Iliskim çıkılmaz bir hale girdi.

blanck

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2022
90
26
1 yıldır süren bir ilişkim var, aynı bölümde okuyoruz. Bu yaz çalışmaya başladım mesleğim gereği erkekler fazla olduğum bölümde ise şanstan hep erkek çalışan var ve sevgilim hakli olarak çok kıskanıyor ama sürekli 'kimlesin, kim konustu, su konustu mu, nerdesin, neden molaya cikmadin...' gibi sorunlarından bunalmaya başladım.
Oda başka bir yerde calışıyor, 2 gündür mesai saatimiz ters düşüyor o sabahçı ben ise aksamciyim bu yüzden telefonda konuşup doğru duzgun mesajlasamiyoruz. Dün çıkış saatimi beklemiş uyumamış 12ye kadar servisi beklerken 10-15 dakikada olsa konuşuruz diye ama hiç müsait değildim çıktım arkadaşım yanıma geldi telefonda konuşamadım bu yüzden bir sürü laf etti bencil olduğumu söyledi. Bugün uyudu çıkış saatime şans eseri uyandı yine sorulara tutusturdu ardından whatsapptan 20-30 saniye çıktım diye yine ona vakit ayirmadigimi arkadaşlarımı tercih ettiğimi söyledi, bencilsin dedi. Gerçekten artık dayanamıyorum, bir erkek iletişime geçse 4-5 kelime arkadaşca konussak altindan bir sey ariyor. ben miyim hatalı o mu çözemiyorum. Ben ne yapmalıyım?

Güven problemleri olan ilişki yürümez.
Ufak tefek kıskançlıklar kabul görülebilir okey ama bu kadarı da fazla.
Ailem mi de sanki 7/24 hesap vereceğim?

Güven problemleri olan ilişki yürümez.
Ufak tefek kıskançlıklar kabul görülebilir okey ama bu kadarı da fazla.
Ailem mi de sanki 7/24 hesap vereceğim?
Eleman güvenmiyor sana.
Bu ilişki 3 vakte kalmaz sonlanır.
Ayrıca bu kadar sorgu sual ve yersiz kıskançlık seni de tüketir.
Gerçi ilişki zaten bitmiş,sadece resmi olarak tebliğ edilmemiş.

Kendisi beni ayrı bir kişi olarak görüyor ve kaybetmekten korkuyor bazı problemleri vardı onları benim sayemde atlattığını düşünüyor ve senden once benim hayatım yoktu diyerek kendini bana kör kütük bağlıyor bu durumda ne yapmalıyım hiç bilmiyorum

Bu takıntılıya dönüyor gibi geldi bence biraz dikkat et. Senden önce hayatım yoktu, ben sensiz naparım diyen erkekler ayrılıkta çok çirkinleşiyor ve Allah korusun peşini bırakmamaya kadar gidiyor.

Hatalisin
Nasıl sevgiline vwktin yok
Nasıl müsait değilsin

Aile, arkadaş vs ilişkilerinde birçok kez ihanete uğramış bir insan olabilir. Bu sebeple hayatındaki her ilişkisinde güven problemi çekeceğini düşünüyorum bu kişinin. Normal bir kıskançlıktan çok daha fazlası çünkü. Sorunun derinlerine inmek gerektiğini, uzun ve içten bir konuşmanın ardından ne yapacağına kesin bir şekilde karar vereceğini düşünüyorum. Ne bir anda kestirip atmak ne de hayatı çekilmez kılacak bir ilişkiyi sürdürmek mantıklı değil.

Haklı olarak kıskanıyor derken?
Özgüven sorunu mu var ? Gerçekten aldatıyor musunuz? O zaman haklı evet. Onun dışında haklı bir durum göremedim. Güvenmediği insanla birlikte olan, olgun olmayan kişiler gördüm konuda.

Daha önceki ilişkisinde aldatıldıysa böyle patronaya olması normal ama haklı olduğu anlamına gelmiyor. Güvensiz biriyle zaten yürümez ilişkiniz sürekli yara alır ve zamanla saçma sapan bir hale girer en iyisi onu kendi haline bırakıp gitmek

Benim isimde yoğun da sevgiliyken hep aklımın bir kenarında o vardı ve en kotu lavaboda bile mesaj atardım.oglr yemeğinden erken çıkıp arardım.bu zorlama ile olmazdı içten gelirdi .doğru ilişki içinde misiniz sorgulamak lazım.birsyelr yok gibi. iletişim biraz zayıf gibi geldi bana onunda güven problemi var .

biraz empati kurmasını sağlayabilirsin sana yaptığını sen de ona yap bakalım ne tepki verecek

sevgilin özgüvensiz. erkek cinsiyle herhangi bir sosyal ortamda medenice iki laf ettirmeyen adam ağır sorunludur. kendisi de milletin karısına kızına yan gözle bakıyordur, sen hala haklı olarak kıskanıyor diyorsun. ne yapıyorsun ki, çok mu cilvelisin veya önceden vukuatın mı var ki adamın manyaklığını normalleştiriyorsun?

Potansiyel kadın katili profili...

İlişki güven üzerine inşaa edilmezse yıkılır. Sevgiliniz kıskançlığı aşırı abartmış artık güvensizlik noktasına gelmiş. Durumdan bunaldığınızı dile getirin, yoğun çalıştığınızı sürekli ona zaman ayıramayacağınızı söyleyin. Dünya onun etrafında dönmüyor. Sizinde bir hayatınız var sadece ona zaman ayıracak değilsiniz tabii ki arkadaşlarınızla da vakit geçireceksiniz. Bu kadar anlayışsızsa sizi bencil olarak görüyorsa ilişkiyi noktalayın gitsin.

Ve siz de bunu normal bir ilişki olarak mı görüyorsunuz? Umarım bu durum hoşunuza gitmiyordur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…