Istedim ve oldu ! ! Inanamayacaksınız

Secret ve Kuantum Başarı kitapları var meraklısına.. Kendimi sürekli pozitif düşünmeye zorlamak beynimi yoruyor. Hani nasıl ki, sürekli gülmeye zorlarsa insan kendini, yüz kasları ağrır ya, onun gibi. O yüzden bıraktım.

İlgi alanıma giren konu.
Bilinçaltı temizliğine ve düşünsel güce inanirim.

Beynine Format at kitabini biliyorum.

Okudugunuz kitap isimlerini yazabilir misiniz?
Yorumları okuyamadım yazdıysanız eğer kaçıncı sayfada oldugunu da söyleyebilirsiniz :)
kelebe_k kelebe_k

cnm benm uzman deilim ama bi kaç yerde okuduğum ve araştırdığım konudan ahsediyorsun ama bu nun tamamen adı farklı mitomani ........olmayan bişeye kendini ve başkasını inandırmaya çalışmak googlede araştırabilirsin ....ve çok ilginçtir şizofren ve mitomaninin arasındaki fark: şizofren olmayan bir şeye kendi öleseye inanıyor başkalarının inanması umrunda deil.... mitomani ise kendisi doğru olmadığını biliyor ama başkasını inandımaya çalışıyor hatta zamanla kendiside inanmaya başlıyor..... konunun doğruluğu konusundabi fikrim yok ama psikolojik bir şeyii sizin önermenizi pek doğru bulmuyorum ... biraz öncede anlattığım rahatsızlıklar sizin anlattığınızla benzerliği anlamış olduğunuzu umaraktan ....bu tür psikolojıksıkıntıları birilerinin tavsiyesi ile deilde bir uzman desteğiyle yapılmasını öneriyorum ...
Kusura bakmayin da sacmalamissiniz. Olumlu dusunmenin mitomani ya da sizofrenle alakasi nedir?
Guzel dusunun ki guzel olsundur bunun mantigi, olmayan seye inanin, baskalarini da inandirin diil.

Ben yapamam sanırım öyle,
başlarım isteme ama ya olmazsa direk bu geliyor aklıma,
bu şehirden gitmek bu şehirden gitmek bu şehriden gitmek eşimle iyi iletişim kurabilmek ona olan öfkemi yok edebilmek , onu affedebilmek...........
Hiç olmayacakmış gibi, hep böyle sıkıntıda olcam gibi hiç geçmeyecek gibi bu günler...
Olumlu düşündüğüm an eeeeeennnnnn olumsuzuna kayıyor beynim.....
Engel olamıyorum,
en olumsuzuna kaydığında eşime patlıyorum kendime patlıyorum o yüzden en iyisi sessiz sesszi bunalımla kalayım diyorum......
Ooooooooffffffffffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zihin kayar cok normal, insan zihnine 9 saniyede 15 dusunce gelebilir. Ilk gelen dusunceyi kontrol edemeyebilirsiniz onceleri ama adi ustunde olumlama yaparak yani ilk gelen dusunceyi yok sayip ya da olumluya dondurup kendinizi telkin edebilirsiniz ve bir sure sonra zihniniz bu olumlu dudunmeyi otomatik olarak yapmaya baslar.

Bu düşünce gücüne bende inananlardanım. İstediğim kişiyi tarif edip gerçekten olmuş kabul edip bekledim ve oldu. nasıl birini tarif ettiysem tip olarak aynısı geldi buldu. yani meleklerle iletişim diye bişi var :)

Bu tamamen farklı birşey.
Çevrenize yalan söylemiyor,yalan bir dünya yaratmıyorsunuz.
Yani kalkıp herkese "benim havuzlu evim var" demiyorsunuz.
Sadece kendiniz öyle olduğunu hayal ediyorsunuz.
Insanin elinden hayal kurma ozgurlugunu de almaya calisan korku zihniyeti iste...

konuyu güzelce okudum ve anladım acıklamanıza gerek yok ... benm anlatmaya çalıştığımı anlamamakta neden israr ediyorsunuz onu anlamış deilim ....konu sahibi olumlu sonuç almıştır burda hem fikiriz psikolojısı kaldırmıştır vs... belki benim psikolojim kaldırmayacak ama bu konuyu önemseyerek uygalamaya calışacagım ...sonra bu hayalle gerçek arasını psikolojim karıstıracak ...... yani bunlar çok karışık konular ... evlilik hayatında mutsuzsan evlilik danışmanına gideceksin .... depresyonda isen asabiyeye yada psikolojik sıkıntıların varsa psikoloğa ..... hiç bir doktor hayal kur demez gerçekle yüzleş kabullen der ... artık anlamışsın umarım
Yoo gayet de hayal kur diebilir. Hayal kurmak saydiginiz ve saymadiginiz bircok rahatsizligin tedavisinde kullanilan bir yontemdir. Uzerinde oturdugumuz kaynagimizdan sallamayalim lutfen.

secret kitabını okudum bi şeyler denedim ama devamını getiremedim.
hayatımda herşey mosmoktan gidiyor şu sıralar özel hayat olsun iş olsun..
bu akşamdan itibaren deneyeceğim.. bakalım

Bence bilinçaltı temizleme ile evrene mesaj yollayarak isteklere ulaşma fikri birbirinden tamamen farklı şeyler. İlki ön yargısız ve sağlıklı düşünmeyi sağlarken ikincisi tehlikeli bir safsatadan başka bir şey değil. Maalesef çoğu insan da inanıyor ikincisine.

iyi düşünmek sadece bişeyleri ev,araba,para elde etmek için değil aynı zamanda psikolojiyi düzelten bişey. sadece:KK64::KK64: kötü olasılıkları düşünmek insanı ciddi anlamda fiziksel olarak yoruyor. oysa ki güzel hayatım var, güzelim, özgvenliyim, sıkıntılar ben düşünmedikçe yok demek bile insanı kısıtlanmış hissinden kurtarıyor. sürekli hayatım niye böyle, bu işler niye böyle, çalışma hayatı hep öyle mi olcak diye düşünüp durulunca insan hayatından lezzet alamaz hale geliyor. sadece sonuca odaklı değil genel olarak da güzel görüp güzel düşünmeye çalışalım hayatımız aynı kalsa bile bakış açımız değişeceği için hayatımız otomatik olarak düzelecek
Aynen zaten olayin odak noktasi beyin gucuyle ev almak fln diil aslinda. Insanin psikolojisini, ruhunu olumlu, guzel tutmasinda. Guzel dusunmenin, guzel dusundukce etrafi ve olaylari guzel gormenin, sikintilar da olsa ruhu ayakta tutabilmenin ve kurulan hayalin gerceklesmesi icin adimlar atmaya calismanin nedi kotu anlamiorum ki? Millet hemen kartal durusunda:KK64:

Merhaba.telefonda yaptırdığımız çalışmayı yazarmisiniz? Ben de bu koNulara ilgiliyim, merakk ettim

Valla açıkçası ne yaptığımızı ben bile tam bilmiyorum,bilinçaltıma girdi,çakra açıyor sanırım birde astral yaptık ,.1 kere yaptım sadece yanlış yönlendirmek istemem,annem defalarca yaptı ve çok daha pozitif bir insan oldu,hayatında çok şey değişmeye başladı.çakraları açmak sorun değilmişte,mesele o çakraları açık tutmaktaymış,onun içinde sanırım sürekli meditasyon ,benimde bildiğim bu kadar

bende pozitif düşüncenin gücüne inanıyorum ve hayatımda yaşadığım örnekler de oldu. geçmişte cok olumsuzdum ve ne düşünürsem başıma gelirdi. her sey insanın kendi elinde.

Doğru enerjiyi yakalamak çok zor. Başta da dedim ya şüphe ve çevredeki insanlar çok önemli. Ya olmazsa, ya kötü olursa, ya olur da beni mutlu etmezse diye düşününce olmuyor. Ya da olacak ama diye başlayınca olmuyor. O şüpheyi yok edebilmek lazım. Olumsuz enerji olumlu enerjiden çok daha kuvvetli çünkü.

Çevremizdeki insanlar da aynı şekilde önemli. Mesela bişey olacak dediğinizde öyle düşünme olmazsa üzülürsün diyen ya da konu arasında olumsuz en ufak bişey söyleyen biri olunca düşüncelerimiz olumsuza kayıyor.

Şurda kurduğunuz cümle bile olumsuzluğu üzerinize çekiyor.
Çok soyut bişey sormuş olacağım ama doğru enerjiyi ve de nasıl yakaladığınızı tarif edebilir misiniz? Mesela bahsettiğiniz şüphe kaygı vs. nasıl yok ettiğinizi?

Söyledikleriniz ilgimi çekti

Bir Alim diyor ki, 'Guzel bakan guzel dusunur; guzel dusunen hayatindan lezzet alir.' cok cok dogru.. Hem guzel dusunmek hen duaya sıkıca sarılmak gerek.. Allah dilerse her sey olur.

Çok soyut bişey sormuş olacağım ama doğru enerjiyi ve de nasıl yakaladığınızı tarif edebilir misiniz? Mesela bahsettiğiniz şüphe kaygı vs. nasıl yok ettiğinizi?

Söyledikleriniz ilgimi çekti

Anlatmak çok zor... Olumsuz bişey aklıma geldiği anda anında uzaklaştırıp başka bişey düşünüyorum. Konudan tamamen uzaklaşıyorum. Mesela akşam ne yemek yapsama falan bağlıyorum. Sonra sakinleşince, kaygı azalınca tekrar dönüyorum.

Kaygıyı yok etmek çok zor. Düşünmemeye çalışmak ya da çok inanmak lazım sanırım.

Anı yaşamak ve hissetmek gerekiyormuş,anda kalmak bu işin mihenk taşlarındanmış,çünkü ego geçmişte ya da gelecekte olurmuş anda olamazmış..işte içtiğiniz kahvenin tadını alın,rüzgarı hissedin falan falan,ben çok zorlanıyorum :KK43: hiç kolay değil,hele de benim gibi düşünmekten beynini yiyenlerdenseniz

X