İki aylık evliyim kocamın ailesi bizde yatılı kalmak istiyor

Hayır belli değil kayınvalidem ameliyat oldu ama yinede gelmek istiyor çünkü onada kayınvalidesi yatılı gelecekmiş o ondan kaçıyor
cok anlayissislar ayip ya vallahi ayip eviniz daracik sizede yazik günah mecbur degilsiniz onlarin eziyetini cekmeye asla kabul etmeyin otele gitmelerini illaki diretin

Benlik bir hareket fakat kocamla Arami bozamam o da biliyor fakat saygısızlık yapmadan ailesini kırmadan bu gelişin önüne geçmek istiyor
güzelim gün icinde gelirler oturlar sonrada otele giderler böyle olursa kimseye bikkinlikda gelmez

meraktan soruyorum babası 43 yaşında ise eşiniz kaç yaşında siz kaç yaşındasınız?
Ben de onu merak ettim
Eşim 41 yaşında gayet genç görünüyor
Gelini oldugunu ve misafir etmediği için triplendiğini düşünemiyorum
1+1 evde 6 yaşında çocukta dahil 5 kişi nasıl kalınacak ya
Çok büyük düşüncesizlik

Klasik pasif erkek. Böyle böyle adama saygım biter benim pasif pısırık.
Oğluşumun evi moduna girmişler bile. İlla hizmet ettirecekler kıç kadar evde kendilerine zevk alıyorlar çünkü

Evet bence de, eşiyle ailesini karşı karşıya getiriyor, sanki 5 yaşındaki bebek. Bebek bile ailesine yeri geliyor hayır diyor, dediğin iyaptırıyor, bu birde evlenip koca olmaya kalkmış.

Hadi bu sefer geldiler diyelim bunun bir daha olmaması için işe gir calış hizmet eden olmayınca gelmezler bir daha.Ayrıca kv si ve kp 46 yasında olan biri olarak ben seni cok iyi anlıyorum genc kv kp daha bir degişik oluyor genclerle aşık atmaya çalışıyorlar

Niye olacak kaynana hazretleri gelecek bi evi denetleyecek. Evini işini görecek. İşine karisacak. Kendince gözdağı verecek ayar çekecek. Kendi yerini öğretecek. Burasi bizim oglumuzun evi, bizim de evimizzzzzz kafana iyice sok mesaji verecek. İlizkilerini ev hallerini gozlemleyecek. 2 ay olmus, gec bile kalmış sabirsizlaniyordur şimdi

Anladığınız için çok teşekkür ederim öncelikle evet genç olmaları yarardan çok zarar gibi gelinlik bakmaya gittiğimizde ay ben de mi denesem demişti kayınvalidem dediğiniz gibi yapacağım zaten iş arıyorum şu an

Ay sen gelinlik giysen ne giymesen ne kadına bak ya. Kabul etmeyin müsait değiliz diyin. Daha ben evime alışamadım diyin. Onlar gelir 1 ay kalır kesin öyle bir yüzsüzlük sezdim. Bana sormadan benim evime kimse gelemez kendi ailem dahil.

Esinizi kirmaktan korkup sessiz kaliyorsunuz ama bu insanlarla surekli birlikte olacak olan sizsiniz istemediginizi soyleyin kirilirsa kirilsin kendisi istemeyip sizden hosgoru bekleyemez sen soyleyemezsen ben spylerim musait degiliz diye diyin ogullari olan o soylesin biz sizi uygun vakitte cagiririz diye

Ya tamam insanın ailesi kırmak istemezsiniz de ortada bir takım gerçekler var. Daha evleneli 2 ay olmuş, birbirinize doyamamışsınız. Üstüne üstlük 1+1 ev de kalmak için ancak size yetiyor. 1 günlüğüne gelip gidilse yine neyse de 1+1 evde yeni evli çiftle g.t g.te koyun koyuna yatmaya mı yatılı gelecekler? Insanın evi geniş olur, misafir odası ve ayrı banyosu olur yine neyse der insan. Kendi özel hayatını pek etkilemez. Ama kutu gibi evde nedir yeni evli çifte yatılı gitmek? Kendileri utanıp da gelmemeleri lazım, gönül koymaları değil. Hatta benim aile kültürü olarak yeni evli çifti akrabalar evlerine yemeğe davet ederler, misafirliğe gelirlerse de bir gün toplaşıp gelip akşama da giderler. Anne babalar da aynı şekilde. Özledilerse bak şu yemeği yapayım müsaitseniz gelin birlikte otururuz hem derler. Ne bileyim kırmayın tabii ama tuhaf. Sınır koymazsanız da bu şekilde arkasının gelmesi muhtemel. Eşinizin ailesi olduğu için eşinizin bu konuda konuşması ve de daha ileriki tarihlerde gelseler daha iyi olacağı ya da şimdilik sizin haftasonu 1 günlük gidip gelebileceğinizi falan söyleyebilir. Kendimi kv yerine koydum. Özlemişim, açarım gelinime bir telefon derim "Güzel kızım çok özledik sizleri yahu, diyorum ki hep birlikte olsak. Müsait bir haftasonu gelseniz, hem isterseniz kalırsınız, e yok işleriniz varsa dönersiniz. Birlikte bir şeyler yapmış olur, hem hasret gideririz." gibi bir şey dese kimseyi rahatsız etmez. Ama istenmediklerini anladıkları halde bilet bakmaları hoş değil. Anlamayacak bir şey de yok ortada.

Neden küçük ev tuttun diye sorgulayan olmuş Benim evimde ufak ayrıca 9 yıllık evliyim ben ve eşim böyle istedik ufak tuttuk. Bunun sorgusu suali olmaz.
Neyse konuya geçeyim, 1 odalı eve yatiliya giden insanın aklından şüphe duyarım. Ha özledi gelmek mi istedi tutsun bi otel pansiyon herneyse görüşün tekrar yatıya herkes evine gitsin. Yeni evlisin daha eve alışamaz insan bide iki kocaman insan dicem yaslarida büyük değilmiş eş ailesinin insan iyice rahatsız olur ne banyoya ne tuvalete bile giremez. Zaten eşin tüm gün evde degil yani asla mantığa uymuyor. Eşin musait olduğumuzda biz geleceğiz ev küçük desin en uygunu bu olur
Ha esinde gelme diyemem derse geçmiş olsun böyle gider artık bu yatiliya gelme işleri sık sık gelirler

Büyük tutaydı da kayın aile yayılaydı yayla gibi.

Ben 39 eşim 48 yaşında, oğlum 8. İlerde kv olacağım inşallah. Düşündümde oğlumun yaşadığı ile gidersem Bi yer ayarlar öyle giderim. Rahat edemem yahu... Hadi ev kocaman olsa banyolu odası olsa belki,oda 2 aylık evliyken olmaz... Gençler yani, kafalarının çalışması gerek

Kuzenlerimden birinin kv gelinlik giymisti, abartisiz soyluyorum kuzenimin gelinliginden daha guzel bir gelinlikti ustelik ajsjsjsjjs. Duvak takmamisti ama saygi duymus o konuda.

Çocuklarının yuvasını görmek isteyen iyi niyetli olan çocukları o eve yerleştirirkende gelirdi elini taşın altına koyardı kusura bakmayın sadece çocuklarının değil gelininde evi o ev ki daha çok gelinin evi bence adam ise gidecek iki günde bir 24 saat nöbet tutacak gelin k.ç kadar evde onlarla kalacak

Kuzum benim seni korkutmak istemiyorum ama gelmeleri demek eşinle mutlu günlerinin tamamen olmasa da kısmen sonu demek
Üstelik oyle tahrip olacaksınız ki onlar gittiğinde de duzelmeniz zaman alacak
Simdi siz karar verin gelsinler mi ?

Peygamber sabrınız mı var nasıl kabul ettiniz siz gelin gelmeden kaynananız gelin gelmiş evinize ellerimi dizlerime vura vura ağlamalik bir durum bu

Evlendim 3. Ay görümcem yanımıza taşındı bununla da kalmadı arkadaşları da geldi kaldı hep 1 yıl böyle yaşadık. Ben görümcemi severim o zamanlar da rahatsız olmadım hala da olmam ama o 1 yıl bizim özel hayatımıza öyle yansıdı ki 8.yılımızda hala bazı şeyler aşamadık. Kv me kalsa kızı geldi kaldı ama baska kimse gelmedi. Bir gün eşimin kuzenleri kv görümcem vs oturuyoruz kuzeni dedi ki “ redhair abla sen de bize iyi katlmdın kız yurdu gibi evinde kaldık hep “ güldük falan. Kv diyor ki “x sen ne zaman kaldın ki ?” Kız da diyor “ee biz hep burda kalıyorduk “ yani haberi vardı o zamanlr da hala bilmeze yatıyor. Yani demem o ki siz rahatsız olmasanızda özel hayatınızı ileride mutlaka etkiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…