Istedim ve oldu ! ! Inanamayacaksınız

Ben de olumlu düşünmenin hayatımıza güzel şeyler getirdiğine inananlardanım. 8-9 sene önce çözdüm olayı. Ama çevre çok etkili, gerçekten inanmak, şüpheyi içinden atmak çok önemli. Kendi hayatımdan çok örneğim var bu konuda.

8 sene önce üniversite son sınıftaydım bu işlere merak salıp kitapları okumaya başladığımda. İlk dönem alttan 6 dersim var. Vermezsem okul uzayacak. Öyle bir inandım ki hepsini temizleyeceğime , oldu. 14 dersin tamamını gayet güzel notlarla temizledim. İkinci dönem alttan dersim yok, toplam beş ders alıyorum. Bir şüphe düştü içime ya veremezsem, ya uzarsa. İkinci dönem dersi bir de bir sene uzatacak okulu. Nasıl bir panik. Dünyanın en salak dersinden kaldım. Neyse ki bir tersten kaldım da tek ders sınavıyla hallettim mevzuyu.

Sonrasında eşimle olan ilişkimizde çok işime yaradı. Hep olumlu düşündüm onun hakkında. Ne düşündüysem adam öyle davrandı. Herkese ne kadar mükemmel bir adam olduğunu anlattım, mükemmel bir adam oldu. Ailem evlenmemi çok istemiyordu onunla, şimdi bir numaralı damatları. Eşimin ailesiyle asla sorun yaşamayacağım dedim, ufak tefek şeyler dışında yaşamadım.

Evlendiğimizde ben çalışmıyordum, bir ton borcumuz vardı. Ben işe girersem rahatlarız diyorduk. Hep kısa zamanda rahat bir hayat yaşayacağımızı ümit ettim. Ben iş bulamadım ama bir sene geçmeden eşim çok sağlam bir terfi aldı. Maaşı üç katına çıktı. Ben çalışsam eşim aynı pozisyonda kalsa dahi bu gelir seviyesine ulaşamazdık.

2000 model külüstür bir arabam vardı. Model yükseltelim ama yine ikinci el alalım diye arayışa başladık. Hep sıfır gibi bir ikinci el bulacağız dedim. Ne oldu tahmin edin. Sıfır arabayı ikinci el fiyatına aldık.

Şimdi hayalim şu an oturduğumuz evden taşınmak. Olacak ama bakalım ne zaman olacak...

Ayy içime umut doğdu. Ben de şu an çalışmıyorum ve hem maddi olarak hem de manevi olarak çok sıkkınım çalışmaya ihtiyacım var ben de uygulayayım bunu.

Taşınmak istediğiniz ev sevmediğiniz ev mi ? Benim eski topik de konuşmuştuk ben de sevemedim diyorduuz.

iş bulmayı o kadar çok istemediniz anlaşıan daha çok maddi anlamda bir istekte bulundunuz.Ben de işimi değiştirmek istiyorum nasıl yapıyorsunuz bu olumlamaları ?

Takipdeyim bende:)bide nette ne diye aratmam lazim?arastirmak istiyorum ama yanlis bilgilerle kafami bulandirmim

Evet aynen o ev. Sevemedim hala, ama alıştım sanki biraz biraz. Onun rehavetiyle çok düşünmüyorum, o yüzden gecikiyor.

Dene bence de. İstersen oluyor. Ama şüpheyi at içinden, bilinç altını temizle.

iş bulmayı o kadar çok istemediniz anlaşıan daha çok maddi anlamda bir istekte bulundunuz.Ben de işimi değiştirmek istiyorum nasıl yapıyorsunuz bu olumlamaları ?

Eski işlerimde o kadar bunalmıştım ki çok detay veriyorum iş isterken. Bir öyle bir böyle ondan beceremiyorum sanırım. Bir de olumsuzluklardan korkuyorum, aynı şeyleri yaşayacağım diye korkuyorum. O konuda bilinçaltımı temizleyemiyorum. Bir de maddi açıdan çok sıkıntılı bir dönemdeydik sanırım o yüzden o tarafa daha çok yoğunlaştım. Tam istediğim şey olmadı ama belki benim için hayırlısı olan buydu, böyle oldu.

Yazılan çizilene pek bağlı kalmıyorum ben. O an nasıl canım istiyorsa öyle yapıyorum. Mesela telefonda bir not sayfası açıyorum, gece yatmadan istediğim şeyi oraya yazıyorum. Aynı cümleyle defalarca. Uykuya geçmeden çok hayal kurarım ben. O anda istediğim şeyin hayalini kuruyorum. Hiç sıkılmadan her gece farklı detaylarla aynı hayali kurabiliyorum. Meditasyon yapmayı çok severim. Müziği açıp yatağa uzanıp meditasyona başlıyorum. Kendimi deniz kıyısında düşünmek yerine hayalimdeki evin geniş, güneş alan, aydınlık yüksek tavanlı salonunda hayal ediyorum. Böyle işte...

hmmmm anladım ...teşekkür ederim açıklaman için...

Çok severek takip ettiğim bir astroloji uzmanı demeyeyim de kalp gözü çok temiz birisi var. O yazmıştı isteyin , imajine edin diye ve ben o gece beyaz duvarlı, güneş alan büyük evimi hayal ederek uyudum. Ertesi gün ortadan kaybolan eşim nerelerde diye merak ederken elinde yeni evimizin fotoğrafları ile geldi. Sevinçten nasıl da ağlamıştım.

Şimdiki evimin mutfağı diğerine göre biraz daha ufak ama dert etmiyorum on sene sonra emekliliğimizde başka bir şehirde müstakil evimizde hayal ediyorum kendimi.

Ve öyle de oldu.

Sevgilerimle

Bende baslıgı görünce 30-40kilo verdiniz sandım
Ama konunuz da güzelmiş hayal etmek güzel.
Bende basarıcagıma inandığım herşeyi basardim.
Şimdi uc şey var
Kilo-okul-ev
Onların olacağına da inanıyorum inşallah

Bende genelde iyiyi düşünüp dillendirmenin,iyiyi cağırdiğına inanırım. Genel anlamda uygularim ,istedigim şeyin sonuna genelde ,"böyle olmasını seciyorum ve de öyle oldu"diye eklerim. Öyle cok büyük hayallerim yok benim,çok şükür sahibim neyi istiyorsam,bunuda genel anlamda olumlu düşünmeme bağlıyorum.
Ha bazen dibe vuruyorum duygusal anlamda ama o dipten çikmayıda yine kendi olumlu düşüncemle atlatıyorum. Ve de öyle oldu

Kesinlikle katılıyorum. Bununla ilgili iki kitaba başlamıştım yarım kalmıştı. Tekrar başlayacağım. Yorumları teker teker okuyorum. Bitince bşyler sormak istiyorum :)

Bana göre iş kesinlikle beyinde bitiyor...
Olumlu düşünürsen her şey olumlu olur olumsuzluk yaşamazsına inanmıyorum.Pollyanna gibi olmaya da gerek yok yani. Her olumsuzluğu görmezden gelmek yada olumlu bakayım olumulu olsun demek bana göre saçma.
Ama şuna inanıyorum bir amaçta beyni nasıl doldurursan öyle gider... En ufak matematik dersi... Çoğumuz hep şuna inanmışızdır 'matematik çok zor bir ders formüller vs var ben yapamam anlamıyorum vs ''
ama beyni bu şekilde etkilersek otomatik olarak olumsuz algılar en basit soruyu görünce yapamam algısı oluşur.
Önce kendimize güvenir ve beynimizi amaçlarımızda olumlu beslersek başaramayacağımız iş yoktur.
Evren vs. buna inanmam inananlara saygım vardır tabi ... Tek inandıgım olumlu düşüncenin beyni olumlu etkilediği. Ve engelleri kaldırdığı.

bende bir terslik var simdi daha iyi anladim bu konuyu okuyunca
Ben ne zaman guzel bir hayal kursam ,olmasini istesem herseyim tepetaklak olur

iyi düşünmek sadece bişeyleri ev,araba,para elde etmek için değil aynı zamanda psikolojiyi düzelten bişey. sadece kötü olasılıkları düşünmek insanı ciddi anlamda fiziksel olarak yoruyor. oysa ki güzel hayatım var, güzelim, özgvenliyim, sıkıntılar ben düşünmedikçe yok demek bile insanı kısıtlanmış hissinden kurtarıyor. sürekli hayatım niye böyle, bu işler niye böyle, çalışma hayatı hep öyle mi olcak diye düşünüp durulunca insan hayatından lezzet alamaz hale geliyor. sadece sonuca odaklı değil genel olarak da güzel görüp güzel düşünmeye çalışalım hayatımız aynı kalsa bile bakış açımız değişeceği için hayatımız otomatik olarak düzelecek

bende bir terslik var simdi daha iyi anladim bu konuyu okuyunca
Ben ne zaman guzel bir hayal kursam ,olmasini istesem herseyim tepetaklak olur

Doğru enerjiyi yakalamak çok zor. Başta da dedim ya şüphe ve çevredeki insanlar çok önemli. Ya olmazsa, ya kötü olursa, ya olur da beni mutlu etmezse diye düşününce olmuyor. Ya da olacak ama diye başlayınca olmuyor. O şüpheyi yok edebilmek lazım. Olumsuz enerji olumlu enerjiden çok daha kuvvetli çünkü.

Çevremizdeki insanlar da aynı şekilde önemli. Mesela bişey olacak dediğinizde öyle düşünme olmazsa üzülürsün diyen ya da konu arasında olumsuz en ufak bişey söyleyen biri olunca düşüncelerimiz olumsuza kayıyor.

Şurda kurduğunuz cümle bile olumsuzluğu üzerinize çekiyor.

neyi elde ederseniz dahada fazlasını ister nefsimiz doymak bilmez onun için benimde düşüncem olursa kısmet olmazsa kaderim der geçerim

çok doğru bende kaygı bozukluğu var genelde negatif düşünceler sarıyor dört bir yanımı bu sebeple hayatım hep sekteye uğruyor bundan sonra bende olumlu düşüneceğim çekim yasası varsa faydalanmayak mı

Olumlu düşünmek gerektiğini anlıyorum da bir de bunu sesli olarak mı söylememiz gerekiyor yani sürekli işte ben şöyleyim ben bölyeyim diye sesli bri şekilde ifade etmemiz mi gerekiyor ?

Ben de eşimle kavga etmiştim.ciktim bir avm ye gittim.kitapciya girdim ama kitaplara bakıyorum. Uzun uzun okuyorum. Esim acalecidir biraz da.neyse orda meleklere ilgili kitaplar vardı. Açıp okudum biraz.

Bizim koruyucu meleklerimizle diğer insanların koruyucu melekleri sürekli iletişim halinde olurmuş. Yani biz birseyi o meleklere inanarak ve gönülden dilersek karşımızdaki insana yaptırabilir onun kalbin ulasabilirmisiz.
Gibi şeyler yazıyordu.nasil yapılacağı falan da ayrıntılı yazıyordu. Ben de eşimi düşündüm. Beni aramasını istedim. Oldu gerçekten aradı eşim. Özür diledi yanıma geldi sonra.ya evet şu an çok saçmalama biliyorum ama belkide evrene mesaj olayıdır. Bilmiyorum ama çoğu zaman bu yöntem etkili oldu.

Bilinçaltı süper zekadır ama saf zekadır. Yani kandırması kolaydır. O yüzden bilinçaltı temizliği yapılabilir diye okumuştum bir yerde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…