serum sürüp uyuyor benim sosyal medyada gördüğüm hepsi bu hanım kız gibi yaşıyor ondan şaşırdım bu kizimizin dışlanmasina. Ama muhtemelen cinsellik konusunda çok açıklar gençler yani hemen sevişmek ve sevgili olmamak situationship filan takılmak istiyorlar belki orada farklilasiyor olabilir konu sahibi.

Son düzenleme:
Muhafazakar değil ki ama bu kız. Yani muteyeddin değil. Ben anladım anlattığı profili sanki. İpek Ongun kitaplarını hatırlar mısın? Öyle yasayan bir arkadaş gibi. Mizacı o çocuğun. Benim gençliğimde gerçekten öyle bir genç profili de vardı yani. Şu an yok mudur bence vardır hala.
Ay ipek obgun kitapları 😂😂 dünyanın en salak ve beceriksiz kızı ama nedense her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyor ve nedense de gerçekten hep şansına iyi şeyler kazanıyor 😂 çok gerçek dışı bir kitaptı, geçenlerde bir yerde incelemesini izlemiştim de nelere özenmişiz küçükken demiştim 😂 kız böyle öğrenci evine çıkıyordu da işte evini dekore ediyordu. DEKORE EDIYORDU😂 biz öğrenci evine cikinca koltuklarımız takım olmadığı gibi tabaklarimiz bile takım değildi, ayni boyda bardagimiz bile yoktu 🥲Hey gidi.

Ya partiye gitmeyen, içki içmeyen ve bununoitu alışkanligim yok diye anlatan insan normal standartta eğlenceli bir genç kız değildir. Ev işi yemek yapmayı, eglenceden uzak olmayi vs pozitif olarak anlatıyor, bunlar belki 30 sene önce o yaş grubunda çok popülerdi, olabilir ama şu an 23 yaşında genç bir erkeğin aradığı şeyin bu olması çok zor. Akşam dışarı çıkmayan birisini diğer insanlara rağmen sevmek için ya gerçekten kız çok güzeldir katlanır ya da çocuk da muhafazakardir hoşuna gider. Üniversite ortamında kim ister ki böyle bir sevgili hayatı, bilmiyorum yani ben görmedim duymadım.

Bir insan gençliğinin başında, üstelik üniversite gibi hayatta bir kere yaşanacak bir dönemde neden temizlikten keyif alıyorum, Evimde temizlik yapıyorum yemek yapıyorum der ki? Neden hanım hanımcık olmak ister? Sizin yaş grubunuz konser konser gezip gençlik kamplarında anı biriktirmek istiyor.
20lerinin başını heba ediyorsun. Temizliği ev düzenini bir ömür yapacaksın. Paran da varmış. Arkadaşlarınla boş muhabbetler et, bara eğlenceye git illa içmen gerekmiyor ya, konserlere git, geç saatlere kadar iskambil oyna.
Biraz gençliğini yaşa. Ciddi ilişki ev temizliği, yemek yapma gibi şeyleri otuzdan sonra yapacaksın zaten.
Sorumluluklarını erkenden sırtlamak çpk saçma değil mi?
Senin yaşında ben ciddi ilişki istemiyordum ki 20 sene öncesinden bahsediyorum bak. Barda çalanlarla flörtleşiyor, gittiğimiz barın işletmecisiyle ahbap oluyorduk. Hayatımın en çok oyun oynadığım dönemiydi.
Ev temizliği yemek işlerine 30dan sonra mecbur girdim zaten. İyi ki 20lerimi yaşıma göre yaşamışım diyorum.
Sen de biraz sal çocuğum gençliğini yaşa

Ay ipek obgun kitapları 😂😂 dünyanın en salak ve beceriksiz kızı ama nedense her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyor ve nedense de gerçekten hep şansına iyi şeyler kazanıyor 😂 çok gerçek dışı bir kitaptı, geçenlerde bir yerde incelemesini izlemiştim de nelere özenmişiz küçükken demiştim 😂 kız böyle öğrenci evine çıkıyordu da işte evini dekore ediyordu. DEKORE EDIYORDU😂 biz öğrenci evine cikinca koltuklarımız takım olmadığı gibi tabaklarimiz bile takım değildi, ayni boyda bardagimiz bile yoktu 🥲Hey gidi.

Ya partiye gitmeyen, içki içmeyen ve bununoitu alışkanligim yok diye anlatan insan normal standartta eğlenceli bir genç kız değildir. Ev işi yemek yapmayı, eglenceden uzak olmayi vs pozitif olarak anlatıyor, bunlar belki 30 sene önce o yaş grubunda çok popülerdi, olabilir ama şu an 23 yaşında genç bir erkeğin aradığı şeyin bu olması çok zor. Akşam dışarı çıkmayan birisini diğer insanlara rağmen sevmek için ya gerçekten kız çok güzeldir katlanır ya da çocuk da muhafazakardir hoşuna gider. Üniversite ortamında kim ister ki böyle bir sevgili hayatı, bilmiyorum yani ben görmedim duymadım.

Ben hatırlıyorum ya öyle bi grup olduğunu. Bizim üniversite sınıfında vardı beraber isvicreye kayaga gitmislerdi bir sene bana cok garip gelmişti. Bir kızın şoförü vardı her yerden onu alıyordu arayıp bilmemkim abi ben kuaföre gidiyorum dersten sonra beni alır mısın derdi. Beyoğlu taksim kadikoy asla gelmiyordu sadece akşam yemeğine çıkıyordu lüks restoranlarda 20 yaşında kız. Başka bir kız da her cuma aile yemeğine gidiyordu anneannesi ve dedesiyle. Bunlarin çoğunun sevgilisi vardı arabası vardı 2 3 4 senelik sevgilileriyle düzenli ilişkileri vardı aileleri de tanırdı filan. Hiç genç gibi gelmezlerdi bana da ama şu an çoğunun iyi işi gücü var evliler çocukları var hepsi alacatida kumsalda veya boğazda yalida düğün yaptı. Bilmiyorum öyle mi olmalı insan. Ben şu an bile stabil ve sağlıklı yaşayamıyorum ve su an o tiplere özeniyorum açıkçası biraz. Sanki ta gençken derli toplu olsam şu an da hayatım bambaşka olabilirdi filan gibi geliyor 😅 Mesela kedim yerdeki camasirlara işemezdi ve en değerli varlığım şirketin bana tahsis ettiği laptop olmazdı veya arkadaşlar yumurta dondurmaktan bahsederken "abi daha genciz yeaa" demezdim gibi geliyor. Veya ben kendi adhdli bir fakir olmamın suçunu 15 sene önceki gece hayatıma, içki ve uyuşturucuya atıyorum pek bilemedim 🤣

Ama geçen diyetisyenim genc bir kiz doğum tarihimi 1988 değil 1998 anladı ve 36 yaşında olduğuma inanamadı tek tesellim genç göstermek. En azından yaslanmadik.

Son düzenleme:
Ben hatırlıyorum ya öyle bi grup olduğunu. Bizim üniversite sınıfında vardı beraber isvicreye kayaga gitmislerdi bir sene bana cok garip gelmişti. Bir kızın şoförü vardı her yerden onu alıyordu arayıp bilmemkim abi ben kuaföre gidiyorum dersten sonra beni alır mısın derdi. Beyoğlu taksim kadikoy asla gelmiyordu sadece akşam yemeğine çıkıyordu lüks restoranlarda 20 yaşında kız. Başka bir kız da her cuma aile yemeğine gidiyordu anneannesi ve dedesiyle. Bunlarin çoğunun sevgilisi vardı arabası vardı 2 3 4 senelik sevgilileriyle düzenli ilişkileri vardı aileleri de tanırdı filan. Hiç genç gibi gelmezlerdi bana da ama şu an çoğunun iyi işi gücü var evliler çocukları var hepsi alacatida kumsalda veya boğazda yalida düğün yaptı. Bilmiyorum öyle mi olmalı insan. Ben şu an bile stabil ve sağlıklı yaşayamıyorum ve su an o tiplere özeniyorum açıkçası biraz. Sanki ta gençken derli toplu olsam şu an da hayatım bambaşka olabilirdi filan gibi geliyor 😅 Mesela kedim yerdeki camasirlara işemezdi ve en değerli varlığım şirketin bana tahsis ettiği laptop olmazdı veya arkadaşlar yumurta dondurmaktan bahsederken "abi daha genciz yeaa demezdim" gibi geliyor. Veya ben kendi adhdli bir fakir olmamın suçunu 15 sene önceki gece hayatıma, içki ve uyuşturucuya atıyorum pek bilemedim 🤣
Ya senin anlattığın pek bu profil gibi gelmedi ama. Bu kızın sevgilisi ile düzenli olarak akşam yemeğine çıkıp isvicreye tatile gidebileceğini sanmıyorum 🤔 baya baya ev hanımı gibi elim lezzetlidir, akşam çıkmam, içkim kumarim yok diye anlatıyor, adeta bir Feriha yani sıfır eğlence 😅 ben ODTÜ mezunuyum, bizde öyle fazla asortik tipler yoktu, biz normal içip içip dağıtan, kuytu köşelerde sevişen, arada eylem yapıp cop yiyen tiplerdik 😂

Ya senin anlattığın pek bu profil gibi gelmedi ama. Bu kızın sevgilisi ile düzenli olarak akşam yemeğine çıkıp isvicreye tatile gidebileceğini sanmıyorum 🤔 baya baya ev hanımı gibi elim lezzetlidir, akşam çıkmam, içkim kumarim yok diye anlatıyor, adeta bir Feriha yani sıfır eğlence 😅 ben ODTÜ mezunuyum, bizde öyle fazla asortik tipler yoktu, biz normal içip içip dağıtan, kuytu köşelerde sevişen, arada eylem yapıp cop yiyen tiplerdik 😂

Evet kardeşim de odtulu bir ara 100. Yılda yasadim onunla, ise giderken sabah uyandığımda evde "kk abla sen de içer misin?" Diyen tipler olurdu evimizde 🤣 ben Galatasaray hukukta gördüm bu dediğim tipleri Fransız lisesi mezunuydu sınıfın bir kısmı ve genelde liselerinin en çalışkanlari. O zamanlar bana aşırı yaşlı gelirlerdi. Sanki hicbir psikolojik sorunlari yoktu ve ev dekore etmek ve ticaret hukuku sınavıni vermekten baska dertleri de yoktu. Ama bir yandan sosyolojiden felsefeden filan da arkadaşlarım vardı onlar tam hadi icelim trockist grubun soylesisine gidelim tutuklu öğrencilere özgürlük, hayatın anlamı nedir bilmem ne kafasindaydi onları severdim ben. Şu an çoğu işsiz. Azi akademisyen ve az kazanıyor. Bazısı çevirmen oldu. Ben de avukat olmadim dedim ki iyyyy bu konformistlerin yolundan mi gidecegiz anlamli bir seyler yapayim. Gorduk anlamli seyi. Simdi instagram var ve o çalışkan cici avukat arkadaşlarımın çocukları ve bahçeli evleri önüme düşüyor. 15 yaşında nevizadede sabahladigimiz arkadaşlarıma bakıyorum çoğu doktorali issiz, ve toplumun dikiş tutturamadi dediği tarzda hayatları var. Bekar, çocuksuz, evsiz, arabasiz, düzenli işi yok. Ben de bakıyorum gençligimden 3 sene Afrika'da 3 sene güneydoğuda geçti ne bende para var ne sevgilimde, kendimi 15 yaşında sanıyorum ama çok yorgunum. Kucumsedigim düzenli hayatlar, stabil psikolojiler şu an hala düzenli ve stabil. Neyse muhtemelen biraz abarttım ama bence ipek ongun tarzi sıkıcı bir insan olmanın bazı faydaları var ya. Okurken bu ne lan derdim ama o hayat tarzı aslında yararlı bir hayat tarzı bence.

Evet kardeşim de odtulu bir ara 100. Yılda yasadim onunla, ise giderken sabah uyandığımda evde "kk abla sen de içer misin?" Diyen tipler olurdu evimizde 🤣 ben Galatasaray hukukta gördüm bu dediğim tipleri Fransız lisesi mezunuydu sınıfın bir kısmı ve genelde liselerinin en çalışkanlari. O zamanlar bana aşırı yaşlı gelirlerdi. Sanki hicbir psikolojik sorunlari yoktu ve ev dekore etmek ve ticaret hukuku sınavıni vermekten baska dertleri de yoktu. Ama bir yandan sosyolojiden felsefeden filan da arkadaşlarım vardı onlar tam hadi icelim trockist grubun soylesisine gidelim tutuklu öğrencilere özgürlük, hayatın anlamı nedir bilmem ne kafasindaydi onları severdim ben. Şu an çoğu işsiz. Azi akademisyen ve az kazanıyor. Bazısı çevirmen oldu. Ben de avukat olmadim dedim ki iyyyy bu konformistlerin yolundan mi gidecegiz anlamli bir seyler yapayim. Gorduk anlamli seyi. Simdi instagram var ve o çalışkan cici avukat arkadaşlarımın çocukları ve bahçeli evleri önüme düşüyor. 15 yaşında nevizadede sabahladigimiz arkadaşlarıma bakıyorum çoğu doktorali issiz, ve toplumun dikiş tutturamadi dediği tarzda hayatları var. Bekar, çocuksuz, evsiz, arabasiz, düzenli işi yok. Ben de bakıyorum gençligimden 3 sene Afrika'da 3 sene güneydoğuda geçti ne bende para var ne sevgilimde, kendimi 15 yaşında sanıyorum ama çok yorgunum. Kucumsedigim düzenli hayatlar, stabil psikolojiler şu an hala düzenli ve stabil. Neyse muhtemelen biraz abarttım ama bence ipek ongun tarzi sıkıcı bir insan olmanın bazı faydaları var ya. Okurken bu ne lan derdim ama o hayat tarzı aslında yararlı bir hayat tarzı bence.
Ailesi zengin olanların tabi ki şu an bahçeli evleri, güzel hayatları olur, bunda anormal bir durum yok. O para kimde olsa mutlu olur 😂 benim takıldığım nerdeyse tüm arkadaşlarım da şu an çok iyi yerlere geldiler, tamamına yakını yurt disinda zaten. Bilemiyorum ya 20 yaşında emekli gibi yaşamaya gerek yok bence, şu an istesem de o enerjim yok. Zaten öyle biri olsam kimseyle de takilamazdim o yaşta, kim ister akşam ailesinden izin alan birini yanında?

Ailesi zengin olanların tabi ki şu an bahçeli evleri, güzel hayatları olur, bunda anormal bir durum yok. O para kimde olsa mutlu olur 😂 benim takıldığım nerdeyse tüm arkadaşlarım da şu an çok iyi yerlere geldiler, tamamına yakını yurt disinda zaten. Bilemiyorum ya 20 yaşında emekli gibi yaşamaya gerek yok bence, şu an istesem de o enerjim yok. Zaten öyle biri olsam kimseyle de takilamazdim o yaşta, kim ister akşam ailesinden izin alan birini yanında?

Evet ben sanırım zenginlikle iyi aile çocuğu olmayı karıştırdım biraz ve fazla uzun bir iç dökme oldu 😅 Güzel yaşam tarzları muhtemelen gece dışarı cikmadiklari için değil paraları olduğu için 😔 muhtemelen ben de gençken gezdim diye değil yanlış seçimlerim yüzünden bu haldeyim. Bir an sanki başka bir bağlantı kurdum gibi gelmişti hani gençken sıkıcı olmak ve başarılı bir yaşam arasında ama pek sağlam kuramadım 🤷🏻‍♀️ gençken sıkıcı sayilmayip çok da başarılı olan da bir sürü insan var dediğiniz gibi. Bir de 20 sene sonra dün biraz tutunamayanlar kitabini okuyup tribe girdim de.

Son düzenleme:

Ay o Serra annesiyle divan otelde çay içer, tayyör giydim derdi. Muhtemelen yanlış yazdım ama o yaşlarda giydiği şeyler gittiği yerlerle tam bir kızı içi geçmiş bir genç kızdı. Gizli defter dediğinde de gizli bir şey yoktu çünkü dünyanın en sıkıcı genç kızıydı.
Bence de gençlik gençlikte yaşanmalı. Temizlik hastası, su böreği açan üniversiteliyle bem sevgili olmak istemezdim şahsen.

Ay o Serra annesiyle divan otelde çay içer, tayyör giydim derdi. Muhtemelen yanlış yazdım ama o yaşlarda giydiği şeyler gittiği yerlerle tam bir kızı içi geçmiş bir genç kızdı. Gizli defter dediğinde de gizli bir şey yoktu çünkü dünyanın en sıkıcı genç kızıydı.
Bence de gençlik gençlikte yaşanmalı. Temizlik hastası, su böreği açan üniversiteliyle bem sevgili olmak istemezdim şahsen.

Ama Serra sonra gitti serseri ve ben dag bayir gezecegim diye diye dugunu erteleyen nisanlisi oktaydan ayrıldı gitti zengin avukat ozgurle evlendi siteye taşındı çocuk doğurdu tatillere gidiyor the marmarada çay iciyor hala. Gayet mutlu yasayip gidiyor. Serra kazandı bence bu hayatı kazanmadı mi sizce de? Ben olsam ne evliliği ya oktaycigimi bırakmam derdim ve evlilik meraklısı gorunmemeye çalışır ve hatta sırf onun için dağcılık ogrenirdim oflaya puflaya dağ bayır gezerdim sırf cool bir sevgili olacağım diye. Peki kazanır miydim bu hayatı? Hayır. Serra akıllı biriydi bence. Her şeyin en iyisini manifestleye manifestleye kendine çekti. Bana haminne misin derler demedi. Olduğu gibi göründü ve göründüğü gibi oldu ve şimdi lüks sitede çocuğu ile kocası ile yaşayıp gidiyor.

Ama Serra sonra gitti serseri ve ben dag bayir gezecegim diye diye dugunu erteleyen nisanlisi oktaydan ayrıldı gitti zengin avukat ozgurle evlendi siteye taşındı çocuk doğurdu tatillere gidiyor the marmarada çay iciyor hala. Gayet mutlu yasayip gidiyor. Serra kazandı bence bu hayatı kazanmadı mi sizce de? Ben olsam ne evliliği ya oktaycigimi bırakmam derdim ve evlilik meraklısı gorunmemeye çalışır ve hatta sırf onun için dağcılık ogrenirdim oflaya puflaya dağ bayır gezerdim sırf cool bir sevgili olacağım diye. Peki kazanır miydim bu hayatı? Hayır. Serra akıllı biriydi bence. Her şeyin en iyisini manifestleye manifestlete kendine çekti.
bana sormamışsınız ama
annesiyle divan'da çay içen k.validesi veya siteden kankasıyla da the marmarada içer, o kızın doğduğu çevre o. ananesi frankafon, dedesi yüksek mühendis büyük dedesi general çocuklarla biz bir değiliz.

benim de ortaokul arkadaş çevrem öyleydi yazın birlikte isviçreye dil okuluna kışın da kar tatiline giderlerdi
hepsi kendi çevresiyle evli
zamanında serserilik yapan da yapmayan da. hanım evladı olan da anarşist olan da fark etmiyor.

ha aynı okulda işçi çocuğu olanlar da vardı tabi (neticede devlet okulu, TED ya da St Joseph değildi, taşra yerdeydik çünkü) onlardan da odtü boğaziçi okuyan yine o okullardan evlendi, the marmarada çay içmiyorlar ama. çünkü öyle bir aile gelenekleri ne biliyim anneannelerinin evlenirken hediye ettiği zümrüt gerdanlıkları yok.

Ama Serra sonra gitti serseri ve ben dag bayir gezecegim diye diye dugunu erteleyen nisanlisi oktaydan ayrıldı gitti zengin avukat ozgurle evlendi siteye taşındı çocuk doğurdu tatillere gidiyor the marmarada çay iciyor hala. Gayet mutlu yasayip gidiyor. Serra kazandı bence bu hayatı kazanmadı mi sizce de? Ben olsam ne evliliği ya oktaycigimi bırakmam derdim ve evlilik meraklısı gorunmemeye çalışır ve hatta sırf onun için dağcılık ogrenirdim oflaya puflaya dağ bayır gezerdim sırf cool bir sevgili olacağım diye. Peki kazanır miydim bu hayatı? Hayır. Serra akıllı biriydi bence. Her şeyin en iyisini manifestleye manifestleye kendine çekti. Bana haminne misin derler demedi. Olduğu gibi göründü ve göründüğü gibi oldu ve şimdi lüks sitede çocuğu ile kocası ile yaşayıp gidiyor.
özgürlü kısımları bilemiyorum tabii o kitapların çıktığı dönemde ben artık büyümüştüm ve o kitaplara ıyy diyordum.
Kazanmışsa da bu Serra’nın sıkıcı bir insan olmasıyla alakalı değildi. Bilkent’te turizm okuyordu. Demek ki zengin bir ailenin kızıymış. O Oktay’la evlense boşansa da bir şey olmazdı ona.
Seçimlerden ziyade birazda doğduğun aile belirliyor geleceğini

Ya bilmiyorum yanlış mıyım ben 36 yaşındayım ve 14 yaşımda bile her gün okuldan kaçıp içki içer ve Beyoğlu'nda sabahlardim. Ama vardı benim çevremde de böyle dışarı çıkmayan içki içmeyen çalışkan derli toplu büyümüş de kuculmus gencler. Onları öldürsen ertesi gün sınav oldugu aksam disari cikaramazdin. Zaten bizim takildigimiz yerlere gelmezlerdi daha şık restoranlara giderlerdi büyük adam gibi sağlıklı yasarlardi. Ciddi ilişkileri olmadan cinsellige sıcak bakmazlardi da. Bize o zamanlar eğlenceli gelmezlerdi tabi ama anormal de gelmezlerdi yani severdim çoğunu. Hatta çoğu Fen B sınıfında toplanmıştı o sınıfa Pembe derdik parfüm koktuğu için sınıf. Ama dislamazdik yani severdik çoğunu. Böyle gençler hep vardi bence. Her genc ayni yasamiyor ki. Bu kızımızın kendi gibi bakış açısına sahip bir arkadaş grubu bulamaması garibime gitti. Butun 23 yasindaki gençler mi cinselligi ilk aydan yaşıyor artık bana olası gelmiyor. Biz y kuşağında da cinsellik hizli yasanmaya baslamisti ama farklı farklı bakış açıları vardı ve saygı duyulurdu sanki.

Arkadaşım bence sakın kendinden büyük birinin arayışına girme. Elbette vardır sana benzeyen birileri çıkar yani ortamlarında. Hobilerine normal hayatına devam et.
Mesele o değil ki. Bu kız yaşamıyor, problem orda. İçki içmek zorunda değil tabi ki, ama eğlenmeye çıkmayan, arkadaşlarıyla sabahlamayan, deniz kenarında toplaşıp ateş yakıp müzik dinlemeyen genç mi olur allasen?

bana sormamışsınız ama
annesiyle divan'da çay içen k.validesi veya siteden kankasıyla da the marmarada içer, o kızın doğduğu çevre o. ananesi frankafon, dedesi yüksek mühendis büyük dedesi general çocuklarla biz bir değiliz.

benim de ortaokul arkadaş çevrem öyleydi yazın birlikte isviçreye dil okuluna kışın da kar tatiline giderlerdi
hepsi kendi çevresiyle evli
zamanında serserilik yapan da yapmayan da. hanım evladı olan da anarşist olan da fark etmiyor.

ha aynı okulda işçi çocuğu olanlar da vardı tabi (neticede devlet okulu, TED ya da St Joseph değildi, taşra yerdeydik çünkü) onlardan da odtü boğaziçi okuyan yine o okullardan evlendi, the marmarada çay içmiyorlar ama. çünkü öyle bir aile gelenekleri ne biliyim anneannelerinin evlenirken hediye ettiği zümrüt gerdanlıkları yok.

Ay estağfurullah size de sordum tabi ki çok yerinde tespitler. Evet yukarıda kerkenes hanımın da dediği gibi. Benim karakter ve alışkanlıklardan gelen sonuclar olarak düşündüğüm şeyler sınıfsal olabilir. Mesela Serranin evini dekore etmesi o yaşta gerçekçi değil ama ev dekorasyonu orta üst sınıf arasında en azından ilerleyen yaşlarda çok onemsenen bir şey.

Yine de kişisel seçimlerin önemli olduğunu düşünüyorum. Ayni sinifa mensup insanlardan sadece sectikleri yaşam tarzi yuzunden asiri ayri hayat tarzlarina varan insanlar var. Benim bir tanıdığımın annesi de babası da mudur. Çocuk eski eroin bağımlısı ve su an işsiz. Bu aileden bu cocuk nasil cikti dersiniz. Ayni aileden cikip cok farkli olan cocuklar var. Biri basarili olarak goruluyor biri basarisiz. Benim anne babamın çevresinde benzer paralar kazandigi meslek grubunda çocuğuna pera palasta düğün yapan arkadaşları var. Ben başka türlü bir insan olsam, anne babama siz beni evlendirmek zorundasınız fikrini asilamis olsam belki ben de şu an güzel bir düğünle evlenmiş, çocuğunu özel kreşe gönderen bir insan olabilirmişim bence. Artık imkansız istesem de yapmazlar 🤣 bir arkadaşım var kız da ablası da zengin kolej mezunu. Ablası tam olarak orta üst sınıf aile hayatı yaşıyor yani o kadar kalıplara sığabilen bir hayat, ev, araba, tatiller. Arkadaşım Avrupa'da 9 m2 bir odada geçici sözleşmeli akademisyen ve 37 yaşında tinderdan birileri ile buluşuyor ve hiç mal varlığı yok. Çünkü seçimler. Yani Serra oktayla devam etseydi ok oktay da zengin ama bugünkü üst orta sınıf yaşamını surduremezdi. Ve toplumun istediği kalıpların dışına çıkınca insan biraz sefaleti de yaşıyor. Yaşıyor şimdi bunu inkar edemeyiz. Benim anam babam fakir değil hiç değil ama ben fakir gibi yaşadım hiçbir arkadaşlarının çocuğuna benzemiyorum çünkü çevrelerindeki hiçbir insan benim gibi gidip para kazandırmayan ve insanın hayatını bitiren tercihler yapmadı. Hiçbiri gidip eski eroinmanlarla vicdani ret dolayısıyla is bulamayan uzun saçlı bitli insanlarla sevgili olup bununla içten içte gurur duymadı. Girls dizisinde bir bölüm var belki izlemissinizdir. Lena dunham bir eve gidiyor zengin bir adamın evine ve etrafa bakıp "ben aslında bu hayatta istemediğimi düşündüğüm her şeyi istiyormuşum ya" diye ağlıyor.

Konu sahibi kızımız da istese çok farklı bir hayat yaşayabilir. Ailesinden veya çevresinden kaynaklandığını düşünmüyorum. Her sey degil ama bazi şeyler bence gerçekten secimlerimizle ilgili.

Mesele o değil ki. Bu kız yaşamıyor, problem orda. İçki içmek zorunda değil tabi ki, ama eğlenmeye çıkmayan, arkadaşlarıyla sabahlamayan, deniz kenarında toplaşıp ateş yakıp müzik dinlemeyen genç mi olur allasen?
Hobisi de su böreği bile açabiliyor olmak ve temizlik yapmak.23 yaşında bir insan güzel temizlik yaparım su böreği bile yapabiliyorum diye böbürlenmemeli
Kk nın dediği tarz şanslı doğanların da ben böyle ev kızı tarzı şeyleri yapıp övüneceğini sanmıyorum zaten.

Düşündüğümüz tarz şanslı doğanların da çoğu gençliğini hanım hanımcık yaşamıyor zaten, öyle bi eğleniyorlar ki bizim barda sabahlamalarımız hap gelir onlara ay kıyamam barda mi sabahladın çen diye 😂 Serra Noyan da sabah dörtte kalkıp çalışarak Bilkent turizmi paralı tutturan bir aveldi, zengin koca buldu hepsi bu.

X