İşyerindeki Haksızlığa Tahammül Edemiyorum

işte böyle aile şirketi gibi yerleri bu yüzden sevmiyorum
kurumsal olacak firma yoksa olmuyor
kimin ne iş yaptığı kimin temizlikten kimin çaydan kimin muhasebeden sorumlu olduğu belli olacak yoksa olmuyor

Herkese merhaba,
Ben özel sektörde aşağı yukarı 10-15 kişilik bir ofisin muhasebe departmanında çalışıyorum.
Bu işyerine de mayıs ayında başladım daha 4-5 ay oluyor yeni sayılırım diğer çalışanlara bakınca onlar 2-3 yıllık hep.21 yaşındayım bu arada.
Her neyse iş yerimizde yemek ve temizlik işlerine bakan bir ablamız var 7 yıldır burada ve bu kadın bana kafayı takmış durumda.Artık öyle bi duruma geldik ki o beni boğazlamak istiyor bende onu.
Sorun şu ki bu abla aynı zamanda patronun kardeşinin hanımı. Yani insiyatifli kadrolu ayrıcalıklı eleman. 40 yaşında eli ayağı tutuyor gayet dinç hatta biraz fazla anasının gözü tabiri caizse :KK62:
Bu abla sabahları 8 de işe geliyo 2-3 sabahta bir ofisin patrona ait olan kısmını siler süpürür muhasebeye girmez ne silmeye nede süpürmeye. Geldiğim günden beri ben siliyorum sabahları köyde oturduğum için herkesten önce geliyorum 7:45 civarı bende odamız pis oluyo diye siler süpürürüm mesai normalde 9 da başlıyo.Herkes gelene kadar hem temizliyorum hemde çalışımaya başlıyorum.
İşe başladım ertesi gün bana herkesin içinde tuvaleti niye viledayla silmedin çıkarken diye bastı fırçayı neye uğradığımı şaşırdım çnkü eski işyerimde böyle bişey görmedim neymiş herkes tuvaletten çıkarken arkasını siliyomuş. Ama öyle bi dünya yok tabii adamlar ıslatmış heryer çamur milletin pisliğini ben niye siliyorum.
Zaten böyle başladı hersey sabahları işe ondan 15 dk önce geliyorum onu bile kullanıyo çayı koymasam kızıyo niye çayı koymadın diye, oda yetmiyo odamdan çağırıyo kelebek çayı demleyiver benim işim var diye.
Kadını hiç sevmiyorum sürekli bağırıp çağırıyo bana güzellikle rica etse elimden geldiğnce her işinde yardımcı olurum ama yok emrediyo yapmayınca kızıyo bide sanki benm işim gibi. Bide arada bi çaktırmadan tehdit ediyo buraya neleri geldi de gitti işte çay demlemek benim işim mi ben tuvalet silemem ben onu yapamam diyenlerin hepsi gitti burası bi aile işyeri diyo.
Yemin ediyorum paraya ihtiyacım olmasa 5 dk durmam burda. Kadın kendine konduramıyo temizlik yapmayı çay yapmayı çok üşengeç sadece yemek yapıyo gelen telefonları bize bağlıyo. İşyerine gelen müşterilere bile çay ikram etmez istemedikleri sürece. Sabahtan akşama kadar oturuyo. Beni de hem küçük buldu hemde yeni başladım diye ezmeye çalışıyo.
Biraz önce de çay aldım döndüm odaya ortalığı yıktı yine çayı en son kim aldı görmüyo mu alan kişi bitmiş insan yenisini koyar demler.Kocaman insanlarsınız diyo bende hiç ses etmedim. Patronda ne dese beğenirsiniz bakalım yarın sen demleme çay içmek isteyen demler diyo.
Kendimi zor tutuyorum bu nasıl haksızlık ya küçüğüm yeni başladım diye bunları ysamak zorunda mıyım ben buraya muhasebe elamanı olarak başladım yapmadığım şey yok, kargoları almaya bile ben gidiyorum sabahları neymiş öğleden sonra korgocuyu beklersek geç kalırmışız önemli evraklar geliyomuş.
Çayı koy kelebek çayı demle kelebek tuvaleti sil kelebek odayı sil temizle havalandır kelebek kargolara git bak kelebek :cry:
Bizim odanın çöpleri toplanacağı zaman bile geliyo atıyo önüme çöp poşetini çöpleri toplarsın kelebek diyo, hatta geçen lavobaya girdim çıkarken oranın çöpünü de alıver diyo bende girmedim lavobaya geri döndüm.
Offf Allah'ım ben napıcam bu kadınla bizim odadaki herkes farkında bunu ama kmse bişey diyemiyo sende bişey deme onla uğrasan zararlı çıkıyo diyolar.
Tam bir yobaz bu kadın.
Allah'ım bana sbaır versin
evet anlattıkların olmaması gereken şeyler, sen haklısın ama işte aileşirketleirnde çok profesyonelyöneticiler olduğu gibi bu şekilde aile şirketleri de var, benden de benzer bir takımşeyler istenmişti zamanında ve yapmalısın, işinin bir parçası olarak gör ve yap bir sene sonra daha profesyonel bir yere geçersin, okadınla da kötüolma.

Bu işi çok zor buldum bundan önce sırf işi öğrenmek için 3 ay sadece yol parasına bi muhasebe bürosunda çalştım.
Patron kendisi diyo hem sabah bilgisayarda diziyi bırakamaz ki diyo kadın için sonrada bakalım yarın demleme diyo şaka gibi. O dizisini izlesin diye biz laf yiyoruz
işi öğren kendini çok iyi yetiştir, okadın senikullanırken sen de onları kullan seneye basar gidersin

Sizin patron cingöz. Sekretere maaş ödemektense sekreterin işini temizlikçiye yüklemiş, hal böyle olunca da kadın asıl görevini benimsememiş, işte böyle kafasına göre esip gürlüyor. Patronla konuşmanız lazım. Ofise telefonlara bakacak sekreter alsınlar, o kadın da asıl görevinin başına geçsin.
Bugün patron muhasebeyle genel bi konuşma yaptı şikayetlerinizi söyleyin burda kalacak dedi, bende x abla bu işyernde her yeri siliyo da burayı niye silmiyo erkekler wc temizleniyor da bayanlarınki niye temizlenmiyor dedim herkes dondu kaldı beni yadırgadı patron da , muhasebede 2 bayanız diğer abla 2 yıldır burada bana patron ne dese beğenirsiniz elif 2 yıldır burda çalışıyo , bunu demiyo da sen nasıl diyosun dedi. Ben şook :KK57: Sonra hemen bizim elif abla da dedi siz yanlış anladınız kelebeğin demek istediği şey neden muhasebe hep böyle ayrılıyo dedi. Patron da şimdi arkadaslar x hanım benim babamdan yadigar bizim buraya bi sekreter ihtiyacımız var çnkü o telefonda konusmasını bilmiyo müşteriler hep şikayetçi ama maddi durumlar bunu götürmüyo x hanımı da biz buraaya aşçı diye aldık ben ona muahsebeyi niye silmiyosun diyemem ayrıca ben de sizin geçtiğiniz yollardan geçtim camları bile silerdim insan egolu olmasın biraz fedakarlık yapın dedi onun üstüne bişey diyemedim daha. Hatta herkes beni hatalı buldu söyledim diye

işte böyle aile şirketi gibi yerleri bu yüzden sevmiyorum
kurumsal olacak firma yoksa olmuyor
kimin ne iş yaptığı kimin temizlikten kimin çaydan kimin muhasebeden sorumlu olduğu belli olacak yoksa olmuyor
Bugün patronla konuştum ama beni hatalı buldu neredeyse, 2 yıldır burada çalışan elamn bunu söylemiyo da sen neden böyle bişey söylüyosun ben kmseye özellikle muhasebyi silme temizleme demedim dedi.

Ne bileyim hazır ortamı kurulmuşken söyleyeyim dedim ama zaten umutsuzdum çözülmeyeceğinden, öyle de oldu hatta mimlendim desem yeridir
yanlış bir karardı, şimdi o kadın sana daha iyi iş yaptırır, tavır da yapacak, hazırlıklı ol, şu andan sonra işini iyi yap, işle ilgili ol, farkındalık yarat, oraya kendini kabul ettiri yarın birgün referansın olacaklar unutma

yanlış bir karardı, şimdi o kadın sana daha iyi iş yaptırır, tavır da yapacak, hazırlıklı ol, şu andan sonra işini iyi yap, işle ilgili ol, farkındalık yarat, oraya kendini kabul ettiri yarın birgün referansın olacaklar unutma
Biizm odadaki abla, patrona bunları da gidip de ona söylemeyin dedi oda burda konuştuklarımız burda kalacak size söz veriyorum dedi. O kadın duyarsa ortalık karısır çnkü gelip bana hesap sorar bende düşüncelerimi söylerim oda ben temizlikçi miyim kıyametleri kopartır

X