Euro yükseldi diye beni gözden çıkaran ailem...

Şehir dışındaki bı sığınma eviyle iletisime geçin. Bundan sonrası sizin için çok daha kolay olacaktır zaten aileniz herşeye köstek suan

Cok uzuldum okurken.
Euro 20 de olsa turkiyede olmadigin sürece bir getirisi farki yok. 20 euro burda 20 yani bu kafayi anlamiyorm !
Hakkinizda hayirlisi olsun İnsallah bu hezeyandan kurtulur sicak bir yuva kurabilirsiniz ailenizden uzakta... ailenizi Allah islah etsin ne denir ki.

Bu en mantiklisi olur simdi evlense halasida zaten babasini aratmicak biri gibi kuzen nasil biri gecinmek nasil olur belli degil hadi akraba olusunu da gectim yani boyle belirsizlige gitmektense kadin siginma evi belki en mantiklisi
Burda avrupada akraba evlilig8 yapip gelenlerin cogu o kadar eziliyor ki anlatamam.. avrupa diye kizlarini akraba yabanci demeden veriyorlar. Insanin ailesi deger vermezse esi kaynatasi hic vermez. Konu sahibi iyiki kabul etmemiş ederse kendi ailesinden farksiz olmaz geleceği maalesef

Burda avrupada akraba evlilig8 yapip gelenlerin cogu o kadar eziliyor ki anlatamam.. avrupa diye kizlarini akraba yabanci demeden veriyorlar. Insanin ailesi deger vermezse esi kaynatasi hic vermez. Konu sahibi iyiki kabul etmemiş ederse kendi ailesinden farksiz olmaz geleceği maalesef
Maalesef cok dogru dediniz yani tabii kuzeni nasil bir insan kendisi daha iyi bilirde ama baska yol arasa kendisi icin daha dogru olur.

bunu demek dile kolay biliyorum ama evlen yurt dısına git kapan.dil ögren.sonra boşan.geri başını aç.Günahınıda onlara yükle.Sonucta allah için kapanmış olmuyorsunki açınca günah olsun.günahıda sevabıda onların olsun.hayatını yaşa kızım.Bunların hepsi böyle insanlara müstehak
Hayat simcity değil. İşler o şekilde işlemiyor evlen, git, gel, açıl, kapan, boşan.. Konu sahibine tavsiyem en kısa zamanda evden ayrılıp ayaklarının üzerinde durması. O şöyle yaparız böyle yaparız diyenlerin çoğu blöf. Gerekirse şehir değiştirin ama kendinizi euro gibi harcatmayın.

Allah yardımcınız olsun, çok içten diyorum bunu. Bu zamana kadar nasıl sabretmişsiniz, ki anlatamadığınız bir o kadar daha şey vardır eminim... Çok üzgünüm, ailemizi seçemiyoruz ancak seçemediğimiz aileden neden hemen kurtulamıyoruz... Şartlar, ayrımcılıklar, ekonomi, insanlara olan güvensizlik.. Hepsinde haklısınız ancak böyle bir hayatla nereye kadar devam edeceksiniz.. Asgari ücrete çalışabileceğiniz bambaşka bir şehirde, ve özellikle küçük bir şehirde (kiralar uygun olduğu için) bir hayat kursanız olmaz mı... Hayatın ne getireceği hiç belli olmaz, yarınınızdan ümidinizi kesmeyin nolur... Bunları söylerken bile kendimde haddi zor buluyorum çünkü yaşayan sizsiniz...

Kadın sığınmaya git ve korunma talep et. Kütüğüne kadar her şeyini değişiyorlar. Benim vardı böyle bir velim aile bakanlığında adı soyadı her şeyi farklıydı. Resmi yazışmalarda bile orjinal adını yazmıyorduk. Yani korkma sen istemediğin sürece seni kimse bulamaz. Eğer anlattığın gibi bir yaşantın varsa bence çık o evden.

Konu sahibi ne yaptınız?
Sakın burada evlen git yazanlara itimat etmeyin. Yağmurdan kaçarken doluya yakalanırsınız. Bir esaretten diğer esarete... Lütfen kadın sığınma evine gidin. Cesur olun

Keşke hala oğlu olmasaydı bu avrupadaki kısmet. Direk evlen derdim. Yok olmadı mı boşardın avrupadasın nasılsa artık. Çocuk yapma 2-3 yıl. Dil öğren işe gir mis gibi olurdu. Lakin hala oğlu olunca iş değişiyor.
umarım bir çıkış yolu bulmuşundur.

Kimseden yardım istemek için değil içimi dökmek için yazıyorum.Kınayacaklar küçümseyecekler lütfen yazmasın zaten artık dayanacak gücüm de kalmadı.

Eski konularımı bilenler bilir rezil bir ailem var.Annemin yaptıkları üstüne evime yakın diye bir şirkette sekreterlik muhasebe işine bakmaya başladım asgari ücrete.Ne yazık ki patronum insan değil.Küfürü hakareti özel hayatını bağıra bağıra misafirleriyle konuşması...Neyse dedim sabret evde neler yaşadın bak aylarca iş bulamadın da evde kuru ekmek yemene laf edildi sabret.

Dün olan olaya gelelim.Babam iş çıkışı seni alıp eve götüreyim yakındayım dedi önce şaşırdım öldüm desem gelip de yardım etmez çünkü ailem.Patron yoktu ofise geldi asgari ücrete burda mı çalışıyorsun diye mırın kırın etti.Evde mi durayım annem evde istemiyo 30 yaşındasın babaevinde ergen mi tek odada yaşıyosun diyo dedim .Neyse çıktık hadi dedi şu cafede çay içelim.Hayırdır baba eve geldik sayılır ne çayı dedim.Ağzını yüzünü iğrenç bi şekilde yalayarak hayır hayır dedi.Geçtik oturduk.Başladı dökülmeye.Halamla konuşmuşlar kuzenimle evlenmemi uygun görmüşler.Halamlar yurtdışında yaşıyor bu arada 30 küsür senedir.Babam öyle deyince gözümden yaşlar aktı yediremedim istenmediğimi.Yıllardır abi dediğim kuzenimle evlendirilip yurtdışına postalanmayı...Halam deseniz dinle kafayı bozmuş Türkiyeye geldiğinde her fırsatta saçım açık diye üstüme yürüyen bir insan...Ben ağlamaya başlayınca babam devam etti.1 euro 10 tl hayatın kurtulur bizi de kurtarırsın dedi ki kendisinin 900.000 tl malvarlığı var.ihtiyacımız yok ama para hırsı annemi babamı kör etmiş.Cafenin ortasında ağlaya ağlaya rezil oldum yüzüm uyuştu bayılacaktım.üniversite okurken böyle hayal etmemiştim ne hayallerim vardı benim...Eve geldik yıktım ortalığı.Millet euro yükseldi diye çocuğunu satmadı şere....zler diye bağırdım.bütün binaya rezil olduk.ben babama vurdum o bana vurdu...Annemle kardeşlerim doğru söylüyo 1 euro 10 tl seni kim alsın var gitsin dedi.Gerçekten delirecektim.Babam bunun kulağına laf gitmiyor eğer evlenmezse bu evi dar edecem ona dedi duydum.Sabaha kadar ağlayıp işe geldim bugün.Bana ettikleri eziyetleri düşünüyorum da...İşten çıkıp dolmuşa koşarak gitmelerim sırf kavga çıkmasın diye.Azıcık geciksem küfürler...Bilerek geç gittiğimde dayaklar ve benim de onlara vurarak karşılık vermelerim...Annemin 25 yaşımdan beri 30 yaşındasın demeleri...Banyo yapmamdan tutun da yemek yememe kadar küfür etmesi...Bu evden gideceksin kalt.k olmasan sen de evlenirdin ne o...lar yaptın da kimse seni almıyo demeleri...Ayrı eve çıkayım dedim seni öldürürüz dediler ki yaparlar da gazetelerde okursunuz.

Lütfen kınamayın küçümsemeyin ben elimden geleni yaptım.Sadece bir iç dökme...
Yazamadım bişey. Ayrı ev yasak ev cehennem işini bari bırakma.

Kimseden yardım istemek için değil içimi dökmek için yazıyorum.Kınayacaklar küçümseyecekler lütfen yazmasın zaten artık dayanacak gücüm de kalmadı.

Eski konularımı bilenler bilir rezil bir ailem var.Annemin yaptıkları üstüne evime yakın diye bir şirkette sekreterlik muhasebe işine bakmaya başladım asgari ücrete.Ne yazık ki patronum insan değil.Küfürü hakareti özel hayatını bağıra bağıra misafirleriyle konuşması...Neyse dedim sabret evde neler yaşadın bak aylarca iş bulamadın da evde kuru ekmek yemene laf edildi sabret.

Dün olan olaya gelelim.Babam iş çıkışı seni alıp eve götüreyim yakındayım dedi önce şaşırdım öldüm desem gelip de yardım etmez çünkü ailem.Patron yoktu ofise geldi asgari ücrete burda mı çalışıyorsun diye mırın kırın etti.Evde mi durayım annem evde istemiyo 30 yaşındasın babaevinde ergen mi tek odada yaşıyosun diyo dedim .Neyse çıktık hadi dedi şu cafede çay içelim.Hayırdır baba eve geldik sayılır ne çayı dedim.Ağzını yüzünü iğrenç bi şekilde yalayarak hayır hayır dedi.Geçtik oturduk.Başladı dökülmeye.Halamla konuşmuşlar kuzenimle evlenmemi uygun görmüşler.Halamlar yurtdışında yaşıyor bu arada 30 küsür senedir.Babam öyle deyince gözümden yaşlar aktı yediremedim istenmediğimi.Yıllardır abi dediğim kuzenimle evlendirilip yurtdışına postalanmayı...Halam deseniz dinle kafayı bozmuş Türkiyeye geldiğinde her fırsatta saçım açık diye üstüme yürüyen bir insan...Ben ağlamaya başlayınca babam devam etti.1 euro 10 tl hayatın kurtulur bizi de kurtarırsın dedi ki kendisinin 900.000 tl malvarlığı var.ihtiyacımız yok ama para hırsı annemi babamı kör etmiş.Cafenin ortasında ağlaya ağlaya rezil oldum yüzüm uyuştu bayılacaktım.üniversite okurken böyle hayal etmemiştim ne hayallerim vardı benim...Eve geldik yıktım ortalığı.Millet euro yükseldi diye çocuğunu satmadı şere....zler diye bağırdım.bütün binaya rezil olduk.ben babama vurdum o bana vurdu...Annemle kardeşlerim doğru söylüyo 1 euro 10 tl seni kim alsın var gitsin dedi.Gerçekten delirecektim.Babam bunun kulağına laf gitmiyor eğer evlenmezse bu evi dar edecem ona dedi duydum.Sabaha kadar ağlayıp işe geldim bugün.Bana ettikleri eziyetleri düşünüyorum da...İşten çıkıp dolmuşa koşarak gitmelerim sırf kavga çıkmasın diye.Azıcık geciksem küfürler...Bilerek geç gittiğimde dayaklar ve benim de onlara vurarak karşılık vermelerim...Annemin 25 yaşımdan beri 30 yaşındasın demeleri...Banyo yapmamdan tutun da yemek yememe kadar küfür etmesi...Bu evden gideceksin kalt.k olmasan sen de evlenirdin ne o...lar yaptın da kimse seni almıyo demeleri...Ayrı eve çıkayım dedim seni öldürürüz dediler ki yaparlar da gazetelerde okursunuz.

Lütfen kınamayın küçümsemeyin ben elimden geleni yaptım.Sadece bir iç dökme...
Okurken bile tüylerim diken diken oldu.nasil bir aile evladına kanına canına böyle davranır. Allaha havale ediyorum birşey diyemiyorum.soylenecek söz yok çünkü.en mantikli gelen arkadaşlarında yazdığı gibi kadın sığınma evleri belki derdinize derman olur. 😔😔

Evlen git boşanırsın diyenler lütfen ama yaa boşanmak kolay mı hemde akrabayken. Hele de yurt dışında. Sakın evlenme ve o evden ayrıl. Ufak ufak üst baş biriktir ofiste bir çantada. Ve bir gün sırtındaki ceketle çık git kimse bulamasın seni. Sığınma evinden destek al, en mantıklısı bu olur.

X