Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Merhaba kızlar bende doğumdan kalan kilolarımı vermeye çalışıyorum.83 den 81 e indim bugün if diyetine başladım.karatay menüleriyle uyguluyorum.4 aylık bebeğim var spor pek mümkün olmuyor çünkü uyumuyoruz :işsiz:
Bu sabah 8 de uyandık akşam yemeğini eşime göre ayarladığım için şekersiz türk kahvesi içtim.11.30 da 2 yumurta biraz peynir salatalık ve siyah üzümle kahvaltımı yaptım.

Kızlarrr bugun 6.haftama giriyorum herkes çok zayıfladığımı söylese de tartıda ki rakam iniyor tekrar çıkıyor falan filan..... Tartıya çok takılmak istemiyorum ama sanki 5 kg da kaldı gibi vermem devam eder değil mi vermeye bünye? Ki görüntüm ile tartıda ki rakam pek örtüşmüyor gibi :) sanki 5 degilde 7 verdim gibi ama tarti farklı söylüyor zaten bir yazı okumuştum yağların gittigi yere su doluyor vs gibi bu diyette ne kadar doğru bilemem ama var mı benim gibi sorun yaşayan.

bu hafta 4. haftam 26sında 1 ay olacak verdiğim rakam 4,1 kg :KK36:
hedefim 4 tü.. sanırım 4,5 olacak:KK49:

uyguladığım en rahat diyet cidden çok mutluyummmm:KK45:

40 beden pantalonlarım bollaşmaya başladı, bell kıvrımım ortaya iyicene çıktı :) hala spor yok :)

bu hafta 4. haftam 26sında 1 ay olacak verdiğim rakam 4,1 kg :KK36:
hedefim 4 tü.. sanırım 4,5 olacak:KK49:

uyguladığım en rahat diyet cidden çok mutluyummmm:KK45:

40 beden pantalonlarım bollaşmaya başladı, bell kıvrımım ortaya iyicene çıktı :) hala spor yok :)
Bende de spor yok ama ev temizliği vs durmak yok malum tartıda kaldı öyle bilmiyorum ne olur bende ilk 4. haftada verdim şimdi bir duruldu gibi ama sanırım pes etmeden devam etmek gerekiyor.

Herkese günaydın sormak istediğim önemli bir şey var bazı sabahlar müthiş bir baş ağrısıyla uyanıyorum sebebi ya tansiyon ya da kan şekerinin uykuda aşırı düşmesi diye okudum. Aranızda sabah uyandığında baş ağrısı ile uyanan var mı benim gibi?

Bende de spor yok ama ev temizliği vs durmak yok malum tartıda kaldı öyle bilmiyorum ne olur bende ilk 4. haftada verdim şimdi bir duruldu gibi ama sanırım pes etmeden devam etmek gerekiyor.

aynen önemli olan pes etmemek. bu kiloları 1 günde almadık değil mi:)
tabi ki vücut direnecek. benim en büyük sıkıntım kabızlık.

onun dışında diyet iyi gidiyor cidden. hafta sonları saat olarak değil ama yemek olarak kaçabiliyor. ama elimden geleni yapıyorum :)

Uzun süreli açlık vücutta toksik maddelerin birikmesine engel olur. Grelin denilen açlık hormonunun artması, büyüme hormonunu artırıcı etkiye sahiptir. IF diyeti, kardiyovasküler hastalıklar, bunama ve kanser riskini azaltır. Kolesterol ve trigliserit seviyeri düşer. Ayrıca yağ yakımı hızlanır.

***Böyle faydalarının olmasının yanı sıra bazı zararları da yok değil. Mesela uzun süren açlık sonrası birden yemeğe yüklenmek sindirim fonksiyonlarını bozabilir. Uzun süre uygulandığında vücut bu beslenme tipine alışabilir, metabolizma yavaşlayabilir. Böylece kilo kaybı azalabilir hatta durabilir. Gün içinde uzun süre besin tüketmemek yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi ve tansiyon düşmesi gibi belirtilere yol açabilir. Diyabet hastalarının kan şekerinin bozulmasına ve hipoglisemiye girmesine neden olur. Sağlıklı bireylerde de bu kan şekeri dalgalanmaları uzun dönemde problemlere yol açabilir.

Bende uzun süredir bu yöntemi araştırıyorum. 5 kilo fazlam var ama aksam evde gec oluyorum acaba saatleri kahvaltı :11.30 aksam yemeği 19.30 olarak ayarlasam uygun olur mu hanımlar yardımızı bekliyorum :KK200:

Bende uzun süredir bu yöntemi araştırıyorum. 5 kilo fazlam var ama aksam evde gec oluyorum acaba saatleri kahvaltı :11.30 aksam yemeği 19.30 olarak ayarlasam uygun olur mu hanımlar yardımızı bekliyorum :KK200:

tabi ki de uygun olur, sadece biraz daha yavaş gider kilolar. Ben 5te kesmeye başlayınca yemek işini biraz hızlandı kilo verimim.

iyi de canım yeni başlamıyorsun ki sen? başka bir sıkıntı olabilir mi?
Canım 6. haftanın içindeyim geçen hafta da 1 gün böyle bir sarstı bilemiyorum bakalım biraz tuzlu yiyecegim bugun. Bu sabah iyi uyandım ama. Sadece devam etmek istiyorum zayıflamaya :KK43: Kilomda aynı 1,5 -2 haftadır.

Canım 6. haftanın içindeyim geçen hafta da 1 gün böyle bir sarstı bilemiyorum bakalım biraz tuzlu yiyecegim bugun. Bu sabah iyi uyandım ama. Sadece devam etmek istiyorum zayıflamaya :KK43: Kilomda aynı 1,5 -2 haftadır.

Ben dün bir karar aldım ve 20 gün tartılmıcam :) tartı en büyük düşman cidden. verince ooo verebiliyorum deyip yiyorsun. veremeyince zaten veremiyorum diye :)

Ben dün bir karar aldım ve 20 gün tartılmıcam :) tartı en büyük düşman cidden. verince ooo verebiliyorum deyip yiyorsun. veremeyince zaten veremiyorum diye :)
Bende öyle yapayım bari bugunde karar aldım az yiyecegim sadece tuzlu yemem lazım birazcık tansiyondan ama sanıyorm kiraz sapı çayı tansiyonumu düşürdü benim düşününce en mantıklısı o geliyor

günaydın kızlar
bende başlamak istiyorum yenden ife ama nasıl olcak bilmiyorum
ben çalışıyorum
7 de kahvaltı
ve 2-3 te kesmem lazım yemeyi
ama akşam çok yiyorum
nasıl bir yol izlerim bilmiyorum

günaydın kızlar
bende başlamak istiyorum yenden ife ama nasıl olcak bilmiyorum
ben çalışıyorum
7 de kahvaltı
ve 2-3 te kesmem lazım yemeyi
ama akşam çok yiyorum
nasıl bir yol izlerim bilmiyorum

Bende akşam yemeğini ve çay yanında abur cubur çok severdim ama başladığımdan beri canım hiç istemiyor denemelisin bence😊

X