Istanbuldan tasinmak

canakkaleeee

ben istanbulseverim,
ama esimi hic ikna edemedim orada yasamaya,
kendisi sayesinde ben de sessiz sakin yerlere alistim diyeyim yillar icinde.

Hala buyuk sehirleri severim, buyuk mimari binalari falan cok hosuma gider,
ama yasamak icin ozellikle cocuklarsan sonra tercih etmem.

Belki kismetse emeklilige
millet sahil kasabasi hayali kurar, ben gokdelen

söylemeyeyim ama çok küçük değil. Burda ki iş durumumdan kaynaklı değil, işim ve arkadaşlarımdan memnunum mutsuz değilim hatta ortam olarak daha samimim ama ben İstanbul'a aşığım. Kendimi İstanbul'a ait hissediyorum. Farklı şehirlerde de yaşadım, bir çok insanın çok tercih ettiği ama yok İstanbul'un yeri farklı. Herkesin düşüncesi farklı bana göre nerede yaşadığının , ait olmanın önemi çok..

Şimdi durumunuzda iyi dusunmek gerekir çocuğa anneniz bakıyor ama çocuğun da sosyallige ihtiyacı olacak zaten zamanla akranlariyla oynamak isteyecek.
Babam bundan 25 sene once Istanbul.yasanacak yer değil dusuncesiyle Egede bir köyden yer almıştı 5 sene kadar once guzel.ev de yaptırdılar meyve ağaçlarımız da var ve Istanbulda ev almaktan daha yüksek arsanin bedeli.
Canakkaleyi bilmiyorum ama is yerinden bir abimiz de oraya gitmişti maddi acidan kolaylik olsun diye, gayet mutlular. Kizi da ilkokul cagina yeni geldi, tam zamaninda gittiler. Hatta anne babasi yasli diye onlara da ayrı ev tuttular gözümüz ustunde olsun diye. Gayet iyiler.

Tabiki size zor gelir. Sonuçta alışmıssınız. Fakat kirada yaşamaktansa başka şehirde ev almayı tercih ederim. Orayada alışırsınız. Sizin mutluluğunuz,huzurunuz olsun. Gerisi gelir inşallah.

Çok mantıklı bence. Eşimle sevgiliyken de düşünüyordum başka şehire gitmeyi, annem dünden razıydı ancak eşim sürekli işini bahane ediyordu, İstanbul'a alışığız yapamayız diyordu sevgiliyken. Şimdi o da gidilebilir denenebilir diyor, işiyle ilgili orayı araştırmaya başladı. Inşallah biz de yılbaşına kadar başka bir deniz kıyısına yerleşme kararı vereceğiz gibi duruyor. Gerçekten çocuk büyütmek İstanbul' da çok zor. Her şeyi suni yaşıyoruz gibi geliyor bana. Oysa buradan başka her yer daha doğal, daha organik. Hakkımızda hayırlısı hepimizin.

Hakkinizda hayırlısı olsun dilerim. Ama İstanbul zor bir şehir ki biz burda doğmuş insanlarız. Ben iyi ki diyeceginize inanıyorum.Gonlunuzce olsun

Bu başlıktan yapabileceğimiz çıkarım, zavallı Çanakkale de yakında İstanbullu istilasıyla, İzmir gibi şişecek.
Aynı ülkenin insanlarıyız di mi. Bu ülkenin her taşı toprağı hepimizin , kimsenin tapulu malı değil. Bu şehir beni yormuşsa basar istedigim şehre giderim. Evet haklisiniz bir yandan da, bakir, güzelim yerler kalabaliklasiyor git gide ama bize de guzelim şehirleri dar ettiler maalesef Yaşanacak tadı tuzu kalmadı daha da kötüye gidiyor zaman geçtikçe

once istanbuldan sonra da annesinin yasadigi sehirden tasinmis biriyim. sizin durumunuzda mutsuz olacaginizi dusundum, ilk mesajiniza dayanarak.

soyle ki cocugunuz henuz ufak. tek basina kucuk cocuk sorumlulugu tasimak cok zor. anne imkani varken bence birakmamak lazim. cocugunuz 3 4 yasina gelip anaokulu cagina geldigi zaman ailenizden uzaklasmayi dusunmeniz daha rahat olacaktır. insanin yasadigi cevreden ayrilmasi zaten zor. bir de extra stresler eklenince daha zorlanacaksiniz.

acikcasi su an ev almanin avantajli oldugunu da dusunmuyorum. faizler düştü ama ev fiyatlari çıktı. ayvaz kadap hep bi hesap durumu oldu.

ben insanlarin konfor alanlarindan cikmalarini hep destekleyen bir insanim. bence herkes ailesinden, doğdugu, buyudugu yerden hayatin bir evresinde uzaklaşıp kendini bulmalı. bence tasinma fikrinizi 1 2 sene sonraya erteleyin.

Siz de haklısınız ama keşke homojen bir dağılım olsa ülkemizin her toprağına. Belli yerlere yine yığılma oluyor oraların da tadı kaçıyor.

Siz de haklısınız ama keşke homojen bir dağılım olsa ülkemizin her toprağına. Belli yerlere yine yığılma oluyor oraların da tadı kaçıyor.
Ee tabi herkes yaşaması madden daha kolay manen daha güzel yerleri tercih ediyor. Genelde de denize kıyısı olan yerler revaçya oluyor.Ben 43 yaşındayım, 24 yıldır çalışma hayatı icerisindeyim, o günleri görmek kısmet olursa şayet emekliliğime 10 sene var, gittikçe yaşlanıyoruz. İstanbul zaten çok yordu senelerce . Trafiğiyle, kalabaligiyla, anlayışsizligiyla, binalardan nefes alamiyoruz.Mecbur kaçıp gidecegiz bir yerlere. Karadeniz veya Ege gibi. Gencligimiz yorgunluk , koşturmaca içinde geldi geçiyor. Bize de azıcık yer açın ne yapalım

Arkanıza bile bakmadan gidin. Anadolu yakasının nezih semtinde 22 sene geçirdim, sonra yolum Ege'ye düştü evlendim, çocuklarım oldu. Başlarda İstanbul'u özlesem de Ege'nin havasına suyuna öyle bir aşık oldum ki şuanda kesinlikle büyük şehirde hele ki İstanbul'da yaşayamam diyorum. Doğası ayrı, sebzesi meyvesi ayrı güzel, çocuklarım temiz hava ile büyüyorlar. Yumurtayı, pekmezi, zeytinyağı vs zamanla ahbap edindiğimiz köydeki insanlardan alıyoruz. Fırsatınız varsa bence Çanakkale'yi değerlendirin.

Ayrılırırsanız üzülecek gibi duruyorsunuz sanki.
İstanbulu bilmiyorum ama bahsettiğiniz , ev alabileceğiniz semtlerden evinizi alıp kiraya verseniz, ordan gelecek kirayla kredinizi ödeyemez misiniz? Siz de aynı düzende yaşadığınız yerde devam edersiniz.

Acikcasi insan alistigini kötü de olsa özler ..Bagimlilik yapar çünkü.Kolay şeyler degil öyle sehir degistirmeler.Biz 8 yil önce kendi memleketimiz olan büyüksehirden mecburiyet dolayisiyla bir sahil ilcesine yerlestik.Işten dolayi.Cok yorucu bir surec ki bizim yerlestigimiz yere disardan herkes gipta ile bakar.Şu an alistik mi? Alistik ama inanin cok yorucu ve caba gerektiriyor.Baska uygun bir semtten bütcenize göre ev alsaniz da onu kiraya verseniz oluyor mu öyle ? Hic bilmiyorum yani kredi cekerseniz ,ev alirsaniz illa icinde sizin mi oturmaniz gerekiyor hic bir bilgim yok bu konudaki cahilligime verin ama olursa öyle daha iyi sizin icin.

Çocuğunu iyi bir şekilde büyütmek ise amacın canakkale bence en iyi seçim.. Sakinliği, rahat huzurlu ortam seven gitsin Bahçeden sebze meyve, yumurta, süt peynir istanbulda çok zor.. Çocuğun için tercih edebilirsin..

Pendik cennet yahu çok güzel avrupa yakasına bin basar her haliyle kurtköyde çok çok gelişti kaynanayıda yanında götürüp çanakkalede yaşayacağına ailene yakın ol. Kiracılı bir ev alın kendi kiranızı ödeyin siz krediyi ödemiş olursunuz öteki türlü çok saçma geldi bana

Yer yurt değiştirmek zor ..İstanbul'u sevdım .şimdi baska yerde yaşamam diyorum.
İstanbul Cocuklar için kötü okul ,oyun parkı ,eglence çok kalabalık ..
Gidersem eşimin ailesi gelır bızımle aylarca kalır.yok istemem ..
Ama sizi bağlayacak birşey yoksa gidin...ben de nedense Konya da yasamak isterim.

Ben İstanbuldan başka bir şehire atandım geldim. Aile özlemi dışında diyorum ki "iyi ki!" İnsanlar bile çok başka çok sıcak. Nefes aldığımı hissediyorum hava su bile başka. hiç düşünmeyin derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…