İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Maalesef kadınlarımız kocasız bir hayat düşünemiyor , olan çocuklara ve kadınlara oluyor, erkeğe göre ne var ...

Gercekten 2.evliliginizi boyle bir adamla mi yapacaksiniz? Yapmayin durumlar gayet acik ve net. Acabalik bir durum yok. Yol verin gitsin.

Evet bu konu cok onemli konu sahibine bisey olsa malin dörtte birk hop yeni kocaya kaliyor .

Niye erkeksiz olmuyor mu

Bence orda durmayın. Okulu falan dert etmeyin. Can daha onemli.. birikmişiniz var mı. Eş ailesi nasıl insanlar. Nereliler..ben eş ailesinden korkarım bu durumda. Kilidi falan değiştirin en azından.

Eşimin arkadaşı geçenlerde bir memur hanımla evlilik amaçlı görüştü, vay efendim kız hiç harcama yapmamış ve kendisine ucuz hediye almış diye sorun çıkardı ve ayrıldılar, şimdiki erkekler maaşını, malını mülkünü eline verecek karı peşinde, bu devrin erkekleri berbat, aklı olan sırf evlenmek için evlenmez, hele şu 2. Çocuğu olupta tekrar evlenip hem koca derdi hem de onun Çocuğu ve ailesini çekmeye çalışan kadınlar çok tuhaf, kocasız dertsiz tasasız mis gibi yaşamak varken sen git 2. Kez elin adamının kahrını çek, olacak iş mi ...

Yuh ya gerçekten yazıklar olsun hakikaten nasıl bir çağa denk geldik .. dediğinize kesinlikle katılıyorum çocuklar felan varken bide başkasının çocuğuna bakmak hiç kolay değil rahata ermişken ne gerek var bu işlere gerçekten bazen insanlara rahat batıyor gibime geliyor artık .. ben olsam çalışıyorum rahatım oh der çatır çqtır kendi paramı kendim çocuğumla yerim .. hayır hanımefendinin erkek arkadaşı dürüst değil bikere ev davasından sanane erkeksin sen ya desene benim evim var ikimiz çalışır geçiniriz normal bir aile gibi o evde zaten senin malın beni ilgilendirmez çok basit hanımefendi bu adamla evlenecek olsa bile tapuyu felan başkasının üstüne yapsın asla faydalanmasın yani elin adamına ne yedirecek

Gayet de haksız. Konu sahibinin eski eşinin de bir kısmını Ödemiş olduğu evin gelirini almasın bir zahmet. Kendisi de arabasını kiraya verip bunu oğlunun hesabına atmak istiyorsa buyursun yapsın. Normalde bu ev yokken nasıl yaşıyor. Evle evin kirasını ödeyelim bizim maaşlarla birikim yaparız demenin nesi mantıklı ki. Madem maaşlarla birikim yapılıyorsa o maaşla kira da ödenebilir. İkisi ortak öder kendi maaşından bir kısmını oğlu için birikim yapar.

Adam bence bulmuş yağlı kapı. Ev var, eşya var, maaş var oh miss.

Klasik memur kafası kendi ne yapmış bu yaşa kadar bir tek arabamı alabilmiş bu pinti düşüncelerle evet önceliğiniz çocuk olmalı o kim ki şimdiden çocuğunuza gösterdiginiz ilginin bile muhasebesini yapıyor
eski kocanizla kullandığıniz eşyalarla yaşayacak kadar nasıl onursuz omurgasız bir adam olduğunu size.gostermis tek derdi evinize coreklenmek maddi olarak sizi sömürmek ve bedava yasal sex yani giden hep sizden gidecek ben olsam engellerim her yerden birdaha da asla muhatap olmam
Bu arada evinizin olduğunu nerden biliyor kimseye söylemeyin bundan sonra biri olursa ev eski eşimin şimdilik burda oturuyoruz taşınacağız diyin onun kokar arabasinada kalmadınız kredi çekin alın yani imkansız değil

Evi kiraya ver ordan gelen para ile yeni evin kirasini ode. Sen kirayi verdigin icin evin mutfak, fatura vs tum masrafi bende olur. Senin maasin sana kalir.
Sana boyle bir teklifle gelse kabul edebilirdin belki. Hem ev kirasi senden olacak, hem de giderlere ortak olmani istemis. Agzim acik kaldi resmen.
Barinma aylik giderlerdeki en buyuk kalem. Onu sen sagladiktan sonra daha hangi yuzle diger giderlere de ortak olmani istiyor acaba.

Adam valizini ve oglunu alip gelecek resmen..Eski kocan ile sevistigin yatakta yatacak kadar midesiz ve cimri.
Asla asla assssla bu adamla barisma. Hele oglunla ilgili soyledikleri asla kabul edilebilir seyler degil.

Bence bundan sonra gorustugun kisilere evin oldugunu söyleme. Bu devirde kimseye guvenilmeyecek anlasilan. Adamdaki şu ince hesaplara bak ya

Konudan bagimsiz, bosanip 2.evliligi yapabilmek icin cok cesur olmak gerektigini dusunuyorum.

Eski eşle nasil baglantiniz var bilmiyorum ama kadin sadece hayir oyle değildir bile diyememis beni karistirma bana bulaştırma demis resmen.

Baska bir erkekle yattığınız yerde yatmayi "ekonomi" bahanesi adi altinda normallestirmek cimriligin kacinci seviyesi yahu?

Ev giderlerini sen karsila, arabayi ben hallederim gibi birseyler okudum yanlis anladim belki ama ana evinden yakayi kurtarmaya calisan bir ergenin yamanma cabasi bu, yahu zaten araba senin, taksi / dolmus parasi alirim dememis en azindan.

Bu aralarda bu moda oldu, kendilerine baktirmak için çalışan kadinlara yamanma meselesi, bedava eve kon, evin masraflarini kadin karsilasin, ee jigololuk bu?

Ayy bu ne böyle arkana bakmadan kaç.adam dağa başından belli hiç bir sorumluluk almıyor.
Bence bir erkek karısına güvenmeden evini gecindirebilmeli.en azından bunun için çaba göstermeli.bu sorumluluğa sahip biri olmali

20 yıl önce bu yazdıklarınıza yorumum “aşk için fedakar olmak gerek” gibi birşey olurdu herhalde. Ama şimdi yılların verdiği tecrübeyle diyebilirimki; evlilik planları ucuz hesaplar üzerinden başlamış. Evlilikte ise artarak devam eder. Sevgiliyken yapılan kibar tavırlar, kapı açmalar, komplimanlar gerçeklikle karşılaştığında vereceği tepkilerin iyi yönde olacağına dair garantörü değildir, ki ilk sorunda da öyle olmamış zaten

Konu senin değilmiş başkasının konusuymuş gibi oku cevabı görüceksin Dertsiz başına dert açmak üzeresin bilmiyorum değermi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…