İşten ayrılmalı mıyım

İştrn çıkın başka yerde arayın veya maddi sıkıntım yok demişsiniz kpss ye odaklanın. Sınav sonrası da sertifikalara falan bakın. Bilgisayar falan yoksa alın onu bir an evvel, atamalarınızda istenen istenebilecek belgeler varsa onalra gidin. Hayat 3 gün, bu işyerinde bugün yarın derken bir bakmışsınız yıllar geçmiş. Kıdem farketmeden asgari ücret veren yerden ne şimdi ne sonra asla beklentiniz olmasın. Sadece memurluğa da odaklanmayın, umarım olur ama ya olmazsa diye b planınız olsun daima. İnsanlar kpss ye veya benzeri bir sınava o kadar odaklanıyor ki etrafındaki fırsatları görmüyor. Üstelik sınavda olmayınca depresyona giriyorlar. Güçlü olmak için b planınız daima olsun. Önceliğiniz sınav olsun ama sınavdan sonra alternatif düşünün. Mezun oldduğunuz bölüm harici bir iş yapabilir misiniz mesela buna odaklanın. Neler neler duyuyoruz

Ailem harçlık veriyo bı de maddi sorumluluğum yok. Kpss en azından şansımı denemeliyim. Bilgisayar sertifikam var başka sertifikalar da araştırayim. Çalıştığım yer çok korkunç gerçekten daha buraya yazmadiklarim da var .. Sanırım kpss de olmazsa başka bı alana yönelmeliyim. Ne olabilir bilmiyorum ama üzerinde düşünücem. Fikir verdiğiniz için çok teşekkür ederim

Kesinlikle bırakın. İlk iş tecrübesinde yaşanan travmalar sonraki işleri de aşırı etkiliyor, evet iş hayatı zor hiç biryer sorunsuz değildir falan ama bu kadar da değil yani. KPSS çalışın bir baltaya sap olamadım diye düşünmektense sap olcaksam çok iyi bir baltaya oluyum diyin azmedin memur olun. Hadi Kpss olmadı diyelim illaki başka bir iş bulursunuz ama en azından denedim dersiniz.

Haklısınız ya çok cesaret vericisiniz çok teşekkür ederim

Masa bası islerde de haftada 6 tam gun kuralı var genelde pazar izin gunu baskada yok
En azından kreste cumartesi pazar iş yoktur?
Ama bu cocuk gelisimi mezunu bi ogretmene bile asgari ücret vermeleri cok tuhaf ya
Tum kresler mi boyle ki?

8-6 cumartesi pazar yok. Sırf bu düzenli saatler için kıyamıyorum ama şartları çok çok ağır geliyo mesela 10 saatte bir dk aran yok ve telefona bakarsan müdür azarliyo.

Tecrübeli öğretmene bile asgari vermelerine ben de şok oldum. Duyduğuma göre bazı kreşler asgari bile vermiyormuş bu iş para için değil çocuk sevgisi için yapılır diyen iş veren varmış

10 saatte nasıl hic ara vermezler bi kere bu insan haklarına aykırı!
Yemek arası kahve molası olmadan insan nasıl calısır ki tum gun

Benim çocuğuma da sevgimiz yeter diyip "ücretsiz " bakar mı acaba o işveren ben çocuğumun ücretini 2 gün aksatsam mesajla,arayarak tacize başlar ama çalışanlarına da utanmadan bu cümleleri kurarlar

10 saatte nasıl hic ara vermezler bi kere bu insan haklarına aykırı!
Yemek arası kahve molası olmadan insan nasıl calısır ki tum gun
Sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği var ama o esnada da sürekli kapı çaliyo çocuk geliyo aileler zamanında getirmediği için zırt pirt kapıya kalkıyosun. Ve çocuklarla aynı anda yediğin için yok yemekte burnu akan, yok tuvaleti gelen otur çocuğum kalkma çocuğum, arkadaşınla kavga etme çocuğumla geciyo. Ha bı de iletişim defterleri olduğu için hangi çocuk yedi yemedi takip etmek lazım yani yediğin yemekten de bı şey anlamiyosun

Zaten beynim uyuşuyo arasizlik ve sesten gözlerim daliyo yorgunluktan

Benim çocuğuma da sevgimiz yeter diyip "ücretsiz " bakar mı acaba o işveren ben çocuğumun ücretini 2 gün aksatsam mesajla,arayarak tacize başlar ama çalışanlarına da utanmadan bu cümleleri kurarlar
Valla fellik fellik takip ediyolar hangi veli ne iş yaparmış kim ne kadar zenginmis birincil ilgi odakları. Bana asgari veriliyo bu cümleyi başka bı arkadasima kurmuş baska bı iş veren ama çalıştığım yerde geçen sene öğrenci sayısı az diye bı öğretmene asgari altı veriliyomus

Peki napmayı dusunuyosun ? Dayanabilcekmisin daha? İş arıyomusun ?

Nr aptal insanlar var ya
Sosyoloji mezunu ne alaka anaokulu öğretmeni olarak işe alınıyor.
Batarlar da daha fazla çocuk zarar görmez umarım
Resim öğretmeni ve iktisatçı da öğretmenlik yapıyordu. İlk çalıştığım kurumda da alakasız öğretmenler alakasız öğretmenlikler yapiyordu. Ben de tasvip etmiyorum ama benimde çalışmaya ve para kazanmaya ihtiyacım var kaldı ki burası Türkiye yani şaşırmayin o kadar yaygın ki. Ben açıktan okuyacaktim ama bölümünü. Teknikerlerin mühendislik yaptığını da duymuştum örnekler sonsuz sayıda çoğaltılabilir.

Ayrıca böyle kelime kullanamanız çok yanlış bu platformda

Merhabalar; durumunuza çok üzüldüm. Öncelikle Anasınıfında çalışmak herhangi bir alanda eğitim vermekle aynı değildir. Bir sürü çocuğa aynı anda, benzer seviyede ilgi göstermeniz, velilerin sevgi ve saygısını kazanmanız bir de üstlerinizin gönlünü hoş etmeniz gerekir. Yani gel burda çocuklarla ilgilen açıktan okursun diyerek yapacağınız bir işe değil. Gönül vermeniz, çocukları çok sevmeniz, çok çok çok sabırlı ve bu alanda bilgili olmanız lazım.
Özellikle bilgi kısmı olmadan velileri idare etmeniz çok zor. Çocukların algıları yetişkinlere göre daha açıktır. Bıkkınlığınızı, sıkılganlığınızı ve severek yanlarında olmadığınızı fark ediyor olabilirler
Etkinliğe katılmayan çocuklar katılım için zorlanmaz bunu da belirtmek istiyorum. Çocuklar size değil, siz çocuklara uyacaksınız etkinliklerde.
Eğer ki bu şartlar bana göre değil diyorsanız kendinizi de, sizin yaptığınız her hareketi kaydeden minikleri de zorlamanın anlamı yok. Maddi bir kaygınız da madem bulunmuyor kpss ye hazırlanmanız en uygunu olabilir. Bahsettiğiniz yöneticiler, arkadaşlar tüm sektörlerde karşınıza çıkabilecek insan türleri bunu da unutmamanızı tavsiye ederim

Sorun sizde değil zaten.
Yok benim alanım değil, etik olmaz, çalışamam diyecek ahlaki düzeye toplum olarak ulaşamadık.
Kaldı ki ekonomi ortada
Kim olsa çalışır
Ama sizi sömürüyorlar

Teşekkür ederim paylaşımınız

Teşekkür ederim paylaşımınız için. Ben de 3 sene kreşe gittim. Bence de çocukları zorlamamak gerek ama veliye çocuğun o etkinliğe katıldığına dair fotoğraf göndermek gerekiyo fotoğraf gitmeyince müdür kızıyo. Çocuklarla problemim yok sabirliyim ama sınıflarda otizmli ve down sendromlu çocuklarda var onlara özel hassasiyetler gösterirken (ağzına her bulduğunu atma huyu var oyun hamuru, yapıştırıcı vs yiyebiliyo) diğer çocuklara yetişemiyorum. Ya da çocuğun saldırma huyu var uyarınca direkt öğretmene saldırıyo, üstümüze yuruyo, tırnak cikartiyo boyama saati bitti sulu boyalari kaldırıyoruz diye söylediğim için üstüme sulu boya sicratti bilerek ama ailesi kabul etmiyo çocuğun tavirlarini psikolog bile yapabileceğim bı sey yok diyo gibi gibi. Velhasıl devam etmeme kararı aldım zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…