illa ikna etmek için sinir krizi mi gecirmem lazımdı

Bu kadar ufak bi sebep niye bu kadar aklında kalmış ki.. bence hep benim istediğim olsun dediği için onu bahane ediyo sizede bal gibi güveniyo ama kullanıyo bu ufacık şeyi.. bence oturup bir daha konuşun ama güzelce bu tavırlardan rahatsız olduğunuzu kırıldığınızı bir daha yaparsa onaramayacağı yaralar açacağını vs böyle birazda abartın ki korksun
Ya neler neler dedim. Bu kavgaya kadar hiç sesimi yukseltmedim hep güzelce anlattım. Kırılıyorum senden soğuyorum bak böyle devam ederse bosanırız dedim ama nafile illa sinir krizi gecirmem gerek

Terapi içinde ikna etmeye çalıştım hatta kendimi bile one sordum madem sürekli yalan söylüyorum gel gidelim beraber tedavi olayım dedim. Kabul etmiyor ona göre kendisinde bir sorun yok ben yalanciyim

O zaman Allah kolaylık versin ne diyim. Ama çocuk yapmadan önce nasıl bir baba figürü olacağını ve bir kızınız olduğunda bu güvensizliği ona yansıtıp yansıtmayacağını iyice tartın. Hiç bir çocuk bunu haketmiyor çünkü.

O zaman Allah kolaylık versin ne diyim. Ama çocuk yapmadan önce nasıl bir baba figürü olacağını ve bir kızınız olduğunda bu güvensizliği ona yansıtıp yansıtmayacağını iyice tartın. Hiç bir çocuk bunu haketmiyor çünkü.
Sinir krizi geçirirken onu da söyledim zaten yapmam sana çocuk falan diye şimdi ona taktı kafayı. Durup durup neden öyle dedin diye soruyor. Kardeşi var daha 6 yaşında o çocuğu bile kiskaniyor şimdiden. Kızım olsa kapı dışarı çıkamaz sanırım. Uzun bir süre çocuk düşünmüyorum zaten

Sinir krizi geçirirken onu da söyledim zaten yapmam sana çocuk falan diye şimdi ona taktı kafayı. Durup durup neden öyle dedin diye soruyor. Kardeşi var daha 6 yaşında o çocuğu bile kiskaniyor şimdiden. Kızım olsa kapı dışarı çıkamaz sanırım. Uzun bir süre çocuk düşünmüyorum zaten

Bunlar çok ciddi sıkıntılar yalnız. Size de yazık. Hadi uzun süre çocuk düşünmediniz ve düşündüğünüz zaman ne olacak? Eşiniz bunca yıl bu şekilde yaşamış, birden başkalaşım geçirmeyecek ki.

Bunlar çok ciddi sıkıntılar yalnız. Size de yazık. Hadi uzun süre çocuk düşünmediniz ve düşündüğünüz zaman ne olacak? Eşiniz bunca yıl bu şekilde yaşamış, birden başkalaşım geçirmeyecek ki.
Benimle kıskançlık konusunu yavaş yavaş aşıyor. Ben isim gereği hep insaatlardayım santiyelerde ustalarla beraber. Erkeksi de bir yapım vardır biraz. Kıskanılmayı da sevmem. O yüzden kıskançlık konusunda bana birsey diyemiyor yavaş yavaş aşıyor. Guven sorunu da 20 yıl öncesinden kalan bir olay bana göre annesiyle alakalı onu da aşarız diye düşünüyorum hep

eşiniz size güvenmiyor değil o konu üzerinden üstünlük sağlamaya çalışıyor hepsi bu..

Benimle kıskançlık konusunu yavaş yavaş aşıyor. Ben isim gereği hep insaatlardayım santiyelerde ustalarla beraber. Erkeksi de bir yapım vardır biraz. Kıskanılmayı da sevmem. O yüzden kıskançlık konusunda bana birsey diyemiyor yavaş yavaş aşıyor. Guven sorunu da 20 yıl öncesinden kalan bir olay bana göre annesiyle alakalı onu da aşarız diye düşünüyorum hep

Siz yetişkin bir bireysiniz. Tamam kendinizi ezdirmediniz ama çocuklar öyle olmayacak. Kendi 6 yaşındaki kardeşini düşünün. Onu kim savunuyor abisinin kıskançlıklarından?
Ayrıca bir şey diyememesi dedirtmemeniz yavaş yavaş aştığını göstermez. belki cidden aşıyordur ama belki de içinde biriktirip ufacık bir sebepten böyle yalancılıkla suçluyordur sizi. Olamaz mı?

Siz yetişkin bir bireysiniz. Tamam kendinizi ezdirmediniz ama çocuklar öyle olmayacak. Kendi 6 yaşındaki kardeşini düşünün. Onu kim savunuyor abisinin kıskançlıklarından?
Ayrıca bir şey diyememesi dedirtmemeniz yavaş yavaş aştığını göstermez. belki cidden aşıyordur ama belki de içinde biriktirip ufacık bir sebepten böyle yalancılıkla suçluyordur sizi. Olamaz mı?

Haklısınız olabilir. Böyle düşünmedim hiç. Kardeşi anasifindan diyelim ahmet diye bi çocuktan bahsediyor eşim hemen ahmet kim diye catiyor kaşlarını babası falan da gülüyor anlamıyorum ki ailesi tuhaf.

Bağırınca beni anladı diye sürekli herşeye bağırmayın sadece aşırı sizi üzen konularda böyle davranın herşeye yaparsanız bu budilden anlıyor diye alışkanlık yapar sizi umursamamaya başlar benden size tavsiye aşırı çıldırdığınız zamanlarda kullanın amannn buda herşeye bağırıyor moduna girerse sizi ciddiye almaz :KK66:

ikna etmeye calistikca boyle olur, dik durup ben yanlis yapmadim inanmiyor guvenmiyorsan bu senin problemin de gec

konu sahibi arkadaşım..
yazdıklarını okudum ve az biraz benzerini evliliğimin birinci ayında yasadım.
suan nerdeyse iki yıllık evliyim ve çok sükür güven sorununu aştık bence biraz geriye dönük esini incelemelisin
emin ol seninle alakası yoktur..
şahsen benim o şekilde.
esim de bana karsı 0 dı güven anlatsam roman olur..
sonra sonra anladım ki gençliğinde uzun bi iilişkisi olmuş kız esiimi aldatmışş birinci sebebi bu güvensizliğinin
ikinicide kayınvalidem..

üzülme bence ben çok üzüldüm ama güvenini tamalmayı basardım bi buçuk yıl sonrasında insallah seninde düzelir :)

Onunla alakası bile yoktu ailem 2 dersim kalmışken 1 diye anladılar karışık bir ortamdı duzeltemedim eşimde öyle duyduğu için ona da bişey diyemedim 2 dersi de geçtikten sonra öğrendi hani 1 di neden 2 oldu şeklinde saçma sapan bir sebep
Bütün yorumları okudum bu bir yalan değil yanlış anlaşılma dediğinize göre bu aileden gelen bi rahatsızlık ki tedavi gerekiyor. Eşiniz gitmiyorsa siz gidin eşinize karşı nasıl yardım alabilirsiniz öğrenin belki ikna etmeyi öyle başarabilirsiniz...

Eşinizi hava soğuk duş almak istemiyorum diye reddetmenizi hiiiiiç doğru bulmadım. Belki asıl sorun o değil ama ileride bu durum ciddi sorunlara neden olabilir.

Esiniz her konuda hakli cikmak için bir sebep bulmuş ve bunu kullaniyor. Trip atmasinin haksiz oldugunu anladiginda baktı özür dileyecek baktı diyecek laf yok e napiyor baska bir bahane bulup karsi saldiriya geciyor...

Yapmanız gereken tartisma anında aciklamanizi yapip " ben sana aciklamamı yaptim güvenip guvenmemek, inanip inanmamak sana kalmis. Trip atmak hoşuna gidiyorsa devam edebilirsin" diyip keyfinize bakmak asla asla umursamamak.

Zamanla bu olayı kullanmanın ona fayda saglamadgni anlayip vazgececktir

Bağırınca beni anladı diye sürekli herşeye bağırmayın sadece aşırı sizi üzen konularda böyle davranın herşeye yaparsanız bu budilden anlıyor diye alışkanlık yapar sizi umursamamaya başlar benden size tavsiye aşırı çıldırdığınız zamanlarda kullanın amannn buda herşeye bağırıyor moduna girerse sizi ciddiye almaz :KK66:
Bagırmamdan ziyade ağlarken nefessiz kalmam etkili oldu onu da bilerek yapamam zaten iyice dolmuş olmam gerek

X