İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Aslında ilk cümleleri gayet düşünceli. Sen evi satma oğlunun demiş hoş demese de öyle de. Kirasını yeni evin kirasını veririz demis. O da arabasını ortak kullanıma koyardı. Olur biterdi. Evin kirasını oğluma yatırım yapmak istiyorum demene ayar olmuştur. Çünkü zaten şuan o evde oturuyorsun bir kira birikimi yapmıyorsunuz. O zaman o da şöyle düşünür oğluna birikim için mi benimle evlendi der. Bu teklif bana mantıklı geldi. Amaaaaa sonrasinda yapılan oğlunla sana mutluluklar gibi kinayeli laflar hiç hoş değil. Daha sakin izah etmeli kendini
evet evinin kirasınnı benden dolaylı yoldan alıyosun dedi

Kızlar çok kararsızım ve çaresizim. 3 sene önce alkolik eşimden fiziksel psikolojik şiddet gördüğüm evliliğimden ayrıldım. 10 yaşında oğlum var memurum. Eşimle evliyken kredi çekip ev almıştım evi kredisini ben ödüyorum diye oğlumuz benle kalacak diye bize bıraktı kendi arabayı aldı. Aşka küsmüşken kimseye güvenmezken iş yerimde biriyle tanıştım. O da memur. O kadar nazik naif ki arabaya binerken kapımı açar montumu giydirir bi yere giderken. İs yerindeki en nazik insan diyebilirim. Arabaya binerken kapımı bile açar. Herkes imrenerek bakıyor bize. dün Oturduk planlar yapmaya başladık . Evlenince senin evde mi otururuz kiraya mı çıkarız nerde yaşarız falan . Benim evde tek cocuk odası var anlaşamazlar ayrı odaları olsun dedim hak verdi senin evi satma o ev oğlunun hakkı yeni eve kiraya çıkarız dedi. Senin evi kiraya verip o kiradan gelen parayla yeni evin kirasını ödeyelim dedi. Bende o evin kirasını direk oğlumun hesabına atarım ona birikim olur yeni evin kirasını beraber öderiz sonuçta benim evim de olmaya bilirdi kirada oturtabilirdik sıfırdan dedim. kira her sene artar 20 olsa on sen on benden çıkar ikimizi de zorlar senin evden gelen kirayla kiramızı ödemek borca girmemek maaşlarımızla çocuklara birikim yapmak gezmek daha kolay gibi diyor. Ya da evini sat işe yerine yakın 2 cocuk odalı ev al ev sizin eviniz ona bi sözüm yok yine oğluna kalacak. Sende ev bende araba varken neden kiraya cıkalım yeni araba kredisine girelim. Sen evi oğlun için kiraya vereceksen bende arabamı satıp oğluma altın yapmak zorundayım dedi. Tamam hadi evi sattım yeni eve taşındık yeni evin eşyaları nasıl olacak dedim. Ne eksiğin varki evde dedi. Ne demek ne eksiği var eski eşimden kalan eşyaları mı kullanalım dedim. Biraz tartışınca yatak odasını değiştiririz ilerleyen zamanda diğer eşyaları beraber yavaş yavaş değiştiririz dedi. Bende evimi oğluma arabanı oğluna yatırım yapalım. Sıfırdan kiraya cıkıp eşya alalım dedim. İlk evliliğimiz olsa tamam ama çocuğumuz var borçsuz yaşayalım dedi. kafam karıştı . amacım borçsuz yaşamak gezmek çocuklara rahat birikim yapmak dedi. Sen de araba masraflarına karşma dedi bakımını falan ben yaptırırım dedi. Evin masrafları tabi ki ortak olacak dedi. Asla gocunmam evlilik paylaşmaktır tabi ama arabayı ben karşılarım. Barınmayı sen karşılıyorsun demesi ödemeleri bölmesi bana biraz saçma geldi kafam karıştı sizce art niyetli bi düşünce mi . Bir de bana evi karıştırma oğlumun dedim diye sen kendine değil oğluna öncelik verirsen mutlu olamazsın sen oğluna öncelik veriyorsun dedi. Evet tabi ki oğlum öncelik dedim peki sana oğlunla mutluluklar dedi bana . Kısaca kızlar sende ev bende araba var. Senin evde oturalım eşyaları kullanalım ilerde değiştirelim dedi ama ben ısrar etmesem yatak odası değiştirme fikri bile yoktu. Anne evinde bıkmış beni ev arkadaşı gibi kullanmak istiyor resmen. Bi yandan soğudum bi yandan hala bende borçsuz yaşamak istiyorum evimde otururuz ondan da araba olur diyorum aka hem evimi kullanıp hem masrafları ortak etmesi bide eşya borcuna girmek istememesi beni çok rahatsız etti. Simdi de ben istemiyorum artık deyince hiç eşya almam demedim yavaş yavaş alırız demeye başladı ama güvenemiyorum nolur bana akıl verin içimdeki acaba beni bitirdi

Bu adamla olmaz; evlenseniz de onlarca kötü huyu ve davranışı olan eski eşinizi mumla arayacak duruma gelirsiniz.

Ayrılın. Bundan sonra tanışacağınız kişiye de sizin eviniz üzerinde tasarruf yapma ve fikir beyan etme hakkı tanımayın.

çok zoruma gitti. senelerce itilip kakıldım hamile halimle küfürler dayaklar. tamam dedim beni de seven çıktı nazik ilgi gösteriyor el üstünde tutuyor meğer farklıplanları varmış adamın gerçekten borçsuz mutlu şekilde yaşamakmı amacı diye günlerdir kendimi yiyorum ama sanırım fazla iyi niyetliyim. yorumlarınızla gerçğği görmeme yardımcı oldunuz
Ya canım benim sende mi benim şuan yaşadığımı yaşadın Allahım ağlıyorum şuan yaa neden ya neden bunu bize yapıyorlar. Ben şuan kendime çok kızıyorum ben bu yüzünü nasıl göremedim ben güçlü bi kadındım nasıl bu hale geldim ya kimlerin eline muhtaç kaldım ya. En başta kabul etmicektim onun için hayatımı değiştirmicwktim. Sen şuan vazgeçtin dimi bu adamdan Allahım ya benim durumuma düşsen hamile kalsan bidaha Rabbim baksın yüzüne inşallah atlatırsın sende bu zamanları

Elleri kırılsın hayvan bile olamayan yaratık. Geri adım atmayın lütfen. Allah yardımcınız olsun🙏
Asla geri adım atmicam sadece şuan onların apartmanında kalmak zorundayım korkuyorum kızıma bişi yaparlar diye markete bile çıkamadım evde kilitli kaldık
Bogazim düğüm düğüm oldu. Allah size ve yavrularinza hayirli kapilar acsin, o heriften tez vakitte kurtulun insallah
Amin canım benim amin Allah razı olsun o şerefsiz bitti artık keşke savcı tutuklama verseydi Allahım nasıl saklamış kendini ya gözümün içine bakardı beni öpmeden işe gitmezdi ya ben bu cinnet anını kabul etmiyorum kızım mahvoldu anneme vurma diye çığlığı hala kulağımda Allah onun belasını versin

Asla geri adım atmicam sadece şuan onların apartmanında kalmak zorundayım korkuyorum kızıma bişi yaparlar diye markete bile çıkamadım evde kilitli kaldık

Amin canım benim amin Allah razı olsun o şerefsiz bitti artık keşke savcı tutuklama verseydi Allahım nasıl saklamış kendini ya gözümün içine bakardı beni öpmeden işe gitmezdi ya ben bu cinnet anını kabul etmiyorum kızım mahvoldu anneme vurma diye çığlığı hala kulağımda Allah onun belasını versin

O cocugun yasadigi korkuyu hayal bile edemiyorum. Allah belasini versin

Ben bosaninca dünyanın en tatlı insanı ile tamismistim. Adam çok çok iyiydi hiç evlenmemiş yakışıklı çalışkan. Evladıma aşırı ilgili birbirlerini çok seviyorlar ailesi on numara. Derken evlenmek istedi. Hersey güzel gidiyor yüzük aldı ailemle tanıştı. Sonra bir gün ki o sırada iki sene olmuş ilişkimiz bu tarz bi hesap yaptı. Orda dur dedim içimden ama seviyorum iyi anlaşıyoruz ve yıllardır beni bir kere kirmamis. Ama önce ben gelirim tarzı biseydi. Kızım eve kedi almak istiyordu almasın dedi ben kedi sevmem evlenince atmak zorunda kalırız. Almadım biliyor musun ki kızımın hayatta en istediği şeydi. Gene devam ettik her şey güzelken bir gün kızıma sinirlendi ama tuttu kendini. Ortada bisey de yoktu. Orda ikinci jeton düştü. Yüz ifadesi hoşuma gitmemişti. Gene ilgiler sevgiler derken üçüncü durum evlilik için acele etmesi ve para hesabı yapmak istemesi oldu. . Çok seviyordum ama arkama bakmadan kaçtım. Bu arada adam evlendi bir kaç sene sonra boşandı ama. Yeni karısını dövmüş kadın kapıya koymuş. Helal olsun o kadına da . Alnından öpüyorum onu ki çekmemiş. İçine bisey sinmiyorsa yanlış demek ki. Ben hep içime sinmeyen şeyden uzak durdum. Bu adam da bir tek ısrarla kaldım. Ve kaldıkça da dedim ki demek ki daha önce içime sinmeyen şeyler de haksizmisim. Kimbilir ne firsatlar kaçırdım diye üzülmüştüm. Bunu çok net hatırlıyorum o duygumu. Ama hakliymisim. İçindeki sesi dinle.

Ben bosaninca dünyanın en tatlı insanı ile tamismistim. Adam çok çok iyiydi hiç evlenmemiş yakışıklı çalışkan. Evladıma aşırı ilgili birbirlerini çok seviyorlar ailesi on numara. Derken evlenmek istedi. Hersey güzel gidiyor yüzük aldı ailemle tanıştı. Sonra bir gün ki o sırada iki sene olmuş ilişkimiz bu tarz bi hesap yaptı. Orda dur dedim içimden ama seviyorum iyi anlaşıyoruz ve yıllardır beni bir kere kirmamis. Ama önce ben gelirim tarzı biseydi. Kızım eve kedi almak istiyordu almasın dedi ben kedi sevmem evlenince atmak zorunda kalırız. Almadım biliyor musun ki kızımın hayatta en istediği şeydi. Gene devam ettik her şey güzelken bir gün kızıma sinirlendi ama tuttu kendini. Ortada bisey de yoktu. Orda ikinci jeton düştü. Yüz ifadesi hoşuma gitmemişti. Gene ilgiler sevgiler derken üçüncü durum evlilik için acele etmesi ve para hesabı yapmak istemesi oldu. . Çok seviyordum ama arkama bakmadan kaçtım. Bu arada adam evlendi bir kaç sene sonra boşandı ama. Yeni karısını dövmüş kadın kapıya koymuş. Helal olsun o kadına da . Alnından öpüyorum onu ki çekmemiş. İçine bisey sinmiyorsa yanlış demek ki. Ben hep içime sinmeyen şeyden uzak durdum. Bu adam da bir tek ısrarla kaldım. Ve kaldıkça da dedim ki demek ki daha önce içime sinmeyen şeyler de haksizmisim. Kimbilir ne firsatlar kaçırdım diye üzülmüştüm. Bunu çok net hatırlıyorum o duygumu. Ama hakliymisim. İçindeki sesi dinle.
beni kimse sevmeyecek artık içimdeki ses bu

3 yıl önce 9 yaşındaki kızımla yalnız kendi halimizde yaşayan insanlardık. Çok mutluyduk kızımı tek büyüttüm evlilik falan asla düşünmezken eşim çıktı karşıma o kadar nazik o kadar kibar bana kızıma karşıki anlatamam beni aşka inandırdı. Evlendik ben evimi dağıttım anneme yolladım çoğu eşyamı eşimin aile apartmanına geldik kira vermemek için eşimin dairesine geldik borçları varmış benden önce o yüzden eşya falan istemedim alırız zamanla yavaş yavaş huzurum olsun dedim.
Onun eski eşyalarında oturdum
Evimi kızımın okulunu şehirimi komşularımı işimi arkadaşlarımı geride bırakıp geldik buraya.
İlk zamanlar herşey güzeldi evde yardım eden bi eş falan filan derken bebeğimiz oldu dedik ki yaşımız geçiyor bi kardeşi daha olsun beraber büyüsünlee sonuçta beni seven ailesine düşkün bi kocam var dedim ya şimdi 4 aylık hamileyim.
Derken rüya bitti pembe gözlükler çıktı. Son 3 aydır evde yardım eden güzel konuşan adam gitti yerine içine şeytan kaçmış çekilmez aksi bi adam geldi.
Tamam dedim herşeye eyvallah belki depresyonda falan derken dün sofrada kızıma kızdı geçenlerde yine olmuştu tekrar edince devreye girdim tabi kıyamet koptu
Sanki böyle bir anı bekliyomuş gibi çocukların yanında yüzüme defalarca yumruk attı ben ittim o boğazımı sıktı kurtulmaya çalışırken beni yere attı çok kötü düştüm.
O sırada kızım çığlık attı anneme vurma annem hamile vurma anneme derken kızımın üstüne yürüyüp kes sesini piçç dedi.
Tabi kendimi araya attım kızıma dokunursan öldürürüm seni dedim fırsat buldum polisi aradım.
Çocuklarımı aldım polisle gidip darp raporu aldım kanamam olduğu için düşük tehlikem olduğunu da rapor ettiler ordan karakola gittik şikayetçi oldum çocuklarla karakolda saatlerce perişan oldum.
Savcı devreye girdi yakalama kararı çıkarttı hemen gözaltına aldılar bana uzaklaştırma kararı çıkarttılar. Dün gece nezarette kaldı.
Bugün savcıya ifade verip çıkmış valizini topladım aşşağıdan gelip alıp gitti.
Yarın boşanma davası açıcam sürünsün köpek.
Allah belasını versin inşallah şu mübarek günlerde.

Yani konu sahibesi iyi düşün taşın hele hele ki çocuk varsa çok dikkat et ben gerçek yüzünü çok geç gördüm bilsem ikinciye hamile kalmazdım. Şuan kayınpederimin yani onların apartmanında kalıyorum hiçbir şekilde can güvenliğim yok dünden beri bir gram uyumadım ya kapıma gelirlerse ya çocuklarıma bişey yaparlarsa diye kafayı yiyorum evde.

Çok korkuyorum ama hiçbir yere gidemem gidicek yerim yok evimi herşeyimi dağıttım onun için hiç bilmediğim şehire geldim kızımın okulu var nereye gideyim kızımın psikolojisi bozuldu zaten babasız büyüdü eşime baba diyodu çok seviyodu. " Anne babam bana niye piç dedi piç ne demek " diyo dünden beri.
Çok kötüyüm nolur bana dua edin.
Çok üzüldüm kızınıza. Kalbim ağrıdı okurken.
Keşke gidebileceğiniz bir kapı olsaydı oradan uzaklaşmak adına. Rabbim kalbinize ferahlık versin. İmkanınız varsa kızınıza psikolog desteği aldırın. Çünkü yaşadığı tramvanin izlerini bir uzman ile silmeli.

O cocugun yasadigi korkuyu hayal bile edemiyorum. Allah belasini versin
Amin amin inşallah pislik herif. Kızım ergenlik döneminde ya nasıl atlatıcak bunu nasıl unutucak ben onu sevgiyle büyüttüm ya babasız büyüttüm bütün hayallerimizi yıktı İki yakası bi araya gelmesin inşallah

Dediğim gibi bu kişiye göre değişir mesela bana okuduğumda mantıklı geldi talebi ama siz biyle olsun dedikten sonra ısrar etmemeliydi. Hele son sözleri iyice suyunu çıkarmış. Hayırlısı olsun hakkınızda
İnşallah beni sevip amacı sadece borçsuz yaşamak olan iyi birini kaybetmemişimdir düşüncesi aklımdaydı. Ta ki oğluma öncelik veriyorum diye trip attığını görene kadar

Engelledim zaten senin derdin hayat arkadaşı değil ev arkadaşı bulmak ev benden eşya benden senin bana artın araba onu bende kredi çeker alırım dedim
bravo size çok yerinde bir hareket yapmışsınız. bu çok gururlu bir duruş. çoğu insanin gözü kör kulağı sağır oluyor bu dönemlerde. siz ne güzel mantiginizla hareket etmişsiniz. güzellikler dilerim. o da derdine yansın dursun.

İnşallah beni sevip amacı sadece borçsuz yaşamak olan iyi birini kaybetmemişimdir düşüncesi aklımdaydı. Ta ki oğluma öncelik veriyorum diye trip attığını görene kadar
Valla kimse borçla yaşamak istemez, herkes bi enayi bulup yıkılsın o zaman hayret bişey.

Çok üzüldüm kızınıza. Kalbim ağrıdı okurken.
Keşke gidebileceğiniz bir kapı olsaydı oradan uzaklaşmak adına. Rabbim kalbinize ferahlık versin. İmkanınız varsa kızınıza psikolog desteği aldırın. Çünkü yaşadığı tramvanin izlerini bir uzman ile silmeli.
Güzel duanız için Allah razı olsun 🤲 şuan hiçbir şekilde maddi imkanım yok ancak devlete giderim onlar da ne kadar ilgilenicek malum. Şuan tek düşüncem kızım okulu biter bitmez gidicem burdan ama nereye bilmiyorum annem var tek yaşıyo çalışıyo dünden beri şikayetini geri çek kocandır diyip duruyo zaten ben yurtta büyüdüm annem o yüzden bu kadar çocukla da hiç istemez beni o yüzden geri çek diye ısrar ediyo zaten Allah büyüktür ya gün doğmadan neler doğar kadın sığınma evine giderim anasınıfı öğretmeniyim bebek doğunca ufak çocupumu da alır bi kreşe başlarım devlet çok yardımcı oluyo zaten kızımı hep devlet desteğiyle büyüttüm hem çalıştım hem kızıma baktım ama yurda vermedim asla. Yine kreşe başlarım iki bebeğimle kızım zaten büyük biraz toplayınca ev tutarım Allah yardım eder ya

X