İnsanlardan git gide uzaklaşıyorum, kendimi tanıyamıyorum, insanlar içinde yalnizim

turkuaz86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2010
2.068
533
Merhaba arkadaslar.
Birkaç haftadır esimle evliligimiz gayet iyi gidiyor. Cinsellik sıfıra yakındı eşimden tepki gelmeyince ben farklı şeyler yapmaya çalıştım. Oda düzeltmeye başladı gibi.

Ama 24 saat evde esimleyim sırf. Onu sıktığımi düsünüyorum.gerci benimle vakit gecirmiyor.teldfonunda yada tvde vs.

Bazi günler isten geldiginde benimle 1 kelime etmeden yatmaya gittigini dahi bilirim.buda sürekli evde beraber olmamizdan kaynaklaniyor sanirim.evime misafirlerim gelsin sen sakran esimin ailesiyle benim.ailemle vs birseyler yapalim istiyorum ama hep bir yalnizlik.böyle oluncada ister istemez gittikcr insanlardan uzaklasmaya basladim. Birkac gün önce yengem beni davet etti kadinlar arasi bulusmaymis.evde sikildigimdan esime ben suraya gitcem dedim.gidemezsin dedi.dinlemeden gittim.bana sunu söyledi sen gidersen bende ablama giderim! Ya sürekli su ablasini karsima koymasi deli ediyor beni. Neyse ben gittim yenegeme diken üstünde oturuyorum.esim evde yalniz diye.evde yemek falan öncrden hazirlamistim.gitmeden yersin yemek dedim.neyse bir kac oturdum oturnadim dayanamadim eve gittim.evde yeller esiyor.esim yok ve yemegi hic ellememis.halbuki yemek yedin mi diye mesaj atmistim yedim dedi. Megersem ben xiktiktan hemen sonra ablasina gitmis evde tam iki saat balkonda yolunu gözledim gece bir oldu baktim gelecegi yok. Telefonlarini ariyorum mesaj cekiyorum cevap yok.meraklandim gittim görümcemin esink aradim.ahmet abi esim.sizdemi? Kendisi telasli bir sekilde evet bizde yanimda dedi. Yoldayiz. Esimi istedim konustum telefonum sessizdeydi duymadim dedi.benim salterler atti. Evde yemegi gittim.lavoboya döktüm evdeki camasorlari yere serptim.artik kendimi taniyamiyorum kendimden nefret eder hale geldim. Sinirleeime hakim.olamiyorum.saclarimi yoluyorum resmen.esim kendisi beni sıkıyorsun arkadas edin disarda gez dedi.gittim yengemin yanina beyefendinin derdi hemen bacisina kosmak!

Birkac gündür yine küsüs.icim icimi yiyor.esim senin derdin derinlerde cok büyük asla cözemiyecegiz diyo.

Evime gelmiyorlar.hep simdiye kadar anne evinde ben misafire aliskimdim.ama artik resmen asosyal biri oldum.evlilik yildönümümüz vardi esim.düsünmedi.ama sürekli ablama ayip olur gidelim.yigenlerimr ayip olur gidelim gelsinler kafasinda.benide bu kadar düsün diyorum düsünüyorum ya.takinti yapmissin senndiyor.kendimden süphe ediyorum yalnizim.eskiden hicbiryere bos gitmezdim.öyle saldim ki.herseyi unutmaya basladim.randevulaimi unutuyorum.hep patlamaya hazir bomba gibiyim.

Gecen hafta isten geldi aksam 22 de.balkona gitti sigara icmeye orda cep teledonunda whatsappta.ardindan lavaboya gitti 15 dakika whatsapp görüsmesi. Görümcemle görüsürüyor. bende salona gelip oturcaz saniyorum.geldi ben xatiyorum diyip gitti odaya.

Gecen günde tek gitti yine görümce lere dedim beni niye götürmpyorsun rahatsizlik mi duyuyorsunuz.bu neyin nesi??? Haklisin düsünemedim diyo ardindanda olmayacak vs vs.

Kizlar ben düzeltmek istedikce heryerden parcalaniyor sanki. Ben nereye gidersem gideyim birkac sonra eve gidiyorum adam yalniz kalmasin diye.adam görümcemlere gidiyor gece 12 birlere kadar rahat rshat oturuyo.bunlar demiyor mu bu adamin karisi var???

Esim enistesine hep kizardi ablami sahiplenmiyo xalniz hep rvde cocuklarla diye.ablasini yalniz birakmamak icin beni yalniz biraktiginin farkinda degil!!! Kendini ablamla i koyasliyorsun diyor!!!

!akil fikir verin lütfen.ben sicacik bir yuvam ailelerimizle görüstügümüz piknikler gezmeler misafirlikler olan birsey olsun istiyorum.ama benden rahatsizlar sanki. Biz esimle balayina bile gitmedik daha iki yildir. Tatilimizi bile ablalari icin harcadik.onlar biz tasinma arifesindeyken yardima uhtiyacimiz var yok dinlemeden gittiler tatile. esim kör görmpyor bunlari.herkes kendi yaptigindan sorumludur diyor simdi de annesinin yanina gidicem diyo neymis yalnizmis.diger kardesleri niye analarini düsünmüyor da tatile gidiyorlar .((

Derdim büyük ama o kadar cok tahammülsüz oldum ki.sabretmek istiyorum ama artik sinirlerime dahi hakim olamiyorum.resmen kendimi sacimi basimi yolarken buluyorum.

Napsam düzelmesi icin?
Annemlerde 45 otururduk hadi kalkalim der. Kalkardik. Bacisina gittimiydi 4 5 saat hadi kalkalim derim dinleyen yok.
Esim tek gittiginde enistesi arabayla eve birakiyor.bende gittigimde otobüsle gidiyoruz.adam kilini kipirdatmiyor.

Ben bir yere gittigimde hemen ablasina damliyor. Izinden gelmisler haberim bile yok.esim tüm gün iste beni aramaz.ablasiyla görüsür.bana diyo ki seni aksam evfe görcem nasilsa.ama konustugu kelime yok yorgun argin kendini yataga atiyor.

Napcagimi sasirdim.
Akil verin ablalarim. Onlar arayip sormasada ben mi arayim davet edeyim?
Mesele sirf görümcemler de degil. Baskalarindads arayip davet edemiyorum. Hersey gözümde büyüyor. Evlendigimden bu xana basiretim baglandi sanki.anne evinde hergün mosafir agirlardik.evlendigimden bu yana 1 kere misafirim geldi.cöktüm sanki. Davet etsem mi ay zamani degil ay su bu derken iyicene soguyorum.yemek yapmak hazirlik yapmak bile gitgide gözümde büyüyor. Halbuki kalabalik ol.aya cok ihtiyacim var. Arkadaslarima yazarim hadi bulusalim derler. Calisiyoruz derler müsait zamaniniz yazin o zaman derim. Aylar yillar gecer ses seda cikmaz. Bilmiyorum ki napcam.icimde yalnizlik hissi.

Suanda bile esim elinde telefonla oturmus poposunuda bana dönmüs sekilde uzanmis.tek kelime etmisligimiz yok.

Öncelikle şalter kelimesini doğru yazdığınız için tebrik ederim. Genelde "şartel" yazıyor burda insanlar.

Napsam düzelir demişsiniz. Bence düzelmeye ihtiyacı olan sizsiniz.

Ablasını neden bu kadar kiskaniyorsunuz? O ablasındayken, siz de yengenizdeyken, çok selam söyle ablana deseydiniz. O eve gece 1 de gelince de "nasıllar, neler yaptınız. Bir gün de biz davet edelim" diyip iyi niyetinizi gösterseydiniz. Sonra gel birer kahve içelim balkonda diyip havadan sudan eşinizle muhabbet etseydiniz. Huzur verseydiniz.

Ablası sizinle mesafeli ise, ablasiyla görüşmesine ses çıkarmayip, tam aksi tesvik edip siz de o ara kuaföre spora falan gidip hiç takmasaniz, emin olun size yaklaşımlari değişir. Ama şu an Resmen kardeşleri ayıran kötü cadi olarak görüyorlar sizi

Arkadaşlarınız da sizi görmek istemiyorsa, sorun sizde. Insanlara ne yaptınız? Bir düşünün

Bende konu açtım aynı sıkıntılarımız var arkadaşım bende yardım arıyorum valla ne yapsak bilemedim

Ben de cok anlayamadim ama belli ki bir bacı krizi var ortada. Kendine is baksana gir calis bir yere sosyal cevre edin kendine hayatinin yönü degistigin de kocanin da yönü sana dönecektir. Bu arada kocan da mi calismiyor 24 saat niye evdesiniz ki??

Sizin şu kendinize yaptığınızı işte bütün dünya bir araya gelse yapamaz
Yahu ablasına mı gidiyor? Gitsin
Sizi götürmüyor mu? Götürmesin
Önemsemeyin bu kadar net
Tek yapmanız gereken bu! Önemsemeyin yolunu gözlemeyin
İşten geldi misal oturun yemeğinizi yeyin
O telefona mı daldı siz de kitaba dalın
Sizden daha değerli önemli değil hiç kimse
Saçlarınızı yolmak ne demek yazık size
Ailenizin emeklerine yazık
Kendinize gelin
Eşinizi hayatınızın merkezi haline getirmişsiniz yanlış! Sizin hayatınızın merkezi siz olmalısınız
Eşiniz ve görümce de haksız elbette
Ama siz de haksızsınız
Kendinizi geri çekin kendinize başka uğraşlar bulun mümkünse işe girin ya da kursa gidin çevre edinin ve misafir ağırlayın
Kimse kimseye yemek için gelmez
Bir kek bir poğaça bir salata bir çay
Bunları yapmak büyümesin gözünüzde
Anlattıklarınız Allah korusun çok büyük psikolojik sorunların başlangıcı gibi duruyor yapmayın

Okudugumdan aklimda kalan tek şey 'bacısı' :/

Kendinize bi hobi edinmeyi denediniz mi?

Acikcasi hayatimi bosvermis gibiyim evliligimden bu yana. Agir bir travma gecirdim yillardir hayalini kurdugum dügünüm olmadi. Hep isteklerimi bir kenara itmek zorunda kaldim. Belkide kendimi sevemedigimden herkesten sevgi dileniyorum sanki. Depresyon tedavisi görüyorum haplar kullaniyorum. Anlasilmadigimi ve en önemlisi esimden sevgi hissedemiyorum. Hobi edinmek icin birtürlü ataga gecemiyorum. Spora yazildim tek basima gitmek bile istemiyorum. Mutsuzum sanki. Acikcasi ne oldugunu bende tam bilmiyorum basiretim baglanmis gibi yerimde sayiyorum sanki. Parasal yönden cok sikisigim bubaralar dikis dikmek istiyorum kumas dikis makinasi almak icin birikmisim olmasi gerek. Yürüyüse cikayim diyorum sikiliyorum.hicbirdey zevk vermiyor sanki. Tuhaf bir haldeyim. Kitap okumaya calisiyorum olabildigince sadece.

Evet haklisiniz ama yapamiyorum cok kez denedim. Sinirleniyorum aninda. Dügün günümde aileme yemek dahi hazirlamadilar.sebebide o gün evimin eksigini almamizmis. Aslinda anlatilacak cok sey varda anlatamiyorum desifre olurum diye.

Bu soruyu uzun süredir kendime soruyorum.insanlara ne yaptim ben diye.bu yüzden kizginlik, kirginlik duyuyorum herseye. Kendimden sogudum resmen.
Esim yine konusmuyor benimle. Ben kizdigimda hemen barisiyorum. Agrima gidiyor hersey artik. Ona kizgin oldugumda bile yemegini yaparim. O benim yaptigim yemekleri yemiyor. Gecen sinirden yaptigim tüm yemekleri cöpe döktüm.iki gündür yaptigim yemekleri dahi yemedi. Bende sinirlendim döktüm.simdide senin yemeklerini birdaha yemiyecegim diyor.

Inanirmisiniz artik gözyasi dökmekten kalbimin agrisindan yoruldum. Insanlarin istedigi gibi davranmaktan.kendimi kukla gibi hissediyorum. Artik yasama sevincim dahi kalmadi. Canimi almak ölmek istiyirum.günden güne bu düsünceler gittikce cogaliyor bende. 30 yasindayim ama kendimi 60 gibi hissediyorum. Kendime saygim bile kalmadi.

Normalde calisiyorum ama psikolojik tedavi gördügüm icin izinliyim.ögretmen oldugum icin böyle. Suan icin okulda calisamam. Esimde calisiyor. 24 saat derken. Esimle biraradayiz ama ne sohbetimiz var nede baska birsey. Esim sürekli telefonunda oyun oynar ailesiyle telefonda görüsür yada yazisir. Balkonda sigarasini icer.evde hicbirseyin ucundan tutmaz.cöpü dahi ayda yilda bir götürür. Evde oldugumda böyle yapar. Ama sikildigim icin gecen ben yengeme gidiyorum dedim. Gidemezsin dedi. Gidecegim dedim evde bos bos oturuyorum.oda iyi madem bende ablama giderim madem öyle seni bekleyecek degilim evde dedi!.

1. Eşiniz ablasını tanrıça ilan etmiş.
2. Eşiniz işsiz mi? Niye sürekli evde dipdibesiniz???

Ablasidir et tirnaktan ayrilmaz bunun farkindayim isterse tanrica gibi görsün.ama evlendikten sonra ailesi daha bi kiymetlendi sanki. 10 yildir ablasi evli iki senede bir birkac hafta görüsyordu.simdide onlarla ayni sehirdeyiz sürekli görüsüyorlar.

Birkeresinde esim.isten geldi.ablasiyla görüsüyor. Selamlasamadik bile düsünün.konusma bitti.yemegi hazirladim yemegini yedi. Ardindan annesini aradi onunla konustu.o konusma bitince diger ablasiyla o konusma bitince abisiyle. Birkere turkuazla görüselim demediler. Simdi yine esim annesiyle görüsüyor.

Ben nasil senin aileni sorgulamiyorsam sende sorgulayamazsin diyor.

Annesinin bulundugu sehirdeyken. Esim birgün 24 saat calisir diger 24 saat evdeydi.nöbet yapiyordu. Ben isten cikar hep evde yalnizdim. Cevremde yoktu tanimadigim bir sehirdeydim.

Esim bos oldugu günler benim yanima gelmeyi degil annesinin yanina köye gidiyordu bag bahce isi var diye. Evde ben yine yalniz kalirdim.her hafta sonu köye giderdik bag bahcede yardim etmek icin.bende yardim.ederdim birde yemek temizlik yapardim. Dayanamadim baska sehre gitmek istiyorum dedim.neticede gittikte.ama burda isinin dahada yorucu oldugunu söylüyor.biktim diyor. Daha 1 ay oldu ise baslayali.

Evli olanlara soruyorum.sizin rutin günleriniz nasil geciyor? Ailesiyle o kadar konusacak sey buluyor ki. Sürekli onlarla sohbet halinde sürekli onlarla olmak istiyor.bana gelince seninle ne konusayim diyor. yorgunum der vs vs hep birsey bulur. Esim benimle cok zaman gecirdigini düsünüyor. Seninle ayni odada olmam bile bana yetiyor diyor.

Ablasi abisi vs hepsi annelerinin yanina gitmek yerine tatile gittiler. Esime dedim bizde taril yapalim iki yildir tatil yapmadik balayi dahi yapmadik.esimde diyor ki benimde ihtiyacim var tatile. Ama annemin yanina yardima gitmem gerek diyor köye. kendimi kadin gibi bile hissedemiyorum inanirmisiniz.hicbirsey gelmiyor icimden. Ne makyaj yapmak ne güzel giyinmek. Esim herseyin sucunu bende görüyor. Ben hep ailesi hakkinda söylenip duruyormusum ailesi hakkinda yalanlar söylüyormusum. Daha gecenlerde hersey güzel olacak diyordu. Gel git anlayamiyorum artik.

Arkadaşım inan senin konularını artık sinirlerim kaldırmıyor ve senin için gerçekten üzülüyorum neden yapıyosun ki bunu kendine.

Kendimi sevmiyorum ve sevgi dileniyorum demişsin. Yani sorunun ne olduğunun farkındasın aslında. Zaten kendini biraz sevsen sana değer vermeyen bu insanlara yapışmazdın.

Gözünü seveyim bi duruşun olsun onu bunu memnun etme de kendini memnun et yahu.

Cocuk yapalim diyorum.istemiyorum diyor.zaten yorgunum diyor.ama ablasina gidince yorgunluk falan sifir sabah iki üclere kadar oturuyor.ama evdeyken saat 23 oldumu yataga gidiyor yatiyor.
Spora gidiyor sesimi cikarmiyorum.spordan sonra enistesiyle arkadaslariyla takiliyor sesimi cikarmiyorum.ama sürekli yalnizim.

Kendimi memnun etmeyi unuttum inanirmisin. Suanda bile agliyorum.kendimi cok kötü hissediyorum.annemin yanina bile gidemiyorum.üzülecek kadincagiz diye.kalp hastasi. Konusacak kimsem yok.

Icimdeki sevgisizligi yemek yiyerek atmaya calisiyorum sanki. Icimde bir bosluk dolduramiyorum. Esimin pesinde pervane gibi dolaniyorum, o ise beni sikiyorsun diyor. Küs benimle az önce yanina gittim biraz sevmek icin beni rahat birak dedi. Yaptigim yemekleei dahi yemiyor.
Dün tek basina ablasina gidecegine. Canim yarin beraber gidelim mi deseydi olmazmiydi?

Off Turkuaz ya. Yine sen yine aynı konu. Eşi ve eşinin ablası. Ne dediysek dinlemiyorsun. Sana söylüyoruz kendini oyala. Bende ogretmenim ve tatildeyim istisnalar haricinde sabah erken kalkiyorum aksama kadar zaman yetmiyor. Tezim, universitem, sporum, okunacak kitaplar makaleler izlenecek belgeseller filmler ilerletilecek diller...Bak bu saydiklarim cok cok zor şeyler değil farkinda mısın? Birde ogretmensin ya Allahaşkına tek derdin görümcen mi? Eğitimli üniversite mezunu kadının derdi sadece kocası ve görümcesi mi olmalı? Yapma...yapma yani...

Bebeğim lütfen peşinde pervane olma bu adamın da ailesinin de. Kendini geri çek. Bak muhtemelen eşin ve ailesi seni hasta olarak görüyor ve eşini kendisine gün dirlik vermeyen bir hastayla (!) uğraştığı için evliya mertebesine yükseltmişlerdir. Kendine bunu dedirtme.

Lütfen beni yanlış anlama sana hasta demiyorum ama onların gözünden görünen muhtemelen bu. Kendini güzel bir çiçek gibi düşün. En güzel çiçeği bile kötü toprağa ekersen üstüne bir de su vermezsen gübre vermezsen çiçek kurur. Senin durumun da böyle, kötü toprağa ekilmişsin depresyonunun, özgüveninin bitmesinin sebebi bu. Ama bu toprak sana daha fazlasını vermez. Kalmaya devam edersen daha çok kurursun. Bir de sana ayy bu ne biçim bitki hemen kurudu yazık oğlumuza derler.

Koş hemen boşan demiyorum sana. Ama kendini geri çek. Kadınlığını hissetmeyi hatırla. Kendinle meşgul ol, güzel kıyafetler al, kaliteli kozmetikler al bakım yap, evde şarkı söyleyerek dolan. Ailesinden kimseyi umursama görüşme öykünme havalı ol. Bir de böyle dene.

Hayatta hiç kimseye kendini sevdirmeye çalışma. Seni olduğun gibi seven sevsin sevmeyene de uğurlar olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…