illa ikna etmek için sinir krizi mi gecirmem lazımdı

Benimle kıskançlık konusunu yavaş yavaş aşıyor. Ben isim gereği hep insaatlardayım santiyelerde ustalarla beraber. Erkeksi de bir yapım vardır biraz. Kıskanılmayı da sevmem. O yüzden kıskançlık konusunda bana birsey diyemiyor yavaş yavaş aşıyor. Guven sorunu da 20 yıl öncesinden kalan bir olay bana göre annesiyle alakalı onu da aşarız diye düşünüyorum hep
Annesi ne yapmış ?

Bana kalırsa Eşinizin güven sorunu yok tamamen söylediğiniz yalanı kullanıyor .

Kullanma sebebi de sizin kendinizi mahçup hissetmeniz

Ne var yani bunda ? Bu mesele mi o kadar büyük kavgalara neden oldu

Mutlaka esinizin de yalanları vardır

Siz de onları yakalayıp kullanın
nasıl hissettiğinizi anlasın

konu sahibi arkadaşım..
yazdıklarını okudum ve az biraz benzerini evliliğimin birinci ayında yasadım.
suan nerdeyse iki yıllık evliyim ve çok sükür güven sorununu aştık bence biraz geriye dönük esini incelemelisin
emin ol seninle alakası yoktur..
şahsen benim o şekilde.
esim de bana karsı 0 dı güven anlatsam roman olur..
sonra sonra anladım ki gençliğinde uzun bi iilişkisi olmuş kız esiimi aldatmışş birinci sebebi bu güvensizliğinin
ikinicide kayınvalidem..

üzülme bence ben çok üzüldüm ama güvenini tamalmayı basardım bi buçuk yıl sonrasında insallah seninde düzelir :)
Benim eşimin güven sorunu annesinden geliyor 20 yıldır görmediği annesi onu hala etkiliyor çocukluk anilariyla. Inşallah düzelir allah mutluluğunuzu bozmasın

Eşinizi hava soğuk duş almak istemiyorum diye reddetmenizi hiiiiiç doğru bulmadım. Belki asıl sorun o değil ama ileride bu durum ciddi sorunlara neden olabilir.
O iş karşılıklı isteyince olan bir iş
anlamı o zaten

Hiçbir soruna neden olmaz

Bütün yorumları okudum bu bir yalan değil yanlış anlaşılma dediğinize göre bu aileden gelen bi rahatsızlık ki tedavi gerekiyor. Eşiniz gitmiyorsa siz gidin eşinize karşı nasıl yardım alabilirsiniz öğrenin belki ikna etmeyi öyle başarabilirsiniz...
En sonunda öyle yapacağım sanırım başka çarem yok gibi görünüyor

Annesi ne yapmış ?

Bana kalırsa Eşinizin güven sorunu yok tamamen söylediğiniz yalanı kullanıyor .

Kullanma sebebi de sizin kendinizi mahçup hissetmeniz

Ne var yani bunda ? Bu mesele mi o kadar büyük kavgalara neden oldu

Mutlaka esinizin de yalanları vardır

Siz de onları yakalayıp kullanın
nasıl hissettiğinizi anlasın
O konuda eşime birsey diyemem fazlaca durusttur hatta çok fazla. Karşı tarafı kırmayı bile göze alır doğruyu söylerken.

Annesi çok yalan soylermis hatırlıyor hepsini 10 yaşındayken de bırakıp gitmiş

O kadar güvenini sarsacak ne oldu bilemiyorum ama güven bir defa gidince geri gelmiyor.
Çok saçma bir olay onun güvenini sarsacak birsey değil halbuki ama. Bir yanlış anlamadan dolayi ailem kalan 2 dersimi 1 olarak anladılar duzeltemedim eşimde öyle duydu sonra 2 dersi de geçince öğrendi 2 dersim kaldığını neden 1 demişim de 2 dersim varmış olay bu

O konuda eşime birsey diyemem fazlaca durusttur hatta çok fazla. Karşı tarafı kırmayı bile göze alır doğruyu söylerken.

Annesi çok yalan soylermis hatırlıyor hepsini 10 yaşındayken de bırakıp gitmiş
10 yaşında bir çocuk yalanı o kadar farkedebilir mi ki acaba

iyi de sizin soylediginiz yalan sayılmaz ki yanlış anlaşılma sadece

Böyle ömür geçer mi ?
insan toleransli olmalı
Bilmiyorum herhangi bir çözüm önerim yok ama buradan göründüğü kadariyla alttan alma seviyesini geçmiş kendinizi ezdiriyor çizgisine gelmissiniz

10 yaşında bir çocuk yalanı o kadar farkedebilir mi ki acaba

iyi de sizin soylediginiz yalan sayılmaz ki yanlış anlaşılma sadece

Böyle ömür geçer mi ?
insan toleransli olmalı
Bilmiyorum herhangi bir çözüm önerim yok ama buradan göründüğü kadariyla alttan alma seviyesini geçmiş kendinizi ezdiriyor çizgisine gelmissiniz
Bugün farkındayım o yüzden bir çözüm arıyorum zaten

Çok saçma bir olay onun güvenini sarsacak birsey değil halbuki ama. Bir yanlış anlamadan dolayi ailem kalan 2 dersimi 1 olarak anladılar duzeltemedim eşimde öyle duydu sonra 2 dersi de geçince öğrendi 2 dersim kaldığını neden 1 demişim de 2 dersim varmış olay bu

Ben de çok büyük bir olay sandım :S

Bugün farkındayım o yüzden bir çözüm arıyorum zaten
Göz yaşı kadının en değerli silahıdir boş yere kullanip etkisiz hala getirmemeli derler

Sanirim ilk kez bu kadar patladiniz
her zaman olsa bu kadar etkili olmazdı .
öncelikle bu yol ise yaradı diye bunu yapmayın Bir daha

Aklıma aslında bir şey geldi

Önce şunu sorayım esiniz pişman oldu mu yasananlar yüzünden ? Bir daha yapmam dedi mi

Göz yaşı kadının en değerli silahıdir boş yere kullanip etkisiz hala getirmemeli derler

Sanirim ilk kez bu kadar patladiniz
her zaman olsa bu kadar etkili olmazdı .
öncelikle bu yol ise yaradı diye bunu yapmayın Bir daha

Aklıma aslında bir şey geldi

Önce şunu sorayım esiniz pişman oldu mu yasananlar yüzünden ? Bir daha yapmam dedi mi
Dedi ama ondan daha önemlisi ilk defa bir kavga sonucu ilk adımı eşim attı hep benden beklerdi

esinin kendi icinde sorunlari olabilir mi? cok fazla abartmis cunku..
eski esim 'cok masumsun, hic mi aklina kotuluk gelmez senin' derken, bi baska gun 'sen cok fena bi kizsin, tehlikelisin' demisti de, ben = :KK57: olmustum.. tak edip ayrilma karari alinca da, yine masum kalpli, dunya iyisi oldugumu iddia etmisti..
aslinda biliyordum benim 'tehlikeli, fena' olmadigimi bildigini.. ama kendi icinde problemli oldugundan, annesi ablasi gibi kadinlar hep tehlikeli ve sinsi olup onun bilincaltini mahvettiklerinden, haince boyle ithamlarda bulunuyodu inanmaya inanmaya.. ben de tukenmistim artik kendimi anlatmaya, kanitlamaya calismaktan..
bunu tahlil et oncelikle.. psikolojik sorunlari mi var, yoksa baska biseyden mi boyle yapiyor..

Çok saçma bir neden onda ne var ki bu yüzden güvenini sarsılsın. Bence onun genel olarak bir güven sorunu var o bahanesi olmuş.

Hanımlar Merhaba;

Eşimle nişanlı iken benim söylediğim bir yalandan dolayi eşimin bana olan güveni sarılmıştı. Ama konunun eşimle bir alakası yoktu. Neyse baya büyük kavgalar sonucu tatlıya bağladık ve eşim bana tekrar güvendiğini söyledi. Hiç bir sorun kalmadı (ben öyle sandım) inandım inandirdi güvendiğine.

Gelelim konuya geçen akşam eve geç geldik. Çok yorgundum eşim birlikte olmak istedi. Hayatım çok yorgunum bi de hava soğuk duş falan ugraşsam kesin hasta olurum. Bi de erken kalkcam sabah dedim. Tamam dedi yattik uyuduk sabah trip atıp durdu 3 gün boyunca bu tribi devam etti. 3. Günün sonunda dayanamadım artık gel konuşalım dedim.

Sorunu güya ben ondan kaçmışım ya güzelce anlattım sebepleri sana diyorum hep bahane hep yalan guvenmiyorum sana dedi. Ne söylesem yalan söylüyorsun diyip durdu. Artık canıma tak etti bütün yastıkları yerlere fırlatıp yeter ya diye çığlık atıp ağlamaya başladım çok zoruma gitti.

Bu ilk değil her kavgamız da ben ne söylesem ona ya bahane ya da yalan gibi geliyor. Kaldiramadim bu ithamlari daha fazla. Kendimi yatak odasına kitledim. Erkenden uyuyakalmisim zaten. Sabah 6 da kalktım şu içip geri yattım kapı açık kaldı saat 9 da gelmiş sarılıyor. Dün çok içten ağladın korktum sana birşey olcak diye diyor. Sana guvenmek istiyorum diyor. Çok zoruma gitti artık kaldiramiyorum söylediklerini ama sen bana guvenmemek için cabaliyorsun resmen dedim. Ilk defa Özür diledi.

Illa sinir krizi geçirip nefessiz kalana kadar ağlamam mı gerekiyor anlaması için. Ben bu adama nasıl davranayim vallahi cozemiyorum artık ya.

Çok yoruldum artık. Ben nasıl güvenini kazanacağim bu adamın ya da aynı şeyi bir daha yaşamamak için ne yapmam lazım

Çok uzun oldu hakkınızı helal edin çok doldum
Eee buraya boşuna yazılmıyor bir cinnet olayı çözer diye. Şnşallah bundan sonrası iyi olur...güvenmemesi için bir sebep yok, eşiniz sizi suçlayacak yer Arıyor bence.

Onunla alakası bile yoktu ailem 2 dersim kalmışken 1 diye anladılar karışık bir ortamdı duzeltemedim eşimde öyle duyduğu için ona da bişey diyemedim 2 dersi de geçtikten sonra öğrendi hani 1 di neden 2 oldu şeklinde saçma sapan bir sebep
Bu mu güven sarsan sebep.Sen kendini suçlu görür onun sana güvenmesi için uğraş sarfedersen daha çok suçlu muamelesi görürsün.Ben de birşey var sandım.Boşver ya.Namussuzluk yapmamışsın.Büyük bir yalan yok ortada.Her öğrencinin aile tepkisinden çekindiği için uyguladığı yöntem.Bu kabahat değil,güven sarsacak sebep değil.O hiç mi yalan konuşmamış.Kandırmasın kimseyi.

• Beğen
Reactions: anu
X