İki aylık evliyim kocamın ailesi bizde yatılı kalmak istiyor

bir yandan ailemi istemiyor musun diye soruyor
Bu soruya bitiyorum ya. Erkeklerin meşhur sorusu. Ailemi istemiyor musun?

Ailesini kendisi dahi istemeyen adam mı soruyor bunu? Ben de senin gibi istemiyorum tabi istemek zorunda mıyım diyemiyor musunuz?

Hayır daha önce hiç gelmediler çünkü biz daha iki aylık evliyiz evide benim ailem gelip temizledi ben annemle temizledim onun ailesi ev zaten küçük biz kalabalık etmeyelim dedi gelmedi bir erkek annesi olarak yaptıkları çok komikti şimdi de evi hiç görmedikleri için kudurdular (kusura bakmayıb ama cidden daha şimdiden yoruldum oğlum huzurlu mutlu oldu. Diyemiyorlar
Ilk gelislerinde bence tepkili olmayın eşiniz sonra sizin ailenize karsıda kinlenir.
Gelsinler tavırlarına, kalma sürelerine göre sınırınızı çizersiniz

Bir apart falan tutsunlar o ne ya öyle. Bu insanlar düşüncesizliği iyice adet edindi. Ben büyük evde bile zor katlanıyorum yatılı misafire bir de 1+1’e geliyorlar.

Ya ben şu otele gitsinler uyumaya tavsiyesini görünce derin dusuncelere dalıyorum. Ülkenin yarısı hayatı boyunca bir otele gidip kalmamıştır, bazı arkadaşlar burada, geri kafalı kaynanalarin gidip geceleri otelde kalacagina inanıyor.

Buradaki bazi tavsiyeleri çok uçuk buluyorum.

Hayır 2 aylık evlilikte ne oluyor anlamıyorum ki. Evlenirsiniz maksimum 1 ay sonra aileleri yemeğe davet edersiniz zaten. Sizin evlerinizin iki aileden de uzakta olduğu için gelip kalmak istemişler bu kadar büyütülecek ne var gerçekten anlayamıyorum.
Normal olan evlenecek yaşa gelmiş, bir şeylerin üstesinden gelebileceklerini kanıtlamak isteyen ,çocuk yaşta olmayan bireylerin ev temizliğini kendilerinin yapması ve 1+1 evi kendilerinin yerleştirip temizlemesidir. Erkek ailesi yerleştirme esnasında pek bir şeye dokunmaz kız ve varsa yanında ailesi evi yerleştirir.
2 aylık evlinin evine üstelik 1+1 evet gelinip 15 -20 gün kalınması saçma.

Allah herkese kendi gibi bir evlat , gelin/damat versin inşallah
Amin diyelim

Peygamber sabrınız mı var nasıl kabul ettiniz siz gelin gelmeden kaynananız gelin gelmiş evinize ellerimi dizlerime vura vura ağlamalik bir durum bu

Ay anlatsam roman olur, cok detay vermeyi de sevmem evliligim hakkinda, annem bile bilmez yani neredeyse hicbir seyi. Ama burda bazi gelinleri okuyorum da (yanlis anlasilmasin kimse buyuk ya da kucuk bu tarz oyunlari kaldirmak zorunda degil) ufacik seylerle kendilerini uzuyorlar.

Lafini saygi cercevesinde esirgemeyeceksin, nasilsa sussan da susmasan da yaranamiyorsun sonucta :)

Hizmet etme sende olsun bitsin otur odanda 1+1 ev ne zaten evli çifte küçük yani ben olsam gelmezdim o kadar küçük eve🤷🏻‍♀️eşin demiş gelmeyin diye adam hala gelecem demiş artık yapacak birşey kalmamış.

Benim kayınvalidemlerde bende şuan bende onun sayesinde tatildeyim.🤣

Sabah uyanır kahvaltı hazır,kahvaltıyı yaparız akşam yemegini planlayıp yapar.
Çamasırları yıkar kurutur katlar bana verir yerlerine koyayım diye ama bunları yaparkende bir çekmece açarken bile sorar.
Benden izinsiz çocuguma bir çikolata bile vermez.
Ogullarının evi degilde benim evim oldugunu bilirler (halbuki bize kendilerinin verdigi evdir) kirada olmayalım diye istanbuldan memlekete taşınıp bizi evlerine oturtular)
Benimkiler Allahıma şükür melektir. Ben onlara göre daha eli maşalıyım.
Birazcık sesini çıkarman ve saygını bozmadan düşünçelerini söylemen gerekir. Zamanla senin huyunu ögreniceklerdir çok fazla yumşak yüzlü olursan çok üzülürsün.
Bütün eş ailesi benimkiler gibi değil bu tavırları hak eden çok eş ailesi var. Hak edene hakkını ver.

Merhaba kızlar aşırı canım sıkkın sizlere bir şey sormak istiyorum biz eşimle 6yıl uzak mesafe ilişkisinden sonra evlendik çok şükür mutluyuz iki ailedendir uzak şehirde yaşıyoruz ama daha evleneli 2 ay oldu eşimin ailesi evimize gelip yatıya kalmak istiyor iki ay çok kısa bir süre uzun zamandır uzaktan ilişki yürütmüş iki birey olarak bu iki ay bize yetmedi evim 1+1 yani ben onları yatırdığım yerde aynı zamanda kahvaltı ve akşam yemeği de hazırlamam gerekicek ya evleneli iki ay geçmiş daha biz birbirimize yeni alışırken gelmek için heveslenmeleri çok saçma ve komik bide gelizcez dediler eşimde bende ağzımızı açıp buyrun gelin demedik darılmışlar ama bi yandan bilet bakıyorlar ya ben be yapıcam eşimle bu konuda tartışmak istemiyorum oda ailesi gelsin istemiyor çünkü zaten işe gidiyor ailesiyle hep ben ilgilenicem ben şimdi ne yapayım gelene gelme demesekte istemediğimizi belli ettik
Daha çok yeni evlisiniz.
Baştan sınır çizmezsiniz ilerde çok ihmal edilir sınırlarınız
Yerinizde olsam birkaç gün kalacaklarsa ses çıkartmam gelip kalsınlar
Ama bu haftalar sürecekse eşiniz ailesini arasın daha yeni evliyiz düzen oturtalım biz sizi davet ederiz desin başka yolu yok
Ki anlamam şu yeni evli insanlardan ne istiyorlar bir salsalarda birbirlerine alışsalar insanlar

Eşinizle aynı fikirdesiniz madem, niye tartışasınız ki?
Bize anlattığınız gibi ona da anlatın. Kaldı ki anlatılacak bir şey de yok, bunları onun da zaten öngörmesi gerekir. Ne kadar süreliğine gelecekler bilmiyorum ama buna hayır deme hakkınız var. Kırılacak olan da kırılsın.
Kimseyi kırmadan hallolmuyor bazı şeyler.

Merhaba kızlar aşırı canım sıkkın sizlere bir şey sormak istiyorum biz eşimle 6yıl uzak mesafe ilişkisinden sonra evlendik çok şükür mutluyuz iki ailedendir uzak şehirde yaşıyoruz ama daha evleneli 2 ay oldu eşimin ailesi evimize gelip yatıya kalmak istiyor iki ay çok kısa bir süre uzun zamandır uzaktan ilişki yürütmüş iki birey olarak bu iki ay bize yetmedi evim 1+1 yani ben onları yatırdığım yerde aynı zamanda kahvaltı ve akşam yemeği de hazırlamam gerekicek ya evleneli iki ay geçmiş daha biz birbirimize yeni alışırken gelmek için heveslenmeleri çok saçma ve komik bide gelizcez dediler eşimde bende ağzımızı açıp buyrun gelin demedik darılmışlar ama bi yandan bilet bakıyorlar ya ben be yapıcam eşimle bu konuda tartışmak istemiyorum oda ailesi gelsin istemiyor çünkü zaten işe gidiyor ailesiyle hep ben ilgilenicem ben şimdi ne yapayım gelene gelme demesekte istemediğimizi belli ettik
Aile olmuşsunuz sonuçta koca bir ömür sizin zaten birbirinize uzak yasiyormussunuz. Biraz ederek edin bi kere kalp kırılınca tamiri zor. Anneler babalar yıllarca evlatlarına bakiyorda yük olmuyorda. Evlatlara anne babalar yük oluyor. Evlilik idare işi zaten. Birbirinizi idare edeceksiniz. Onlarda heves etmiş belki özlemiş de olabilir . Böyle şeylere çok takılmayın derim Tatı gidip tatlı gelin hergun başınızda değiller sonuçta

İstenmeyen yere cagiriliyorlarsa onların ayıbi.

Değil 2 aylık, 2 yıllık evli bile olsanız 1+1 eve yatıya gelinmez ya. Geçici tutulmuş bir evmiş neticede, orayı da görmeyiversinler. :olamaz:

X