illa ikna etmek için sinir krizi mi gecirmem lazımdı

Limonsarisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2013
3.214
1.267
Hanımlar Merhaba;

Eşimle nişanlı iken benim söylediğim bir yalandan dolayi eşimin bana olan güveni sarılmıştı. Ama konunun eşimle bir alakası yoktu. Neyse baya büyük kavgalar sonucu tatlıya bağladık ve eşim bana tekrar güvendiğini söyledi. Hiç bir sorun kalmadı (ben öyle sandım) inandım inandirdi güvendiğine.

Gelelim konuya geçen akşam eve geç geldik. Çok yorgundum eşim birlikte olmak istedi. Hayatım çok yorgunum bi de hava soğuk duş falan ugraşsam kesin hasta olurum. Bi de erken kalkcam sabah dedim. Tamam dedi yattik uyuduk sabah trip atıp durdu 3 gün boyunca bu tribi devam etti. 3. Günün sonunda dayanamadım artık gel konuşalım dedim.

Sorunu güya ben ondan kaçmışım ya güzelce anlattım sebepleri sana diyorum hep bahane hep yalan guvenmiyorum sana dedi. Ne söylesem yalan söylüyorsun diyip durdu. Artık canıma tak etti bütün yastıkları yerlere fırlatıp yeter ya diye çığlık atıp ağlamaya başladım çok zoruma gitti.

Bu ilk değil her kavgamız da ben ne söylesem ona ya bahane ya da yalan gibi geliyor. Kaldiramadim bu ithamlari daha fazla. Kendimi yatak odasına kitledim. Erkenden uyuyakalmisim zaten. Sabah 6 da kalktım şu içip geri yattım kapı açık kaldı saat 9 da gelmiş sarılıyor. Dün çok içten ağladın korktum sana birşey olcak diye diyor. Sana guvenmek istiyorum diyor. Çok zoruma gitti artık kaldiramiyorum söylediklerini ama sen bana guvenmemek için cabaliyorsun resmen dedim. Ilk defa Özür diledi.

Illa sinir krizi geçirip nefessiz kalana kadar ağlamam mı gerekiyor anlaması için. Ben bu adama nasıl davranayim vallahi cozemiyorum artık ya.

Çok yoruldum artık. Ben nasıl güvenini kazanacağim bu adamın ya da aynı şeyi bir daha yaşamamak için ne yapmam lazım

Çok uzun oldu hakkınızı helal edin çok doldum

Onu bu güvensizliğe iten neden neydi? Hoş hiç bir sebep affettikten sonra ikide bir kafaya kakmayı gerektirmiyor. Erkekler böyle malesef. En ufak kavgada 10 sene önceki olayı ısıtıp önüne koyar.

Cok uzuldum, umarim gercekten anlamistir esin seni. Guven konusu cok cok hassas, en ufak bir sarsintinin bile etkisi yillarca surebiliyor. Sadece geçmişte olan tek bir olay sebebiyle hala boyle davraniyorsa, esini birlikte bir uzman yardimi almaya ikna edebilirsin. Insanlar bazen baska birinin tavsiyelerine, yorumlarina ihtiyac duyuyor ve bu gercekten de cok yararli oluyor.

Ve evet, erkeklerin cogunun bir durumun farkina varmasi icin cogu zaman bir kopus ani gerekiyor malesef.

Onu bu güvensizliğe iten neden neydi? Hoş hiç bir sebep affettikten sonra ikide bir kafaya kakmayı gerektirmiyor. Erkekler böyle malesef. En ufak kavgada 10 sene önceki olayı ısıtıp önüne koyar.
Onunla alakası bile yoktu ailem 2 dersim kalmışken 1 diye anladılar karışık bir ortamdı duzeltemedim eşimde öyle duyduğu için ona da bişey diyemedim 2 dersi de geçtikten sonra öğrendi hani 1 di neden 2 oldu şeklinde saçma sapan bir sebep

yalan söylediğiniz mesele ciddi bir meseleydi sanırım.
güvenmeyebilir. tekrar güven kazanmak da zordur..

Cok uzuldum, umarim gercekten anlamistir esin seni. Guven konusu cok cok hassas, en ufak bir sarsintinin bile etkisi yillarca surebiliyor. Sadece geçmişte olan tek bir olay sebebiyle hala boyle davraniyorsa, esini birlikte bir uzman yardimi almaya ikna edebilirsin. Insanlar bazen baska birinin tavsiyelerine, yorumlarina ihtiyac duyuyor ve bu gercekten de cok yararli oluyor.

Ve evet, erkeklerin cogunun bir durumun farkina varmasi icin cogu zaman bir kopus ani gerekiyor malesef.
6 aydır evliyiz daha 1 kere sesimi yükselmişliğim yoktu bilseydim delirmek ise yarıyor daha önce patlardim evi darmadağın ederdim yani

yalan söylediğiniz mesele ciddi bir meseleydi sanırım.
güvenmeyebilir. tekrar güven kazanmak da zordur..
Hayır çok basit ve saçma bir sebep. Okulla alakali eşimle bir ilgisi bile yok. Zaten beni bilir. Hem kendisi söylüyor çok masumsun diye hemde sürekli yalan söylüyorsun diye kendisiyle çelişiyor

6 aydır evliyiz daha 1 kere sesimi yükselmişliğim yoktu bilseydim delirmek ise yarıyor daha önce patlardim evi darmadağın ederdim yani

Hahahah dur sakin ol, siddete sevk etmis gibi oldum seni ((:-) Kopus ani derken hani illa sinir krizi demiyorum, ama erkekleri bir silkelemek gerekiyor. Bu bazen agir laf oluyor (asla hakaret ya da kisilige saldiri degil yalniz) bazen buz gibi ifadesiz olmak, bazen konusmamak, umursamamak, bazen de iste boyle sinirden cildirmak. Bunlar taktik degil tabii, dogal gelisen durumlar oluyor ne yazik ki, olan yine biz kadinlara oluyor yani. Ama bir seylerin farkina en cok boyle silkinmelerden sonra variyorlar. Yoksa konusmak pek ise yaramiyor.

Onunla alakası bile yoktu ailem 2 dersim kalmışken 1 diye anladılar karışık bir ortamdı duzeltemedim eşimde öyle duyduğu için ona da bişey diyemedim 2 dersi de geçtikten sonra öğrendi hani 1 di neden 2 oldu şeklinde saçma sapan bir sebep
sebep bumu yani bununlamı eşinizin güveni sarsılmış

Hahahah dur sakin ol, siddete sevk etmis gibi oldum seni (:-)-) Kopus ani derken hani illa sinir krizi demiyorum, ama erkekleri bir silkelemek gerekiyor. Bu bazen agir laf oluyor (asla hakaret ya da kisilige saldiri degil yalniz) bazen buz gibi ifadesiz olmak, bazen konusmamak, umursamamak, bazen de iste boyle sinirden cildirmak. Bunlar taktik degil tabii, dogal gelisen durumlar oluyor ne yazik ki, olan yine biz kadinlara oluyor yani. Ama bir seylerin farkina en cok boyle silkinmelerden sonra variyorlar. Yoksa konusmak pek ise yaramiyor.
Eşim çok sinirlidir genel olarak çabuk parlar. Ben hep susarak sakinlestirdim onu. Sinirlenir ama kırıcı konuşmaz ben hiç sinirlenmedim nasıl bir sabır varsa. Artık patladım. Ilk zamanlar susarak belki anlar diyordum ama benim koca benim bagırmamdan anladı :)
Aynı şeyi bir daha derse bu sefer nasıl davranırım kestiremiyorum.

güvenmiyorsa neden evlenmiş seninle ?

söylediğin yalan neydi??
Güvendiğini sanmış beni de inandirmisti evlenirken güvendiğine.

Ailem yanlış anlamadan dolayi kalan dersimi 1 olarak anladılar duzeltemedim eşimde öyle duydu sonra 2 dersi de geçince öğrendi 2 dersim kaldığını neden 1 demişim de 2 dersim varmış

Güvendiğini sanmış beni de inandirmisti evlenirken güvendiğine.

Ailem yanlış anlamadan dolayi kalan dersimi 1 olarak anladılar duzeltemedim eşimde öyle duydu sonra 2 dersi de geçince öğrendi 2 dersim kaldığını neden 1 demişim de 2 dersim varmış

Bu mu yani sana güvenmemesindeki sebep ?:KK57:

çok saçma bundan dolayı böyle bir muamele olur mu

Evet tek sebep bu

O zaman ben size bir soru sorayım, illa ikna etmeniz mi gerekiyor?
Söylediğiniz bir yalan değil. Karışık bir durumda yanlış anlama. Bunu bu kadar büyütüp takıntı haline getiriyorsa çok ciddi bir şekilde terapiye ihtiyacı var. Ve sizin onu terapiye ikna etmek dışında herhangi bir şeye ikna etme mecburiyetiniz yok. Bu kadar yıpratmayın kendinizi.

Bu kadar ufak bi sebep niye bu kadar aklında kalmış ki.. bence hep benim istediğim olsun dediği için onu bahane ediyo sizede bal gibi güveniyo ama kullanıyo bu ufacık şeyi.. bence oturup bir daha konuşun ama güzelce bu tavırlardan rahatsız olduğunuzu kırıldığınızı bir daha yaparsa onaramayacağı yaralar açacağını vs böyle birazda abartın ki korksun

O zaman ben size bir soru sorayım, illa ikna etmeniz mi gerekiyor?
Söylediğiniz bir yalan değil. Karışık bir durumda yanlış anlama. Bunu bu kadar büyütüp takıntı haline getiriyorsa çok ciddi bir şekilde terapiye ihtiyacı var. Ve sizin onu terapiye ikna etmek dışında herhangi bir şeye ikna etme mecburiyetiniz yok. Bu kadar yıpratmayın kendinizi.
Terapi içinde ikna etmeye çalıştım hatta kendimi bile one sordum madem sürekli yalan söylüyorum gel gidelim beraber tedavi olayım dedim. Kabul etmiyor ona göre kendisinde bir sorun yok ben yalanciyim

X