İşten ayrılmalı mıyım

kesinlikle bu işten çıkın. yaptıkları da suç ayrıca. kırılan şeyleri size aldırmak, sağı solu temizletmek falan bunlara asla hakları yok. şaka gibi bir şey ya güler misin ağlar mısın. çalışmanıza odaklanın ve bu cehennemde bir dakika bile geçirmeyin daha fazla. direkt ayrılın işten.
Ya özel sektör zor diyolardi sabretmeye çalıştım ama her geçen gün işler daha da kötüleşiyor ve bence kişilik haklarına ihlale de giriyo. İş bulmak zor ve çalışma saatleri düzgün diye direndim ama yukselemiyosun da hep asgari aliyosun ben de en azından kpssyi denemenin doğru bı karar olduğunu düşündüm çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için 💐

Yıllardır özel sektörde çalışıyorum ve çok şükür her yer böyle değil, böyle düşünme. Ben de öğretmenim ve çok şükür memnun ve mutluyum.
Bölümünle, mesleğinle alakası olmayan bu berbat yerin sinirlerini yıpratmaktan başka ne katkısı olacak ki CV kısmına?
Çalışmak istiyorsan şu sıralar özellerde öğretmen alımı için görüşmeler başladı; Felsefe Grubu Öğretmeni veya Rehber Öğretmen olarak Sosyoloji mezunlarını alıyorlar malum, şansını deneyebilirsin. İhtiyacın da yokmuş, bence oradan kurtul.

Yıllardır özel sektörde çalışıyorum ve çok şükür her yer böyle değil, böyle düşünme. Ben de öğretmenim ve çok şükür memnun ve mutluyum.
Bölümünle, mesleğinle alakası olmayan bu berbat yerin sinirlerini yıpratmaktan başka ne katkısı olacak ki CV kısmına?
Çalışmak istiyorsan şu sıralar özellerde öğretmen alımı için görüşmeler başladı; Felsefe Grubu Öğretmeni veya Rehber Öğretmen olarak Sosyoloji mezunlarını alıyorlar malum, şansını deneyebilirsin. İhtiyacın da yokmuş, bence oradan kurtul.
Bir yerde çalıştım iş deneyimim var olarak düşünmüştüm de çünkü bu yeni mezun, deneyimsiz, işimize yaramaz olarak düşünülüyosun ama yanlış dusunmusum çok haklısınız iyice psikolojim bozuldu zaten burda fikir verdiğiniz için çok teşekkür ederim 💐

Ben de Felsefe grubu öğretmeniyim bi kuruma girdim herkesin ismini bildiği bi kurum.Rehber öğretmen olarak girdim durmadan kayıt için arama yaptırıyorlardı 3.gün çıktım işten.Sabahtan aksama kadar kayıt için dara araması yaptırdılar Allah bildiği gibi yapsın.iş ilanını rehber öğretmen olarak vermişler bide

Ben de Felsefe grubu öğretmeniyim bi kuruma girdim herkesin ismini bildiği bi kurum.Rehber öğretmen olarak girdim durmadan kayıt için arama yaptırıyorlardı 3.gün çıktım işten.Sabahtan aksama kadar kayıt için dara araması yaptırdılar Allah bildiği gibi yapsın.iş ilanını rehber öğretmen olarak vermişler bide
Sizde mi sosyolog musunuz? Yaşınız kaç planınız nedir birbirimize fikir verelim

Ben felsefe mezunuyum kpss hazırlanıyordum ama bıraktım.Puanlar çok yüksek ve atamalar cok az 2 sene ücretli öğretmenlik yapıp özele bakıcam kafam cok karısık olmazsa ticaret yapmayı düşünüyorum.Maalesef imkanlar kısıtlı.Kurumun adını buraya yazamıyorum ama yılların kurumu.24 yasımdayım bizim bölümden mezun olan arkadaslarıma bakıyorum hepsi cok rahat bi iş kaygıları yok ben cok takıyorum kafaya .Bikaç yerden cağırdılar gittim görüşmeye ama hep tecrübe istiyorlar.O yüzden 1-2 sene ücretli çalışmayı düşünüyorum.Daha sonra bulursam özel bulamazsam bir kez kpss denerim.5-6 senelik iş hayatım olsun istiyorum en kötü.Olmazsa devamı evde cocuğumu büyütürüm bi taraftan da yapabilirsem ticaret yaparım😕

Ama size tavsiyem cıkın zaten tecrübe arayan kurumlar en az 2 sene istiyor bosa kendinizi yıpratmanıza değmez.Kendinizi ezdirmeyin böyle böyle yüz buluyorlar.Ben öğrenciyken Köfteci yusufta çalısmıstım 15 gün calısıp 1600 almıstım en azından insan gibi davranıyorlardı ve parası iyiydi

Ben felsefe mezunuyum kpss hazırlanıyordum ama bıraktım.Puanlar çok yüksek ve atamalar cok az 2 sene ücretli öğretmenlik yapıp özele bakıcam kafam cok karısık olmazsa ticaret yapmayı düşünüyorum.Maalesef imkanlar kısıtlı.Kurumun adını buraya yazamıyorum ama yılların kurumu.24 yasımdayım bizim bölümden mezun olan arkadaslarıma bakıyorum hepsi cok rahat bi iş kaygıları yok ben cok takıyorum kafaya .Bikaç yerden cağırdılar gittim görüşmeye ama hep tecrübe istiyorlar.O yüzden 1-2 sene ücretli çalışmayı düşünüyorum.Daha sonra bulursam özel bulamazsam bir kez kpss denerim.5-6 senelik iş hayatım olsun istiyorum en kötü.Olmazsa devamı evde cocuğumu büyütürüm bi taraftan da yapabilirsem ticaret yaparım😕
Özelden yazabilirsiniz kurumun adını ama şaşırmam yaşadığınıza benim de çalıştığım anaokulu yaşadığım şehrin en seckinlerinden birisi. Öğretmenlik için degil de düz memurluk için olan kpssye girseniz ben de oyle yapicam şehir veya kurum begenmemezlik yapmayacağım yeter ki devlet kapısında olayım diyorum.

31 temmuzda sınav henüz kayıtlarda başlamadı girebilirsiniz. Fakat imkanınız varsa büyük riskler almadan ticaret yapmanız çok daha faydalı çünkü is bulsaniz da malesef en fazla asgarinin bir tık üstü alabileceksiniz 😔

Ben de eve sigamiyorum tüm arkadaşlarım calisiyo ben de üni sınavına hazirlanir gibi yeniden sınava hazırlanmak zoruma gidiyo sabır diyorum... Allah yardımcınız olsun inşallah

Ama size tavsiyem cıkın zaten tecrübe arayan kurumlar en az 2 sene istiyor bosa kendinizi yıpratmanıza değmez.Kendinizi ezdirmeyin böyle böyle yüz buluyorlar.Ben öğrenciyken Köfteci yusufta çalısmıstım 15 gün calısıp 1600 almıstım en azından insan gibi davranıyorlardı ve parası iyiydi
Ya zaten herkes her şeye eyvallah dediği için böyle oluyo herkes tepki verse patronlar böyle yapamaz ameliyat olmak için izin almak bile sorun oluyodu hocalara

Kpss düz memurluktan umudum var inşallah olur ona çalışıyorum bana dua eder misiniz inşallah atanabileyim
Tabi ki etmez miyim 🙏 bu arada hangi kreş orası acaba. Hiç kimse küçücük çocuğunu bu kadar baskı altında tutulan ve mutsuz öğretmenlerin olduğu yere göndermek istemez. Ben istemezdim. Bu tür kişiler çocuklara da şefkat göstermezler. Sadece yürüyen para olarak görürler. Yazık

Tabi ki etmez miyim 🙏 bu arada hangi kreş orası acaba. Hiç kimse küçücük çocuğunu bu kadar baskı altında tutulan ve mutsuz öğretmenlerin olduğu yere göndermek istemez. Ben istemezdim. Bu tür kişiler çocuklara da şefkat göstermezler. Sadece yürüyen para olarak görürler. Yazık
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun 🙏 aslında öğretmenler çocuklara karşı iyiler, dilerseniz aynı sehirdeysek özelden yazayım ama özel eğitim kurumları öğretmenlere karşı istisnalar hariç hep boyleymis 😔

O işte çalışmaya devam ettiğiniz icin kimse size madalya takmayacak. Ayrılıp kpss icin çalışmak hem psikolojiniz hem geleceğiniz icin daha hayirli olur.

X