İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Bende dedim eski eşimin oturduğu koltukta oturmayı miden alacakmı hiç bi erkek istemez dedim. O eşyaları sana bırakmadı mı senin değil mi sen oturuyorsun su an dedi. Senle yaşarken kullanmak aynı şey mi anılar var dedim. O zaman oğlun da eski eşini hatırlatır dedi engelledim
Çüşşş

Kızlar çok kararsızım ve çaresizim. 3 sene önce alkolik eşimden fiziksel psikolojik şiddet gördüğüm evliliğimden ayrıldım. 10 yaşında oğlum var memurum. Eşimle evliyken kredi çekip ev almıştım evi kredisini ben ödüyorum diye oğlumuz benle kalacak diye bize bıraktı kendi arabayı aldı. Aşka küsmüşken kimseye güvenmezken iş yerimde biriyle tanıştım. O da memur. O kadar nazik naif ki arabaya binerken kapımı açar montumu giydirir bi yere giderken. İs yerindeki en nazik insan diyebilirim. Arabaya binerken kapımı bile açar. Herkes imrenerek bakıyor bize. dün Oturduk planlar yapmaya başladık . Evlenince senin evde mi otururuz kiraya mı çıkarız nerde yaşarız falan . Benim evde tek cocuk odası var anlaşamazlar ayrı odaları olsun dedim hak verdi senin evi satma o ev oğlunun hakkı yeni eve kiraya çıkarız dedi. Senin evi kiraya verip o kiradan gelen parayla yeni evin kirasını ödeyelim dedi. Bende o evin kirasını direk oğlumun hesabına atarım ona birikim olur yeni evin kirasını beraber öderiz sonuçta benim evim de olmaya bilirdi kirada oturtabilirdik sıfırdan dedim. kira her sene artar 20 olsa on sen on benden çıkar ikimizi de zorlar senin evden gelen kirayla kiramızı ödemek borca girmemek maaşlarımızla çocuklara birikim yapmak gezmek daha kolay gibi diyor. Ya da evini sat işe yerine yakın 2 cocuk odalı ev al ev sizin eviniz ona bi sözüm yok yine oğluna kalacak. Sende ev bende araba varken neden kiraya cıkalım yeni araba kredisine girelim. Sen evi oğlun için kiraya vereceksen bende arabamı satıp oğluma altın yapmak zorundayım dedi. Tamam hadi evi sattım yeni eve taşındık yeni evin eşyaları nasıl olacak dedim. Ne eksiğin varki evde dedi. Ne demek ne eksiği var eski eşimden kalan eşyaları mı kullanalım dedim. Biraz tartışınca yatak odasını değiştiririz ilerleyen zamanda diğer eşyaları beraber yavaş yavaş değiştiririz dedi. Bende evimi oğluma arabanı oğluna yatırım yapalım. Sıfırdan kiraya cıkıp eşya alalım dedim. İlk evliliğimiz olsa tamam ama çocuğumuz var borçsuz yaşayalım dedi. kafam karıştı . amacım borçsuz yaşamak gezmek çocuklara rahat birikim yapmak dedi. Sen de araba masraflarına karşma dedi bakımını falan ben yaptırırım dedi. Evin masrafları tabi ki ortak olacak dedi. Asla gocunmam evlilik paylaşmaktır tabi ama arabayı ben karşılarım. Barınmayı sen karşılıyorsun demesi ödemeleri bölmesi bana biraz saçma geldi kafam karıştı sizce art niyetli bi düşünce mi . Bir de bana evi karıştırma oğlumun dedim diye sen kendine değil oğluna öncelik verirsen mutlu olamazsın sen oğluna öncelik veriyorsun dedi. Evet tabi ki oğlum öncelik dedim peki sana oğlunla mutluluklar dedi bana . Kısaca kızlar sende ev bende araba var. Senin evde oturalım eşyaları kullanalım ilerde değiştirelim dedi ama ben ısrar etmesem yatak odası değiştirme fikri bile yoktu. Anne evinde bıkmış beni ev arkadaşı gibi kullanmak istiyor resmen. Bi yandan soğudum bi yandan hala bende borçsuz yaşamak istiyorum evimde otururuz ondan da araba olur diyorum aka hem evimi kullanıp hem masrafları ortak etmesi bide eşya borcuna girmek istememesi beni çok rahatsız etti. Simdi de ben istemiyorum artık deyince hiç eşya almam demedim yavaş yavaş alırız demeye başladı ama güvenemiyorum nolur bana akıl verin içimdeki acaba beni bitirdi
Oh ne guzel ev hazir esyalar hazir. Pasamiz da kurulu duzene gelecek akli sira. Yol verin gitsin. Siz zaten kendi evinizde oglunuzla gayet de guzel yasiyorsunuz. Fazladan 2 kisiye daha niye bakacaksiniz?

3 yıl önce 9 yaşındaki kızımla yalnız kendi halimizde yaşayan insanlardık. Çok mutluyduk kızımı tek büyüttüm evlilik falan asla düşünmezken eşim çıktı karşıma o kadar nazik o kadar kibar bana kızıma karşıki anlatamam beni aşka inandırdı. Evlendik ben evimi dağıttım anneme yolladım çoğu eşyamı eşimin aile apartmanına geldik kira vermemek için eşimin dairesine geldik borçları varmış benden önce o yüzden eşya falan istemedim alırız zamanla yavaş yavaş huzurum olsun dedim.
Onun eski eşyalarında oturdum
Evimi kızımın okulunu şehirimi komşularımı işimi arkadaşlarımı geride bırakıp geldik buraya.
İlk zamanlar herşey güzeldi evde yardım eden bi eş falan filan derken bebeğimiz oldu dedik ki yaşımız geçiyor bi kardeşi daha olsun beraber büyüsünlee sonuçta beni seven ailesine düşkün bi kocam var dedim ya şimdi 4 aylık hamileyim.
Derken rüya bitti pembe gözlükler çıktı. Son 3 aydır evde yardım eden güzel konuşan adam gitti yerine içine şeytan kaçmış çekilmez aksi bi adam geldi.
Tamam dedim herşeye eyvallah belki depresyonda falan derken dün sofrada kızıma kızdı geçenlerde yine olmuştu tekrar edince devreye girdim tabi kıyamet koptu
Sanki böyle bir anı bekliyomuş gibi çocukların yanında yüzüme defalarca yumruk attı ben ittim o boğazımı sıktı kurtulmaya çalışırken beni yere attı çok kötü düştüm.
O sırada kızım çığlık attı anneme vurma annem hamile vurma anneme derken kızımın üstüne yürüyüp kes sesini piçç dedi.
Tabi kendimi araya attım kızıma dokunursan öldürürüm seni dedim fırsat buldum polisi aradım.
Çocuklarımı aldım polisle gidip darp raporu aldım kanamam olduğu için düşük tehlikem olduğunu da rapor ettiler ordan karakola gittik şikayetçi oldum çocuklarla karakolda saatlerce perişan oldum.
Savcı devreye girdi yakalama kararı çıkarttı hemen gözaltına aldılar bana uzaklaştırma kararı çıkarttılar. Dün gece nezarette kaldı.
Bugün savcıya ifade verip çıkmış valizini topladım aşşağıdan gelip alıp gitti.
Yarın boşanma davası açıcam sürünsün köpek.
Allah belasını versin inşallah şu mübarek günlerde.

Yani konu sahibesi iyi düşün taşın hele hele ki çocuk varsa çok dikkat et ben gerçek yüzünü çok geç gördüm bilsem ikinciye hamile kalmazdım. Şuan kayınpederimin yani onların apartmanında kalıyorum hiçbir şekilde can güvenliğim yok dünden beri bir gram uyumadım ya kapıma gelirlerse ya çocuklarıma bişey yaparlarsa diye kafayı yiyorum evde.

Çok korkuyorum ama hiçbir yere gidemem gidicek yerim yok evimi herşeyimi dağıttım onun için hiç bilmediğim şehire geldim kızımın okulu var nereye gideyim kızımın psikolojisi bozuldu zaten babasız büyüdü eşime baba diyodu çok seviyodu. " Anne babam bana niye piç dedi piç ne demek " diyo dünden beri.
Çok kötüyüm nolur bana dua edin.

Allah belasını versin şu mübarek günlerde inşallah. Ben nasıl bu hale geldim ben hayatımı çalışarak kazandım kızımı tek büyüttüm kimseye minnet etmedim. Evlenip hamile kalınca çalışamadım ama eşim hep iyi davranırdı bana nasıl böyle bi hale geldi bilmiyorum şimdi kızkardeşim annem falan şikayetini geri çek diyolar neymiş kocammış herkesin başına gelmiş bu ne demek ya neden erkekleri buna alıştırıyoruz ki
Şikyetimi geri çekmem demek seni affettim kocamsın gel yarın öbür gün beni yine döv demek ya ben ozaman kendimi nasıl affedicem ya kızıma da vurursa Allahım katil olurum yaaa ben onu koynumda büyüttüm ya. Asla geri adım atmicam kızımın okulu bitip boşanana kadar burda oturcam ama çok korkuyorum benim kimsem yok onlar kalabalık uyuyamıyorum Allahım ban yardım et

Kades programı var bende kızımın telefonuna da yükledim dün ilk def kullanmak zorunda kaldım ya şuan her yerim mosmor ben nasıl bu duruma düştüm kendime çok kızıyorum

Amin canım nolursun iyi düşün bak ben bütün hayatımı değiştirdim onun için am değmez ban dün al piçini defol git dedi koltuk altlarımdan tutup kapıya sürükledi dışarı atmak için ama atamadı Allah öyle bi güç verdi ki o an bana kapıyı açamadı eşim iri yarı 120 kilo insan nasıl gücüm yetti bilmiyorum ama kanamam oldu sanırım kendimi çok zorladığım için. Ben 3 yılımı verdim ya resmen kapıy atıyodu beni ya morluklarım acımıyor sadece kızıma söylenenler beni kovması zoruma gidiyo. Ne olur sende iyi düşün
Canım çok üzüldüm ben yaşadığın durum için lütfen kendini yalnız hissetme. Yalnız değilsin biz varız.
İstersen kendin için bir konu aç burada yazdıklarını kopyala inan bana sana moral veren destek çıkan insan sayısı o kadar çok olacak ki tabi moral sana iyi gelecekse 😔

3 yıl önce 9 yaşındaki kızımla yalnız kendi halimizde yaşayan insanlardık. Çok mutluyduk kızımı tek büyüttüm evlilik falan asla düşünmezken eşim çıktı karşıma o kadar nazik o kadar kibar bana kızıma karşıki anlatamam beni aşka inandırdı. Evlendik ben evimi dağıttım anneme yolladım çoğu eşyamı eşimin aile apartmanına geldik kira vermemek için eşimin dairesine geldik borçları varmış benden önce o yüzden eşya falan istemedim alırız zamanla yavaş yavaş huzurum olsun dedim.
Evimi kızımın okulunu şehirimi komşularımı işimi arkadaşlarımı geride bırakıp geldik buraya.
İlk zamanlar herşey güzeldi evde yardım eden bi eş falan filan derken bebeğimiz oldu dedik ki yaşımız geçiyor bi kardeşi daha olsun beraber büyüsünlee sonuçta beni seven ailesine düşkün bi kocam var dedim ya şimdi 4 aylık hamileyim.
Derken rüya bitti pembe gözlükler çıktı. Son 3 aydır evde yardım eden güzel konuşan adam gitti yerine içine şeytan kaçmış çekilmez aksi bi adam geldi.
Tamam dedim herşeye eyvallah belki depresyonda falan derken dün sofrada kızıma kızdı geçenlerde yine olmuştu tekrar edince devreye girdim tabi kıyamet koptu
Sanki böyle bir anı bekliyomuş gibi çocukların yanında yüzüme defalarca yumruk attı ben ittim o boğazımı sıktı kurtulmaya çalışırken beni yere attı çok kötü düştüm.
O sırada kızım çığlık attı anneme vurma annem hamile vurma anneme derken kızımın üstüne yürüyüp kes sesini piçç dedi.
Tabi kendimi araya attım kızıma dokunursan öldürürüm seni dedim fırsat buldum polisi aradım.
Çocuklarımı aldım polisle gidip darp raporu aldım kanamam olduğu için düşük tehlikem olduğunu da rapor ettiler ordan karakola gittik şikayetçi oldum çocuklarla karakolda saatlerce perişan oldum.
Savcı devreye girdi yakalama kararı çıkarttı hemen gözaltına aldılar bana uzaklaştırma kararı çıkarttılar. Dün gece nezarette kaldı.

Yani konu sahibesi iyi düşün taşın hele hele ki çocuk varsa çok dikkat et ben gerçek yüzünü çok geç gördüm bilsem ikinciye hamile kalmazdım. Şuan kayınpederimin yani onların apartmanında kalıyorum hiçbir şekilde can güvenliğim yok dünden beri bir gram uyumadım ya kapıma gelirlerse ya çocuklarıma bişey yaparlarsa diye kafayı yiyorum evde.

Çok korkuyorum ama hiçbir yere gidemem gidicek yerim yok evimi herşeyimi dağıttım onun için hiç bilmediğim şehire geldim kızımın okulu var nereye gideyim kızımın psikolojisi bozuldu zaten babasız büyüdü eşime baba diyodu çok seviyodu. " Anne babam bana niye piç dedi piç ne demek " diyo dünden beri.
Telefonuna kades uygulamasını indir , anında konum bilgin polise gider ve hemen müdahale ederler, boşan bu pislikten ama o evden de çıkmaya çalış...

Cok ama çok üzüldüm size özellikle de kızınıza canım benim yaaa son söyledikleri içimi acıttı 😢 Allah belasını versin o pisliğin de yavrucağa nasıl küfür edip rencide edebilir. O çocuğun ruhunda derin yaralar açtığının farkında bile değil.
Kınamak veya önyargı olarak düşünmeyin ama ben çocuk varsa ikinci evliliklere karşıyım tabiki kendi adıma böyle düşünüyorum. Evhamlı pimpirikli biriyimdir korkarım sapık mı çıkar, manyak mı çıkar? cesaret edemem açıkçası. Eve gelen misafirden kaynaklı konforum, düzenim bozulunca dahi gerilen biriyim, başkasına güvenerek evimi düzenimi dağıtmaya cesaret edemezdim.

Allah belasını versin şu mübarek günlerde inşallah. Ben nasıl bu hale geldim ben hayatımı çalışarak kazandım kızımı tek büyüttüm kimseye minnet etmedim. Evlenip hamile kalınca çalışamadım ama eşim hep iyi davranırdı bana nasıl böyle bi hale geldi bilmiyorum şimdi kızkardeşim annem falan şikayetini geri çek diyolar neymiş kocammış herkesin başına gelmiş bu ne demek ya neden erkekleri buna alıştırıyoruz ki
Şikyetimi geri çekmem demek seni affettim kocamsın gel yarın öbür gün beni yine döv demek ya ben ozaman kendimi nasıl affedicem ya kızıma da vurursa Allahım katil olurum yaaa ben onu koynumda büyüttüm ya. Asla geri adım atmicam kızımın okulu bitip boşanana kadar burda oturcam ama çok korkuyorum benim kimsem yok onlar kalabalık uyuyamıyorum Allahım ban yardım et
Sakın ha şikayetini cekme yoksa hukuk karşısında haksız konuma düşer eşinin ekmeğine yağ sürersin, ailen gelsin de kendileri dayak yiyip sussunlar , aptallar yaaaa...

Ailenizin ödü patlamıştır 3 çocukla başlarına kalacağınız için yazıklar olsun

Cok ama çok üzüldüm size özellikle de kızınıza canım benim yaaa son söyledikleri içimi acıttı 😢 Allah belasını versin o pisliğin de yavrucağa nasıl küfür edip rencide edebilir. O çocuğun ruhunda derin yaralar açtığının farkında bile değil.
Kınamak veya önyargı olarak düşünmeyin ama ben çocuk varsa ikinci evliliklere karşıyım tabiki kendi adıma böyle düşünüyorum. Evhamlı pimpirikli biriyimdir korkarım sapık mı çıkar, manyak mı çıkar? cesaret edemem açıkçası. Eve gelen misafirden kaynaklı konforum, düzenim bozulunca dahi gerilen biriyim, başkasına güvenerek evimi düzenimi dağıtmaya cesaret edemezdim.
2. Evlilik yapmak hele de çocuğun varsa hiç akıllıca değil, oturup çocuğuyla huzurlu yaşamak varken elin boş beleş adamına katlanıp bir de birsürü çocuk yapmak neden, yazık çocuklara...

Şimdiki herifler zengin karı arıyor çok net. Devir değişti artık ..bence bitir ve uzak dur parasal konulara bukadar sana dayatması saçma nerde kaldı o nazik harika ve beyfendi adam ? İçinden bukadar düşüncesiz ve paracı adam çıkmış tırt yani adam sandık fos çıktı vıttırı vızzık adamlar 👏🏼 ..

L

sesim cıkmasa eski eşimin eşyalarıyla yaşayacak. Aynı çatı altına girmeden kimse kimseyi asla tanımaz . Belki anlaşamayız onca alınan eşya çöp olur dedi Ya şaka gibi. Anlaşırsak güzel giderse yavaş yavaş eşya alınır dedi. Deneme tahtası mıuım ben dedim.
Ay diyemedin mi boşa gitmez, senden sonrakiyle de kullanırım madem normalmiş diye 🙄

Kızlar çok kararsızım ve çaresizim. 3 sene önce alkolik eşimden fiziksel psikolojik şiddet gördüğüm evliliğimden ayrıldım. 10 yaşında oğlum var memurum. Eşimle evliyken kredi çekip ev almıştım evi kredisini ben ödüyorum diye oğlumuz benle kalacak diye bize bıraktı kendi arabayı aldı. Aşka küsmüşken kimseye güvenmezken iş yerimde biriyle tanıştım. O da memur. O kadar nazik naif ki arabaya binerken kapımı açar montumu giydirir bi yere giderken. İs yerindeki en nazik insan diyebilirim. Arabaya binerken kapımı bile açar. Herkes imrenerek bakıyor bize. dün Oturduk planlar yapmaya başladık . Evlenince senin evde mi otururuz kiraya mı çıkarız nerde yaşarız falan . Benim evde tek cocuk odası var anlaşamazlar ayrı odaları olsun dedim hak verdi senin evi satma o ev oğlunun hakkı yeni eve kiraya çıkarız dedi. Senin evi kiraya verip o kiradan gelen parayla yeni evin kirasını ödeyelim dedi. Bende o evin kirasını direk oğlumun hesabına atarım ona birikim olur yeni evin kirasını beraber öderiz sonuçta benim evim de olmaya bilirdi kirada oturtabilirdik sıfırdan dedim. kira her sene artar 20 olsa on sen on benden çıkar ikimizi de zorlar senin evden gelen kirayla kiramızı ödemek borca girmemek maaşlarımızla çocuklara birikim yapmak gezmek daha kolay gibi diyor. Ya da evini sat işe yerine yakın 2 cocuk odalı ev al ev sizin eviniz ona bi sözüm yok yine oğluna kalacak. Sende ev bende araba varken neden kiraya cıkalım yeni araba kredisine girelim. Sen evi oğlun için kiraya vereceksen bende arabamı satıp oğluma altın yapmak zorundayım dedi. Tamam hadi evi sattım yeni eve taşındık yeni evin eşyaları nasıl olacak dedim. Ne eksiğin varki evde dedi. Ne demek ne eksiği var eski eşimden kalan eşyaları mı kullanalım dedim. Biraz tartışınca yatak odasını değiştiririz ilerleyen zamanda diğer eşyaları beraber yavaş yavaş değiştiririz dedi. Bende evimi oğluma arabanı oğluna yatırım yapalım. Sıfırdan kiraya cıkıp eşya alalım dedim. İlk evliliğimiz olsa tamam ama çocuğumuz var borçsuz yaşayalım dedi. kafam karıştı . amacım borçsuz yaşamak gezmek çocuklara rahat birikim yapmak dedi. Sen de araba masraflarına karşma dedi bakımını falan ben yaptırırım dedi. Evin masrafları tabi ki ortak olacak dedi. Asla gocunmam evlilik paylaşmaktır tabi ama arabayı ben karşılarım. Barınmayı sen karşılıyorsun demesi ödemeleri bölmesi bana biraz saçma geldi kafam karıştı sizce art niyetli bi düşünce mi . Bir de bana evi karıştırma oğlumun dedim diye sen kendine değil oğluna öncelik verirsen mutlu olamazsın sen oğluna öncelik veriyorsun dedi. Evet tabi ki oğlum öncelik dedim peki sana oğlunla mutluluklar dedi bana . Kısaca kızlar sende ev bende araba var. Senin evde oturalım eşyaları kullanalım ilerde değiştirelim dedi ama ben ısrar etmesem yatak odası değiştirme fikri bile yoktu. Anne evinde bıkmış beni ev arkadaşı gibi kullanmak istiyor resmen. Bi yandan soğudum bi yandan hala bende borçsuz yaşamak istiyorum evimde otururuz ondan da araba olur diyorum aka hem evimi kullanıp hem masrafları ortak etmesi bide eşya borcuna girmek istememesi beni çok rahatsız etti. Simdi de ben istemiyorum artık deyince hiç eşya almam demedim yavaş yavaş alırız demeye başladı ama güvenemiyorum nolur bana akıl verin içimdeki acaba beni bitirdi
Bence bu adam maddiyat olarak sıkıntıdaydı ve memur olan durumu iyi olan bi kadınla evlenmek istedi gözüne sizi kestirdi. Tamamen çıkar ilişkisi istedi. Sizi sevdiğini düşünmüyorum. Tamamen paraya geldi o adam. Ve kim ne derse desin evin masrafları ortaktır diye bisey yok. Evi geçindirmekle yükümlü olan erkektir. Çoğu yük erkekte olur ama kadında çalışıyorsa destek olur. Hem sizin evde oturup hem eşyaları kullanıp bide masraflar ortak demesi. İğrenç bir adam

2. Evlilik yapmak hele de çocuğun varsa hiç akıllıca değil, oturup çocuğuyla huzurlu yaşamak varken elin boş beleş adamına katlanıp bir de birsürü çocuk yapmak neden, yazık çocuklara...
Kimseyi kırmak istemem ama bende öyle düşünüyorum. Hamile bir kadın yazık insan nasıl el kaldirabilir, özellikle kızına çok üzüldüm. Yanlış alınan kararların sonucu maalesef 😔 3 yılda 2 çocuk iyi giden sağlıklı bir evlilikte dahi sorun yaratır bana göre. Ve bu ikinci evlilik riskli yani daha dikkatli ve mantığa dayalı hareket etmek gerekiyor.

Oğluna da size baktiracak. Ev işi de sizde. Ohh. Bu kadar erkek hesapci olmamalı. Bu adam için oğlumun düzenini bozmazdim. Kibarligina bakmayın. Kavga anında görürsünüz gerçek yüzünü. Köprüyü geçene kadar maske takinabilir. Yazik çocuklar kendi kardeşi olunca bile düzeni bozuluyor canı sıkılıyor. Bu adam için çocuğumun canını sıkmazdim.

Bende dedim eski eşimin oturduğu koltukta oturmayı miden alacakmı hiç bi erkek istemez dedim. O eşyaları sana bırakmadı mı senin değil mi sen oturuyorsun su an dedi. Senle yaşarken kullanmak aynı şey mi anılar var dedim. O zaman oğlun da eski eşini hatırlatır dedi engelledim
Ayy böyle herseye cevabı olan adam asla çekilmez. Erkek dediğin erkek pozisyonunda olacak. Ayy ev arkadaşı gibi olacaksa, erk olmayacaksa kadınla evlen daha iyi hem ev işleri tam ortak olur. Senin için fedakarlık yapabilecek seviyede olmalı. Ha sen kabul edersin etmezsin ayrı da. Hakikaten yatağı değiştirmemek ne demek ya. Adam sırf para gözüyle bakıyor size. Bedavadan da hizmet alacak. Ohh karda.

Asla satmam boşandığım dönem dişimden tırnağımdan arttırıp ödedim kredisni yeri geldi çocuğumu markete götüremedim simdi rahatla ermişken canım oğlumla kapımızı kapatıp huzurla yaşarken elin adamına yedirmem
Bence tam ergenlik döneminde evlilik düşünmeyin. Çünkü yakın zamanda cinselliği öğrenecek. İnsan ilk ogrendiginde kendi annesiyle babasina bile yakıştıramiyor falan. Ergen erkekler arasında yersiz muhabbetler olabiliyor. 15 yaşında falan biraz daha oturmuş oluyor. Evlilik için acele etmeyin derim. En kotu aynı evde yaşamayın. Evlenmeden cinsellik olmaz diyorsanız nikah kıyın ama ayrı evlerde yaşayın. Çocuğun düzenini bozmayın. Sınavı vs. Benim de on yaşında oğlum var. Daha küçükken veya daha büyükken evlenebilirim ama şu dönem bana onun için çok zor geliyor. Ona kıyamam dünya iyisi adam da olsa.

bir de bana diyor benim evim olsa oğlumun yüzünü görmek nasip olmasın seni kirada süründürmezdim diyor. aynısını bende dedim canım kendisine, evimde yaşayacaksın eşyalar benden cinsel isteklerini karşılıcam senin burda sorumluluğun tam olarak ne dedim
Amaci seninle ortak bir hayat paylasmak olsaydi ikinizinde maaslarinizi koyup her seyin ortak oldugu bir hayat kurmak isterdi .
En basinda bir erkegin bir kadindan fazladan bir maddi beklenti icinde olmasi bile itici .ustelik ev kirasi gibi temel bir giderde sen ondan daha cok katki saglayacaksin.oda ivir zivir seyleri odeyecek .

bide cocugunuz büyüdükçe giderleri artacak e evde iki cocuk varken ikisinede esit imkanlar sunmaniz gerecek .ama sizin fazladan bir kira birkiminiz olacak .siz artan paranizi cocugunuz icin extre bir bir ihtiyac icin kullanmak istediginizde o da benim cogum icinde katki sağlasan ne olacak falan diyecek .bu ozel derste olabilir ,cocugunuzu arada simartmak icin yapabileceginiz lux bir harcamada olabilir .insan kendi evladi olunca elindekini sakinmaz evlat sizin evladiniz isterseniz ac gezer altinla kaplarsiniz .
Turkiye gibi alim gucunun dusuk oldugu extra bir gelirin,mirasin bile cok onemli oldugu bir ulkede ben açıkçası evlattan sakinalacak bir kurusa bile karsiyim .diyelim ki siz bu evlilik icinde vefat ettiniz allah korusun. Uzerinize olan o evin bildigim kadariyla 1/4 u evlendiginiz kisiye miras kalacak .umarim bunu biliyorsunuzdur.buna deger mi ?
Ha ikinizinde evi olsa tamam derdim ama degil .ve bu devirde bir evde ,bir evin dortte biride cok onemli.bence isin bu kismi bile cok onemli bir konu cocugunuzun gelecegi icin .kimsenin garantisi yok .dunyanin binbir turlu hali var .durduk yere evladiniz bir evden bile olabilir .

Çocuğunuzun babasi ile aranizda ne gecti bilmem ama hakikatli adammis size evi vermis .o adamda demeyecek mi ben cocugumla rahat edin diye evi biraktim elalemin adami kira derdinden kurtulsun diye degil .

Hic basinizi agritmayin oturun cocugunuzla mis gibi hayatin keyfini cikarin derim .

Son düzenleme:
bir de sürekli oğlun öncelikli ise senin için ben yokum demesi kötü. ben eski eşimle yoktan var ettik örgü bile yapıp sattım zamanında. memur bile değildim . ama eski eşim özel sektörde çalışmasına rağmen hem kirayı hem faturaları öder hem de eşyamı alırdı. yani eski eşimden üstün biriyle evlenmeyeceksem evlenmemek en güzeli
Aynen öyle. Diyelim adam haklı. Yine de evlenmemelisin. Senin için standartların değişmeyecekse sırf sevgi için gerek yok. Aşk bir yerde bitiyor çünkü. Ben kendimi hem maddi hem manevi olarak çok alta çeken bir adamla evlendim. Gözüm kapalıydı resmen. Ve şu anki halime gelmek için o kadar mücadele ettim ki. Ama ömür bitti 40 yaşına gelmek üzereyim. İnsanların yıllar önce sahip olduğu şeylere ben daha anca erisebildim. Aşk dersen iki çıplak bir hamama yakışır derler ya. O hesap. O da gitsin kendine göre birini bulsun. Senin ilk evliligin de değil..risk alacaksan maddi olarak daha rahat edeceğin bir evlilik riski al. Her evlilik risk bence.

X