Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

ya ben bu sabah tartilamadim ama ben 2 gundur tuvalete cikamiyorum ya niyeyse, o kadar kahve-hurma falan anlayamadim yani.

Biraz bozuldum bu duruma.

Dünkü menüm
14- kaşarlı tost çay
17- bir kase kiraz
20.30- 2.5 dilim börek bir bardak zero kola(serbest diye okımuştum) bol karpuz:KK47::KK43:
Bir saat yürüyüş yaptım su 2.5 litre

ya ben bu sabah tartilamadim ama ben 2 gundur tuvalete cikamiyorum ya niyeyse, o kadar kahve-hurma falan anlayamadim yani.

Biraz bozuldum bu duruma.

caanım az yediğin için de olabilir o_O

Sevalcim evetttt yarım kilo gittiii bir haftadır inatla duran 600 gr gitti tam 91 im

işte bu süper:KK9: hadi bakalım ben de dün 113 ü görünce tamam dedim işte bu :KK58: tam üç haftadır ++1 -1 +1 -1 gidip geliyordum :confused: ama keşke dün o kadar yemeseydim de yapacak bişey yok artık:KK51:

Dünkü menüm
14- kaşarlı tost çay
17- bir kase kiraz
20.30- 2.5 dilim börek bir bardak zero kola(serbest diye okımuştum) bol karpuz:KK47::KK43:
Bir saat yürüyüş yaptım su 2.5 litre

yeme pencerende serbest canım içebilirsin de menüne biraz protein eklemen şart

kilona göre çok fazla yememişsin ama çok fazla karbonhidrat almışsın :stop:

mesela kirazı yarım kaseye düşürüp yerine 1 kase yoğurt ye bir de 2.5 dilim börek çok fazla onu da 1 dilim yap yanında ayran iç, süt iç ya da et ye. sabahları herhalde iş yerinde yiyorsun kahvaltın iyi sıkıntı yok kaşar proteinli çünkü :KK51:

proteinle ilgili bi hastalığın yok di mi gut hastalığı gibi falan?

caanım az yediğin için de olabilir o_O

işte bu süper:KK9: hadi bakalım ben de dün 113 ü görünce tamam dedim işte bu :KK58: tam üç haftadır ++1 -1 +1 -1 gidip geliyordum :confused: ama keşke dün o kadar yemeseydim de yapacak bişey yok artık:KK51:
yeme pencerende serbest canım içebilirsin de menüne biraz protein eklemen şart

kilona göre çok fazla yememişsin ama çok fazla karbonhidrat almışsın :stop:

mesela kirazı yarım kaseye düşürüp yerine 1 kase yoğurt ye bir de 2.5 dilim börek çok fazla onu da 1 dilim yap yanında ayran iç, süt iç ya da et ye. sabahları herhalde iş yerinde yiyorsun kahvaltın iyi sıkıntı yok kaşar proteinli çünkü :KK51:

proteinle ilgili bi hastalığın yok di mi gut hastalığı gibi falan?
Yok canım bir rahatsızlığım bu arada çalışmıyorum dün öğleden sonra çok yoğun geçti doktor işlerim vardı onun için böyle oldu
Bende sütü soracaktım serbestmi diye evet dün biraz protein eksikti ama börekte peynirliydi :) yavaş yavaş alışıcam artık

B blanche_ea @imseval bu diyetle ilgili bildiklerinizi paylaşırmısınız biraz

canım bu diyette hiçbir yiyecek yasak değil zaten bu diyet ne yediğinle falan pek ilgilenmiyor ilk sayfayı okursan eğer orda bilgi var bu diyet sadece ne zaman yediğinle ilgileniyor.

ama kilo vermek istiyorsan sağlıklı beslenmen gerektiği de aşikar. bu diyete en uygun beslenme de %40 protein %30 Karbonhidrat %30 yağ imiş okuduğuma göre. Yani öğünlerinde protein alımını biraz arttırman lazım. karbonhidratı da hamurişi ve şekerli yiyecekler yerini taze meyve ve sebzelerden almaya çalış. yağı da zeytinyağı ve kuruyemiş olarak tüketmeye çalış. kızartmalardan uzak dur. yani bilinen sağlıklı beslenme kuralları.

ben IF le beraber karbonhidrat sayıyorum. çok uyuyorlar birbirlerine bence.

bu şekilde :KK52:

IF1.png
IF2.png
IF3.png
IF4.png
IF5.png
IF6.png
IF7.png
intermittent-fasting-nedir (1).png

Menum :

Sabah 9: 3 hurma
10 : 1 hurma
11: 2 hurma

12.30 :
250 g kofte(neredeyse ekmeksiz)
2 kasik piyaz

14:00
1 hurma

Ve benden bu kadar arkadaslar :)
Canım çok az yiyorsun nasıl ayakta duruyorsun yoğurt hurma kürü var zayıflama kürlerinde onuda yapabilirsin diycem ama o bile senini diyetinden çok

Canım çok az yiyorsun nasıl ayakta duruyorsun yoğurt hurma kürü var zayıflama kürlerinde onuda yapabilirsin diycem ama o bile senini diyetinden çok

Valla duruyorum gayet ya.

Hic de zorluk cekmiyorum hatta.

Canim bu arada sen de 5.takima gelsene, biz hepimiz orada yarisiyoruz.
Sana da daha siki motivasyon olur.

Dunku baslangic kilonu yazarsin.

Valla duruyorum gayet ya.

Hic de zorluk cekmiyorum hatta.

Canim bu arada sen de 5.takima gelsene, biz hepimiz orada yarisiyoruz.
Sana da daha siki motivasyon olur.

Dunku baslangic kilonu yazarsin.

Canım peki ısrar etmiyorlar mı hiç sana bişey ye bişey iç diye yani ne bileyim ısrarlara nasıl karşı çıkıyorsun:KK51:

X