İki aylık evliyim kocamın ailesi bizde yatılı kalmak istiyor

Şu an depremle konunun ne alakası var? Kadın istemiyor zorunda mı yani? Eminim kendi ailesi gelmek istese aynı şekilde düşünürdü. Daha 2 aylık evlilikte evdeki eşyaların nerde olduğunu bile anlayamıyor insan. Kaldı ki artık herkes çalışıyor. Eşler birbirini sadece akşamları doğru düzgün görebiliyor. Bu insanlar daha birbirine yeni alışıyor ne alaka kv ağırlamak. Anladığım kadarıyla kadına evlenirken yardım dahi etmemişler şimdi hangi yüzle gelmek istiyorlar? Ben de 5 aylık evliyim daha tam anlamıyla adapte olamadım evime, kocama, yeni hayatıma. Kolay mı 25 sene yaşadığın düzeni değiştirmek? Ben olsam ben de kabul etmezdim. Herkes misafirperver olmak zorunda değil.

Bu arkadaş şey gibi. Hani sokak röportajlarında soruyorlar ya evine suriyeli alır mısın? Ya da savaşa gider misin? Onlar da tabiii hay hayyy diyorlar. Hadi al deyince de dansöz gibi kıvırıyorlar ya. Aynı öyle fikirleri. Tribün şakşakçısı.

Merhaba kızlar aşırı canım sıkkın sizlere bir şey sormak istiyorum biz eşimle 6yıl uzak mesafe ilişkisinden sonra evlendik çok şükür mutluyuz iki ailedendir uzak şehirde yaşıyoruz ama daha evleneli 2 ay oldu eşimin ailesi evimize gelip yatıya kalmak istiyor iki ay çok kısa bir süre uzun zamandır uzaktan ilişki yürütmüş iki birey olarak bu iki ay bize yetmedi evim 1+1 yani ben onları yatırdığım yerde aynı zamanda kahvaltı ve akşam yemeği de hazırlamam gerekicek ya evleneli iki ay geçmiş daha biz birbirimize yeni alışırken gelmek için heveslenmeleri çok saçma ve komik bide gelizcez dediler eşimde bende ağzımızı açıp buyrun gelin demedik darılmışlar ama bi yandan bilet bakıyorlar ya ben be yapıcam eşimle bu konuda tartışmak istemiyorum oda ailesi gelsin istemiyor çünkü zaten işe gidiyor ailesiyle hep ben ilgilenicem ben şimdi ne yapayım gelene gelme demesekte istemediğimizi belli ettik
Benzer şeyleri yaşayan biri olarak söyleyeyim Allahtan eşiniz istemiyor . Nerdeyse 10 yıllık evliyim ve evliliğimin 2. Ayı dayıları ailecek yaklaşık 10 gün bizde kalmıştı . Çalışan biriyim . Evimiz gezi merkezi gibi . Ama bu ilk zaman neyse şuanda da aynı ve katlanarak gidiyor . İlk başta hayır diyemeyince hep öyle gidiyor ne yazıkki .

Şu an depremle konunun ne alakası var? Kadın istemiyor zorunda mı yani? Eminim kendi ailesi gelmek istese aynı şekilde düşünürdü. Daha 2 aylık evlilikte evdeki eşyaların nerde olduğunu bile anlayamıyor insan. Kaldı ki artık herkes çalışıyor. Eşler birbirini sadece akşamları doğru düzgün görebiliyor. Bu insanlar daha birbirine yeni alışıyor ne alaka kv ağırlamak. Anladığım kadarıyla kadına evlenirken yardım dahi etmemişler şimdi hangi yüzle gelmek istiyorlar? Ben de 5 aylık evliyim daha tam anlamıyla adapte olamadım evime, kocama, yeni hayatıma. Kolay mı 25 sene yaşadığın düzeni değiştirmek? Ben olsam ben de kabul etmezdim. Herkes misafirperver olmak zorunda değil.
Herkes şehirde yaşamıyor kasaba ,köyde yaşayanların hayatı çok farklı bu sizin hayat tarzı istanbul için geçerli sanki başka yaşam tarzları yokmuş gibi yazmışsınız hayatta fazla birşey görmemiş ve yaşamamışsınız!

Herkes şehirde yaşamıyor kasaba ,köyde yaşayanların hayatı çok farklı bu sizin hayat tarzı istanbul için geçerli sanki başka yaşam tarzları yokmuş gibi yazmışsınız hayatta fazla birşey görmemiş ve yaşamamışsınız!
Yanıtladığım kişi de köyden kasabadan başka yerde yaşayan yokmuş gibi yazmış fazla takılmayın

Evleneli daha 2 ay olmuş kişiye misafirlik oturmasına bile gelinmez bırak yatıya kalmayı. Eşimin de benim de ailelerimiz farklı şehirlerde yaşıyor. 3 yıllık evliyiz, bir kere bile yatıya kalmaya gelmediler. Eşimin anne babasının evinde yaşıyoruz üstelik yani gelicez kalıcaz deseler gıkımı çıkarmam. Buna rağmen geldiklerinde öğretmenevinde falan kalırlar. Eşinizin ailesi düşünmüyorsa eşiniz tepki göstermek zorunda. Bir şey demiyorsa buradaki sıkıntı eşinizin ailesinde değil.

Eşim ben iki günde bir nöbet tutuyorum gelip ne yapacaksınız hem burası yazın güzel dediği halde babası insan geliyorum diyene gelme dermi diyip trip attı düşünebiliyor musunuz bize sormadan önce bilet bakmışlar ben özgür büyümüş biriyim eşim işe 9olmadan gidiyor istediğim saatte uyanıyorum bu insanlar beş dakikada bir benden hizmet bekliycekler
Ya bana mı abartı geliyor..ilk olarak kesinlikle haklısınız. Ama idare edilemez mı edilebilir bence

Siz yatak odanızı verirdiniz ben siz değilim ve uygulama bu hiçbir zaman tasvip edilecek bir şey değil eşinizle girdiğiniz yatağınızı kimseye açmayın
Ben hiç açmadım yatak odasını ama sizin eviniz 1+1 olduğu için önerdim bunu.Sizin durumunuzda olsam seve seve açardım,gereksiz anlamlar yükleniyorum,

X