ilk gece gibi

esim tekirdagli benim ailem canakkalede oturuyor agustos gibi gelmeyi dusunuyoruz bende seninle gorusmeyi cok isterim guleccim

canım bende konyalıyım mersinde öğretmenim.okul tatil olunca gideceğiz.haziranda iki hafta okula gitmem gerekiyor.yazın konyadayız ama istanbula gelmeyi düşünüyoruz.inşallah denk gelirde görüşürüz.bebekle tatil nasıl olur bilmiyorum eşim hasta ederiz diye korkuyor.
kızlar sonunda oldu!!!valla benim olduysa herkes yapabilir..illa ki acı oluyor.kaçtıkça kötü oluyor biraz sabredin acıdı aman diye çekmeyin kendinizi sıkın dişinizi oluyor...doğum bile yaptık o acıya dayandık buna mı dayanamıycaz..öyle değil mi???:teytey:

canım bende konyalıyım mersinde öğretmenim.okul tatil olunca gideceğiz.haziranda iki hafta okula gitmem gerekiyor.yazın konyadayız ama istanbula gelmeyi düşünüyoruz.inşallah denk gelirde görüşürüz.bebekle tatil nasıl olur bilmiyorum eşim hasta ederiz diye korkuyor.
kızlar sonunda oldu!!!valla benim olduysa herkes yapabilir..illa ki acı oluyor.kaçtıkça kötü oluyor biraz sabredin acıdı aman diye çekmeyin kendinizi sıkın dişinizi oluyor...doğum bile yaptık o acıya dayandık buna mı dayanamıycaz..öyle değil mi???:teytey:

insallah ben tekirdagdaken gelirsiniz istanbula gorusuruz bebekle tatil zor ama hic tatil yapmadan da olmaz arkadasim hasta ederiz derseniz hasta olur niye olsun yaz mevsimi pek hastalik mevsimi degil biseycik olmaz kuzuya..............demek oldu aferim 2. zorlu sinavi gectin artik rahat olur digerleri uzerinden korkakligi attin benimde oldu kirmizi carsaf ise yaradi talep esimden geldi vucudumu begenmesemde duzelecegini dusundum o yonden kendimi kotu hissettim ama aci cekiliyor kaldi ki ben sezaryan oldum neyse atlattim da ama o adet gibi olmasada gelen akinti ne zaman bitecek bilmiyorum

canım benimde 10 kilo fazlam var ve kıyafetlerim olmuyor kendimi kötü hissediyorum ama emzirmek için de yemek gerekiyor en az 6 ay anne sütü vermek istiyorum.o yüzden emzirmeyi bırakıncaya kadar rejim yok!!!anam onlar bizi her halimizle beğenir boşverr, nur topu gibi çocuk verdik daha ne istiyolar..akıntı bendede var sarı renkte sanırım iyce temizleniyor ee kolay değil rahmin işi de zor her pisliği o çekiyor:)))
hadi gözün aydın ilki olduysa gerisi gelir..valla çok özendim bi kırmızı çarşafta ben alacam pembe filan vardı ama..biraz iyileşiyim de sonra alayım kırmızı kışkırtıcı renk zaten...

canım benimde 10 kilo fazlam var ve kıyafetlerim olmuyor kendimi kötü hissediyorum ama emzirmek için de yemek gerekiyor en az 6 ay anne sütü vermek istiyorum.o yüzden emzirmeyi bırakıncaya kadar rejim yok!!!anam onlar bizi her halimizle beğenir boşverr, nur topu gibi çocuk verdik daha ne istiyolar..akıntı bendede var sarı renkte sanırım iyce temizleniyor ee kolay değil rahmin işi de zor her pisliği o çekiyor:)))
hadi gözün aydın ilki olduysa gerisi gelir..valla çok özendim bi kırmızı çarşafta ben alacam pembe filan vardı ama..biraz iyileşiyim de sonra alayım kırmızı kışkırtıcı renk zaten...

sorma arkadasim benim 10kilodan biraz fazla nasil olucak ya yavas yavas verebiliyorum hamilelik kiyafetleri bol eski kiyafetler dar oluyor benim sezaryan tani gobek olayi senin gibi degil dirhem dirhem iniyor aynaya bakmak istemiyorum aslinda ama kizima bakinca deger diyorum kizim yarin 40 gunluk olucak teyzesi senin ki ne kadarlik

sorma arkadasim benim 10kilodan biraz fazla nasil olucak ya yavas yavas verebiliyorum hamilelik kiyafetleri bol eski kiyafetler dar oluyor benim sezaryan tani gobek olayi senin gibi degil dirhem dirhem iniyor aynaya bakmak istemiyorum aslinda ama kizima bakinca deger diyorum kizim yarin 40 gunluk olucak teyzesi senin ki ne kadarlik

boşver iyiki sezeryan oldun ben çok pişmanım içler acısı dikişler ne zaman iyileşir bilmiyorum bence göbişte pek farketmiyo canım ya hala 5 aylık hamiş gibi duruyom elimde bebeği görmeyenler hamile misin die soruyoya üzülüyorum valla!!hayırlısı vericez inşallah.yavrularımıza değer tabii biz 45 günlük olduk teyzesi Ali Emirim ellerinden bide kızının yanaklarından öper Şeniz mucuk mukss

canim aslinda ben sezaryan olmak istemedim 38+5 falandi sanirim normal bekliyordum hep bir sabah icimde bir aci sanki bicaklanma gibi bir hisse kapildim esim ise gitti aksam 10 falan baktim bebekte hareket yok kaldiki cok tekmelerdi esimi aradim hastaneye gittik nts ye bagladilar bebek kalp atislarina baktilar cumartesi gecesiydi neyse hemsire geldi bir sorun var yarin dr gorsun dedi sorun dedi ya icim bir tuhaf oldu pazar gunu sabahi dr gittik tum gece uyuyamadim yine makinaya baglandim vs en son dr yanina gittik ultrasona soktu bebek donmus dedi inanamadim en son 4gun once muaynemde kafasi dogum kanalina girdi demislerdi uzuldum tabi dedi 3 secenek var ya boyle dogum olucak kaldiki bebek icin tehlikeli ters dogmak,ya karninda cevirmeye calisicaz bunda sans %60 en son sezaryan dedi dedim ben kompla bayilmak istiyorum malesef bu ulkede tamamen bayilma yok cok zorlu amelyatlarda sadece epidural olabilirmisim tirsigimdir ben zorla kabul ettik yarin gelin gun versinler dedi kadin ve ptesi gun verdiler carsamba tarihe bir baktik 23 Nisan neyse kolay otesi rahat eglenceli bir dogumdu esimde girdi vallahi o masadan kalkmak hic istemedim ne guzelmis o epidural bir gevsedim sorma veee iste teyzesi kizim buyudu de bugun 40 gunluk olucak su gibi gecti zaman dogumu sanki dun yaptim dikis yerim belli bile degil coktan kapandi vallahi canim bir daha dogurursan epidurali dene derim sana..........oglunu op benim icin

ayy canım benim sanki doğum değilde gezi anlatıyorsun ohh ne güzel valla bidaha bende ondan olayım barii psikolojim bozuldu doğum sonrası sendromu yaşıyom valla aklıma geldikçe oturup ağlıyorum inanki...benimde epidural için doktorum gün vermişti ben normal olsun diye direttim al işte so nuç..
canım ilk bebeğimi 3 aylıkken kaybettim kanamam çoktu okulumda uzak bir süre rapor aldım tamam herşey düzeldi dedi dr okula başla dedi okula bi başladım bir hafta sonra bebek öldü kürtajla aldılar ikinci kez hamile kaldığımda hep kaybetme korkusu yaşadım yine kanamam vardı ve 4 ay yattımki ben yoğun bir tempo kolay kolay kimse oturtamaz bile kıpır kıpırım düşün..neyse çok şükür düşük tehlikesi geçti derken 6. aya girdik bir hafta geçti bende bir kanama acil gittik doğum başlamış ağla ağla dr baktı gelişimine bu bebek doğarsa yaşamaz dua et zaten yaşamasın dedi dünyam yıkıldı bakan nöbetçi dr du ağlayarak kendi dr umu aradım lütfen gelin diye geldi saolsun iğne ilaç doğumu durdurmaya çalışalım dedi 15 gün hastanede yattım kıpırdamadan ve çok şükür durdu eve geldim2 ay da ölee yattım 9 a girdikartık rahatladım doğsada bişi olmaz die ama hamilelik süreci çok yıprattı beni.
epidural yapalım dedi dr yok dedim doğuracam oğlumu çatır çatır sen bilirsin herşey normal doğurabilirsin dedi.bu arada hem özel hastanede hemde devlette özel dr um vardı.ben özel hastanedeki dr umla daha iyi anlaşıyordum ve doğumu o yaptıracaktı.sancım başladı oğluşum geliyor bir telaş eşim cumartesi akşamı ertesi gün pazar önce devlette kim nöbetçi bakalım hafta sonu özel hastanede herkes telefonla gelir çocuk dr gelir gelmez zorda kalırız dedi.devlet hastanesini aradı tesadüf benim dr nöbetçi ben yırtınıyorum oraya gitmem kendimi özel hastaneye şartladım diee ama eşimin ısrarıyla gittik devlete.saat 9 du evde suyum gelmişti gittiğimde bir baktılar 2 cm açıklık var tabii dr umu aradık geldi 2 saat sonra 4 cm olmuş açoklık doğurabilirsin dedi ben ısrarla sezeryan olabilir ben yapamayacam diyorum yok beni hiç dinlemedi bir gitti gidiş o gidiş bi daha ne geldi ne gördü her ay 100 ytl yi almayı biliyodu ama..akşam 9 dan sabah 6 buçuğa kadar ağrı çektim Allahın ebeleri bile gelip bakmadı bu kadar vicdansız olunur mu yaa..6 kişiyi ağrı odasına tıktılar bi o bağırıyo bi o kabus gibi o gece hiç bitmeyecek sandım..ezan okunuyo Allahım ölecem sanırım dedim.birde ailecek görüştüğüm arkadaşım doğumhanede nöbetçiydi ben onun dışardan kahkahasını duyuyorum insan bir kere olsun dgelip bakar yaaa...şu anda yüz<ünü bile görmek istemiyorumm..kusmaktan 1 saat filan baygın yattım tansiyonuma bile bakmadılar..neyse bebek geldi hissediyorum ıkın ıkın bağırıyorum yatağa doğacak gelin die bakmadılar bilee.anam evde doğursam bundan iyiydi.ıkınmamaya .çalışıyorum mantıklı düşünmeye çalışıyorum ağrımın içinde en azından her yerim yırtılmasın biryerden azcık keserler die bekliyorum.sonunda bi öğrenci geldi baktı bebek gelmiş die bağırdı.ebe getir masaya yatsın dedi doğum salonuna aldılar.ebe muayene etti gelmiş bebek dedi.öğrencisine saçları çıkınca haber ver dedi ayy küçücük bi kız ..bana da ağrın gelince ıkın dedi eldivenleri çıkardı gidiyodu bana birağrı ıkınmaya başladım öğrenci bağırdı ebe bana laf söyleyerek kızarak bağırarak geldi eldiveni giydi makası bir hışımla aldı bir kesti ama hastaneyi yıktım hayatımda böle acı görmedim..sonra bebeğimi aldı bebek mosmor saatlerce susuz kaldı bekledi ölmüş dedim içimden ağlamadı ben deliye döndüm.oksijene aldılar bakım filan derken ebede öğrencide beni unuttu.biraz sonra oğlum ağlamaya başladı 4 kilo doğmuş çok şükür dedim sevinçten ağlamaya başladım.başka kimse yok akşam 15 kişi nöbete kalmıştı sabah ikisinden başka kimse yoktu.bebek kendine geldi ama yarım saat geçti o acıyla dikilmedi elinde iğne iplik ebe geldi dikmeye bağır bağır cart cart dikti yarım saatten fazla dikti benim sayabildiğim 24 ve daha fazlaydı eminim.hayatımın hatasıydı oraya gitmek..dr um sabah gözlerini ovalayarak geldi, uyanmışta bana bakmaya gelmiş çok erken geldiniz dedim.yaşamak varmış diyorum ama unutamıyorum bir türlü kabus gibi...oğlumun ve benim yaşamamız mucize şükrediyorum.şimdi bile gözyaşlarımı tutamıyorum.Allah kimseyi darda koymasın vicdansız insanlarla karşılaştırmasın.doğum yapalı oraya bir daha gitmedim görmek bile istemiyorum.özel hastanedeki dr mahkemeye ver dedi çok kötü demiştim arayıp gidince bu kadarını beklemiyordum dedi makata kadar kesmiş ve çuval diker gibi dikmiş böylee vicdansızlık olur mu dedi.doğumdan hemen sonra gelseydin keşke tekrar dikerdim dedi.şimdi biraz iyi çok şükür ama estetik için bile göze alamıyorum tekrar.işte canım benim doğum hikayem böylee çok acı ama bu ülkede insan ın değeri yok ölüm her an bir ihmal sonucu olabilir..depresyonu biraz atlattım ama hala iyi değilim..bu da geçecek inşallah...tek tesellim oğluşum...

Canim benim nasil uzuldum icim sizladi bu dogum degil korku filmi ya o ebenin agzini burnunu kirasim geldi Allah korkusuda yok vallahi mahkemeye vermek az bunu bashekime yada direk saglik bakanligina yaz sen egitimcisin en azindan birsey yapmamaktan iyidir mahkemeye versen ne olur surer gider bence hem o hastahanenin bashekimine sikayet dilekcesi yaz ve ekle eger ilgilenmezse bakanliga yazicagini ve kesin sonuc alirim diyede uzeri kapali uyar boyle hayvanlik olur mu afedersin hamile kadina karninda melaikeye ,pislikler ama kardesim sendede var azicik suc, kizma bana zaten bu bebegi zor elde etmisin yatarak ,kanamalar ,kontroller icinde sana demediler mi, bebek icin epidural veya spinal sezaryan daha saglikli cocugun strese girmez genel anestezideki ilaclar gibi bebegine gecmez hem aninda ayaktasin be gulum bunlarida cekmezdin tamam catir catir dogurmak kararin ama bazende her istegimiz olmuyor bak bende dogurcaktim ki benim bebek 3060 kiloluk tu normal doguma gore ama yine dogur dedi dr ama zorlanirsin bebek icinde risk der demez yok dedim 9ay icimde buyuttum ,sevdim ,esyasini ellerimle yikadim agzi dili yok masumun caninimi yakiyim kaldi ki ya yasamazsa dedim kesin alin nasil korkagimdir bir bilsen kan alsalar bayilacak gibi olan ben kuzu kuzu amelyata girdim ama su gercek uzgunum ki canim ulkemde paran varsa saglik hizmetleri harika ama dustunmu devlet hastanelere isin var doguma gir bobregini alirlar bak burda gor ben daha doguma girmeden asagiya aldilar esimde yanimda hazirlik icin doguma 5dr 3anestezi dr sayamadigim kadar ebe ve hemsireyle girdim anestezicilerin en kidemlisi yunan bir kadin adi nikola geldi optu beni komsum gelmis sen turksun benim vatanima en yakin insansin dedi nasil icten asil dr yasli bir misirli adam geldi elimi tuttu sakin korkma binlerce kez bunu yaptik cok egleneceksin tadini cikar falan dedi hepsi nasil tatli insanlar genc ingiliz bi dr geldi hazirsan gidiyoruz dedi esim ben uyustuktan sonra girecekti dr birlikte o koridorda yururken ne korkusu mutluluktan olecek durumdaydim muzik son ses icerde ooo sanki tatil koyu oh be dedim birde normal dogurup acidan detaylari kaciracaktim diye dusundum hele esimde geldi takim tamam dedi dr kizimiz gelsin esim bile sasirdi rahatliga ve ben ozel degil normal devlet hastanesinde dogurdum anla yani o dr.larin hic birini hamilelik evresinde gormedim beni dosyamdan taniyorlardi o dogumhanede bir sampanyamiz eksikti gercekten simdi kizimda bende stressiziz gazli bir bebek ama sakin ben sadece kilo takintim yuzunden gerginim depresyon yok git tekrar dogur de o ekiple 500kez amelyat olurum bunlari anlatiyorum neden cunku sende bunlari hak ediyordun o tanidiginada helal olsun terbiyesiz evine alma elin tanimadigim kirk kat eli sadece turkum diye ki yunan rahat olayim diye kendini paraladi utanmaz cebine verseydin 3-5 kurus gelirdi ama vicdansiz sana tekrar soyluyorum arkadasim daha 45gun olmus sen egitimli kulturlu ayrica maddi imkanlari olan bir kadinsin sen yazmazsan sikayet ne kadinlara ayni eziyeti yaparlar ve o bashekiim hipokrat yemini etmis biriyse sana kulak verir adinin saglik bakanligina gitmesine goz yummaz yazik degilmi sana ya ya o melege kolay mi onu elde etmek 1sacina dunyayi verir insan cok uzuldum dogumuna Allah kurtarmis ikinizide esine bagislamis hatirlamamaya calis ruya de o gece icin tecrube oldu de ama sakin ayni hataya dusme tekrar ama dikislerini ihmal etme dr git ilerki hayatinda cinsel hayati gec ama idrar kesesi problemlerinde kadinsal bircok problemde zorluk yasarsin erkenken ihmal etme bak millet vajinal estetik bile yaptiriyor en gec yasta bile seni opuyorum yanaklarindan Allah kurtarmis canim benim aklina dogum derlerse benimkini getir sonra kos ogluna bak hic dusunup uzme kendini (dilekceyi ihmal etme ise yaramasa bile hirsini al milleti salak yerine koyup uyuttuklarini sanmasinlar)

canım benim ilgilendiğin için çok teşekkür ederim ne güzel doğum öylee ben bu acıyı çektiğim halde evlat öyle güzel bir duygu ki inan... aman bidaha doğurmam demedim.annemle dalga geçerdim 2 kız 2 erkek 4 çocuk doğuracam diye ağrı çekerken annem soruyor kızım kaç tane diye ah vah 3 e indirdim anne diyorum gülüyorr..valla senin gibi doğum yapsam 9 -10 tane doğururmuşum......şaka tabii!!!
başhekime gitmeyi çok düşündüm ama çok saçma olurdu o gün nöbetçi olan dr başhekim yardımcısı..birbirini atmaz yani.mahkemeye versen uğraş dur bir sonuç alamazsın uzar gider..inan rüyama giriyor hala rüyamda ebeyi bi güzel dövmüşüm saçını başın ı yolmuşum ki ben yani hiç hayatım boyunca kavga etmiş biri değilim.hiç bir şey yapmadan eli kolu bağlı olmak canımı sıkıyor ben kurtuldum kalanlar ne yaparsa yapsın diyemem.bi arkadaşım var avukat onunla görüşecem bi fırsat bulamadım daha yeni yeni kendime geliyorum.hastaneye gidip başhekimle de görüşeceğim belli bir sürede olsa denetim olur en azından.ikinci bebeğimi de normal doğuracağım Allah kısmet ederse ama bu sefer adam gibi bir dr bulacağım ve artık estetiği o zaman yaptıracağım çünkü iyileşmeyecek düzelmeyecek dikişlerim.çok güçlü iyileştiren bir krem verdi ama bu bile düzleştirmez mucize bekleme dedi.hayırlısı canım..oğluma bakıyorum inanamıyorum canım ciğerim mis kokulu yavrum Allah yavrularımıza uzun sağlıklı mutlu huzurlu bir hayat versin inşallah canım....bugünlerde geçecek sadece kötü bir anı olarak hayatımda kalacak...seninde canını sıktım arkadaşım hakkını helal et..aslında hatırlamak istemediğim için nisan anneleriyle bile paylaşmadım ama seninle öyle yazışmaya kaptırmışım ve yakın hissetmişim bir de baktım içimi döküvermişim....

valla nuraycım çok güldüm çok iyisin ya..insan bunları yaparda hiç strese mi girer..ya inan dediklerini bende yaptım ağda ,saç,parfüm yatak odası dizaynı,dantelli gecelik daha neler neler yoook anam olmuyo valla benim dikiş 24 taneydi sanırım heryerini dikmişler:)))ne yapsam olmuyoo.estetik mi yaptırsam bilmiyorum kendim bile bakınca korkuyorum adam ne yapsın.ayın 12 sinde randevum var doktorumla biraz erkene mi alsam acaba?????

güleccim canım benim üzülme kardeşim..24 tane dikiş normal sayılır içli dışlı dikiliyor internette epizyo kesisi nasıl acılıyor görseydin bana hak verirdin kardeşim.
Kendini üzme gecer canım Bende seninkinin iki katın dan 3 fazlası vardı

Dogumunu okuyunca kendi dogumumdan hic farkı yok bunu anladım bende eşşek gibi devlette yaptım senin yaşadıklarından farklı hiç bir şey yaşamadım emin ol senin cektigin acıyı ve psikolojinin bozuklugunu öyle iyi anlıyorum ki canım.O soguk hastane nin sancı odasını bagıran cagıran öguren kadınları İlgisiz bagırıp cagıran asistanları ve bende cuma aksamı doguran bi kadın olarak 5 tane pratisyenin eline kalmıştım :KK43:((

Ben üç ay kendime gelemedim depresyona girdim.Bizde 3 ay tık yoktu yerimseniben

Ama doktorum o kadar muazzam dikmişki dışarda hiç.. icerde de cok az bir iz kaldı zaten dikerken de söylemişti eskisinden farkı bile yok dışardaki dikişlerimde cok az açılma olmuştu yeniden diktiler .ama gecti şimdi iz bile yok kas dokusu oldugu için kendini cabuk yeniliyor canım üzülme:teselli:

sen gene doktoruna git antibiyotiklerini kullan kullanıyorsan rivanolle temizligini yap.Sen gene bakmaya cesaret etmişsin Ben edemiyordum yoklayınca gectigini anladım
öyle baktım içime su serpildi valla.:sm_cool:

Son düzenleyen: Moderatör:
canım benim ilgilendiğin için çok teşekkür ederim ne güzel doğum öylee ben bu acıyı çektiğim halde evlat öyle güzel bir duygu ki inan... aman bidaha doğurmam demedim.annemle dalga geçerdim 2 kız 2 erkek 4 çocuk doğuracam diye ağrı çekerken annem soruyor kızım kaç tane diye ah vah 3 e indirdim anne diyorum gülüyorr..valla senin gibi doğum yapsam 9 -10 tane doğururmuşum......şaka tabii!!!
başhekime gitmeyi çok düşündüm ama çok saçma olurdu o gün nöbetçi olan dr başhekim yardımcısı..birbirini atmaz yani.mahkemeye versen uğraş dur bir sonuç alamazsın uzar gider..inan rüyama giriyor hala rüyamda ebeyi bi güzel dövmüşüm saçını başın ı yolmuşum ki ben yani hiç hayatım boyunca kavga etmiş biri değilim.hiç bir şey yapmadan eli kolu bağlı olmak canımı sıkıyor ben kurtuldum kalanlar ne yaparsa yapsın diyemem.bi arkadaşım var avukat onunla görüşecem bi fırsat bulamadım daha yeni yeni kendime geliyorum.hastaneye gidip başhekimle de görüşeceğim belli bir sürede olsa denetim olur en azından.ikinci bebeğimi de normal doğuracağım Allah kısmet ederse ama bu sefer adam gibi bir dr bulacağım ve artık estetiği o zaman yaptıracağım çünkü iyileşmeyecek düzelmeyecek dikişlerim.çok güçlü iyileştiren bir krem verdi ama bu bile düzleştirmez mucize bekleme dedi.hayırlısı canım..oğluma bakıyorum inanamıyorum canım ciğerim mis kokulu yavrum Allah yavrularımıza uzun sağlıklı mutlu huzurlu bir hayat versin inşallah canım....bugünlerde geçecek sadece kötü bir anı olarak hayatımda kalacak...seninde canını sıktım arkadaşım hakkını helal et..aslında hatırlamak istemediğim için nisan anneleriyle bile paylaşmadım ama seninle öyle yazışmaya kaptırmışım ve yakın hissetmişim bir de baktım içimi döküvermişim....
iyilesir guzelim merak etme kremini varsa ilacini kullan kafana takma ama avukatla gorusmeyi ihmal etme eminim yol gosterir insallah birdaha ki dogumun benden milyon kat kolay rahat olur dusunme artik evladina odaklan senin artik tek amacin o onun yetismesi saglikli buyumesi eli ayagi saglam ya gerisi muhim degil boyle kotu olaylar ani bile olmasin kalbinde sen ogretmensin gonlun guzel guzel evlatlar yetistir ulkemize oyle degil mi?bende sana yakin hissettim kendimi kizkardesim gibi uzuldum yasadiklarina o ebeyi ben suan verseler bak nasil parcalarim oyle sinir oldum icini doktun iyi oldu hem ne canimi sikmasi deme oyle paylasmak guzel seydir oglunuda senide kocaman opuyorum yanaklarinizdanŞeniz

ayy canım benim sanki doğum değilde gezi anlatıyorsun ohh ne güzel valla bidaha bende ondan olayım barii psikolojim bozuldu doğum sonrası sendromu yaşıyom valla aklıma geldikçe oturup ağlıyorum inanki...benimde epidural için doktorum gün vermişti ben normal olsun diye direttim al işte so nuç..
canım ilk bebeğimi 3 aylıkken kaybettim kanamam çoktu okulumda uzak bir süre rapor aldım tamam herşey düzeldi dedi dr okula başla dedi okula bi başladım bir hafta sonra bebek öldü kürtajla aldılar ikinci kez hamile kaldığımda hep kaybetme korkusu yaşadım yine kanamam vardı ve 4 ay yattımki ben yoğun bir tempo kolay kolay kimse oturtamaz bile kıpır kıpırım düşün..neyse çok şükür düşük tehlikesi geçti derken 6. aya girdik bir hafta geçti bende bir kanama acil gittik doğum başlamış ağla ağla dr baktı gelişimine bu bebek doğarsa yaşamaz dua et zaten yaşamasın dedi dünyam yıkıldı bakan nöbetçi dr du ağlayarak kendi dr umu aradım lütfen gelin diye geldi saolsun iğne ilaç doğumu durdurmaya çalışalım dedi 15 gün hastanede yattım kıpırdamadan ve çok şükür durdu eve geldim2 ay da ölee yattım 9 a girdikartık rahatladım doğsada bişi olmaz die ama hamilelik süreci çok yıprattı beni.
epidural yapalım dedi dr yok dedim doğuracam oğlumu çatır çatır sen bilirsin herşey normal doğurabilirsin dedi.bu arada hem özel hastanede hemde devlette özel dr um vardı.ben özel hastanedeki dr umla daha iyi anlaşıyordum ve doğumu o yaptıracaktı.sancım başladı oğluşum geliyor bir telaş eşim cumartesi akşamı ertesi gün pazar önce devlette kim nöbetçi bakalım hafta sonu özel hastanede herkes telefonla gelir çocuk dr gelir gelmez zorda kalırız dedi.devlet hastanesini aradı tesadüf benim dr nöbetçi ben yırtınıyorum oraya gitmem kendimi özel hastaneye şartladım diee ama eşimin ısrarıyla gittik devlete.saat 9 du evde suyum gelmişti gittiğimde bir baktılar 2 cm açıklık var tabii dr umu aradık geldi 2 saat sonra 4 cm olmuş açoklık doğurabilirsin dedi ben ısrarla sezeryan olabilir ben yapamayacam diyorum yok beni hiç dinlemedi bir gitti gidiş o gidiş bi daha ne geldi ne gördü her ay 100 ytl yi almayı biliyodu ama..akşam 9 dan sabah 6 buçuğa kadar ağrı çektim Allahın ebeleri bile gelip bakmadı bu kadar vicdansız olunur mu yaa..6 kişiyi ağrı odasına tıktılar bi o bağırıyo bi o kabus gibi o gece hiç bitmeyecek sandım..ezan okunuyo Allahım ölecem sanırım dedim.birde ailecek görüştüğüm arkadaşım doğumhanede nöbetçiydi ben onun dışardan kahkahasını duyuyorum insan bir kere olsun dgelip bakar yaaa...şu anda yüz<ünü bile görmek istemiyorumm..kusmaktan 1 saat filan baygın yattım tansiyonuma bile bakmadılar..neyse bebek geldi hissediyorum ıkın ıkın bağırıyorum yatağa doğacak gelin die bakmadılar bilee.anam evde doğursam bundan iyiydi.ıkınmamaya .çalışıyorum mantıklı düşünmeye çalışıyorum ağrımın içinde en azından her yerim yırtılmasın biryerden azcık keserler die bekliyorum.sonunda bi öğrenci geldi baktı bebek gelmiş die bağırdı.ebe getir masaya yatsın dedi doğum salonuna aldılar.ebe muayene etti gelmiş bebek dedi.öğrencisine saçları çıkınca haber ver dedi ayy küçücük bi kız ..bana da ağrın gelince ıkın dedi eldivenleri çıkardı gidiyodu bana birağrı ıkınmaya başladım öğrenci bağırdı ebe bana laf söyleyerek kızarak bağırarak geldi eldiveni giydi makası bir hışımla aldı bir kesti ama hastaneyi yıktım hayatımda böle acı görmedim..sonra bebeğimi aldı bebek mosmor saatlerce susuz kaldı bekledi ölmüş dedim içimden ağlamadı ben deliye döndüm.oksijene aldılar bakım filan derken ebede öğrencide beni unuttu.biraz sonra oğlum ağlamaya başladı 4 kilo doğmuş çok şükür dedim sevinçten ağlamaya başladım.başka kimse yok akşam 15 kişi nöbete kalmıştı sabah ikisinden başka kimse yoktu.bebek kendine geldi ama yarım saat geçti o acıyla dikilmedi elinde iğne iplik ebe geldi dikmeye bağır bağır cart cart dikti yarım saatten fazla dikti benim sayabildiğim 24 ve daha fazlaydı eminim.hayatımın hatasıydı oraya gitmek..dr um sabah gözlerini ovalayarak geldi, uyanmışta bana bakmaya gelmiş çok erken geldiniz dedim.yaşamak varmış diyorum ama unutamıyorum bir türlü kabus gibi...oğlumun ve benim yaşamamız mucize şükrediyorum.şimdi bile gözyaşlarımı tutamıyorum.Allah kimseyi darda koymasın vicdansız insanlarla karşılaştırmasın.doğum yapalı oraya bir daha gitmedim görmek bile istemiyorum.özel hastanedeki dr mahkemeye ver dedi çok kötü demiştim arayıp gidince bu kadarını beklemiyordum dedi makata kadar kesmiş ve çuval diker gibi dikmiş böylee vicdansızlık olur mu dedi.doğumdan hemen sonra gelseydin keşke tekrar dikerdim dedi.şimdi biraz iyi çok şükür ama estetik için bile göze alamıyorum tekrar.işte canım benim doğum hikayem böylee çok acı ama bu ülkede insan ın değeri yok ölüm her an bir ihmal sonucu olabilir..depresyonu biraz atlattım ama hala iyi değilim..bu da geçecek inşallah...tek tesellim oğluşum...

Canim yazdiklarini sokla ve uzuntuyle okudum.Inan icim acidi birden nasil insan bunlar ya pardon insan denmez onlara.Allah onlarida zalimlerin eline dusursun.Yazik dogum yapan kadina boyle davranilirmi ya kadin zaten mahfoluyo desek beklerken hor goruluyo ay valla cok fena oldum yaa aglicam nerdeyse.Allah belassini versin o kadinin pislik Kötü Kazen

Sen gecmisi unut canim evladin var artik o sana muhtac depresyon falan sakin haa bebisinde etkilenir sonra.Sen guclu olmak zorundasin anneler hicbir zaman yikilmamali cunku artik tek degiliz bebislerimiz bize bakiyo_O kadininda sakin pesini birakma acisini cikar bari baska kadinlara yapamasin bu pislikleri.Hem intikamini alirsin hemde baska kadinlari kurtarirsin o mahluktan.

Sen simdi oglusuna bak onu seyret yuzunde guller acsin hadi bakimmŞeniza.s.

çok teşekkür ederim kardeşlerim hepinizi çok öpüyorum kardeş olduk burda keşke biraraya gelebilsek gün yapardık ayyy ne güzel olurdu valla...görüşür bebişlerimizi yan yana yatırır boylarını ölçerdik dimi:)))

vallahi ne guzel olurdu cayimizida demlerdik 1gunlukte olsa hamur isi yerdik diledigimizce cocuklarimizdan bahsederdik zaten hepsi ikiz gibi ayni ay dogumlu 1ay once yufka aldim ustelikte dunyanin bir ucu kadar gittik burda turk marketi bulmak zor difrize attim ama nerde benim cadidan firsat bulupta borek yapicam kendini yirtiyor beni etrafta bulamadimi bana iyi gelirdi su gun isi arkadasim pogacam mandalinali kekim muzlu sarmam pastalarim meshurdur sizede yapardim

ayy valla gözümün önünde canlandı gerçekten güzel olurdu inşallah ilerde yaparız...canım sürekli şekerli şeyler istiyor hergün bişey yapıyorum valla pastalar börekler ilerlettim iyce valla,gün yapsak size neler neler yapardım..ha bu arada şu mandalinalı kekinin tarifini istiyorum canım..amaan eşine emzirip bırak gaz çıkarma işini o yapsın sende çıkar difrizden yufkanı yap böreğini afiyetle ye bir parçasını da benim için ye..fotoğrafını gönderir misin kuzuyla birlikte olan!!!teyzesi oğluma bi göstereyim bakıyım..

en kisa zamanda resmimizi koyucam kizimla bakalim kizimi begencekmisin.....tarife gelince vallahi cok lezzetli bir kek kolayda ben kisin cok yaparim mandalinaya zaten bayilirim tarifi vereyim yap umarim begenirsin 4yumurta,5kahve fincani seker,6kahve fincani un,3 yemek kasigi hindistan cevizi,limon kabugu rendesi 2kahve fincani sivi yag,1vanilya,1kabartma tozu,1su bardagi mandalina suyu malzemeleri guzelce cirp kek kivaminda (kati yada sivik olmasin arzuya gore sekerine bak ben biraz fazla seker koyuyorum esim sekeri seviyorda)yaglanmis kaliba dok 170derecede kek gibi pisir gelelim sosa kekimiz pistimi kaliptan cikar sogumaya birak baska bir kapta 50gr sanayierit 2 yemek kasigi unu az kavur 1vanilya ekle 4 yemek kasigi seker ekle sutu azar azar dok 5 yemek kasigi kakaoyuda sutle ekle cirpma teliyle kakaolu bir sos olsun sutu goz karari ekle ben genelde 1,5su bardagi koyuyorum sosumuz pismeden 1yumurta sarisini ilave et puruzsuz olup pisene kadar cirp atesten al ve kekimizin uzerine dok ister ilik ister soguk servis yap neskafeyle cayla cok guzel gidiyor afiyet olsun ben boyle herkezin yaptigi klasik hamur islerini pek sevmiyorum degisik tatlar hosuma gidiyor yap bakalim keki begenicekmisin mandalina bulamazsan portakal suyu ilede yapabilirsin..... bak birde hani normal kek yapiyoruz ya ben portakal suyunu tencereye koyup seker ilave edip pisiriyorum ve kekimin uzerine ekliyorum birazda rendesini ekle portakalli sosa mis gibi kokuyor kek hafif islakta oluyor aksamlari dondurmayla servis yap tatli niyetine ah ah neler yapardim da bu cadidan firsat yok dun gece 2ye kadar utu yaptim masallah yedi mahallenin utusu birikmis boyunu kisalttim utu masasinin esimde internette acti kurtlar vadisini hem utuledim hem seyrettik hatta birde uzerine annem dizisini seyrettim kizda uyumustu sukur demeye kalmadi 1makina daha yikiyor bitmiyor bu ev isi vallahi dun birde temizlik yaptim hamarattim anliycagin Allahtan benim esimin burda restorani var yemek derdim yok esim evde yemiyor is eve yakin 20dk yuruyorsun eve kizi sevmeye her oglen gelir bana yemekte getiriyor ohhh vallahi mutfagi kullanima kapadim anliyacagin bir o derdim yok eskiden okula gidiyordum her sabah kalk okulum biraz uzaktaydi sehir merkezinde trenle yakin otobusle 1.30dk sabahin 6sinda kalkiyordum zombi gibi her sabah soyleniyordum giderken vallahi o gunleri ozledim simdi kizi yedir icir temizle pakla gazi kakasi saat oglen evi topla hazirlan yuruyusune cikar saat 4 babasina gotur eve gel saat 8 gun bitiyor saat olmus gece 12 esim geliyor dizi cay vs hayat bu oldu dizileride anca sizden 2saat sonra izliyoruz ben artik firsat bulamiyorum ya calisan kadinlarin daha da zordur sanirim ise baslamadin degil mi?

gulec11 yaşadıklarına ınanamadım yaaa bu ışın peşını bırakma Allahsız vıcdansızlar... ok buyuk geçmış olsunn .. ahh keşkee ozele gıtseydın yaa .. neys eolan olmuşş canım dılerım oglunla saglıklu gunler peşınızı bırakmaz hıcc.. mutluluklar dılerım

canım tarif için tşk ederim yarın misafirim geliyo deneyecem ben de değişik şeyler yapmayı severim..canım okulula başlamadım daha 1 haftam kaldı doğum öncesini sonraya aktaramadığım için iznim bitti doğum sonrası 8 hafta burda..eminim orda daha fazladır..ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum zaten sütüm az oğlum emmeyi bırakırsa yanımda götüreyim diyorum bir taraftan..Allahtan 2 hafta gidicem okul tatile girecek tatil dönüşü 4 ayımız dolmuş olacak sonrası Allah büyüktür..
yemek telaşı her gün ne pişirsem kaygısı bitmiyor çok şanslısın valla..benim kocamın restorantı olacak hiç yemek yapmam ben bi de ne uğraşacam oooo.çalışırken çok zor oluyor sabah 6 buçukta evden çıkıyordum akşam beşte eve gel 3 buçuk saat yolda geçiyor toplam.eve gelince sersem tavuklara dönüyorum bazen yemek bile yemeden uyuyordum tabi herzaman olmuyo bekar değilsin ki adam yemek bekliyo!!temizlik yemek Allah eksik etmesin misafirimde çok gelir koşturmaca içinde yani..aslında çektiğim sıkıntılara rağmen hamileliğimde rahat ettim.canım sen de okula gidiyorsun ne okuyorsun merak ettim..kaç yıl oldu gideli dilin nasıl ilerlettin mi.orda okumak daha zor olmalı.Allah yardımcın olsun elin memleketinde çok zor valla..

canım tarif için tşk ederim yarın misafirim geliyo deneyecem ben de değişik şeyler yapmayı severim..canım okulula başlamadım daha 1 haftam kaldı doğum öncesini sonraya aktaramadığım için iznim bitti doğum sonrası 8 hafta burda..eminim orda daha fazladır..ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum zaten sütüm az oğlum emmeyi bırakırsa yanımda götüreyim diyorum bir taraftan..Allahtan 2 hafta gidicem okul tatile girecek tatil dönüşü 4 ayımız dolmuş olacak sonrası Allah büyüktür..
yemek telaşı her gün ne pişirsem kaygısı bitmiyor çok şanslısın valla..benim kocamın restorantı olacak hiç yemek yapmam ben bi de ne uğraşacam oooo.çalışırken çok zor oluyor sabah 6 buçukta evden çıkıyordum akşam beşte eve gel 3 buçuk saat yolda geçiyor toplam.eve gelince sersem tavuklara dönüyorum bazen yemek bile yemeden uyuyordum tabi herzaman olmuyo bekar değilsin ki adam yemek bekliyo!!temizlik yemek Allah eksik etmesin misafirimde çok gelir koşturmaca içinde yani..aslında çektiğim sıkıntılara rağmen hamileliğimde rahat ettim.canım sen de okula gidiyorsun ne okuyorsun merak ettim..kaç yıl oldu gideli dilin nasıl ilerlettin mi.orda okumak daha zor olmalı.Allah yardımcın olsun elin memleketinde çok zor valla..
canim ne zor isin hele o yol kismi berbatmis ya neyseki 2 hafta cabuk gecer tatile girince rahatlarsin okulunun kresi varsa yaninda gotur tabi evde olsa kime birakicaksin bari gozunun onunde olur kuzun masallah senin isin yogun ama Allah kolayligini verir.....Canim ben turkiyede isletme okudum ingiltere ye geldim ekonomi okuyordum ama hamileligimde biraktim okulum uzakti ama okulumun harika bir bebek bakim merkezi var buyusun kizim okula donucem yada annemi cagiracagim oyle giderim sanirim buraya geleli 3yil olucak 7ayi bekardim sonra evlendim dilin ister istemez gelisiyor okulda bransin ingilizcesi farkli sokaktaki dil farkli birde ben londrada degil ingilterenin ortasindaki bir sehirde oturuyorum aksani daha bir farkli sokakta anlasmak zor tabi alistim artik seviyorumda bu ulkeyi cok yagmurlu ama imkanlari iyi evimin arkasi orman icinde buyuk bir gol icinde ordeklerin kugularin oldugu kosu spor alanlari turkiyede olsam boyle bir yeri hayatta bulamam kizimi hergun o orman parka goturuyorum benim gibi tonla anne var cocuklarini getiren cocuk parklai harika kitabimi aliyorum kizimida arabasina kus civiltilari istersen bikinini giy guneslen sonra insanlar medeni yanindan gunaydin merhaba demeden gecmezler hersey duzenli bir otobus 1dk gec kalmaz burda saglik desen anlattim hastaneler ucretsiz bir tek disci ucretli oda hamilelikte ve sonraki 1yilda oda bedava heryer yesil evlerimiz bahce icinde egitimi iyi simdilik cocuk buyutmek icin cok iyi bir yer ama ne olursa olsun birgun geri donecegiz sonsuza kadar kalamam bu ulkede cocuklarimi okutup geleceklerini saglayip doneriz esimle isterse onlar kalir 2yil sonra bir tane daha bebek planimiz var bizi kesmedi bu kiz:))kizim doktor olsun istiyorum burada okumak daha kolay ama ulkesine donup isini yapsin kendi halkina hizmet versin isterim yinede ulkem baska gelince yerleri opuyorum 1karis topragina bin ingiltere feda olsun koklerimiz orda ait oldugumuz yer orasi birde burda olmanin avantaji karisan gorusen yok aile buyuklerini tr gittikce goruyorsun bir arada ayni sehirde zor olur esim dogum icin annen gelsin dedi yada annem aman dedim kalsin bu benim parcam ben zorluguyla bakicam kimseyi istemedim otursunlar bilirsin bizim buyukler anlamaz isterler hep bildikleri olsun ohhh kafam rahat msn den grusuyoruz nasihatlar vsvs he he tabi diyip geciyorum gerci annem huyumu bilir pek karismazda ama kaynanam ooo herseyi o bilir karsisindaki beyinsizdir hicbirsey bilmez gibi davranir ama ben koc burcuyum bende nisanda dogdum catir catir konusur hic ezdirmem kendimi oda yavas yavas taniycak beni aslinda edepsiz sirret hic degilimdir taniyanlar cok sever ilk once durustumdur ikincisi hayata kalin halatlarla bagliyimdir isterimki etrafimda hayattan benim kadar zevk alsin uyandiginda gule oynaya kalkan tek kisi benimdir sanirim esim sabahlar huysuz olurdu benimle oldugundan beri bana benzedi o nemrut bile birde en onemlisi Allaha cok inanir sevdigi kulu oldugumu dusunurum bak senin gibi bir arkadas cikardi karsima keske tanissak imkanin olsada seni burada misafir etsem ay ne sahane olurdu insallah tanisma firsatimiz olur basini sisirdim seni ve oglunu kocaman opuyorum baska enterasan tarif istersen soylemen yeter Şeniz

canım keki denedim harika oldu valla tekrar tşk ederim.benim okulun kreşi yok zaten olsada o yola götüremem kışın soğuk yazın burası çok sıcak harap olur.okulunu bırakma canım inş iyi bir dereceyle bitirirsin sana yakışır.yaşadığın yer çok güzelmiş canım tam hayal ettiğim gibi eşime de anlattım doğumu olsun türkiyeyle oradaki yaşamı yüzde yüz fark var ya burda kapkaç hırsızlık yaşamak hayatta kalmak mucize gibi..yazın konyaya bekliyoruz canım bizimde bahçe içinde çok güzel müstakil bir evimiz var bahçesinde çiçekler..yaylalarımız var mis gibi yemyeşil..inşallah gelirsiniz çok isterim.biz şu anda ev aldık mersinde biraz borcumuz var ama avrupa ülkelerini gezmeye geleceğiz Allah kısmet ederse.okulda projeler oluyor o şekilde de gelebiliriz bakalım..seni öyle kardeşim gibi hissediyorum ki.tanıştığımızda kırk yıldır birbirimizi tanıyormuş gibi olacağından eminim.hayat dolu insanları çok severim sen de öylesin..aslında ben de öyle arkadaşlarım öyle söyler..amaaan 3 günlük dünya ağlasan ne dimi..hayat dolu olmak etrafına neşe saçmak gerek ..Allah dağına göre kar verirmiş ya benim hayatım hep zorlukla geçiyor beni tanıyan herkes bu kadar zorluk bende olsa dayanamazdım diyor..ama geçiyor tüm zorluklar bitiyor aynı kalmıyor ki hep güzel şeyler olacağına inanıyorum yada daha kötüsüde olabilirdi deyip kendime teselli veriyorum..şimdi hatırladım kayınvaldenin çok kerışması ile ilgili bi konu açmıştın ben çok üzülüp sana yazmıştım.boşver be gülüm zaten kilometrelerce uzakta inş yazın sorun çıkarmıyordur..bizde bazen oluyorda..1 senedir ailemin yanına gidemedim yazı iple çekiyorum ama eşimin ailesi de aynı yerde komşuyuz hatta ne yaparız bilmiyorum. amaaan onu da hallederim inşallah.canım bu arada ecrin ismi benim de çok hoşuma gidiyordu hamileyken iyi ki ekledin çok çok öpüyorum ECRİN imi tabi annesini de mucuks mucukss

X