İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Çüşşş

Oh ne guzel ev hazir esyalar hazir. Pasamiz da kurulu duzene gelecek akli sira. Yol verin gitsin. Siz zaten kendi evinizde oglunuzla gayet de guzel yasiyorsunuz. Fazladan 2 kisiye daha niye bakacaksiniz?

Canım çok üzüldüm ben yaşadığın durum için lütfen kendini yalnız hissetme. Yalnız değilsin biz varız.
İstersen kendin için bir konu aç burada yazdıklarını kopyala inan bana sana moral veren destek çıkan insan sayısı o kadar çok olacak ki tabi moral sana iyi gelecekse

Telefonuna kades uygulamasını indir , anında konum bilgin polise gider ve hemen müdahale ederler, boşan bu pislikten ama o evden de çıkmaya çalış...

Cok ama çok üzüldüm size özellikle de kızınıza canım benim yaaa son söyledikleri içimi acıttı Allah belasını versin o pisliğin de yavrucağa nasıl küfür edip rencide edebilir. O çocuğun ruhunda derin yaralar açtığının farkında bile değil.
Kınamak veya önyargı olarak düşünmeyin ama ben çocuk varsa ikinci evliliklere karşıyım tabiki kendi adıma böyle düşünüyorum. Evhamlı pimpirikli biriyimdir korkarım sapık mı çıkar, manyak mı çıkar? cesaret edemem açıkçası. Eve gelen misafirden kaynaklı konforum, düzenim bozulunca dahi gerilen biriyim, başkasına güvenerek evimi düzenimi dağıtmaya cesaret edemezdim.

Sakın ha şikayetini cekme yoksa hukuk karşısında haksız konuma düşer eşinin ekmeğine yağ sürersin, ailen gelsin de kendileri dayak yiyip sussunlar , aptallar yaaaa...

Ailenizin ödü patlamıştır 3 çocukla başlarına kalacağınız için yazıklar olsun

2. Evlilik yapmak hele de çocuğun varsa hiç akıllıca değil, oturup çocuğuyla huzurlu yaşamak varken elin boş beleş adamına katlanıp bir de birsürü çocuk yapmak neden, yazık çocuklara...

Şimdiki herifler zengin karı arıyor çok net. Devir değişti artık ..bence bitir ve uzak dur parasal konulara bukadar sana dayatması saçma nerde kaldı o nazik harika ve beyfendi adam ? İçinden bukadar düşüncesiz ve paracı adam çıkmış tırt yani adam sandık fos çıktı vıttırı vızzık adamlar ..

Ay diyemedin mi boşa gitmez, senden sonrakiyle de kullanırım madem normalmiş diye

Bence bu adam maddiyat olarak sıkıntıdaydı ve memur olan durumu iyi olan bi kadınla evlenmek istedi gözüne sizi kestirdi. Tamamen çıkar ilişkisi istedi. Sizi sevdiğini düşünmüyorum. Tamamen paraya geldi o adam. Ve kim ne derse desin evin masrafları ortaktır diye bisey yok. Evi geçindirmekle yükümlü olan erkektir. Çoğu yük erkekte olur ama kadında çalışıyorsa destek olur. Hem sizin evde oturup hem eşyaları kullanıp bide masraflar ortak demesi. İğrenç bir adam

2. Evlilik yapmak hele de çocuğun varsa hiç akıllıca değil, oturup çocuğuyla huzurlu yaşamak varken elin boş beleş adamına katlanıp bir de birsürü çocuk yapmak neden, yazık çocuklara...
Kimseyi kırmak istemem ama bende öyle düşünüyorum. Hamile bir kadın yazık insan nasıl el kaldirabilir, özellikle kızına çok üzüldüm. Yanlış alınan kararların sonucu maalesef 3 yılda 2 çocuk iyi giden sağlıklı bir evlilikte dahi sorun yaratır bana göre. Ve bu ikinci evlilik riskli yani daha dikkatli ve mantığa dayalı hareket etmek gerekiyor.

Oğluna da size baktiracak. Ev işi de sizde. Ohh. Bu kadar erkek hesapci olmamalı. Bu adam için oğlumun düzenini bozmazdim. Kibarligina bakmayın. Kavga anında görürsünüz gerçek yüzünü. Köprüyü geçene kadar maske takinabilir. Yazik çocuklar kendi kardeşi olunca bile düzeni bozuluyor canı sıkılıyor. Bu adam için çocuğumun canını sıkmazdim.

Ayy böyle herseye cevabı olan adam asla çekilmez. Erkek dediğin erkek pozisyonunda olacak. Ayy ev arkadaşı gibi olacaksa, erk olmayacaksa kadınla evlen daha iyi hem ev işleri tam ortak olur. Senin için fedakarlık yapabilecek seviyede olmalı. Ha sen kabul edersin etmezsin ayrı da. Hakikaten yatağı değiştirmemek ne demek ya. Adam sırf para gözüyle bakıyor size. Bedavadan da hizmet alacak. Ohh karda.

Bence tam ergenlik döneminde evlilik düşünmeyin. Çünkü yakın zamanda cinselliği öğrenecek. İnsan ilk ogrendiginde kendi annesiyle babasina bile yakıştıramiyor falan. Ergen erkekler arasında yersiz muhabbetler olabiliyor. 15 yaşında falan biraz daha oturmuş oluyor. Evlilik için acele etmeyin derim. En kotu aynı evde yaşamayın. Evlenmeden cinsellik olmaz diyorsanız nikah kıyın ama ayrı evlerde yaşayın. Çocuğun düzenini bozmayın. Sınavı vs. Benim de on yaşında oğlum var. Daha küçükken veya daha büyükken evlenebilirim ama şu dönem bana onun için çok zor geliyor. Ona kıyamam dünya iyisi adam da olsa.

Amaci seninle ortak bir hayat paylasmak olsaydi ikinizinde maaslarinizi koyup her seyin ortak oldugu bir hayat kurmak isterdi .
En basinda bir erkegin bir kadindan fazladan bir maddi beklenti icinde olmasi bile itici .ustelik ev kirasi gibi temel bir giderde sen ondan daha cok katki saglayacaksin.oda ivir zivir seyleri odeyecek .

bide cocugunuz büyüdükçe giderleri artacak e evde iki cocuk varken ikisinede esit imkanlar sunmaniz gerecek .ama sizin fazladan bir kira birkiminiz olacak .siz artan paranizi cocugunuz icin extre bir bir ihtiyac icin kullanmak istediginizde o da benim cogum icinde katki sağlasan ne olacak falan diyecek .bu ozel derste olabilir ,cocugunuzu arada simartmak icin yapabileceginiz lux bir harcamada olabilir .insan kendi evladi olunca elindekini sakinmaz evlat sizin evladiniz isterseniz ac gezer altinla kaplarsiniz .
Turkiye gibi alim gucunun dusuk oldugu extra bir gelirin,mirasin bile cok onemli oldugu bir ulkede ben açıkçası evlattan sakinalacak bir kurusa bile karsiyim .diyelim ki siz bu evlilik icinde vefat ettiniz allah korusun. Uzerinize olan o evin bildigim kadariyla 1/4 u evlendiginiz kisiye miras kalacak .umarim bunu biliyorsunuzdur.buna deger mi ?
Ha ikinizinde evi olsa tamam derdim ama degil .ve bu devirde bir evde ,bir evin dortte biride cok onemli.bence isin bu kismi bile cok onemli bir konu cocugunuzun gelecegi icin .kimsenin garantisi yok .dunyanin binbir turlu hali var .durduk yere evladiniz bir evden bile olabilir .

Çocuğunuzun babasi ile aranizda ne gecti bilmem ama hakikatli adammis size evi vermis .o adamda demeyecek mi ben cocugumla rahat edin diye evi biraktim elalemin adami kira derdinden kurtulsun diye degil .

Hic basinizi agritmayin oturun cocugunuzla mis gibi hayatin keyfini cikarin derim .

Son düzenleme:
Aynen öyle. Diyelim adam haklı. Yine de evlenmemelisin. Senin için standartların değişmeyecekse sırf sevgi için gerek yok. Aşk bir yerde bitiyor çünkü. Ben kendimi hem maddi hem manevi olarak çok alta çeken bir adamla evlendim. Gözüm kapalıydı resmen. Ve şu anki halime gelmek için o kadar mücadele ettim ki. Ama ömür bitti 40 yaşına gelmek üzereyim. İnsanların yıllar önce sahip olduğu şeylere ben daha anca erisebildim. Aşk dersen iki çıplak bir hamama yakışır derler ya. O hesap. O da gitsin kendine göre birini bulsun. Senin ilk evliligin de değil..risk alacaksan maddi olarak daha rahat edeceğin bir evlilik riski al. Her evlilik risk bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…