Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Aras
arastırdım tabiki be kahvaltıdan sonradan 8sat bir sey yemiyorum bide aksam yemeği sonrasında yine 16saat a teskur ler cevabınız için
normal de bu 16/8 dir yani kahvaltıdan akşam yemeğine kadar istegnz sekilde ögün ve diyet yapilir ama akşam yemeği yendikten sonra tam 16 saat aç durmak gerekiyor kahvaltıdan sonra 8saat açlık yapılmaz o 8saatin zaten tokluk olması gerekiyor

Şimdi Di anl
normal de bu 16/8 dir yani kahvaltıdan akşam yemeğine kadar istegnz sekilde ögün ve diyet yapilir ama akşam yemeği yendikten sonra tam 16 saat aç durmak gerekiyor kahvaltıdan sonra 8saat açlık yapılmaz o 8saatin zaten tokluk olması gerekiyor
Şimdi anladım çok sagolun sıkılmadan cevap verdiğiniz için

2 ogunu dolu dolu mu yapıyorsunuz kalori dengelemesi icin

Bugün mesela 11 gibi kahvaltı yaptım 4te de pırasa yemeği vardı ondan yedim üstüne de kahve içtim, öyle dolu dolu mide kabul etmiyo sanki artık
Benim tek zaafım tatlı, onu da mümkün mertebe sabah saatlerine saklıyorum

Bugün mesela 11 gibi kahvaltı yaptım 4te de pırasa yemeği vardı ondan yedim üstüne de kahve içtim, öyle dolu dolu mide kabul etmiyo sanki artık
Aynen benim de öyle , hele şu sıralar çok fecci biseyler istiyor canım ama yılbaşına saklıyorum kendimi :KK70:

Sağlıklı ve diyet tatlı tarifleri var canm sabahları minik şekilde o lardan yapabilirsin hurma,kakao,fındik blendırdan çek hindistan cevizine bula yada avokado ve kakao ile puding yapabilirsin yada muz ile yapılan tatlılar var gün kurusu ile browni vs. Çok tarif var yapilan ve hepside yağsız,unsuz,şekersiz diyet tarifler

Akşam mekik var bide bende, karın alt karın..
Yürüyüş yapıyodum ama havalar soğudu çıkmam daha :)
İşyerinde daha faal olmaya çalışıyorum

bende 10.30-18.30 arası yapıyorum.Okulda 10.30 da elma ve 2 cevizle başlıyorum.Çünkü zor oluyor çocuklarla uğraşırken biraz halsiz oluyorum.sonra 12.30 da evden getirdiğim tek çeşit yemeğimi +yoğurt+salata yiyorum.Bazen 2 in 1 kahve içiyorum.Meyve yiyorum 1 tane daha.Son akşam yemeğimi de 18.30 da yiyorum.Ama ben ekmeği kesemedim ya henüz.Biraz alışsın bünye karbonhidratı azaltmam lazım.çok şükür gitmeye başladı kilolar az da olsa.Hafta da 3 gün de spora gidiyorum.Benim yerime başka biri olsa sanırım daha çok kilo verirdi.

bende 10.30-18.30 arası yapıyorum.Okulda 10.30 da elma ve 2 cevizle başlıyorum.Çünkü zor oluyor çocuklarla uğraşırken biraz halsiz oluyorum.sonra 12.30 da evden getirdiğim tek çeşit yemeğimi +yoğurt+salata yiyorum.Bazen 2 in 1 kahve içiyorum.Meyve yiyorum 1 tane daha.Son akşam yemeğimi de 18.30 da yiyorum.Ama ben ekmeği kesemedim ya henüz.Biraz alışsın bünye karbonhidratı azaltmam lazım.çok şükür gitmeye başladı kilolar az da olsa.Hafta da 3 gün de spora gidiyorum.Benim yerime başka biri olsa sanırım daha çok kilo verirdi.

Ekmeği kesmelisiniz mutlaka sadece ekmeği kesmek dahi büyük fark yaratıyo

Merhaba arkadaşlar,

Ben de denemek istiyorum..5 kg vermem lazım.74 de Diyete başladım 70 oldum.Ancak diyetisyenle pek anlaşamadim:KK66:

Hurma yoğurtda zorlandım:KK66:

Bu aklıma yatıyor

Ancak kafama takılan sorular var
İlkim haftanın 4 günüm 8.16 arası yesem diğer günler sistemi değiştirsem olur mu 9.17 gibi mesela?

Diğeri ne kadar tatlı yiyorsunuz açlık penceresinde ya da tamamen yasak mı?

Merhaba arkadaşlar,

Ben de denemek istiyorum..5 kg vermem lazım.74 de Diyete başladım 70 oldum.Ancak diyetisyenle pek anlaşamadim:KK66:

Hurma yoğurtda zorlandım:KK66:

Bu aklıma yatıyor

Ancak kafama takılan sorular var
İlkim haftanın 4 günüm 8.16 arası yesem diğer günler sistemi değiştirsem olur mu 9.17 gibi mesela?

Diğeri ne kadar tatlı yiyorsunuz açlık penceresinde ya da tamamen yasak mı?
Canm bu diyete destek gibi düşün yani bunu diyetin yanında yapmalısin ondam tatlı ,hamur işi,beyaz ekmek vs. Hiç tüketmemek lazım yani
Ben önceden sadece Kahvaltı da 1-2 dilim tambuğday ekmeği yiyordum yada tam çabdar veya siyez ama baska öğünlerimde karbonhidrat olmuyordu canm şuan onuda kaldırdım hiç ekmek yemiyorum ,tuz da çok çok çok az ve hikalaya tuzu kullnayrm ,şeker zaten sıfır ve yoğun spor yapıyorum bunlara ek olarak if i uyguluyorum canm 👍 ama ben arrk sonlardaym sen daha baslarda iken bukadar birden sıkma da yavaş yavaş azltp düzenlw ve migdeni ufalt canm
Bu arada iş saatine göre tabiki günlere göre degstrp istedigin gibi uygulaya bilirsin bunda öeli olan akşam yemegini yedikten sonra kahvaltıya kadar 16saati aç geçirmiş olmandır 👍

Çok teşekkür ederim, bugün başladım.
Ama yemeyi 17.30 da bıraktım.Kalorisi yüksek bir şey yemedim.
71.19 ile başladım

günaydın kızlar,nasıl gidiyor bu beslenme tarzını devam ettiriyor musunuz?Ben devam ediyorum haftasonu tartılcam bakalım.Umarım kilo vermişimdir :KK15:

Aynen devam ölene kadar da böyle gitsin istiyorum açıkçası inşallah başarırım çünkü anne tarafımda hep diyabet var bende gebelik şekeri vardı şerbetliyim yani, yaş oldu 34 artık dikkat etme yaşları geldi
Daha önce karatay da yaptım ve memnundum da ancak o daha katıydı bence, tatlı yok sıfır şeker falan,sürdürülebilir değildi benim için, şimdi tatlı da yiyorum börek de yiyorum ama mümkün mertebe erken saatlerde ki yakmak için zamanım olsun, öğlen 3ten sonrada bişey yiyip içmek yok zaten
Onu yiyemem bunu yiyemem olayı bana ters özetle, sınırları ben belirlediğimde sorun yok ömür boyu yapabilirim bunu :)

Aynen devam ölene kadar da böyle gitsin istiyorum açıkçası inşallah başarırım çünkü anne tarafımda hep diyabet var bende gebelik şekeri vardı şerbetliyim yani, yaş oldu 34 artık dikkat etme yaşları geldi
Daha önce karatay da yaptım ve memnundum da ancak o daha katıydı bence, tatlı yok sıfır şeker falan,sürdürülebilir değildi benim için, şimdi tatlı da yiyorum börek de yiyorum ama mümkün mertebe erken saatlerde ki yakmak için zamanım olsun, öğlen 3ten sonrada bişey yiyip içmek yok zaten
Onu yiyemem bunu yiyemem olayı bana ters özetle, sınırları ben belirlediğimde sorun yok ömür boyu yapabilirim bunu :)
Ben de oldukca memnunum ne yiycem nasil yiycem cok takmadan saatlere dikkat ederek cok rahat geciyor.Zaten pasta borek aliskanligim cok yok.Yemegi fazla yiyordum sanirim.En azindan 1 ogunden fire verince kilo verme basladi.

Ben de oldukca memnunum ne yiycem nasil yiycem cok takmadan saatlere dikkat ederek cok rahat geciyor.Zaten pasta borek aliskanligim cok yok.Yemegi fazla yiyordum sanirim.En azindan 1 ogunden fire verince kilo verme basladi.

Doğada bizim kadar sık yiyen canlı yok normali zaten bu, kafada bunu diyet olarak görmemek lazım pasta börek alışkanlığının olmaması çok güzel :)
Bide şey var bi süre sonra sanki kilo vermen yavaşladı gibi hissediyosun ama o da bir eşik ben epey kaldım 57de, Allah Allah dedim neyi yanlış yapıyorum sonra hop oldu 56

Doğada bizim kadar sık yiyen canlı yok normali zaten bu, kafada bunu diyet olarak görmemek lazım pasta börek alışkanlığının olmaması çok güzel :)
Bide şey var bi süre sonra sanki kilo vermen yavaşladı gibi hissediyosun ama o da bir eşik ben epey kaldım 57de, Allah Allah dedim neyi yanlış yapıyorum sonra hop oldu 56
Size bir iki sorum var, saat 3te yeme işi tamamen bitiyor sanırım. İstediğinizi yiyerek mi kilo verdiniz? Ne kadar kilo verdiniz?

Size bir iki sorum var, saat 3te yeme işi tamamen bitiyor sanırım. İstediğinizi yiyerek mi kilo verdiniz? Ne kadar kilo verdiniz?

Yaklaşık 2.5 ayda 4 kg verdim 60a çıkmıştım boyun 1.64
Evet 3e kadar sürekli tıkınmamakla birlikte her istediğimi yiyorum, mesela annem geçen akşam börek getirmişti, yemedim sabah kahvaltıda yedim bir tane, öğlen 12de işyerinde yemeğe çıkıyorum sonra arkadaşlarla kahve içmeye gidiyoruz sütlü kahve yanında mozaik pasta yiyorum gibi gibi
Ama artık öğlen işyerinde yemekhaneye çıkmıcam sütlü kahvemi içip öğlen 2de de evden getirdiğim yemeği yicem yani açlığı 17 saate çıkarıcam sonraki hedefim 18 saat
Otofaji olayına kafayı taktım bu ara

günaydın kızlar bu sabah tartıldım hiç kilo verememişim artı 200 g almışım.Moralim bozuldu açıkçası.Ama devam tabi ki.Biraz bağırsak tembelliğim var onu bahane edeyim bari teselli olur:KK61:

X