ilk gece gibi

merhaba canım kaç gündür yazamıyorum.emir iyi teyzesi sıcaklara dayanamıyor çok ağlıyor uyku düzeni bozuldu tatil bir gelseydi artık..
.işe haftaya başlıyacam 3-4 gün gideceğim doğum öncesi bir haftayı sonraya eklemiş müdür :dance:çok sevindim valla bu sıcaklarda yavrumu nasıl getirip götüreceğim die düşünüyordum.
canım sen mama veriyor musun emir doymuyor sürekli ağlıyor milupa aptamil aldım ama hala tereddüt ediyorum versem mi diye???dr gece 1 defa verebilirsin dedi ama en azından 6 ay anne sütü verebilseydim emmeyi bırakır diye korkuyorum.:sm_confused:
sen neler yaptın ne zaman geliyorsunuz türkiyeye?*Şeniz

iyi olmus hemen baslamamisin dinlenirsin biraz daha, canim ya yazik doymaz tabi erkek cocugu daha cok yer dr dediyse ver burda mamalar var hani mis sut kutularinda gibi ama toz degil bu sut anne sutunun iceriginde ne varsa onun iceriginde de var COWE GATE bunun 2 numarasi extra ac bebekler icin 3 numarasi 6aydan itibaren ustelik bagirsak besleyici bir madde var cocuk kabizsa rahatlatiyor ishalse durduruyor ben simdilik vermedim sutum masallah bol birde evdeyim emzirme isim kolay ama evde var hazirda hani sut yetmezse cok ac olursa yada ben yorgun olursam diye bulunduruyorum hem 1hem 2 numarasini, ingilterede 1numara bu mama istersen internetten bak tozuda var bunlarin ama sutu daha pratik ben tr gelince 25 30 tane getircem tatil ya ne olucagi belli olmaz tr gelirken sanada getirir adresine yollarim istersen turkiye de var mi bilmiyorum inanmazsin buyuk bebekler icin lazanya falan var kavanozda hemde organik arkdasimin oglu 1yasinda 2kavanoz yiyor bir oturusta ucuzda bence kullan aldigini ozellikle gece bebegin derin uyusun sende dinlen ki sut kaliten artsin anne meme ucu gibi biberonlar var tommie tippe bak ben onlardan aldim ayni gogus ucu gibi memeyi unutmaz sen gene 6ay ver sutunu, ben burda bir gruba katildim yeni anneler psikolog jinokolog cocuk dr esliginde egitim aliyorsun hem 5cayi gibi sorularin cevaplaniyor piknik seklinde haftada 2 gun bulusup kendini gelistirme programi hem bebeklerde hava aliyor kontrolleri oluyor benim kiz 5gun sonra 2aylik olucak gecen hafta ebe olctu 5500 50cm ama 1haftada bu degistimi bilmiyorum ebe cok iyi dedi ama hala suratsiz cok gulmuyor ara sira ciddi bir kiz gece uykusu iyi gunduz yok denecek kadar hani su basladigim programda ogrendiklerimi senle paylasirim hem herkez okur faydalanir iyi olur asimiz 25in de kagit gelmis bakalim nasil gecicek :sm_confused:icim nasil dayancak unutmadan gobek problemim azaldi geri cekiliyor dr ananas ye dedi vallahi iyi geldi bol bol yiyorum odemi atiyormus hemde c vitamini var dene istersen kilolarimda yavas yavas gidiyor oh be kurtuldum stresten gerci sen burdaki diger anneleri gor ben manken kalirim en incesi 90 kilo birde tum uyarilara ragmen mama veriyorlar emzirme yok bizimki iligimi kemigimi somuruyor masallah turkiyeye agustosun 2si gibi bilet ayirttik ucaklarda yer yok diye parasini odemedik cunku kizin dogumunu bildirdik kayit ofisine burda kimlik yok pasaportun kimligin o gelmeden gelemeyiz insallah uzamaz bekliyoruz gelsin agustosun 2si gibi cikariz ohhh anneanne babaanne baksin ben tatil yapayim keyifle esimin tarafinda bebekler hep erkek tek kiz benim ki halalari deliriyor gelecek diye benim kiz kardesim var onun hem oglu var 6 yasinda kizi 2yasinda bugun bizim resimleri koyucak insallah olur bakarsin benim profilden asyaminkini de koyim bak teyzesi seni ve emirimi opuyorum sicakta bol bol yika cok giydirme rahat uyusun sicagi sevmez bebekler degil mi burda bugun yagmur var cumaya kadar oyleymis kiz strese girecek gezemeyince:)))kendine iyi bak canim firsatin olunca yaz :1hug:

teyzesi resimlerimizi ekledik bakabilirsin profilimizden

nuraycım ne tatlıymış ecrin yaaa maşallah maşallah....çok sevimli Allah analı babalı büyütsün inşallah kız aynı senin kopyan ikiz gibisiniz valla bu kadar olur yerim ben onu yav!!!oğlumda çok beğendi istemeye gelecez haberin olsun!!:teytey:
canımcım valla sen de çok hoşsun bayıldım valla.kocan ağzının tadını biliyo haaaa:)))çok yakışıyorsunuz eminim..Allah bir ömür boyu mutluluk versin..hamilelik ayrı bir güzellik vermiş.ne o öyle kaş göz maşallah pek bi güzel kiloyu filan dert etme oralarda senin gibi güzel bulamak çok zordur için rahat olsun kocanın gözü senden başkasını görmez merak etme...
canım bende yeni mama hazırladım ilk defa verecektim aç olmasına rağmen emir bey beğenmedi istemedi doymuyorda amaaan şaşırdım iyce.banyo yaptırdım tek uyusun diye yoksa ağlayacak ayyy 3-4 gündür huyu değişti inan.
program işini ne güzel düşünmüşler sende bize anlatırsan çok seviniriz buralarda yok ki öyle şeylerr kendimce öğrenmeye çalışıyorum:sm_confused:
inşallah biletlerde sorun çıkmaz istediğiniz gibi olur..şu msn işini halletsek yada özel mesajlaşma nasılmış ki anniş bilir ona bi soralım msn adresi nasıl veriliyor???
profile fotoğraf nasıl ekleniyor bir öğreneyim ben de eklerim.
ananasın tadını sevmiyorum ama öyle bir etkisi varsa zorlıycam artık...
tatilde ecrini sana bırakmazlar aynı bizim gibi dört gözle bekliyorlar istanbuldaki kurslar çıkmadı keşke çıksaydı o tarafa gelirdik hayırlısı..
şu evin borcu olmasaydı bu ay ödememiz var tapuyu alacağız kredi çekeceğiz Allah utandırmasın biraz zorlanırız ama 2-3 sene sonra rahatlarız inşallah çocuk büyüdükçe bişiy alamayız şimdi ne aldık aldık...
sizi bekliyoruz ama gezeri<z konyayı gezdiririz size.ecrinle emir tanışır oynarlar ayyy ne uyumlu oldu değil mi???ecrin&emir tatlı kuzucuklar iyi ki doğurmuşum diyorum bazen o yokken ne yapıyormuşum ben yaa..zamanım boş boş geçiyomuşCADIARZU
oraya yağmur yağıyormuş burası sıcaktan kavruluyor uyuyamıyoruz sıcaktan emir e dokunur die klima da açamıyoruz ne yapalım..bizimki uyandı teyzesi biz emişmeye gidioz kocamanak öptük ecrini de seni deŞeniz Şeniz

canim benim o senin guzelligin Allaha sukur sapa saglam dogdu ya onada sukur birde zummin var hani kizi 5.aylik dogmus birde kadinin yuzu gulse sirf onun degil tum erken doganlarin.......ecrini bana benzetiyorlar hatta annem ayni senin bebekligin diyor seni dogurdugum ana dondum diyor gorunce ama sac rengi kulaklari yanaklari cenesi baba aslinda sanki onu babasi dogurdu oylede sayilir ya adamcegiz benle hamile kaldi birlikte dogurduk logusa olduk simdi bana annelik tasliyor neymis cok kaka yapinca yikiyi veriyimmis altini pisik olmasinmis mis sanki ben bilmiyorum yuh yani iyiki gogsu yok dur ben emzireyim diyecek senin yazindan bahsettim kizi istemeye geliceklermis dedim yok kizini kimselere vermiycekmis hadi ordan sanki seni dinler zamani gelince dedim guluyor senin 2.kiz olursa anlarsin kocan ayni benimki gibi kizini kiskanir insallah kizinda olur erkek cocuguda cok guzel ben istemistim erkek olmasini ama kizim olunca anladim kiz buyutmek baska oluyor emir bi anda buyuyup serpilcek minik bir erkek olucak kiz cocugu sanki hep evinde kalicak gibi oluyor narinler ya belki ondan insallah kizin benimde oglum olur.....dun bahsettim ya kizin pasaportunu bekliyoruz diye bu sabah geldi neyse 2ay beklemedik simdi kaldi turk konsolosluguna bildirmekdaha turk vatandasi degil o daha cabuk gelir sonra sira biletleri halletmekte esimin isinden bahsettim sana restorani var kebap pizza doner izgara balik ne ararsan var aman ne iyi deme midem kalkti bunlari gormekten yemiyorum zaten dukkanda yemek .Bir ortagimiz var iranli gerci turkiyede cok kalmis turk gibi iste o agustos 23evleniyor yani tatile cikicak 22sine kadar donmemiz gerekiyor isimede gelmiyor degil yoksa cok kalicaktik esimin annesi cekilmez o kadar nasil bilmis anlatamam girtlagini sik gitsin eline neye uzatsan atlar uyuz bizim evimizde oturuyor esinden ayri koca evi yayla gibi kullaniyor bende gidince resmen misafir muamelesi yapiyor unutuyor oglunun soyadini tasidigimi aslinda cok kiskanc bir kadin ama bana sokmez o tafralar kocasi bunu birakip baskasindan cocuk yapmis bunuda boisamis buda yasadiklariyla kafayi yemis kafasi kizdimi agzindan cikani kulagi duymuyor iste bu yuzden cok kalmak istemiyorum is uzayinca keyfi kaciyor misafirligin o ev benimde evim ama misafir gibi hissettiriyor insana insallah evinizi rahatca odersiniz bizim var ama bizim diyemiyorum olene kadar oturacak neyseki 22gun gecer degil mi.... klava:buda ben cadi gelin:))demek emir mamayi begenmedi baska dene sende belki yer hava sicak karnida doymuyorsa huyu tabi degisir bebek daha annesi en guzel zamani op kokla sev boncuk gibidir bizim kiz birgun melek birgun cuce bir terminator vallahi deli ediyor beni uykusuz ac geziyorum gecen hafta 3 kilo vermisim yorgunluktan sukur zayiflamam hizlandi unutmadan hapa basladim 3gundur dogum kont. haplarini iciyorum mecburen ,biliyormusun bizim bebekten sonra esimle yakinligimiz artti daha cok bagliyiz birbirimize kirmizi carsaftanmi bilinmez yakorktugum gibi dogum psikozuna girmedim esim cok memnun diger ortaginin karisi tam 11ay stres yasadi ve halada birlikte olamiyorlarmis kadin duzelemedi Julie gibi olucam sandim hep dusun cocuk 2yasina girecek kadina aciyorum senin gibi zor bir dogum yasamis birde ozgurlugune duskun bebek onu eve bagladi kadin calisiyorken ev kadinligina terfi etti kisaca...............

evet su grup cok iyi oldu ne ogrenirsem sana yazicam zaten grup olarak havuz aktivetelerine yazildik bebekler yuzmeye goturcez gelisimleri icin cok iyimis hem bizede iyi gelirmis ben bebekten once giderdim yuzmeye simdi kusumu goturcem kaslari calissin insallah konyaya geliriz cok isterim bak sana yazarken kizkardesime yaziyor gibi yaziyorum cayim bile yanimda seni gormesemde seviyorum annise ozel mesaj yaziyim bakayim msn i ne diycek sana haber veririm olurmu o kidemli ya bilir:uhm:dedigim gibi hava yagmurlu buranin havasina guvenilmez gece firtina vardi kaloriferi actim serindi ev sabah kalktim gunluk guneslik simdi hem ruzgar hem gunesli karman corman disari cikmadik evdeyiz kizimla az once babamin gunluk ziyaretini yapti kizini gormeden duramiyor tam gormedik bu adam tip gelisirse oglani da o dogursa diyorum ayyy ne iyi olus:teytey:neyse kizda benim kucagimda uyudu yerine birakayim deli kiz zaten kucak delisi teyzesi 4 gun sonra 2 aylik olucak abla oluyor neyse optum seni ve emirimi

ayyyy niye yazdıklarım gidiyor anlamadım dün gitti tekrar yazmadım bugün yazdım 1 saattir uğraşıyorum yine gitti pes etmiycem ama... canım dün o kadar kötüydüm ki senin yazını okuyunca biraz kendime geldim emir uyumadı ağladı ağladı gözler kıpkırmızı oldu kakasını yapamadı sanırım mamaya alışık olmayınca.....mamayı sevmedi ama aç kaşıkla zorla biraz verdim de uyudu...
canım benim ilk bebeğim kızdı kızları çok severim hep hayalimdi hamile olduğumu öğrenir öğrenmez gittim kız elbiseleri aldım sanki içime doğmuştuama dünyada nasibi yokmuş kaybettim defalarca rüyama girdi.ikincide kız bekliyorduk belkide onun üzüntüsünü unutmak iiçin erkek olduğunu öğrenince hayal kırıklığına uğradık ama oğluşum çok tatlı yaaa.

Allah kısmet ederse inşallh ikinci kız olur senin de erkek amaaan sağlıklı olsunda..rabbim olmayan herkese versin inş.
eşinin ilgili olmasına çok sevindim benim eşim biraz zor alıştı kabullenemedi ama çok şükür dün sabah baktım ki ağlamış beni uyanmasın diye oğlunu alıp salona geçmiş birlikte sarılıp uyuya kalmışlar öyle mutlu oldum ki...ilgi dağılıyor nede olsa erkeğin erkek bebeği kabullenmesi daha zor oluyomuş bi yerde okumuştum neyse alışacak canım ben ikisini de seviyorum ...
tek canımı sıkan kaynana olacak olmam..söyleyince bile kötü..ben gelinimi kızım gibi sever hiç karışmam ne halleri varsa nerde otururlarsa uzak olsun ne isterse yapsın hatta gelinlerin anneleri damada daha düşkün oluyor öyle olsun keşke koruyup gözeten bir kaynanası olsun oğlumun...ben çektim o çekmesin derler ya aynen ondan..benim kaynanam üvey ama etmediği kalmadı öyle kıskandı ki eşimi bizi ayırmak için elinden geleni yaptı ama çok şükür başaramadı..o kötülük yaptıkça biz iyi davrandık bişiy yookmuş gibi davrandık ama hep kötü niyetli yalancı..biz eşimleanladık onun amacını fırsat vermedik hani derler ya iyiliğe iyiliği herkes yapar önemli olan kötülüğe karşı iyilik yapabilmek aynen öyle şimdi utanıyor yaptıklarından ama geçti evliliğimizin ilk yıllarını zehir etti bende gidince annemde kalacağım...

şimdi de yalvarır gibi orda kalmamızı istiyor sözde oğlumu çok seviyor ayrı kalmak istemiyor ama geçti artııık!!canım sen niye annende kalmıyosun 3 gün kal geç annene zaten kaç gün tatilin var ki eşin annesini özlüyorsa sende özlüyorsun herşeyine de karışmasına izin verme..bu cadılık değil en doğal hakkın.benim kaynanayı da ilk eşi terk etmiş kim bilir ne yaptılar zavallılara ???neyse kayın babamla arasında 15 yaş var hiç anlaşamıyorlar sürekli annesine küs gidiyor 2 gün sonra tıpış tıpış geliyor..kayın babamda vazgeçemiyor ha var bişiy artık genç bakımlı karıya da düşkün ondandır..
canım bizim eskiye göre daha kötü sanırım senin kırmızı çarşaf işe yaradı :)) enfeksiyondan dolayı ağrı yapıyor bana işkence gibi oluyor uzak duruyorum ama asla isterse hayır diyemem..istemesemde oluyor antibiyotik verdi dr .kullanmak istemiyorum ya 2-3 gündür ağrımdan oturamıyorum da mecburen içeceğim.süt yok diye önüme geleni yiyorum ya ben kilo aldım içim sızlıyo ama oğlum aç kalınca daha çok üzülüyorum..hava burda aşırı sıcak eşim klimayı açtı ben emiri başka odaya aldım neresi serin evin diye geziniyorum çok terliyo yavrum sıcaktan bas bas bağırıyo yine uyandı görüşürz canım öpüyorum gelinimi ve annesini:)))))

GULECcigim benimde doğumum zor oldu bebegim aşağıya inmedi 36 saat sancıyla doğurdum sonra kızım 4 gün küvezde kaldı ve ben hastanede kadın doğumla küvez arasında mekik dokudum kızımın yanına gittigimde hemşireler kızımı emzirmem için kucağıma veriyorlardı o kadar alçak koltuklardı ki oturmak bir dertti kalkmak bir dertti dikişlerimden dolayı defalarca oturup kalkmaktan ve hastanede uzun kalmamdan dolayı enfeksiyon kaptım ve dikişlerim iltihaplandı ve açıldı yaklaşık 5-6 cm lik oyuk şeklinde yara vardı ve öyle bir acı yoktu doğum sancısından bile kötüydü açıldığını 8 gün farkettik doktora gittik ve hemen antibiyotik verdiler 2 kutu ağrımın dinmesi için makattan fitil kullandım ve dikiş yerlerini pansuman için ampul verdiler.Her wc ye gittiğimde dezenfekte için biokadin kullandım ve inanki 3. gün artık acı hissetmiyordum bana sorarsan kullan kaçtane doktora sordum bebeğime zararı varmı diye yok dediler zaten olsada kullanmaktan başka çarem yoktu oturamıyorum kalkamıyorum zaruri ihtiyaçlarımı karşılayamıyordum açık yaram 40 gün içinde kendiliğinden kapandı Allaha şükür ama hala dikişlerim oturduğumda geriliyor gibi hafif bir sızı var.

icim sizliyor boyle acilara of ya normal dogumunda zor tarafi biryerde okudum badem yagi o gerginligi aliyormus dene istersen birde haftada 1kez buz torbasi koyarsan oradaki dokuyu uyariyormus cok gecmisler olsun

esinin degismesine sevindim zamanla alisacak tabi ilk bebegi adam saskin masraf artti sevgi bolundu ilgi bebege kaydi onuda anlamak lazim degilmi...........ben annemlerede gidicem yarisini annemde geciririz zaten Allahtan benim esim terstir onun yaninda bana bir laf soksa esim yuz laf soyler cok dobradir ama onun yaninda yapamiyor zaten bak ne anlaticam 5 aylik hamileydim turkiyeye gittim o gun annem gelecek esimde ingilterede kaldi benden 5gun sonra gelecekti neyse utu yapicam utusu farkli bir tefal su koyma yeri yani bebege birseyler almistim carsaf kurulama bezi vs onlari yikadim utu yapicaktim dedim insan gibi sorayim birde bisey olur bozdu der dedim suyunu nerden koyim yanlis birsey yapmiyim dedim kibarca ne dese begenirsin universite bitirmisin ama bir utunun suyunu koymayi becerecek kadar kafan calismadimi demez mi bende hemen lafi soktum annem analarin en asili kizlarini okutmus beyni olmayan anada kizlarina ev isi ogretmis e herkez ana olamiyor universiteyi okudunmu is bulur para kazanirsin parada oldumu bir essek bulur paranla utunu yaptirirsin dedim gerci benim annem hem okuttu hem her ev isini ogretti sagolsun bu varya bir oldu pancar zink sustu salaga bak ben kurcalayip bozmamak icin nezaketen sordum pislik o yuzden benimle cok catisamaz esim ogrenir diye birde esim ailemi cok sever annesinin beni kirarsa ailemin kulagina gidip sorun olmasindan cok korkuyor birde annem cok agir aklibasinda kulturlu bir kadindir bunun gibi cahil degil ona rezil olmak istemezler esim hep derdi annem bile olsa cevabini ver ezdirme kendini dobra ol ben asla taraf tutmam hakli olani ayirabilirim der de uyuz esimin yaninda kizim der iyi davranir

yilan ya kocasi cenesinden bikmis 2 tane cocugu olan dul bir kadinla sevgili oldu birde cocuk yapti kadinin tum hirsi siniri bundan gerci hazmedecek gibi degil ama bendede suc var demiyor tabi ayyy arkadasim seviyorum seni vallahi dedikodu bile guzel seninle cayim yanimda sakada sakada yaziyorum kulupte okuyanlada guluyordur degil mi bize ..........................emirin mamasini degistir bence sevmedi demek dr sor baska bir sey onersin ac ac olmaz oyle su 6 ay gecmis olsa ek gidalara gecerdin hic degilse anne sutu yaninda sende bak bol bol kayisi kompostosu ic az sekerli cosupta icine sekeri doldurma eczanede bazi icicekler varmis sut yapan arica su ic bak soya sutu ic sut yapiyor birde dereotu dene ama sut kanallarini uyariyor sutun bollassin tatliya dayanipta gereksiz kilo alma seker ihtiyacini pekmezden al sutun erken azaldi neden acaba ha unutmadan annise sordum ozel mesajla verebilirmisiz msn sana arkadaslik icin davet yolladim yoksa sana ozel mesaj gitmiyor kabul etde ordan konusalim acilis sayfasinda adinin yazan yere bak daveti gorursun bu arada gelinin huysuz anam senin oglani hasat eder kucak delisi uyku yok hele gunduz gece iyi ama oyalamiyor kendini cadi burda hala hava kotu disarida yagmur var cikamadik disari ilk asisi ayin 25.nde bakalim nasil olucak seninki ne zaman dogdu nisanda bizimki 2gun sanra tam 2aylik olucak neyse optum seni dunurum su arkadasligi kabul ette mesaj yollayabileyim parca parca oldu ama artik oyle okuyacaksin tumunu kabul etmedi ikinizine optuk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…