İçim yanıyor, kanıyor, kavruluyor

Kesinlikle yardım almalısınız tek başınıza atlatabilecek bir psikolojide olduğunuzu düşünmüyorum . Bakın ilk acı çeken siz değilsiniz buradaki yorumlar biraz sert gelebilir ancak tecrübelere kulak verin derim. Ciddi anlamda sevginin böyle birşey olduğuna inanmak istemiyorum bence biraz takıntı olmuş sizde. Elde elemedikçe hirsa dönüşmüş . Zaten ilk anlattıklarınız yeterince çirkin korkmanız lazımdı böyle biriyle evlenmekten derken ikinci kez hayatınıza almışsınız. Haydi hatalar insanoğlu içindir diyelim niçin hatanızda ısrar edip kendinize bunu yapıyorsunuz? Yapmayın en vazgeçilmez insanlardan bile geçilir . Size çok kötü davranan biri var karşınızda saygısı yok bunun sebebi de ne yazıkki sizin yalvarmalariniz

Bir kere yarı yolda bırakan hep bırakıyor. Bunu yaşayarak bilenlerdenim. 2 kere güvenini, gururunu yerle bir etmiş. Onun seninle görüşmeye devam etmesi tamamen egosunu okşatmak. Sence seven insan kıyabilir mi? Gözü yaşlı bırakmaya, arkandan konuşmaya, iftira atmaya? Hiç sevmemiş ki. Sürekli düşünerek onu unutman imkansız. Hayırsız olanı istemekte diretme. Kavuşunca aşk meşk kalmıyor inan buna. Gözündeki perde kalkmaya başlayınca her şey çok geç olacaktır. Hayatımız bir tane. Ve kimse uğruna harcamaya değmez.

Merhabalar herkese,
Nişanlımdan ayrıldım, severek ayrıldık, üstünden tam 2 koca yıl geçti.Aileler anlaşamadı, kendi aramızda problemler vardı beni iş arkadaşlarımdan bile kıskanması, aşırı suskun olması,sinirini yönetememesi,aileme terbiyesizlik yapmaları,bana değer verdiğini hissetmemem, gönül almayı bilmemesi,bana aldığı maddi anlamda komik hediyeler...Yılbaşı hediyesi olarak plastik gece lambası, ilk sevgililer günü hediyesi olarak mutfak önlüğü, benim ısrarımla aldığı tektaşın(modeli seçmedim sadece tektaşım osun istiyorum dedim) 179 tl olduğunu tesadüfen öğrenmem(burda yanlış anlaşılmasın paraya değer vermem ama insan ister istemez düşünüyo, misal çok sevdiğin değer verdiğin montunu en iyi kuru temizlemeciye götürür bi sürü para verip temzilettirirsin çünkü ona değer verirsin öyle değil mi.Manevi olarak değer verilen şeye maddi olarak da değer veriyoruz yani...)gibi sebepler.10 ay nişanlı kaldık, ben doğuda öğretmendim, o batıda polis.Evlenince doğuya tayin isteyecekti.Nikaha 2 hafta düğüne 2 ay kala yani, kavga ettik, çok sık kavga ediyoduk zaten son zamanlarda, anında beni faceden sildi, ailene söyle bitti dedi.Tamam dedim ama söylemedim, 1 hafta boyunca bana resmen eziyet etti aileme söylemem için.Israrla söylemedim çünkü biliyorum sinirinden yapıyor, biz barışıcaz.Derken babası eniştemin babasına gitmiş, beni ve ailemi kötüleyen bi yığın söz söyledikten sonra barıştıralım çocukları demiş.Tabi bu sözler babamın kulağına gelince annem-babam asla istemedi barışmamı.Ben de sevdiğim halde o an geri dönmek istemedim çünkü aramızda kalması gereken bi konu vardı, söz vermiştik birbirimize aramızda kalacak diye ve onu bile babasına söylemiş, babası da eniştemin babasına...Başımdan aşağı kaynar sular döküldü duyduğumda.
Araya bi iki kişi soktular, evime bi çiçek gönderdiler barışmak için, o şahıs birazcık dil ucuyla dil döktü ama benim canım çok yanmıştı.geri adım atmadım.Atamadım.Gururumdan mı sinirimden mi bilmiyorum.2 koca yıl oldu biteli, biz bu süreçte 2-3 ayda bir konuşmaya devam ettik.İkimizin de pişmanlığı apaçık ortadaydı, ikimizin de hayatına başkası girmedi.Ne yaptık biz dedik durduk kendimize.Sonra ayrıldıktan tam 1,5 yıl sonra hadi dedik tekrar. Hiç bi şey olmamış gibi kaldığımız yerden devam etmeye başladık,bu sefer ben batıda o doğuda.1 ay devam ettikten sonra ki benim ayaklarım yere basmıyodu o kadar aşığım çünkü,dedi ki biz niye konuşuyoruz bazı şeylere hayatta bi kere şans verilir ben vazgeçtim.Dünyam başıma yıkıldı.7 aydır resmen yalvarıyorum... bunu bize ikinci kez yapma diye yalvardım, batıyı bırakıp doğuda polis eşi olmayı kabullendim, ailemi ikna ederim dedim, maddi manevi hiç bi şey istemiyorum düğün bile yapmasak olur dedim,ne istiyosan her şey öyle olsun dedim.İkna edemedim.En başta ben ağlarken benle birlikte ağladı, olmaz dedi.Ben ısrar ettikçe çirkinleşti, hakaret etti,engelledi, küçümsedi, alay etti...İçim öyle bi yanıyo ki.7 ayda 7 yıl yaşlandım, çirkinleştim, mahvettim kendimi,bi şey yiyemiyorum, hiç bi şeyden hayattan yaşamaktan zevk almıyorum.tam kaybettim derken onu yeniden bulmanın sevinci öyle sıcak öyle büyüktü ki....Çok seviyorum onu.Vazgeçemiyorum.Hayatında kimse yok.bana dönmesi için her şeyi yaptım, yapmadığım tek şey yanına gitmek.Son kozumu kullanıp yanına gitmeyi düşünüyorum en batıdan en doğuya...Belki diyorum görünce dayanamaz, sonra diyorum ya benle görüşmek bile istemezse defol git derse....Daha kötü olur muyum?Sizce ne yapmalıyım, çok kötüyüm çok çok..
Verdiğin değeri sevgini haketmiyor bu adam.Bırak gitsin.

Sorması ayıp bu adın nesine aşık oldun? Kicini da bi güzel kaldirmissin.

(Plastik gece lambası mi önlük mi daha komik bilemedim bu arada )

vazgecemıyorummm dıyorsan gec o işi hiç akıl vermeyecegım git görüşş.. Söküğünüz dikiş tutmaz sizin...

Sevgi değer karsılıklı olunca güzeldir be Canm böyle olmaz.kendine bunu yapma vazgeç

Çok etkilendim yazdıklarınızı okuyunca.Sır dediğim şey basit bi şey aslında, küçük bi yerde yaşıyoruz ve bizim başbaşa görüşmemiz uygun olmuyordu zaten birimiz doğuda birimiz batıda görüşemiyorduk hiç.Bi kere Doğuya benim yanıma geldi bir haftalığına, ben okula gittim geldim kalan zamanda hep beraberdik.Evet benim evimde kaldı ama aramızda hiç bir yakınlaşma olmadı.Ayrı yataklarda uyuduk.Ama bunu sanki bi şey olmuş gibi koz olarak kullandı babası demiş ki 'Bu iş burda kalmaz, x y'nin yanına gitmiş hem de aynı evde kalmışlar'.Resmen içinde hem hakaret hem iftira var.Bunu bile saklayamadı, saklamadığı gibi sanki birlikte olmuşuz gibi yansıttılar o ya da babası.
İlk ayrıldığımız zamanlar ben de daha iyi hissediyordum, çok bunalmıştım ve mutsuzluğumun farkındaydım.Ama gün geçtikçe daha çok özlemeye başladım onu.Ve iki yılın sonunda boğazıma kadar dayandı özlemim.Ben de kimseye o gözle bakamıyorum.
Ağlamaktan gözlerim şişiyo benim de her gün.Psikolojim bozuk.58 kilodan 47 kiloya düştüm.Günde bi meyve yersem yerim o da ölmemek için, başka da bi şey yiyemiyorum.Ailemle her gün konuşurdum, şimdi 10-15 günde bir arıyorum, içten içe onlara da kızgınım çünkü.
Benim dualrım da sizinki gibi.yeter ki gelsin diyorum.Çünkü 10 aylık nişanlılık dönemimizin 8'i çok güzeldi.Yine o günlere dönmek istiyorum.
Aynı evde kaldığınızi gidip sağa sola anlatan bir adam musveddesi için mi bunca gözyaşı?
Gerçekten eşsiz bulunmaz biriymiş!
Valla meslektaşım biz ne desek boş anlamıyorsun.
Bence iyice dibi görmeden de anlamayacaksin.
O nedenle yanına git yüz yüze görüş derim.
Çünkü kendin yaşamadan anlamayacaksin ne denli yanlış bir eş adayı olduğunu.

Bunlarin hepsinin ne kadar ezik ne kadar dayanilmaz olduğunu anlaman icin illa evlenip mi görmen lazım bunlar kesmiyor herhalde seni.Düşünsene şimdiden böyle birde nikahina alsa vay halinize.Valla o kadar herşeyi göze almissiniz burnu nasıl bi dagdaysa kabul etmemiş demekki verilmiş büyük bi sadakaniz varmış.

Seni zaten hiç sevmemiş, sen öyle olduğuna inanmak istiyorsun. Hazır bitmişken kendine seni seven biriyle mutlu olmak için şans tanı dicem ama içimden bir ses ilk fırsatta atlayıp gideceğini söylüyor ne yazıkki..

Çünkü öküzlüklerine rağmen, hayatta karşıma çıkanlar arasında aşık olmayı becerebildiğim tek insan o.Hala, her şeye rağmen çok seviyorum, kendime engel olamıyorum.her şeyi denedim unutmak için...olmadı.
İnan bana seni çok iyi anlıyorum . Sen onu değil canım kafanda yarattığın kişiyi seviyorsun . Sende kendimi gördüm ve okurken ne kadar zavallı göründüğümü farkettim inan kaçan kovalanıyor düşme üstüne ha bana kalırsa kendi mesleğinden daha iyi insanlar çıkar emin ol polis milletinden adam çıkmaz bebeğim içlerini çok iyi biliyorum lütfen kendini hırpalama hayata dön ailenede kendne de yapma bunu

Yapma arkadasim, yalvarmak nenedir ya? Olursa olur olmazsa olmaz. Biz boyle dusunuyoruz diye hic asik olmadik ya da asik degiliz sonucunu cikartma ama insanda az gurur olur, azcik dik dur. Oldu ki baristiniz diyelim, ailenin gozunde ne hale geleceksin? İlerde kv ya da baska sorunlarla karsilastiginda kime siginacaksin?

Ustelik deger mi boyle bir adam icin? Ayrica lutfen bir gun geri gelirse diye hayatina kimseyi sokmamazlik etme, belki cok cok daha fazla sevecegin birisi cikacak karsina nerden biliyorsun? Ayrildigi adam geri donerse diye bekleyeni de ilk gez goruyorum, bir de 2 sene beklemissin

Merhabalar herkese,
Nişanlımdan ayrıldım, severek ayrıldık, üstünden tam 2 koca yıl geçti.Aileler anlaşamadı, kendi aramızda problemler vardı beni iş arkadaşlarımdan bile kıskanması, aşırı suskun olması,sinirini yönetememesi,aileme terbiyesizlik yapmaları,bana değer verdiğini hissetmemem, gönül almayı bilmemesi,bana aldığı maddi anlamda komik hediyeler...Yılbaşı hediyesi olarak plastik gece lambası, ilk sevgililer günü hediyesi olarak mutfak önlüğü, benim ısrarımla aldığı tektaşın(modeli seçmedim sadece tektaşım osun istiyorum dedim) 179 tl olduğunu tesadüfen öğrenmem(burda yanlış anlaşılmasın paraya değer vermem ama insan ister istemez düşünüyo, misal çok sevdiğin değer verdiğin montunu en iyi kuru temizlemeciye götürür bi sürü para verip temzilettirirsin çünkü ona değer verirsin öyle değil mi.Manevi olarak değer verilen şeye maddi olarak da değer veriyoruz yani...)gibi sebepler.10 ay nişanlı kaldık, ben doğuda öğretmendim, o batıda polis.Evlenince doğuya tayin isteyecekti.Nikaha 2 hafta düğüne 2 ay kala yani, kavga ettik, çok sık kavga ediyoduk zaten son zamanlarda, anında beni faceden sildi, ailene söyle bitti dedi.Tamam dedim ama söylemedim, 1 hafta boyunca bana resmen eziyet etti aileme söylemem için.Israrla söylemedim çünkü biliyorum sinirinden yapıyor, biz barışıcaz.Derken babası eniştemin babasına gitmiş, beni ve ailemi kötüleyen bi yığın söz söyledikten sonra barıştıralım çocukları demiş.Tabi bu sözler babamın kulağına gelince annem-babam asla istemedi barışmamı.Ben de sevdiğim halde o an geri dönmek istemedim çünkü aramızda kalması gereken bi konu vardı, söz vermiştik birbirimize aramızda kalacak diye ve onu bile babasına söylemiş, babası da eniştemin babasına...Başımdan aşağı kaynar sular döküldü duyduğumda.
Araya bi iki kişi soktular, evime bi çiçek gönderdiler barışmak için, o şahıs birazcık dil ucuyla dil döktü ama benim canım çok yanmıştı.geri adım atmadım.Atamadım.Gururumdan mı sinirimden mi bilmiyorum.2 koca yıl oldu biteli, biz bu süreçte 2-3 ayda bir konuşmaya devam ettik.İkimizin de pişmanlığı apaçık ortadaydı, ikimizin de hayatına başkası girmedi.Ne yaptık biz dedik durduk kendimize.Sonra ayrıldıktan tam 1,5 yıl sonra hadi dedik tekrar. Hiç bi şey olmamış gibi kaldığımız yerden devam etmeye başladık,bu sefer ben batıda o doğuda.1 ay devam ettikten sonra ki benim ayaklarım yere basmıyodu o kadar aşığım çünkü,dedi ki biz niye konuşuyoruz bazı şeylere hayatta bi kere şans verilir ben vazgeçtim.Dünyam başıma yıkıldı.7 aydır resmen yalvarıyorum... bunu bize ikinci kez yapma diye yalvardım, batıyı bırakıp doğuda polis eşi olmayı kabullendim, ailemi ikna ederim dedim, maddi manevi hiç bi şey istemiyorum düğün bile yapmasak olur dedim,ne istiyosan her şey öyle olsun dedim.İkna edemedim.En başta ben ağlarken benle birlikte ağladı, olmaz dedi.Ben ısrar ettikçe çirkinleşti, hakaret etti,engelledi, küçümsedi, alay etti...İçim öyle bi yanıyo ki.7 ayda 7 yıl yaşlandım, çirkinleştim, mahvettim kendimi,bi şey yiyemiyorum, hiç bi şeyden hayattan yaşamaktan zevk almıyorum.tam kaybettim derken onu yeniden bulmanın sevinci öyle sıcak öyle büyüktü ki....Çok seviyorum onu.Vazgeçemiyorum.Hayatında kimse yok.bana dönmesi için her şeyi yaptım, yapmadığım tek şey yanına gitmek.Son kozumu kullanıp yanına gitmeyi düşünüyorum en batıdan en doğuya...Belki diyorum görünce dayanamaz, sonra diyorum ya benle görüşmek bile istemezse defol git derse....Daha kötü olur muyum?Sizce ne yapmalıyım, çok kötüyüm çok çok..Atladığım bi detay var, son kavgamız benim ondan çok uzun bi süre önce arkadaşım tarafından tanıştırıldığım, iki ay boyunca watsaptan konuştuğum ama sadece bi kere görüştüğüm biriyle olan yazışmalarımı görmüş olmasındandı.Evet o kişiden etkilenmiştim ama ondan uzuuun süre önceydi, yazışmaları saklamadım silmeyi unuttum sadece.Durumu ona açıkladım defalarca ama anlamadı.
Kacan kovalanir sozu bir kez daha dogrulandi. Siz onun ustune gittikce o kendini bulunmaz hint kumasi sanacak. Ve sizi basit biri ve cepte biri olarak gorecek. Siz kendinizi bu kadat basit birimi olarak goruyorsunuz. Biraz onurlu gururlu olun. Dunyadaki tek erkek o degil. Dunyanin merkezi o degil.

Acıdım sana, boşver onu evlenseniz bile mutsuz olursunuz, toparlanmaya çalış, kendini ne hale düşürmüşsun

Yapma arkadasim, yalvarmak nenedir ya? Olursa olur olmazsa olmaz. Biz boyle dusunuyoruz diye hic asik olmadik ya da asik degiliz sonucunu cikartma ama insanda az gurur olur, azcik dik dur. Oldu ki baristiniz diyelim, ailenin gozunde ne hale geleceksin? İlerde kv ya da baska sorunlarla karsilastiginda kime siginacaksin?

Ustelik deger mi boyle bir adam icin? Ayrica lutfen bir gun geri gelirse diye hayatina kimseyi sokmamazlik etme, belki cok cok daha fazla sevecegin birisi cikacak karsina nerden biliyorsun? Ayrildigi adam geri donerse diye bekleyeni de ilk gez goruyorum, bir de 2 sene beklemissin
Ayrıldığım adam geri dönerse diye beklemiyorum, başkasıyla görüşmek içimden gelmiyo.Zorla da olsa görüşüyorum ama içimde o varken kimseye karşı bi şey hissedemiyorum.2 yıldır bu böyle malesef.

Kacan kovalanir sozu bir kez daha dogrulandi. Siz onun ustune gittikce o kendini bulunmaz hint kumasi sanacak. Ve sizi basit biri ve cepte biri olarak gorecek. Siz kendinizi bu kadat basit birimi olarak goruyorsunuz. Biraz onurlu gururlu olun. Dunyadaki tek erkek o degil. Dunyanin merkezi o degil.
Zaten bir kavgamızda 'Sen neyin derdindesin 10 kızdan 9u bana zaten evet der'demişti mesajınız bana onun bu sözünü hatırlattı.Yani zaten adam kendini hint kumaşı sanıyor.(Kişiliği gördüğünüz gibi beş para etmiyor;yakışıklılığına güvendiği için bu sözü söylüyor)

Zaten bir kavgamızda 'Sen neyin derdindesin 10 kızdan 9u bana zaten evet der'demişti mesajınız bana onun bu sözünü hatırlattı.Yani zaten adam kendini hint kumaşı sanıyor.(Kişiliği gördüğünüz gibi beş para etmiyor;yakışıklılığına güvendiği için bu sözü söylüyor)
O zaman uzak durun. Bu adamdan size hayir gelmez. Yakisiklilik karin doyurmuyor. Tip gelip geciyorda. Karakter degismiyor maalesef.

İnan bana seni çok iyi anlıyorum . Sen onu değil canım kafanda yarattığın kişiyi seviyorsun . Sende kendimi gördüm ve okurken ne kadar zavallı göründüğümü farkettim inan kaçan kovalanıyor düşme üstüne ha bana kalırsa kendi mesleğinden daha iyi insanlar çıkar emin ol polis milletinden adam çıkmaz bebeğim içlerini çok iyi biliyorum lütfen kendini hırpalama hayata dön ailenede kendne de yapma bunu
Shakespeare'in sanırım bi sözü var:'Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları yerleştirip aşk sanıyorsunuz' diyor.Aklıma geldi mesajınızı okuyunca kendime sordum böyle mi diye?Böyle değil işte resmen öküzlüklerini bile özler oldum bu nasıl bi şey.

Kesinlikle yardım almalısınız tek başınıza atlatabilecek bir psikolojide olduğunuzu düşünmüyorum . Bakın ilk acı çeken siz değilsiniz buradaki yorumlar biraz sert gelebilir ancak tecrübelere kulak verin derim. Ciddi anlamda sevginin böyle birşey olduğuna inanmak istemiyorum bence biraz takıntı olmuş sizde. Elde elemedikçe hirsa dönüşmüş . Zaten ilk anlattıklarınız yeterince çirkin korkmanız lazımdı böyle biriyle evlenmekten derken ikinci kez hayatınıza almışsınız. Haydi hatalar insanoğlu içindir diyelim niçin hatanızda ısrar edip kendinize bunu yapıyorsunuz? Yapmayın en vazgeçilmez insanlardan bile geçilir . Size çok kötü davranan biri var karşınızda saygısı yok bunun sebebi de ne yazıkki sizin yalvarmalariniz
Hayatımda ilk defa bir forumda bi derdimi paylaştım,çünkü hayat her konuda tecrübe edinmek için çok kısa, sizin tecrübelerinizden faydalanmak istedim. dediğiniz gibi kendi başıma atlatacağımı düşünmüyorum.En kısa zamanda yardım alıcam zaten.İkinci kez hayatıma neden aldım, çünkü kimse onun gibi hissettirmiyor.Ona hissettiğim o muazzam hissiyatı kimseye karşı hissetmedim 26 yıldır.

X