İş yerim yüzünden eşimle ters düşüyorum.

07.40'da uyanıyorum. Uyku apnesi yok. Taşınma imkanımız var aslında ama şu an oturdugumuz eve kira vermiyoruz. İstesek taşınırız aslında, eşimin maaşı da benimki gibi ama kira vermemek büyük bir artı bizim için.
Sizinki işle alakalı değil bence de vitaminlerinize baktırın acilen. Çünkü 7.40 ta uyanıp 21.15 te uyuya kalmak çok çok erken.

Haftaiçi çalışan insandan ne yapmasını bekliyor ki eşiniz?
Kendisi ne yapıyor mesela? Spora gidiyor mu? Akşam arkadaşlarıyla buluşuyor mu?
Her halükarda 19.30da evde olacağım diyorsunuz. 19.30 eve gelmek için çok geç bir saat. Sabah kalkışınız fena değil ama bütün gün işle uğraşıp 19.30da eve gel yemekti bulaşıktı insan bitiyor zaten sonrasında.
Çalışma hayatı böyle bir şey. Memur düzende evinize yakın bir yerde iş bulmadığınız sürece iş değiştirmeyin.
Şöyle ki evimizin konumu çok güzel. Bahçeli bir evde yaşıyoruz. Biraz İstanbul dısı diyeyim :) Ondan uzak kalıyorum işime zaten. Evimizin altında depo gibi bi yer var eşim oraya spor aletleri aldı. Birlikte yaparız diye. Koşu bandı, eliptik, ağırlıklar vs. O yapıyor, ben tabii pilim bitik oldugu icin yapamıyorum. Bu da bizim aramızda bi sorun mesela. :KK43:

Sizinki işle alakalı değil bence de vitaminlerinize baktırın acilen. Çünkü 7.40 ta uyanıp 21.15 te uyuya kalmak çok çok erken.
Benim annem de böyle, kardeşim de ama dediğiniz gibi mutlaka bi doktora gideceğim. Yorumlardan anladıgım kadarıyla normal değil.

07.40'da uyanıyorum. Uyku apnesi yok. Taşınma imkanımız var aslında ama şu an oturdugumuz eve kira vermiyoruz. İstesek taşınırız aslında, eşimin maaşı da benimki gibi ama kira vermemek büyük bir artı bizim için.
07.40ta uyanan biri için 10da uyumak erken. Bence. 6da kalkıyorum deseniz o bile tamam da. Bence 12 gibi falan yatsanız eşinizle vakit geçirirsiniz gayet, boşuna işinize laf ettirmişsiniz. Ki fiziksel bi aktivite de dememiş adam film maç izlemek istiyor, dayanılır yani

Yirmili yaşlarda bende tazmanya canavarı gibiydim. Evi hotel gibi kullanip sirf yatmaya giriyordum party, bar, içki miçki cabasi.
37 yaşındayım ve en en geç 11de pilim bitiyor. Bazen 7de oğlumun yanina kıvrılıp uyuyorum vallah. Fosur fosur hemde.
Eşimde koltukta sızıyor :)
Yok ben yine de en erken 10da uyuyorum ya 7 imkansız benim için :KK70: 19.30-20.30 spora gidiyorum zaten. Döndüm duşa girdim biraz oturdum derken 10 oluveriyor. 40tan sonra bir kırılma noktası varmış ilk yaşlanma belirtileri. Bakalım o zaman nasıl olacak😄

Benim annem de böyle, kardeşim de ama dediğiniz gibi mutlaka bi doktora gideceğim. Yorumlardan anladıgım kadarıyla normal değil.
Bence de baktırın. Benim bebek var her gün 5.15-5.30da uyanıyorum ben bile 22.30dan önce yatmıyorum, ki gece de 3-5 defa kalkmama rağmen. 9-10 saat uykudan bahsediyorsunuz siz

07.40ta uyanan biri için 10da uyumak erken. Bence. 6da kalkıyorum deseniz o bile tamam da. Bence 12 gibi falan yatsanız eşinizle vakit geçirirsiniz gayet, boşuna işinize laf ettirmişsiniz. Ki fiziksel bi aktivite de dememiş adam film maç izlemek istiyor, dayanılır yani
Haklısınız. Biraz kendimi zorlamam gerekecek ama ortayı bulmak zorundayız. Yorumlarda yazıldı bir de kan değerlerime baktıracagım.

Yani aslında belli bir saatim yok genelde 22.00 gibi uyuyorum :) Dün koltukta 21.15 gibi uzanmıstım mesela.

Yemek temizlik vs birlikte yapıyoruz. Eşimin patladıgı şeyler plan yaptıgımız halde benim uyuyakalmam :KK43: Dün maç izleyecektik mesela ben aşırı uykuluydum buradan cıktı olay.
Her ikinizde kendinize göre haklısınız eşiniz istediğiniz için işinizi birakmayin ama erkenden de yatmayın dün saat 9 gibi yatmissiniz eşiniz sizinle maç izlemek istemiş adamın istekleri çok basit maç izlemek film izlemek dışarı çıkalım sabahliyalim demiyor.

Burda da bazen tam tersi konular açılıyor kocam çok erken uyuyor hiçbir şey yapamıyoruz diye bilmiyorum isterseniz yinede bir kan tahlili verin derim.

Haftasonuda mi erken uyuyorsunuz peki merak ettim .

Yok ben yine de en erken 10da uyuyorum ya 7 imkansız benim için :KK70: 19.30-20.30 spora gidiyorum zaten. Döndüm duşa girdim biraz oturdum derken 10 oluveriyor. 40tan sonra bir kırılma noktası varmış ilk yaşlanma belirtileri. Bakalım o zaman nasıl olacak😄

Ben kırılma noktasina 37de geldim galiba :)
Arada bir fosur fosur uyumak bana kan can veriyor:)

baharyelii baharyelii sen güzel bir kan testi yaptir.
Belki vitaminlerin eksiktir. Genelde demir ve b vitamini eksikliği aşiri yorgunluk sebebi

Önceki konumu hatırlayanlar vardır belki; ''İş görüşmesini ertelemek''. Orada küçük bir şirkette calıştıgımdan bahsetmiştim.

Yaklaşık beş yıldır burada calısıyorum. Uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum. Tırnaklarımla kazıyarak işi öğrendim. Evlenmeden önce 9-18 calısıyordum. Evlendikten sonra uzağa taşındım ama patronum sen devam et 10-17 calış dedi, yolum uzak oldugu için. Ben de kabul ettim. İş yerinde bu ayrıcalık tanınan tek kişiyim.

Sabah yolum bir buçuk saat, akşam trafik olduğu için ve de markete vs ugradıgımız için iki saati geçiyor evde olmamız. Yolun yarısını eşimle gidip geliyoruz kendi aracımızla. Beni toplu taşımada uygun bi yere bırakıp işe geçiyor. O normal calışma saatine devam ediyor, onu etkileyen hiçbir durum yok. Ben burada calıssam da calısmadam da onun düzeni aynı olacak. Maaşım iyi, cumartesi-pazar calısmıyorum, iş yerinde başımda müdür yok vs vs. Artılarını anlatabilmek için belirtiyorum.

Ancak eşimle iş yeri yüzünden hep tartısıyoruz. Konu benim yorulup erkenden uyumam. Kendisi işten cıkıp evimize yakın bir yerde işe girmem gerektiğini söylüyor. Ben de ona evimize yakın bir yerde de girsem aynı saatte evden cıkıp, aynı saatte evde olacagımı söylüyorum. Çünkü o zaman en iyi ihtimalle 9-18 calısacagım ama kendisi beni yolun yordugunu o yüzden erken uyudugumu söylüyor. Ancak öyle değil, ben yapı olarak cabuk yorulan bir insanım, yolla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sabah 07.40'da kalkıp akşam 19.30da evde olan insan tabii ki erken uyur ben mi yanılıyorum? Aşagıda ben uyuduktan sonra bana yazdıgı mesajları koyacagım. :)

55k verip motor aldım dediği kısım bana motorsiklet hediye aldı. Onu henüz bir kere sürebildim. Yorgun oldugun için süremiyorsun diyor.
Karısık oldu biraz sanırım ama umarım anlatabilmişimdir.
Yani ikiniz de haklısınız. Ama iş değiştirmek çözüm değil süre aynı olacaksa. Şuan geçinmek için hayat düzeni bu yani yapacak birşey yok. Gerçi yol yoruyordur cidden. Ama çözüm ne bilmiyorum. Bu iş şartları bence de yorucu. Ama heryerde böyle değil mi özel sektör. Haftasonunuz varmış en azından

Her ikinizde kendinize göre haklısınız eşiniz istediğiniz için işinizi birakmayin ama erkenden de yatmayın dün saat 9 gibi yatmissiniz eşiniz sizinle maç izlemek istemiş adamın istekleri çok basit maç izlemek film izlemek dışarı çıkalım sabahliyalim demiyor.

Burda da bazen tam tersi konular açılıyor kocam çok erken uyuyor hiçbir şey yapamıyoruz diye bilmiyorum isterseniz yinede bir kan tahlili verin derim.

Haftasonuda mi erken uyuyorsunuz peki merak ettim .
Yani haftasonları biraz daha oturabiliyorum ama genelde eşime göre yine de erken uyuyan benim. Eşimin istekleri gerçekten cok masum film, maç izlemek ya da evimizdeki aletlerle spor yapmak vs. Öyle dışarı çıkma huyu yoktur. Alkol alacaksa mesela evde alır. Koyu bir taraftar ama maça gitmez evde izlemek ister gibi. Evcimen biri, benim de ona eşlik etmemi istiyor.

Eşiniz haklı gibi, ama siz de haklısınız. Bence işi değiştirmekten ziyade biraz kendinize bakın, spor yapın. Muhtemelen biyolojik saatinizi 22’ye ayarladınız, o yüzden o saatlerde uykunuz geliyor. En kötü haftada 1-2 gün kahve içip eşinizin gönlünü yapabilirsiniz. Çünkü 7.40 erken değil.

Eşiniz haklı gibi, ama siz de haklısınız. Bence işi değiştirmekten ziyade biraz kendinize bakın, spor yapın. Muhtemelen biyolojik saatinizi 22’ye ayarladınız, o yüzden o saatlerde uykunuz geliyor. En kötü haftada 1-2 gün kahve içip eşinizin gönlünü yapabilirsiniz. Çünkü 7.40 erken değil.
Biyolojik saat olayı gerçekten olabilir :) O saatte tık kapanıyorum resmen pilim bitiyor gibi.

Önceki konumu hatırlayanlar vardır belki; ''İş görüşmesini ertelemek''. Orada küçük bir şirkette calıştıgımdan bahsetmiştim.

Yaklaşık beş yıldır burada calısıyorum. Uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum. Tırnaklarımla kazıyarak işi öğrendim. Evlenmeden önce 9-18 calısıyordum. Evlendikten sonra uzağa taşındım ama patronum sen devam et 10-17 calış dedi, yolum uzak oldugu için. Ben de kabul ettim. İş yerinde bu ayrıcalık tanınan tek kişiyim.

Sabah yolum bir buçuk saat, akşam trafik olduğu için ve de markete vs ugradıgımız için iki saati geçiyor evde olmamız. Yolun yarısını eşimle gidip geliyoruz kendi aracımızla. Beni toplu taşımada uygun bi yere bırakıp işe geçiyor. O normal calışma saatine devam ediyor, onu etkileyen hiçbir durum yok. Ben burada calıssam da calısmadam da onun düzeni aynı olacak. Maaşım iyi, cumartesi-pazar calısmıyorum, iş yerinde başımda müdür yok vs vs. Artılarını anlatabilmek için belirtiyorum.

Ancak eşimle iş yeri yüzünden hep tartısıyoruz. Konu benim yorulup erkenden uyumam. Kendisi işten cıkıp evimize yakın bir yerde işe girmem gerektiğini söylüyor. Ben de ona evimize yakın bir yerde de girsem aynı saatte evden cıkıp, aynı saatte evde olacagımı söylüyorum. Çünkü o zaman en iyi ihtimalle 9-18 calısacagım ama kendisi beni yolun yordugunu o yüzden erken uyudugumu söylüyor. Ancak öyle değil, ben yapı olarak cabuk yorulan bir insanım, yolla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sabah 07.40'da kalkıp akşam 19.30da evde olan insan tabii ki erken uyur ben mi yanılıyorum? Aşagıda ben uyuduktan sonra bana yazdıgı mesajları koyacagım. :)

55k verip motor aldım dediği kısım bana motorsiklet hediye aldı. Onu henüz bir kere sürebildim. Yorgun oldugun için süremiyorsun diyor.
Karısık oldu biraz sanırım ama umarım anlatabilmişimdir.
sabah 7.20 de servise biniyorum akşam 8de evde oluyrum. sadece pazar tatil. tabi ki yoruluyorum. bir iki akşam dışarı çıkıyorum kalanında 10da yatıp uyuyorum. herkes aynı durumda hatta daha kötü koşullarda anlayacağın.
eşinin yorumu saçma.sen bu işe devam etmek istiyorsan et.
onun karışması çok saçma. kendin istiyorsan değiştir.

Yapınız da böyle olabilir, bazı insanlar uykuyu sever. İlla vitamin eksikliği olacak diye bir şey yok. Eşinizle beklentileriniz epey farklı ama.

Haftaici yorulmak gayet normal, bu isin sartlari da cok iyiymis. Turkiyede calisma sartlari berbat boylesini bulamazsin sakin birakma. Yakindaki isyerleri gel haftasonu calis derse ne yapacaksin?? Patron gayet anlayisli ve uyumlu 1 saat gec de gel demis, gidersin baska yere abuk bir tip cikar patron mutsuz olursun. Patronun iyi oldugu isyerine zamkla yapismak gerek. Siz de haftasonu gezersiniz. Haftaici aksam max 1 saatten toplamda 5 saat icin niye sevdigin isi birakasin??
Evett iş yerimin artıları var. Tabii eksileri de var ama bir şekilde tolere ediyorum onları. Patronum beni asssla bırakmak istemiyor. Özel sektörde böylesi yok ki. Zam isterim yapar, izin isterim verir. Neden kacırayım?

Yani haftasonları biraz daha oturabiliyorum ama genelde eşime göre yine de erken uyuyan benim. Eşimin istekleri gerçekten cok masum film, maç izlemek ya da evimizdeki aletlerle spor yapmak vs. Öyle dışarı çıkma huyu yoktur. Alkol alacaksa mesela evde alır. Koyu bir taraftar ama maça gitmez evde izlemek ister gibi. Evcimen biri, benim de ona eşlik etmemi istiyor.
Anladım ama haftasonuda erken yatiyorsunuz yine 10 değil de misal 10.30 gibi siz bence detaylı tahlil yaptırın, tiroit,B12,demir şeker vs.

Eşiniz de cumartesi çalışıyormuş mesela siz de buna problem çıkarabilirdiniz hafta sonu iki gün de eşimle olmak istiyorum, işini değiştir lütfen diye. Ama siz mantıklı davranıyorsunuz sonuçta iş bu, anlık romantik kararlarla bırakılabilecek bir şey olmamalı
Evet kesinlikle bunu da düşündüm. Sen cık o zaman işten, iki gün birlikte olalım değil mi. Böyle bir şey olabilir mi? Sen mutluysan, devam etmek istiyorsan ben neden mani olayım.

X