İşyerindeki Haksızlığa Tahammül Edemiyorum

O zaman benim mi işim benm mi görevim diyomuş. Kendisini buranın sekreteri gibi görüyo temizlikçisi gibi değil. Yakıştıramıyo, inanın bazen müşteriler tatlı getiriyo akşam üstü 4-5 arası geliyo bizim odaya kadar mutfaktan tatlınızı alın diyo o kadar komik duruma düşüyo ki odaya kadar söylemye geliyo ama elinde 2 tabağı getirmiyo. Patrondan destek buluyo tabi
Hiç karışmayın yapmayın temizlik işede erken gitmeyin herkes nasıl geliyorsa sizde o saatte gidin,erken gidiyorsanda dışarıda otur karnını doyur.

Allah hayırlı kapılar açsın inşallah. Ben stajerken banada öyle davranıyolardı. Sonra kadroya geçince birazda ses edince geri çekildiler. Banyodaki moklu çopleri attırmak istemişlerdi 1 sefer bak aklıma geldi sinir oldum. Allah yardımcın olsun kelebek taviz verme yoksa kafana çıkarlar iyice..

bence siz acil yeni bir iş bakın çıkmadan ve garanti iş bulunca oradan çıkın. muhasebeci aramamış onlar

Kendi işlerimde oluyo ama herkes gelne kadar çalışmaya başlıyorum onları bitiriyorum. Bde sabahları pastanede para harcamaktansa iş yernde beklemek daha mantıklı geldi

Git parkta otur o zaman. Senin o kadar erken gitmenin sebebi evet otobüs saatlerinin öyle olmasi olabilir. Ama yarım saat falan değil 1 saat 15 dk. İş yerine gidiyorsa bile masaya dayanır 9 a kadar uyurdum. Sen ama silip supuruyorsun yerleri, havalandiriyorsun ve kendi islerini yapaya başlıyorsun. Niye yapıyorsun bunu böyle yaparsan temizlikci de gelir gel benim işlerimi de yap der.

Ayy okurken hem sana gıcık oldum hem de kadına ne dense. Yani elime yapısmaz nasıl olsa diye bi şeylere başlamışsin sonra da senin isin olmuş çıkmış şimdi de sen beğeniyorsun. Niye masaları sen silip supuruyorsun? Milletin gözüne girmek için başlamışsın gibi duruyor.

7.45 de gelip 9 mesaisini beklemek çok saçma. Ben olsam dışarda 9 a kadar bekler öyle gelirdim. Git dışarıda kahvaltı yap öyle git ise. Hatta 9 u geçir öyle git.
Öncelikle şunları düzelteyim masaları silmiyorum, kimsenin gözüne girmek gibi bi niyetm de yok. Kendi masamı siliyorum cumartesi de odadaki bi ablayla birlikte bütün işlerimiz bitince odayı temzileyip öyle çıkıyoruz ama bazen yetişmeynce bende p.tesi sabahları herkes gelene kadar siliyorum odada tek açık saçlı benm bi abla var oda kapalı saçlarım dökülüyo benmde yerlerde saç olunca çok mahcup oluyorum o yuzden her sabah elime yapışmaz diyerek odamızı süpürüyorum. Bir de sabah sabah nerde durcam ki dışarda pastanede beklesem para çıkacak cebimden zaten 300 tl yol parası veriyorum maaşım asg.ücret bide pastaneye para verirsem elime kalmıyo onun yernde iş yernde beklerim rahat rahat odamda işerimide yaparm herkes gelene kadar diye düşünüyorum

sen yokken kim siliyormuş

çay belki senden önce de bitiren demler modundadır

bazı iş yerleri küçükken olan düzeni büyüdüğünde de devam ettirmeye çalışıyor bu da sıkıntı oluyor

ben bir iş yerinde çalıştım

bunlar 5-10 kişi iken teyze varmış temizlik ve çay için ama yine de geçen alırmış çayını vs zira bina da küçükmüş

sonra 4 katlı bina 50 yi aşkın çalışan oldu

eee yine alın çayınızı kadın yetişemez dediler

iyi de elli kişi avuç içi kadar mutfağa nasıl sığalım

kadın doldurup getirse daha pratik

aile şirketi alışkanlığı

erken gelme

hava daha güzel gerekirse vitrin bak ama girme binaya

senin muhasebede amirin kim ise onunla birlikte gir binaya

kalsın pis ortalık ne olacak ki

En guzeli mesafe, patronla arani iyi tut, git konus patronunla benim yeterince isim var bana kendi islerini yaptrmaya calisiyor fln de ama sikayet etmiyoeum is yetstiremiorum bu nedenle sizinle kotu olmak istemem fln de
Patron her türlü onu korur işten çıkartacak değil gidip onunla da konuşmaz sen niye bu işleri yapmıyosun vs. diye. Kadın patronun yanında söyleniyo patron ne işin var pc de dizi seyretmeyi bırak da çayı demle diyeceğine yarın demleme bakalım kim içiyosa o demlesin diyo

Öncelikle şunları düzelteyim masaları silmiyorum, kimsenin gözüne girmek gibi bi niyetm de yok. Kendi masamı siliyorum cumartesi de odadaki bi ablayla birlikte bütün işlerimiz bitince odayı temzileyip öyle çıkıyoruz ama bazen yetişmeynce bende p.tesi sabahları herkes gelene kadar siliyorum odada tek açık saçlı benm bi abla var oda kapalı saçlarım dökülüyo benmde yerlerde saç olunca çok mahcup oluyorum o yuzden her sabah elime yapışmaz diyerek odamızı süpürüyorum. Bir de sabah sabah nerde durcam ki dışarda pastanede beklesem para çıkacak cebimden zaten 300 tl yol parası veriyorum maaşım asg.ücret bide pastaneye para verirsem elime kalmıyo onun yernde iş yernde beklerim rahat rahat odamda işerimide yaparm herkes gelene kadar diye düşünüyorum

yerde saç olunca neden mahcup olasın ki

ev değil orası

ayrıca da ne kadar dökülebilir bir günde saçın

sen yokken kim siliyormuş

çay belki senden önce de bitiren demler modundadır

bazı iş yerleri küçükken olan düzeni büyüdüğünde de devam ettirmeye çalışıyor bu da sıkıntı oluyor

ben bir iş yerinde çalıştım

bunlar 5-10 kişi iken teyze varmış temizlik ve çay için ama yine de geçen alırmış çayını vs zira bina da küçükmüş

sonra 4 katlı bina 50 yi aşkın çalışan oldu

eee yine alın çayınızı kadın yetişemez dediler

iyi de elli kişi avuç içi kadar mutfağa nasıl sığalım

kadın doldurup getirse daha pratik

aile şirketi alışkanlığı

erken gelme

hava daha güzel gerekirse vitrin bak ama girme binaya

senin muhasebede amirin kim ise onunla birlikte gir binaya

kalsın pis ortalık ne olacak ki
Bizim ki geçtim bize çay getirmeyi misafirlere bile sormuyo çay alır mısınız diye anca isyetecekler.
Benden öncede odada çalışan bayanlar siliyomuş bu kadının muhasebeyle bi alıp veremediği var diyorlar zaten.
Sabah sabah nerde beklcem ki zaten 1 saatlik yoldan geliyorum gidip sıcacık işyernde hem işlerimi bitiririm herkes gelene kadar hemde rahat olurum diye direkt işyerine geliyorum

Akşamları evden pratik kahvaltılıklar hazırla tost,ekmek arası pogaça gibi park varsa parkta oturursun.İşlerini erken bitirince ödül mü verecek size patron olan sana oluyor.

Hiç karışmayın yapmayın temizlik işede erken gitmeyin herkes nasıl geliyorsa sizde o saatte gidin,erken gidiyorsanda dışarıda otur karnını doyur.
Ahhh sorun sadece erken gitmek değil ki bu kadın gün içinde de yapıyor bunu. Önüme atıveriyo çöp poşetini kelebek çöpleri topla diye, bi lavoboya gidiyorum bakıyorum heryer pis silmeden çıksam sanki kontrol müdürü gibi arkamızdan bakıyo niye silmedin diye bana laf ediyo benden öncede pisti desem de eee şimdi kim silecek o zaman diyo

yerde saç olunca neden mahcup olasın ki

ev değil orası

ayrıca da ne kadar dökülebilir bir günde saçın
Ara ara yerlerde uçusuyo işte bende rahatsz oluyorum , hatta bana ilk başlarda saçın açık işe gelme dökülüyo bile dedi kıyafetlerime bile laf ediyo giydiğim bi tşört pantolon. Neymiş burası bunu kaldırmazmış daracık giyiyomuşum burda bi sürü adam var diyo

Alerjim var diye yalan söyle. Deterjanlara alerjin olduğunu vs.. çayı demle onda bisey olmaz da geri kalan seyler icin bikac gun öksür ne biliym burnun akarms gibi yap. Sonra da doktora gittim alerjin varmıs yapmamam gerekiyomus de sıyrıl işin içinden.
Hatta böyle yanına antibakteriyel el jellerinden al arada ondan sür, iste bi havasız kaldım deyip kalkıp camı aç.

Arsız madem karşındaki sen de ona göre kendini koruyacak seyler yap.

Saçın dökülürse de dökülsün bırak bisey olmaz. Ev hanımlıgı yapma orda

Ahhh sorun sadece erken gitmek değil ki bu kadın gün içinde de yapıyor bunu. Önüme atıveriyo çöp poşetini kelebek çöpleri topla diye, bi lavoboya gidiyorum bakıyorum heryer pis silmeden çıksam sanki kontrol müdürü gibi arkamızdan bakıyo niye silmedin diye bana laf ediyo benden öncede pisti desem de eee şimdi kim silecek o zaman diyo
TOplama çöpleri silme tuvaleti pes edecek eninde sonunda

Bizim ki geçtim bize çay getirmeyi misafirlere bile sormuyo çay alır mısınız diye anca isyetecekler.
Benden öncede odada çalışan bayanlar siliyomuş bu kadının muhasebeyle bi alıp veremediği var diyorlar zaten.
Sabah sabah nerde beklcem ki zaten 1 saatlik yoldan geliyorum gidip sıcacık işyernde hem işlerimi bitiririm herkes gelene kadar hemde rahat olurum diye direkt işyerine geliyorum

10 gün gelme ortalığı b.k götürsün

yani ne olacak ki 10 gün yoruluver ki sorun çözülsün ya da her gün temizlik yap sen bilirsin

Allah hayırlı kapılar açsın inşallah. Ben stajerken banada öyle davranıyolardı. Sonra kadroya geçince birazda ses edince geri çekildiler. Banyodaki moklu çopleri attırmak istemişlerdi 1 sefer bak aklıma geldi sinir oldum. Allah yardımcın olsun kelebek taviz verme yoksa kafana çıkarlar iyice..
Amin inşallah , çok teşekkür ederim. Bende 1-2 yıllık eleman olsam açcam ağzımı yumcam gözümü ama şuanda bu işe paraya ihtiyacım var malesef

O zaman benim mi işim benm mi görevim diyomuş. Kendisini buranın sekreteri gibi görüyo temizlikçisi gibi değil. Yakıştıramıyo, inanın bazen müşteriler tatlı getiriyo akşam üstü 4-5 arası geliyo bizim odaya kadar mutfaktan tatlınızı alın diyo o kadar komik duruma düşüyo ki odaya kadar söylemye geliyo ama elinde 2 tabağı getirmiyo. Patrondan destek buluyo tabi

Canim bu son söylediğin çok

15 kişinin çalıştığı bir ofiste iki kadın mi ofisi siliyor sadece. Ofiste ayakkabılarını ile dolasiyorsunuz 4. Gun supurulmez ise toz olur zaten.

Neyse bu arada temizlikçi dediğiniz kadın da sanırım sekreter. Telefonlara o bakıyorsa misafiri o karşılıyorsa öyle gibi geliyor. Ofise temizlikçi cagirmadiklari için temizleme işi ona kalmış gibi. O da bağıra bağıra temizlik benim işim mi dediğine göre böyle. O zaman kadın olduğunuz icin bu işlerin sadece sizin tarafınızdan yapılması konusunda isyan çıkarın. Herkese bir gün belirleyin. O gün çay ve mutfak ve işleri ve tuvalet temizligi o kişide olsun. 15 kişilik ofiste neredeyse 2.5 -3 haftada bir gün size bu iş düşer. Sekreter de rahatlar. Siz de rahatlarsiniz.

X