İşyerindeki Haksızlığa Tahammül Edemiyorum

:) bol bol güldüm ama sinirden. Yaşının ufaklığı veya işe yeni başlamanla alakası yok bence, karaktersiz her türlü karaktersizdir çünkü. 10 yıldır aynı işyerindeyim, en kıdemli benim üstüne üstlük mali müşaviriyim firmanın. Ama sanırım sizin çaycının hısım akrabası bizde, ya da birebir ikizi. Yaşımda var, kıdemimde ama tavır aynı. Asla temizlik vs işi olmaz, çay kahve ikramı yok böyle bir şey. Misafir gelirse de mutlaka isteyecek, o da keyfi yerindeyse yapar. yoksa kalkar kendin yaparsın.
Hadi bizimki patrondan yüz buluyor sizinki neyin nesi de böyle rahat :KK51:
Patron azcık sende orda dizi izleyeceğine kalk da çayı demle işini yap demiyo ki
Erkekler wc yi yıkıyo hergün bizimkine elini bile sürmez erkeklerinkini de mecbur patron kullanıyo laf etmesin diye yıkıyo temizliyo. Bizim wc ye söyleye söyleye çamaşır suyunu falan zor alıyo bayan lady... Bizde bayanlar olarak temizlik yapan olmadığı için lavobonun kenarlarına deterjan döküyoruz yakında mikrop kapcaz az kaldı

Böyle iş yeri olur mu yahu ?
Orası aıle sırketı dıye sız aıleden bırı gıbı davranmak zorundamısınız ?
Herseyı gectım erken gelmeyın ya 9 da gelmek varken neden erken gelıyorsunuz ve nasıl olduda odayı temızleyeme basladınız hıc bırsey anlamadım

Hadi bizimki patrondan yüz buluyor sizinki neyin nesi de böyle rahat :KK51:
Patron azcık sende orda dizi izleyeceğine kalk da çayı demle işini yap demiyo ki
Erkekler wc yi yıkıyo hergün bizimkine elini bile sürmez erkeklerinkini de mecbur patron kullanıyo laf etmesin diye yıkıyo temizliyo. Bizim wc ye söyleye söyleye çamaşır suyunu falan zor alıyo bayan lady... Bizde bayanlar olarak temizlik yapan olmadığı için lavobonun kenarlarına deterjan döküyoruz yakında mikrop kapcaz az kaldı
bizimki de patrondan yüz buluyor. Göbek bağlarını sordum ama cevap alamadım. Ya o kadar benzer ki yaşadıklarımız, çok ilginç.

Böyle iş yeri olur mu yahu ?
Orası aıle sırketı dıye sız aıleden bırı gıbı davranmak zorundamısınız ?
Herseyı gectım erken gelmeyın ya 9 da gelmek varken neden erken gelıyorsunuz ve nasıl olduda odayı temızleyeme basladınız hıc bırsey anlamadım
Şöyle ki ben köyde oturuyorum o saatlerde tek otobüsüm var 7 de kalkıyo 7:45 civarı işyernde oluyorum ondan sonraki otobüs de 9 da kalkıyor geç kalıyorum yani mecbur o otobüsle geliyorum. Ayrıca önceki işyernde anahtar vermemişlerdi 2 ay falan, pastanade beklemek çok zor oluıyo benm için beklerken birşeyler yiyip içmek istiyosun 5-6 tl den aşağı çıkamıyordum pastaneden dahası uykum gelse kafamı masaya koysam hiç hoş olmuyodu çevreden bakınca..
Oda temizliğine gelnce bu kadın zaten muhasebeyi hiç temizlemiyomuş yani bizim odayı. Ben bi bayanın yerine girdim şuanda odada 2 bayanız daha öncede 2 bayan temizliyomuş cumartesileri iş çıkışı. Şimdi de öyle devam ediyor odadaki ablayla ben temizliyoruz bizim odayı, bende hafta içi nede olsa erken geliyorum elime yapışmaz diyerek bizim odada ortalığın tozunu alıyorum oda şu yüzden, tek açık benm saçlarım dökülüyo yerler parke beyaz ve yerlerde saçlar uçuştuğu zaman utanıyorum bi misafir müşteri falan gelse, bende süpürüyorum sabahları gelince.
Öyle işte, bu kadın da işyerinin müdürü sanki, hava tava 1500 kimse de bişey demiyor uğrasmıyor onunla ağzı çok pis

Herkese merhaba,
Ben özel sektörde aşağı yukarı 10-15 kişilik bir ofisin muhasebe departmanında çalışıyorum.
Bu işyerine de mayıs ayında başladım daha 4-5 ay oluyor yeni sayılırım diğer çalışanlara bakınca onlar 2-3 yıllık hep.21 yaşındayım bu arada.
Her neyse iş yerimizde yemek ve temizlik işlerine bakan bir ablamız var 7 yıldır burada ve bu kadın bana kafayı takmış durumda.Artık öyle bi duruma geldik ki o beni boğazlamak istiyor bende onu.
Sorun şu ki bu abla aynı zamanda patronun kardeşinin hanımı. Yani insiyatifli kadrolu ayrıcalıklı eleman. 40 yaşında eli ayağı tutuyor gayet dinç hatta biraz fazla anasının gözü tabiri caizse :KK62:
Bu abla sabahları 8 de işe geliyo 2-3 sabahta bir ofisin patrona ait olan kısmını siler süpürür muhasebeye girmez ne silmeye nede süpürmeye. Geldiğim günden beri ben siliyorum sabahları köyde oturduğum için herkesten önce geliyorum 7:45 civarı bende odamız pis oluyo diye siler süpürürüm mesai normalde 9 da başlıyo.Herkes gelene kadar hem temizliyorum hemde çalışımaya başlıyorum.
İşe başladım ertesi gün bana herkesin içinde tuvaleti niye viledayla silmedin çıkarken diye bastı fırçayı neye uğradığımı şaşırdım çnkü eski işyerimde böyle bişey görmedim neymiş herkes tuvaletten çıkarken arkasını siliyomuş. Ama öyle bi dünya yok tabii adamlar ıslatmış heryer çamur milletin pisliğini ben niye siliyorum.
Zaten böyle başladı hersey sabahları işe ondan 15 dk önce geliyorum onu bile kullanıyo çayı koymasam kızıyo niye çayı koymadın diye, oda yetmiyo odamdan çağırıyo kelebek çayı demleyiver benim işim var diye.
Kadını hiç sevmiyorum sürekli bağırıp çağırıyo bana güzellikle rica etse elimden geldiğnce her işinde yardımcı olurum ama yok emrediyo yapmayınca kızıyo bide sanki benm işim gibi. Bide arada bi çaktırmadan tehdit ediyo buraya neleri geldi de gitti işte çay demlemek benim işim mi ben tuvalet silemem ben onu yapamam diyenlerin hepsi gitti burası bi aile işyeri diyo.
Yemin ediyorum paraya ihtiyacım olmasa 5 dk durmam burda. Kadın kendine konduramıyo temizlik yapmayı çay yapmayı çok üşengeç sadece yemek yapıyo gelen telefonları bize bağlıyo. İşyerine gelen müşterilere bile çay ikram etmez istemedikleri sürece. Sabahtan akşama kadar oturuyo. Beni de hem küçük buldu hemde yeni başladım diye ezmeye çalışıyo.
Biraz önce de çay aldım döndüm odaya ortalığı yıktı yine çayı en son kim aldı görmüyo mu alan kişi bitmiş insan yenisini koyar demler.Kocaman insanlarsınız diyo bende hiç ses etmedim. Patronda ne dese beğenirsiniz bakalım yarın sen demleme çay içmek isteyen demler diyo.
Kendimi zor tutuyorum bu nasıl haksızlık ya küçüğüm yeni başladım diye bunları ysamak zorunda mıyım ben buraya muhasebe elamanı olarak başladım yapmadığım şey yok, kargoları almaya bile ben gidiyorum sabahları neymiş öğleden sonra korgocuyu beklersek geç kalırmışız önemli evraklar geliyomuş.
Çayı koy kelebek çayı demle kelebek tuvaleti sil kelebek odayı sil temizle havalandır kelebek kargolara git bak kelebek :cry:
Bizim odanın çöpleri toplanacağı zaman bile geliyo atıyo önüme çöp poşetini çöpleri toplarsın kelebek diyo, hatta geçen lavobaya girdim çıkarken oranın çöpünü de alıver diyo bende girmedim lavobaya geri döndüm.
Offf Allah'ım ben napıcam bu kadınla bizim odadaki herkes farkında bunu ama kmse bişey diyemiyo sende bişey deme onla uğrasan zararlı çıkıyo diyolar.
Tam bir yobaz bu kadın.
Allah'ım bana sbaır versin
cok zor kafayı takmıssa isinder ederde.sakın pes etme bende halkla iliskılerdeyım yerı gelio ofısımı ben temızlıyorum temızlıkcı kadınlar cok kıskanc cünkü onlar sadece hayatlarında toz bezı görmüsler,(genel herkes için demıyorum)insan sınıflandırmam ama inan 10 cahıl ark olacagına 1 tane okumus ark olsun yeter.burada öyle genelı ilkokul mezunu ay allam ne gıysem öküz gibi bakıolar.sen durusunu bozma ne derse yap sakınce sessızce o delırecek bu sefer senı kıskırtıyr.işin için yap onun icin degıl fakat islerin oldugu için cagırırsa pc işim mail falan fılan de güzellıkle baktın devam yol sacını basını :)

Canım acilen başka iş ara.Orda devam edeceksin anladığım kadarıyla maddi sıkıntın var.Aynı zamanda gözünü dört aç.Etrafa haber sal.O kadınla bir gün tartışacaksın.Her türlü haksız da olsa seni gönderecekler.Akraba çünkü lanet pislik biri olmasını önemsemezler.Senin üzerine oynuyor işte.Sen yapmam desen daha çok üzerine gidecek.Yapsan da söylenecek.Kurtul ordan en kısa zamanda.Zaten akrabalık olan işyerleri hiç iyi olmaz.profesyonellik asla olmaz

Çıkar sesini
Patronunla konuş
Benim görev tanımım nedir diye açık açık sor
Muhasebe personeli temizlikle çayla mükellef değildir
Olmadı çık git, çekilir iş midir bu yahu
Patron kendisi kadına çay demleme çay içmek isteyen demler diyor , o adama derdimi anlatsam heralde o kadından beter yapar beni. Siz rahata alışmışsınız bizim zamanımızda ben patronumun pazarını da yapardım ayağına çayını da getirirdim falan diyo bazen şakayla karışık lafı açılsa... Anlıcağınız yıllardır bu problem var bu konuyu gündeme getirenlerin akıbeti işten ayrılmak olmuş benmde böyle bi lüksüm yok malesef

Canım acilen başka iş ara.Orda devam edeceksin anladığım kadarıyla maddi sıkıntın var.Aynı zamanda gözünü dört aç.Etrafa haber sal.O kadınla bir gün tartışacaksın.Her türlü haksız da olsa seni gönderecekler.Akraba çünkü lanet pislik biri olmasını önemsemezler.Senin üzerine oynuyor işte.Sen yapmam desen daha çok üzerine gidecek.Yapsan da söylenecek.Kurtul ordan en kısa zamanda.Zaten akrabalık olan işyerleri hiç iyi olmaz.profesyonellik asla olmaz
Aynen valla profesyonellik sıfır , kadın dizi izliyor adam ses çıkartmıyor. Zaten kadın genel anlamda çevresindekileri eleştiren bir tip sürekli yargılar dalga geçer yüksekten bakıyor halbukisi kendisi de sıradan basit bi kadın, biz muhasebe olarak kendisini çok patavatsız görgüsüz buluyoruz o ise gelişmiş herşeyin üstesnden gelebilecek bir kadın. Allah herkese biraz vicdan versin.. Ben yine iş arayışı içersindeyim ama burayı bile ne zorluklarla buldum

cok zor kafayı takmıssa isinder ederde.sakın pes etme bende halkla iliskılerdeyım yerı gelio ofısımı ben temızlıyorum temızlıkcı kadınlar cok kıskanc cünkü onlar sadece hayatlarında toz bezı görmüsler,(genel herkes için demıyorum)insan sınıflandırmam ama inan 10 cahıl ark olacagına 1 tane okumus ark olsun yeter.burada öyle genelı ilkokul mezunu ay allam ne gıysem öküz gibi bakıolar.sen durusunu bozma ne derse yap sakınce sessızce o delırecek bu sefer senı kıskırtıyr.işin için yap onun icin degıl fakat islerin oldugu için cagırırsa pc işim mail falan fılan de güzellıkle baktın devam yol sacını basını :)
Ayyy Allah sizinde yardımcınız olsun vallahi görgüsüz cahil insana laf anlatmak dert anlatmak kadar zor bişey yok, kadın kendini biçilmiş kaftan sanıyor :) Her işe yeni başlayanı böyle ezermiş zaten kendileri

Herkese merhaba,
Ben özel sektörde aşağı yukarı 10-15 kişilik bir ofisin muhasebe departmanında çalışıyorum.
Bu işyerine de mayıs ayında başladım daha 4-5 ay oluyor yeni sayılırım diğer çalışanlara bakınca onlar 2-3 yıllık hep.21 yaşındayım bu arada.
Her neyse iş yerimizde yemek ve temizlik işlerine bakan bir ablamız var 7 yıldır burada ve bu kadın bana kafayı takmış durumda.Artık öyle bi duruma geldik ki o beni boğazlamak istiyor bende onu.
Sorun şu ki bu abla aynı zamanda patronun kardeşinin hanımı. Yani insiyatifli kadrolu ayrıcalıklı eleman. 40 yaşında eli ayağı tutuyor gayet dinç hatta biraz fazla anasının gözü tabiri caizse :KK62:
Bu abla sabahları 8 de işe geliyo 2-3 sabahta bir ofisin patrona ait olan kısmını siler süpürür muhasebeye girmez ne silmeye nede süpürmeye. Geldiğim günden beri ben siliyorum sabahları köyde oturduğum için herkesten önce geliyorum 7:45 civarı bende odamız pis oluyo diye siler süpürürüm mesai normalde 9 da başlıyo.Herkes gelene kadar hem temizliyorum hemde çalışımaya başlıyorum.
İşe başladım ertesi gün bana herkesin içinde tuvaleti niye viledayla silmedin çıkarken diye bastı fırçayı neye uğradığımı şaşırdım çnkü eski işyerimde böyle bişey görmedim neymiş herkes tuvaletten çıkarken arkasını siliyomuş. Ama öyle bi dünya yok tabii adamlar ıslatmış heryer çamur milletin pisliğini ben niye siliyorum.
Zaten böyle başladı hersey sabahları işe ondan 15 dk önce geliyorum onu bile kullanıyo çayı koymasam kızıyo niye çayı koymadın diye, oda yetmiyo odamdan çağırıyo kelebek çayı demleyiver benim işim var diye.
Kadını hiç sevmiyorum sürekli bağırıp çağırıyo bana güzellikle rica etse elimden geldiğnce her işinde yardımcı olurum ama yok emrediyo yapmayınca kızıyo bide sanki benm işim gibi. Bide arada bi çaktırmadan tehdit ediyo buraya neleri geldi de gitti işte çay demlemek benim işim mi ben tuvalet silemem ben onu yapamam diyenlerin hepsi gitti burası bi aile işyeri diyo.
Yemin ediyorum paraya ihtiyacım olmasa 5 dk durmam burda. Kadın kendine konduramıyo temizlik yapmayı çay yapmayı çok üşengeç sadece yemek yapıyo gelen telefonları bize bağlıyo. İşyerine gelen müşterilere bile çay ikram etmez istemedikleri sürece. Sabahtan akşama kadar oturuyo. Beni de hem küçük buldu hemde yeni başladım diye ezmeye çalışıyo.
Biraz önce de çay aldım döndüm odaya ortalığı yıktı yine çayı en son kim aldı görmüyo mu alan kişi bitmiş insan yenisini koyar demler.Kocaman insanlarsınız diyo bende hiç ses etmedim. Patronda ne dese beğenirsiniz bakalım yarın sen demleme çay içmek isteyen demler diyo.
Kendimi zor tutuyorum bu nasıl haksızlık ya küçüğüm yeni başladım diye bunları ysamak zorunda mıyım ben buraya muhasebe elamanı olarak başladım yapmadığım şey yok, kargoları almaya bile ben gidiyorum sabahları neymiş öğleden sonra korgocuyu beklersek geç kalırmışız önemli evraklar geliyomuş.
Çayı koy kelebek çayı demle kelebek tuvaleti sil kelebek odayı sil temizle havalandır kelebek kargolara git bak kelebek :cry:
Bizim odanın çöpleri toplanacağı zaman bile geliyo atıyo önüme çöp poşetini çöpleri toplarsın kelebek diyo, hatta geçen lavobaya girdim çıkarken oranın çöpünü de alıver diyo bende girmedim lavobaya geri döndüm.
Offf Allah'ım ben napıcam bu kadınla bizim odadaki herkes farkında bunu ama kmse bişey diyemiyo sende bişey deme onla uğrasan zararlı çıkıyo diyolar.
Tam bir yobaz bu kadın.
heruwrde bu boyle arkadasim..
azicik arkan ya da torpilin yoksa tamm isin bitti..
kimse birsey soylemez herkesin tzu kuru..
isin zor cok zor..
Allah yardomcin olsun..
Beni de boyle ezmeye calistilar bende ciktim isten..
yoruldum cunku sabretmek bir yere kadr inan.
insanlar o kadr adi acimasiz ki..
o kadini Allaha havale et oyle havele etki oyle gizel icten dua etki Allah ona otle tokat virsun ki nerden geldini bilemsin densiz kadin..
ya bu inasnalar niye bu kadr acimasiz ben anlmaiyorum ki..
gucu yeten ywtene..

Kendi işlerimde oluyo ama herkes gelne kadar çalışmaya başlıyorum onları bitiriyorum. Bde sabahları pastanede para harcamaktansa iş yernde beklemek daha mantıklı geldi
para harcama arkadaaim bir pogaca ye sadece o pislik kadinin yuzunu gormektense..
geeci heegunde pogaca yenmez ama..
ne bileyim isin cok zor..dayan mecburen dayan

Ben bu konunun maaşla ilgili olan versiyonunu mu okumuştum daha önce yada benzerini mi? Çok tanıdık geldide. Daha önce açtınız muhtemelen benzer konu.
Çözüme gelince,bence ağzının payını verin. Gidip patrona x tuvaleti temizlemiyor diyemeyeceğini düşünüyorum. Hadi gitti dedi,patronda sizi çağırdi sordu diyelim"görev tanımımda böyle birşey yok,benden başka kimseden böyle bir talebide yok x'in,bunu bana söyleyebilmenize /sorabilmenize şaşırmakla beraber,yapmayacağımı açıkça beyan ediyorum"deyin. Zorla yaptıramazlar yani,herkes kendi işine baksın. Siz ona gel bu işimi yap demiyorsanız oda diyemez.

Patron her türlü onu korur işten çıkartacak değil gidip onunla da konuşmaz sen niye bu işleri yapmıyosun vs. diye. Kadın patronun yanında söyleniyo patron ne işin var pc de dizi seyretmeyi bırak da çayı demle diyeceğine yarın demleme bakalım kim içiyosa o demlesin diyo
seninnpatronda tam bi gerizekali..

Ahhh sorun sadece erken gitmek değil ki bu kadın gün içinde de yapıyor bunu. Önüme atıveriyo çöp poşetini kelebek çöpleri topla diye, bi lavoboya gidiyorum bakıyorum heryer pis silmeden çıksam sanki kontrol müdürü gibi arkamızdan bakıyo niye silmedin diye bana laf ediyo benden öncede pisti desem de eee şimdi kim silecek o zaman diyo
ua silme sen silm3k zorunda misin??

Herkese merhaba,
Tam bir yobaz bu kadın.

Bi soz vardir ya devamli yapilan iyilikler sonradan kisinin gorevi haline gelir diye aynen oyle olmus sizin durumda

Ben kendi fikrimu soyleyeyim senin yerinde olsam (ki daha obceki konularindan o ise ihtiyacin oldufunu biliyorum) kendi masani temizle kullandigin dolap vs seyleri

Bi kutu poset cay al pet pardak al kendi cayini kendin yap yani cay icmeden olmez insan gelir gelmez kendi copunu gotur dok onunla baglantin olacak hicbirsey yapma

Valla ben olsam onunla muhattap olacak hicbirseyine dokunmaz gerekirse yemek dahi yemezdim

Gecuci olarak calistigim is yerinde yemek hanede bi sıkinti yasadim yemege kesinlikle cikmadim bi daha is yeride uzak oldugu icin kahvalti yapma firsatim olmuyordu isinde genel olarak aktif olmami gerektirecek bi isti ve acliktan olnuyordum bi sure sonra insan alisiyor

Ve gerekirse dikil karsina konus ben gorevimi eksiksiz yapiyorum senden bi beklentim yok kendi twmizlik cay vs islerimi de sana birakmiyorum sendende ayni hassasiywti bekliyirum de bence

İşe erken gelme mesela baska bir yerde bekle herkesin geldigi saatte gel. Kalacak oyalanacak bir yer bul en azından sabah işinden kurtulmuş olursun. Çay vs de duymazdan gel bazen.

X