İnsanlardan git gide uzaklaşıyorum, kendimi tanıyamıyorum, insanlar içinde yalnizim

Canim benim allah kolaylik versin öncelikle ama banada acikcasi bu abla kardes iliskisi cok garip geldi ve yazip yazmamak arasimda kaldim hani ihtimal olmasi bile cok igrenc birsey ama ne demek yani afet gibisin fln ablasida olsa yani ne bileyim konusma tarzlari bir tuhaf ve iyi zamanlarda degiliz maalesefki neler duyuyoruz birde yazdiklarin yasadiklarin cok zor seyler... Bence israrla sende onlara katilmal istedigini söyle veya ablasindayken sende sonrada git ben geldim fln de catkapi bak bakayim kurcala yani rahatsiz olsunlar sen niye kendini yiyorsun ki onlar rahatsiz olup kendilerini yesinler canim degmez valla

Gitme ama evde de durma. Spora git. Sporda çok güzel arkadaşlıklar ediniliyor. Ailene git mesela.

Çalışacağım yok. Yap. Zor bir şey yok söylediklerimin arasında. Tedavine de devam et lütfen. Çok bunalınca gel buraya yaz. Biz hep buradayız

Bu sözü duymam bile bana o kadar iyi geldi ki yine agliyorum.o kadar duygusallastim hassaslastim tahammülsüzlestim ki.anlatamam.

Bu sözü duymam bile bana o kadar iyi geldi ki yine agliyorum.o kadar duygusallastim hassaslastim tahammülsüzlestim ki.anlatamam.
Oyyy ağlama ama. Bak bu yazdıkların çözümsüz dertler değil. Millet neler yaşıyor üstesinden geliyor. Sende yapabilirsin. Ya Allahaşkına onlarda senin benim gibi insan. Önce onları yüceltmekten vazgeç.

Ailenizle aynı şehirde misiniz? Çıkın çıkın annenize gidin, sürekli ailenizle görüşün, siz de kaya kovuğundan çıkmadınız sonuçta! Arkadaşlarınız varsa onlarla görüşün dışarda, harcayın gezin. Onunla da hiçbir yere gitmeyin, anasına danasına ablasına kendi gitsin. Zaten ablanın da sizi taktığı yokmuş, gidip ne yapacaksınız evine? Herkes size nasıl davranıyorsa siz de aynen öyle davranın. Kimseyi alttan almayın, kimsenin nazını çekmeyin Allah aşkına! Dediğim gibi lütfen eve de alışveriş malışveriş yapmayın, fatura matura ödemeyin. Bunları o yapacak, siz değil. En basit görevlerini bile yerine getirmiyorsa ne yapacaksınız ki böyle bir adamı koca diye? Bir de çok rica ediyorum, size yalvarıyorum tedaviniz bitmeden ve bu durumlar düzelmeden ki bu bence en az 2 yıl, ÇOCUK YAPMAYIN.

Bende ayniyim tıpkı anlattığınız gibi mutsuzum

Kızlar bu anlattıklarınız major depresyon tanısında kullandıkları belirtiler çok benziyor. hele ki ölüm düşüncelerinin akla gelmesi. lütfen bir uzmana başvurun, bu kişilerin kendilerinin baş edebilecekleri bir hastalık değil ki. yalnız kalmamaya çabalayın. kalabalıklara karışın, açık havada bol bol yürüyüşler yapın. kendinizi kimler veya ne iyi hissettiriyosa onu yapın, kötü hissettiren her kim ve ne varsa ondan uzaklaşın bir müddet.

allah şifa versin

Zaten bir ay hastanede kaldim. Tedavi görüyorum. Tekrar gitmem gerekecek. Agir depresyon teshisi kondu. Bir müddet isime dönmemem gerek. Insanlara kaynasamiyorum herseyden süphe duyar hale geldim. Kimseye güvenemiyorum. Annemlere gittigimde diken üstündeyim.sanki. esim.evde beni bekliyor diye. Ama görüyorum ki esimin umurunda bile degilim. Herseyi ben mi karmasik yapiyorum yoksa karmasik mi cözemedim.

Zaten bir ay hastanede kaldim. Tedavi görüyorum. Tekrar gitmem gerekecek. Agir depresyon teshisi kondu. Bir müddet isime dönmemem gerek. Insanlara kaynasamiyorum herseyden süphe duyar hale geldim. Kimseye güvenemiyorum. Annemlere gittigimde diken üstündeyim.sanki. esim.evde beni bekliyor diye. Ama görüyorum ki esimin umurunda bile degilim. Herseyi ben mi karmasik yapiyorum yoksa karmasik mi cözemedim.

ben de bi arkadas gibi yazsam mi yazmasam mi bilemedim. canim esin sana haksizlik -zulüm yapıyor.

arkadasin dedigi gibi yuceltme onlari . babamin bi lafi var ; bitini kanlandirmayin der. o misal insanlar kendikerini bir sey sanıyor.

bence esinin de problemleri var.bir kere ailesine bagimli önce onu bir çözmesi gerek.

ama sen bir şeyler yap bi amaclar bul kendine . diet yapıyormussun ona yogunlas, spor yap . muzik dinleyerek yürü. yavas yavas ortamlara da girersin . bence sen duyarli bir ogretmensindir . ona da uzulme. hep buraya yaz. cogumuz yalnızıZ. benim simdi kardesim geldi bize yoksa parka vs hep yalniz gidiyorum. millet arkadaslri ile semaver vs yapiyor iciyor bens sadece cocuklarlayim . ama mutluyum bazen anlayissiz insanlarla olmaktansa yalnız olmak iyidir .

Son cümle dısında ben fikirlerimi söylesem bu kadar olurdu.

Evet; herkes kendi istediğini yapıp, sorunsuz eve döndüğünde huzurlu oluyor.
Tabiiki beraber de vakit geçirin ama gittiğinde de sakinliğinizi koruyun ki bunda bir şey yok gibi.

Ama siz haftanın 7 gününden beşinde, ayın da 3 haftası yalnızsanız evde, o zaman "olmaz öyle şey; evlilik bu değil bence" derim.

Bence eşinizin de dediği gibi kendinize arkadaş, çevre edinin. Sıkıntıdan eşinize ve ablasına sarmışsınız çünkü.
Yani sen dışarıdayken o da ablasına gitmiş, ne var bunda? Evde oturup seni mi beklesin? Ablasına gidip gelmesine niye bu kadar takıldınız? Aranızda bir sorun mu var? Sorun olsa bile o onun ablası, isterse tabii gidip gelecek. Yani yemeği lavaboya dökecek, çamaşırları ortalığa serpecek kadar sinir krizi geçirtecek ne var bunda anlamadım. Psikolojik olarak yıpranmışsınız siz, bence bir psikolojik terapi görün. Böyle kendinize eziyet edersiniz, zira ortada bir şey yokken sorun yaratmaya yer arıyorsunuz.

Size tüm haftanin özetini geceyim. Cok merak ediyorum herkesin evliligi böylemi?

Pazartesi sabah altida kalkip ise gidiyor. Tüm gün beni aramiyor yazismiyorda. Aksam saat 22.30 da evde. Hosgeldin hosbulduk. Günün nasil gecti diyorum. Yorucu. Karnim.acikti ben o arada masayi hazirliyorum.
O yemegini yerken bir kelime ederiz diye bekleyip karsisina oturuyorun.sorulari soran ama sadece ben. Yemegi yedikten sonra dusa giriyor. Ben o arada mutfagi topluyorum. Ben yatiyorum diyip gidiyor. Ertesi gün ise gidiyor yine. Ben o gün spora gidiyorum aksam. Ard arda aramalar telefonu aciyorum esim. Cabuk eve gel. Hayirdir diyorum?anahtarimi unuttum kapida dikeliyorum sen nerdesin? Neyse alel acele spordan cikip eve gidiyorum. O sirada beyefendi beklerken ablasiyla konusuyor telefonda. Haaa bu arada söyleyim nedense ablasinin evinin yedek anahtari esimde. Neden nicin hic anlamiyorum! Istedigi anda oraya gidebilir yani.

Herneyse yemek fasli balkonda sigara iciyor cep telefonuyla oynuyor vs vs dus vs sonra annesini ariyo konusuyo. Ben yanina gidiyor sariliyorum. Bes dakika gecmiyor ceple ilgileniyo. Ha bu arada ne konustun dedigimde hep hic selamlari var diyor. Selamlari olmadigindada eminim. Neyse gidiyor yatiyor.
Diger günlerde ayni böyle geciyor. Hatta birgün esim.isten geldi dusa girdi gelip yanima oturacak diye bekliyorum. Dustan cikip balkona gidip sigara iciyor o arada yigeniyle yazisiyormus. Neyse bes dakika geciyor lavaboya gidiyor. Saate baktim.tam 15 dakika orda. Whatsapp sesi geliyor yazisiyor yani.whatsappa bakiyorum bu ve ablasi yazisiyor. Neyse ne kadar tuvaletemi düstün diyorum.ne var diyor. Tuvaletten cikti. Yanima gelecek diye sanirken ben yatiyorum iyi geceler dedi.

Yani haftasonlarida öglen 12 13 e kadar uyuyor.beraber birseyler yapalim falan düsünmüyor. Sen düsünsene diyor. Herseyi benden bekliyor. Ev temizligiyle ugrasirim vs o elinde telefonla.

Anliyacaginiz hep bir yalnizlik hali kalabaligin icinde. Ailemin yanina gittim haberide vardi söyledim ona. Isten gelmis yemek falan hazirdi. Bana yaziyor nerdesin??? Diye. Biliyorsun annemlerdeyim dedim. Diken üstündeyim sanki sürekli. Hep ben onu evde bekliyorum. Gecen yengeme gittigimde birazda sen evde kal dedim. Seni bekliyecegimi mi saniyorsun evde dedi. Ablamlara gidicem dedi ve gittide. Ben yengemlerde bile rahat degildim. Fazla gec olmadan geldim. Baktim.koca evde degil yemegi ellememis. Anlasilan ben ciktiktan sonra cikmis. Yemrginide bacisinda yemis. Iki saat balkonda bekledim.defalarca cebini aradim.acmadi. en sonunda sinirden mesajlarda saydirdim.ona bile cevap vermedi gecenin köründe esnistesini aradim hee yanimda dedi onu birakiyordum dedi.

Geldi ve pat diye kafayi vurdu yatti.

Anliyacaginiz ailesine ayirdigi onca vakit zaman varken bana ayirmamasina kiziyorum. Ablasinin esi tatile gittiginde ablami yalniz birakamam diyip orda iki hafta kalmasina ne dersiniz? Ben neyim peki?
Enistesi bile rahat rahat tatile gidiyorum.nasilsa sizler carsinuz diyor??? Bu neyin kafasi? Mecburmuyuz?

Bide utanmadan ablasi bana yaziyo turkuazcim senin yardimina ihtiyacim var iki çocuğu gezdiremiyorum gelip bizde kalsanız yardımcı olsanız. Sanki bilmiyor benim.akşama kadar çalıştığımı. Maksat kardeşiyle birlikte tüm. Gün vakit geçirmekti.esim çalışmiyordu o zamanlar. Agrima gidiyor.salak yerine konmuş gibi hissediyorum.kendimi. bide görümcem ben psikolojik tedavi görürken utanmadan beni arayıp ben sana iyilikten başka naptin demesi yok mu!!!

Çok takmışsınız görümcenize.
Anladığım kadarıyla da görümceniz size bi şey yapmamış eşinizle görüşmek dışında.
Siz eşinizi kimseyle paylaşmak istemiyorsunuz sorun bu bence.
Hayat eşinizden ibaret değil. Ailenizle görüşün sık sık komşunuzla arkadaşlarınızla.
Peki arkadaşlarınızla aranız nasıl?

Evlendigimden beri sosyal yaşantım sıfır denecek düzeye düştü.

Siz hayatinizin merkezine esinizi koymussunuz. Hatayıda burada yapmıssınız.
Yapmayın, sizinde aileniz, kendinize ait bir hayatınız olduğunu hatırlayın.
Arkadaş edinin, onlarla vakit geçirin.

Görümcem herkesin içinde benimle dalga geçer. Birşey sorduğum duvara bakar. Benim konuşmamı duymamış gibi davranır. İlk defa evime gelir evini hiç beğenmedim der. Eşimle evli olmadım dönem buluşma döneminde beni görmeye geleceğine hastayım demesi ertesi gün başkasıyla faceden boy boy resimlerini paylaşması. O zaman esimle evli değilken görüşmeye gideceğinden beni arayıp dikkat ette tipin kaymasın diyen biri. Daha neler var neler. Eğer bunlar yaptığı iyiliklerse amenna.

Kıvamda ben straplez sevmiyorum dediğim halde kafasına göre elbise sipariş edip zorunluluktan giyinmem. Ve Kıvamda öyle bir elbise ve saç makyajla geldiki sanki o gelin. Sürekli benim.sahnemı çalma derdinde.

Onun benimle sohbeti ne.kadar maaşın var bunu ne kadara aldin? Dan öteye gidemedi maalesef. Bize buyrun derim.müsait değilim. Der. Ama ertesi gün eşimi arayıp gel bir kafede takılalım der!

Eğer bunlar iyilikse ben ne diyim.
İllaki iyiliğinden dokunmuştur ama kimlerin iyiliği dokunmadıki.
Sürekli benim BMW arabam vardı. Bebek arabasını iki milyara aldık Vs vs. Sürekli bir gösteriş merakı. Yeni kurduğum evime gelince begenmedim.diyip te. Renkli koltuğun var diye gidip evine renkli koltuk alması.
Tatile geldiklerinde esime.markalı esya gediye getirip. Bana battal boy salvar alip hediye etmesi fazla manidar. Ben hamileyken bana oluyodu demesi birde!!! Kahvalti hazirlardim.köyde ayni masaya oturmazdi benimle.eşimin yanina otururdum oraya niye oturuyorsun derdi! Hep bir eksigimi bulma cabasinda olan bir insan. Yigenleri beni cok seviyordu hergün arar sirarlardi ne yapti ne etti kendine cekti.beni hic aramiyorlar. Bizede buyrun gelin diyorum. Biz burdayiz sen gel muhabbetindeler. Olduklari yerde görümcemler. Kayinvalidemle yanyana oturup bana senin uykun gelmedimi git yat demeleri. Görümcemin yanina oturup iki lafin belini kirmaya cabalarken kalkip gidip baskasinin.yanına oturmalar.Vs vs uzar gider anlatacaklarım. Ben ömrümde böyle şey görmediğim için haliyle bana batıyor!

Bunlar iyilik mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…