Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Günaydınn iyi tatiller B blanche_ea bende dün akşam misafir vardı biraz bozdum karpuz yedim neden bu kadar iradesizim ben yaa so ra pişman oldum ama geçti bugün tartılmıycam aldıysam moralim bozulmasın diye kolay gelsin hepimize...

Herkese selam ben 1 haftadır yapıyorum bu ikinci haftamın ortası 65 ile basladim şu an 62.9. .. saat 12.30 ve 7.30 yapıyorum 8.30'a cok kalmıyorum günde 10.000 adım atıyorum. Arada callanetics ... :KK6: Dukan, Ayça kaya ,kalori hesabi yaptım ve cok güzel Verdim de benim sıkıntım koruyamamak bakalım bunda başarılı olabilecekmiyim... öğlen çok kuvvetli akşam hafif geçistiriyorum bol su y.çay neskafe

Herkese selam ben 1 haftadır yapıyorum bu ikinci haftamın ortası 65 ile basladim şu an 62.9. .. saat 12.30 ve 7.30 yapıyorum 8.30'a cok kalmıyorum günde 10.000 adım atıyorum. Arada callanetics ... :KK6: Dukan, Ayça kaya ,kalori hesabi yaptım ve cok güzel Verdim de benim sıkıntım koruyamamak bakalım bunda başarılı olabilecekmiyim... öğlen çok kuvvetli akşam hafif geçistiriyorum bol su y.çay neskafe

nasıl gidiyor canım 10 gün olmuşo_O

benim de yatılı misafirim vardı hiç uğrayamadım da yapamadım da bugün başladım tekrar inşallah 11/15 aralığını yapıcam haftasonu değişebilir ama haftaiçi aynı :KK51:

nasıl gidiyor canım 10 gün olmuşo_O

benim de yatılı misafirim vardı hiç uğrayamadım da yapamadım da bugün başladım tekrar inşallah 11/15 aralığını yapıcam haftasonu değişebilir ama haftaiçi aynı :KK51:
61.300 bir Kaç gün durdu ama biraz yürüyüşle atlattim hala devam ediyorum..
Biraz protein ağırlıklı gündüz istediğimi yiyorum ama aksamlari protein salata ve kuruyemiş geçiriyorum

Arkadaşlar öncelikle hoşgeldiniz.:KK54:

Ben bu diyeti dün itibariyle duydum bugün araştırdım ve bu diyetin bana, çevreme, bünyeme en uygun diyet olduğuna karar verdim. Aslında buna pek diyet de denemez kısaca şöyle açıklayayım:

Intermittent fasting (IF) Diyeti, 1 gün içinde kendiniz belirleyeceğiniz bir zaman penceresi açıp yemeğinizi bu zaman dilimi içerisinde belirli periyotlarda yediğiniz ve bu aralıkların dışında yemek yemeyip bol bol sıvı tükettiğiniz ve dinlendiğiniz (uyku vakti) bir beslenme programıdır.

Günün uyku dışında kalan vaktinden belli bir alan seçip o alan dışında hiçbir şey yemiyorsunuz.

En etkili ve en çok kullanılan dilim 16/8 lik dilimdir. Yani 16 saat açlık ve 8 saat özgürlük.

Uyku vaktiniz 16 saate denk gelmektedir.

Örneğin; Öğlen 12 ile akşam 20 aralığında 2 ila 4 öğün olarak düzenlenebilir veya sabah 8 ila akşam 16 aralığı da kullanılabilir.

24 saatlik dilimde tek bir öğün beslenerek bu diyeti uygulayanlarda bulunmaktadır. (Genellikle öğlen saatini tercih ederler.)

Günlük almanız gereken kalori miktarını seçtiğiniz zaman diliminde uygun öğünlere bölerek almanız daha uygun ve daha sağlıklı olacaktır.

Bu diyeti uygularken açlık ve tokluk dilimlerinde bol sıvı tüketmelisiniz. Açlık diliminde kalorisi olmayan her türlü sıvıyı tüketebilirsiniz. (Şekersiz asitli içecekler dahil)

Vücudunuzdaki yağları yakmaya yarayan bir program olup ilk temelleri 1945 yılında atılmış, 2000'li yıllarda çalışmalar ivme kazanmıştır.

Ayrıca Kadınlar Kulübünde bu diyetle ilgili yayınlanan iki sayfayı da şuraya ekliyorum:

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...intermittent-fasting-sistemi-hakkinda.709189/

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ng-ve-yuruyus-ile-zayiflama-seruvenim.708856/

İkinci sayfada pek bişey yok ama ilk sayfada baya bi açıklama yapılmış. Buraya da tabi ayrıntılı bir şekilde yazacağım.

Bu diyeti benimle birlikte yapacaklar ve yahut daha önce yapıp fayda sağlamış arkadaşlardan bilgi paylaşımı yapmalarını rica ederim.:KK52:

....
Canım devam ediyor musun ne durumdasin

Jkızlar bırı bana bunun mantığını düzgün bı şekilde anlatabılırmı hıc bısı anlam adım da ben

Jkızlar bırı bana bunun mantığını düzgün bı şekilde anlatabılırmı hıc bısı anlam adım da ben

Cnm belirli saatlerde hiçbir şey yemiyosun,belirli saatlerde tüketiyosun sadece yiyecekleri. Gün 24 saatse sen 16 saatini oruçlu gibi sadece su çay kahve tüketerek geçiriyosun. Kalan 8 saatte de yemeğini yiyosun. Mesela sabah 9 akşam 5 arası yiyosun saat 5ten sonra ertesi sabaha kadar yemiyosun

Cnm belirli saatlerde hiçbir şey yemiyosun,belirli saatlerde tüketiyosun sadece yiyecekleri. Gün 24 saatse sen 16 saatini oruçlu gibi sadece su çay kahve tüketerek geçiriyosun. Kalan 8 saatte de yemeğini yiyosun. Mesela sabah 9 akşam 5 arası yiyosun saat 5ten sonra ertesi sabaha kadar yemiyosun
Ohh ya sımdı oldu saol :) yapılabılır bısı brnım açımdan bı ıse yarıyormu? Bıde yıcegımız şeyler serbetmı çok soru sordum kusura bakma: )

Ohh ya sımdı oldu saol :) yapılabılır bısı brnım açımdan bı ıse yarıyormu? Bıde yıcegımız şeyler serbetmı çok soru sordum kusura bakma: )
Ya aslında yapılabilir. Yiyecekler serbest yaparsın ama miktarına dikkat etmen lazım tabi. Zor gelirse sabah ve akşam olmak üzere 2 öğün ye sadece aralarda bisey yemeden. En az 8 saat ara olsun o da güzel inceltiyo

Ya aslında yapılabilir. Yiyecekler serbest yaparsın ama miktarına dikkat etmen lazım tabi. Zor gelirse sabah ve akşam olmak üzere 2 öğün ye sadece aralarda bisey yemeden. En az 8 saat ara olsun o da güzel inceltiyo
Tek öğün yapabılırmıyım bılmıyorum denıycem bakalım yarın: )

X