İçim yanıyor, kanıyor, kavruluyor

Dugun yapmasasa olur dersin, ama oyle olduguna buraya pismanim dite cok konu acarsin inan bana.. seninkisi sahip olma istegi olabilir.. bir muddet birlikte olsaniz ayni evi yatagi paylassaniz bu kadar dusmezsin bence uzerine.. gerci kadinlar duygusaldir birlikte olursan dahada baglanirsin belki.. uzmanlar 3 aydan uzun suren hastaligin kroniklestigini soyluyor ki dogru.. seninkide kroniklesmis artik.. ya hayattan cikarip kendine yeni yol cizeceksin ya da aci ceke ceke geberircesine hayatini mahvedeceksin!

Yukarda da açıkladığım gibi kendine çok değer veren(dil, müzik aletleri, yurtiçi yurtdışı gezileri,pilates, sinema, kitap, alışveriş ıvır zıvır her neyse bi çok konuda kendini geliştirmiş yetiştirmiş), kaliteli zaman geçirebilen, bi ortamda yoksa eksikliği hissedilen, eğlenmeyi ve yaşamayı bilen, çok gülen, çok konuşan, arkadaşlarının esprilerini sonra okur tekrar güleriz diye bi kenara not ettiği biriydim.Harika bir hayatım vardı.Ama onunla birlikte her şey değişti.Kendime tahammülüm kalmadı, aynaya bakmıyorum bakmak istemiyorum, sesimi duyunca sinirleniyorum bazen fazla konuşmuyorum, dışarı çıkmıyorum, ne zaman içten samimi bir kahkaha attım hatırlamıyorum, en son ne yaparken keyif aldım hatırlamıyorum.Kendimi çekemiyorum. Resmen geride bir enkaz kaldı.

aslında o insan senin hayatını değiştirmiş resmen geçer ark.ım bugünlerinde ,yeniden aşık olursun olmam deme,şu an biraz saplantılısın ama geleceğini mahvetme.Benim de benzeri geçmişti 2 senelik beraberlikten sonra nişanlandık falan huyları vardı ama işte o zaman aşıktım görmüyodum ailem olmaz falan dedi ayrıldım,aileme karşı gelmeye başladım falan ,sonra ağladım sızladım yapamadım aynen dua ettim hayırsızsa da olsun diye barıştık ama adam düzelceği yere daha beter oldu ne de olsa ben herşeye he diyodum baktım olmuyor ayrıldım sonra hep yaptığı kötü şeyleri getirdim aklıma ve sonradan düşündüm dedim bu insan bana çok zarar vermiş ve ben fark edememişim ondan sonra kendime geldim Allah a dua ettim kurtuldum diye şimdi çok şükür rabbim karşıma eşimi çıkardı

aynı şeyleri birebir yaşayan biri olarak yazmadan duramadım . aramızdaki sırrı babası ile babama duyurdu hem aileme hem bana hakaret ediyor sonra pişman oluyor yalvarıyordu .. annesi evlenince düzelir sana kavuşamadığından bunları yapıyor diyerek beni ikna ediyordu . nişanlıydık düğüne 5 ay kala ayrıldık . aileler anlaşamadı yani onlar anlaşmak istemedi. bizde sürekli kavga ediyorduk fakat ilk erkek arkadaşım olduğu ve uzun süre birlikte olduğum için ayrılsak da hemen barışıyorduk . en son babam olmaz dedi elini uzattı elimi tut bırakma ve onlardan kurtul dedi . ayrıldık . ilk zamanlar rahatladım sonra yalnızlaştım . sevgi aradım . kimseye o gözle bakamadığımı anladım . görüştüğüm çok iyi insanları bile onunla kıyasladım yapamadım . sonra telefonla görüşmeye başladık . ailesi de vicdan yapmış olacak ki o dönemde çok iyi davranıp barışmam için yalvardılar .sonra yine kavgalar başladı ve tek bir telefon konuşması ile bitirdi beni . yediremedim seviyorum diye öldüm geberdim ağlamaktan gözlerim kapandı psikolojim bozuldu doktor doktor gezdim yok gece gündüz onun için ağlıyordum neden olmadı neden ayrıldık diye sonra babama düşman oldum kaç yıllık ilişkimi bozdu diye tam 2 sene hem kendime hem aileme eziyet ettim . Allah a dua ettim dönsün diye herkes hayırlısını iste dedikçe Allah'ım onsuz yaşayamam hayırsızsa da ver yeter ki ver diye dua ettim . sonra dualar kabul oldu . bana göre mucizem oldu beni aradı dönmek istedi barıştık .
1 ay içinde evlendik . rüya sanıyordum mutluluktan uçuyordum . uçuyor. sonra balayından döndüm . 1 haftalık evliydim kavga ettik .gelin evi görmeye gelecek misafirler için yaptığım pastaları duvarlara yerlere fırlattı . annesini aradı gel yoksa bu elimde kalacak diye . annesi geldi sözüm ona üzüntüden ağlama krizine girdi. ben ağlamak yerine üzülme olur böyle diye ikna ettim . gecenin 3ü sonra elim ayağım boşaldı . banyoya gittim elimi yüzümü yıkadım ve aynada kendime bakmaya başladım . AL AL işte hak ettiğin hayatı yaşamaya başladın asıl şimdi ağla şimdi üzül . tam 10 senedir çekmediğim kalamadı hiç sevilmedim . değerim yok . evden de kovuldum . dayakta yedim . sırf aileme yaptıklarımdan bunları çekiyorum bile diyemedim . çünkü hak ettim bile bile istedim .
sonunu söylüyorum . aşk acısından ağlamak pişmanlıktan ağlamanın yanında hiç bir şey. keşke hep aşkımdan kavuşamamaktan ağlasaydım .

işte o anki duygular hissiyatlar aşkımızdan öleceğiz onsuz olamayacağız düşünceleri yokmu.kk yı bu yüzden seviyorum akıllı kadınlar var.haa şimdi bizlerde akıllı kadınlardanız ama ne yazıkki yaşayarak öğrendik.ben hep diyorum burdaki acımasızca yorumlar insanın gözünü açıyor yaşamaya gerek yok işte burda yaşamış yada yaşamadan aklını kullanan hatunların tecrübelerinden yararlanmakta fayda var.

Merhabalar herkese,
Nişanlımdan ayrıldım, severek ayrıldık, üstünden tam 2 koca yıl geçti.Aileler anlaşamadı, kendi aramızda problemler vardı beni iş arkadaşlarımdan bile kıskanması, aşırı suskun olması,sinirini yönetememesi,aileme terbiyesizlik yapmaları,bana değer verdiğini hissetmemem, gönül almayı bilmemesi,bana aldığı maddi anlamda komik hediyeler...Yılbaşı hediyesi olarak plastik gece lambası, ilk sevgililer günü hediyesi olarak mutfak önlüğü, benim ısrarımla aldığı tektaşın(modeli seçmedim sadece tektaşım osun istiyorum dedim) 179 tl olduğunu tesadüfen öğrenmem(burda yanlış anlaşılmasın paraya değer vermem ama insan ister istemez düşünüyo, misal çok sevdiğin değer verdiğin montunu en iyi kuru temizlemeciye götürür bi sürü para verip temzilettirirsin çünkü ona değer verirsin öyle değil mi.Manevi olarak değer verilen şeye maddi olarak da değer veriyoruz yani...)gibi sebepler.10 ay nişanlı kaldık, ben doğuda öğretmendim, o batıda polis.Evlenince doğuya tayin isteyecekti.Nikaha 2 hafta düğüne 2 ay kala yani, kavga ettik, çok sık kavga ediyoduk zaten son zamanlarda, anında beni faceden sildi, ailene söyle bitti dedi.Tamam dedim ama söylemedim, 1 hafta boyunca bana resmen eziyet etti aileme söylemem için.Israrla söylemedim çünkü biliyorum sinirinden yapıyor, biz barışıcaz.Derken babası eniştemin babasına gitmiş, beni ve ailemi kötüleyen bi yığın söz söyledikten sonra barıştıralım çocukları demiş.Tabi bu sözler babamın kulağına gelince annem-babam asla istemedi barışmamı.Ben de sevdiğim halde o an geri dönmek istemedim çünkü aramızda kalması gereken bi konu vardı, söz vermiştik birbirimize aramızda kalacak diye ve onu bile babasına söylemiş, babası da eniştemin babasına...Başımdan aşağı kaynar sular döküldü duyduğumda.
Araya bi iki kişi soktular, evime bi çiçek gönderdiler barışmak için, o şahıs birazcık dil ucuyla dil döktü ama benim canım çok yanmıştı.geri adım atmadım.Atamadım.Gururumdan mı sinirimden mi bilmiyorum.2 koca yıl oldu biteli, biz bu süreçte 2-3 ayda bir konuşmaya devam ettik.İkimizin de pişmanlığı apaçık ortadaydı, ikimizin de hayatına başkası girmedi.Ne yaptık biz dedik durduk kendimize.Sonra ayrıldıktan tam 1,5 yıl sonra hadi dedik tekrar. Hiç bi şey olmamış gibi kaldığımız yerden devam etmeye başladık,bu sefer ben batıda o doğuda.1 ay devam ettikten sonra ki benim ayaklarım yere basmıyodu o kadar aşığım çünkü,dedi ki biz niye konuşuyoruz bazı şeylere hayatta bi kere şans verilir ben vazgeçtim.Dünyam başıma yıkıldı.7 aydır resmen yalvarıyorum... bunu bize ikinci kez yapma diye yalvardım, batıyı bırakıp doğuda polis eşi olmayı kabullendim, ailemi ikna ederim dedim, maddi manevi hiç bi şey istemiyorum düğün bile yapmasak olur dedim,ne istiyosan her şey öyle olsun dedim.İkna edemedim.En başta ben ağlarken benle birlikte ağladı, olmaz dedi.Ben ısrar ettikçe çirkinleşti, hakaret etti,engelledi, küçümsedi, alay etti...İçim öyle bi yanıyo ki.7 ayda 7 yıl yaşlandım, çirkinleştim, mahvettim kendimi,bi şey yiyemiyorum, hiç bi şeyden hayattan yaşamaktan zevk almıyorum.tam kaybettim derken onu yeniden bulmanın sevinci öyle sıcak öyle büyüktü ki....Çok seviyorum onu.Vazgeçemiyorum.Hayatında kimse yok.bana dönmesi için her şeyi yaptım, yapmadığım tek şey yanına gitmek.Son kozumu kullanıp yanına gitmeyi düşünüyorum en batıdan en doğuya...Belki diyorum görünce dayanamaz, sonra diyorum ya benle görüşmek bile istemezse defol git derse....Daha kötü olur muyum?Sizce ne yapmalıyım, çok kötüyüm çok çok..Atladığım bi detay var, son kavgamız benim ondan çok uzun bi süre önce arkadaşım tarafından tanıştırıldığım, iki ay boyunca watsaptan konuştuğum ama sadece bi kere görüştüğüm biriyle olan yazışmalarımı görmüş olmasındandı.Evet o kişiden etkilenmiştim ama ondan uzuuun süre önceydi, yazışmaları saklamadım silmeyi unuttum sadece.Durumu ona açıkladım defalarca ama anlamadı.
Canım sana herkes gibi git muayene ol kendine gel unut onu alışverişe git vs tarzı şeyler söylemicem.
Söyleyebileceğim tek şey; balık baştan kokar sen göremiyorsun ama kendini belli etmiş seni evlenseniz dahi mutlu edemeyecek bir insan var ve sen onu istiyorsun ısrarla..!! İnan gelecekte çok mutsuz olursun şimdiden aileler anlaşamamış aslında aileler çok dahil olmuş bence olaya..
Bak ben evliyim evlenirken kimseyi bişeyime karıştırmadım eşim de öyle..sonuçta belli yaşa gelmiş çalışan insanlarız eve eşyaya düğüne tarihe herşeye ikimiz karar verdik. Benim eşim de polis ve İnan şartları çok ağır genelde yalnızım balayı yapamadım sürekli çalışıyor ve gittikçe bana sert davranmaya başladı tartışmalarda vurucak gibi oluyor kimseye bişey diyemiyorum aileme..
İyi düşün

Bide ayağına gideceksin! İyi düşün bak genelleme yapmak istemiyorum ama polis asker geneli sert oluyor ağır şartlarda çalışıyor duygudan anlamıyor ilgi istiyor..ben evlenmeden önce bana da demişlerdi bi polis eşi söylemişti dinlemedim :KK43:

Şimdiden görebiliyorum evlendikten sonra "boşanıyorum kurtuluyorum"başlığı altında yazılarınızı... Yazık istenmeyen olduğunuzu bildiğiniz halde kendinizi küçük düşürüp bu kadar rezil olmanız gerçekten yazık...

Canım sana herkes gibi git muayene ol kendine gel unut onu alışverişe git vs tarzı şeyler söylemicem.
Söyleyebileceğim tek şey; balık baştan kokar sen göremiyorsun ama kendini belli etmiş seni evlenseniz dahi mutlu edemeyecek bir insan var ve sen onu istiyorsun ısrarla..!! İnan gelecekte çok mutsuz olursun şimdiden aileler anlaşamamış aslında aileler çok dahil olmuş bence olaya..
Bak ben evliyim evlenirken kimseyi bişeyime karıştırmadım eşim de öyle..sonuçta belli yaşa gelmiş çalışan insanlarız eve eşyaya düğüne tarihe herşeye ikimiz karar verdik. Benim eşim de polis ve İnan şartları çok ağır genelde yalnızım balayı yapamadım sürekli çalışıyor ve gittikçe bana sert davranmaya başladı tartışmalarda vurucak gibi oluyor kimseye bişey diyemiyorum aileme..
İyi düşün
Biz görücü usulü tanıştık ve küçük bi yerde yaşıyoruz, burada aileler olaya dahil olur yani bi şekilde burada bu işler böyle yürüyo malesef.Ve ailelerimiz bizi tanıştırdı doğal olarak sürece onlar da dahildi.Aslında ben yaşadığımız hiç bi sorunu bana kurduğu ağır cümleleri (hastasın sen,10 kızdan 9u bana evet der vs gibi) aileme ve onun ailesine söylemedim.Yaşadığımız her şey aramızdaydı ta ki o ailesini işin içine dahil edene kadar.Sonrasında anlattım her şeyi kendi aileme, neden anlaşamadığımız anlattım.

Bide ayağına gideceksin! İyi düşün bak genelleme yapmak istemiyorum ama polis asker geneli sert oluyor ağır şartlarda çalışıyor duygudan anlamıyor ilgi istiyor..ben evlenmeden önce bana da demişlerdi bi polis eşi söylemişti dinlemedim :KK43:
Sinirini yönetemeyen bi insandı zaten.Bu adam polis, belinde silahı var, acaba evlendikten sonra çok sinirlendiği bi anda çeker silahını beni vurur mu diye düşündüğüm zamanlar bile vardı.Ama gelin görün ki güzel zamanlarımız çok çok güzeldi.Aklıma sadece o anlar geliyor.

Sinirini yönetemeyen bi insandı zaten.Bu adam polis, belinde silahı var, acaba evlendikten sonra çok sinirlendiği bi anda çeker silahını beni vurur mu diye düşündüğüm zamanlar bile vardı.Ama gelin görün ki güzel zamanlarımız çok çok güzeldi.Aklıma sadece o anlar geliyor.
Hayatının odak noktası bu adam olmuş. Hem de gereksiz yere. Bugün bir haber okudum adanada bir genç kız sevgilisiyle kavga edip intihar ediyor. Adamın polislere söylediği şey "Ben bir evin tek erkek çocuğuyum. Benim başımı yakmayın. Ayrıldık, bitti gitti." O kız bunları duysa sence intihar eder miydi? Biz sürekli demiri ovalayarak altın elde etmeye çalışıyoruz. Boşuna uğraşma, mal bu. Fiziksel olarak intihar etmesen de ruhsal olarak intihar ediyorsun ve malesef eski nisanlin da bu diğer adam gibi bencilce davranacak. Sevilmeye layıksın. Layığını bul lütfen.

Kendi ayakları üzerinde duran mis gibi mesleği olan bi kadınsın gururun yokmu senin nasıl kendini bu kadar düşürdün hem de pis cimri bi adam için tam odun ya plastik gece lambası mutfak önlüğü nedir 170liralık tek taş nedir Allahaşkına ben illa para para demiyorum ama sana verdiği değeri gösterir bunlar sen onun gözünde busun işte cimri adam en tahammül edemediğim tiptir neden rest çekmedin sen yalvardıkça onun gözünden öyle bi düşmüşsünki bi de yanına gidersen magmaya kadar inersin senden emin ol daha nefret eder

Hah işte ben de onu diyorum en ufak bir öfke sinir anında hakaretle başlar sonrası şiddete kadar gidebilir..güzel günlerin olmuş olabilir benim de eşimle çok iyi günlerim oldu ben de senin gibi bi çok kişiyle görüştüm sevemedim sonra eşimle tanıştım sevdim ikaz eden oldu dinlemedim, ağır işi bak sinirli olur diyen oldu dinlemedim ben narin nazik duygusal o tam tersi ..olsun dedim aynı eve girince değişir ilgisi artar üzerime titrer belki dedim annem bile sen yapamazsın kızım bu adamla sesi dinlemedim..şimdi noldu aynı eve girdik değerim düştü tartışmalarımız şiddetlendi, eve her yorgun gelişinde surat yapmalar gözüme bile bakmamalar ilgisiz benden bekliyor herşeyi..eskiden tartışmalarda ikimiz de dayanamaz özür diler barışırdık şimdi yabancı gibiyiz çünkü hakaret yanında kolumu boğazıma da yapışmaya tehdite başladı..
Tamam genelleme yapmak doğru değil benim de bi çok asker polis akrabam var sinirlenmeleri yok duygusallar..ama şuna Eminim meslek çok etkiliyor bi düzenleri bi saatleri bi yerleri Yok kafaları sürekli dolu..dizilerdeki eve yorgun gelse bile eşiyle ilgilenip gözüne bakan polisleri görünce özeniyorum :KK43:. Bunları göze al gelecek senin

Kendine üzülmeyen birine ne yazabiliriz ki
Anladım ki bazıları acıyı cok seviyor

Tıpkı gecen kendisinin evli kadinla aldatan sevgilisi icin kirk tane bahane uyduran o kadar ayrıl yazan mesajin yanına tek bir kişinin cnm irkek o ihtiyaçlari var yazan mesajı beğenmesi gibi sende bu kadar kendine gel mesajının yanında bir kişi cnm bence aşkının peşinden kos yazsa onu beğenirsin hos kimse yazmasa yaparsınız kendi hayatınızı mahvetmeden rahatlamayacaksiniz gibi

Oofff mazosist misin nesin.niye kendine bu kadar zarar verip aci cektiriyosun.sal ipini gitsin...

Canim bnm. Kim ne derse desin. Yasamamis bi insan icin yorum yapmak cok kolay. Ben senin hislerini anlayabiliyorum. Benzeri olaylar gecti basimdan. Acaba hangileri deme birebir hepsi diyebilirim. Bende neredeyse kopek oldum kapisinda. Ama yok. Seni sevdigine inandirma kendini sakin. En buyuk hatayi o zaman yaparsin. Gor anla ve kabullen ki seni sevmiyor. Cunku gerçek askin sevginin oldugu yerde bunlar olmaz. Kendini ornek al. Onun sana yaptiklarini seni asagilamasina ailene laf etmesine ragmen ona sana yaptığını yapabiliyor pnu asagilayip engelleyebiliyor musun hayir. Ama o yapiyor cunku sendeki sevgi onda yok. Ben de senin gibi cabaladim. Olmuyo baskasiyla dedim. Evet olmuyo. Esimle asik olmadan hatta icim bile isinmadan evlendim. Simdi kokusunu dutymadan yapamiyorum. Seni asagilayacak adamla degil sana krndini dunyadaki tek kadinmissin gibi hissettirecek bi adamla evlen. Bi defa cay ictigin insana isinamaman cok normal. Belki zor olacak ama zorlayacaksin kendini. Uzak olmanin avantajini kullanacaksin. Karar senin ama emin ol evlendikten sonra ayrilacaksin. O kisinin sana saygisi yok cunku. Hic bi zaman seni uzmekten cekinmeyecek

O kaçıyor sen kovaliyorsun o yüzden sana bu kadar cazip geliyor bence aşık değilsin sadece hırs kaçan kovalanır mantığı bence sen kaç o kovalasın ama asla barisma.

Biraz kendinize saygılı olun ya bu nedir? Okumuş öğretmen olmuşsun ne güzel. Okadar emek vermissin kalkıp sana değer vermeyen birine yalvarmak ne ya?? Bi kendinize gelin bu kadar küçülmeye gerek yok. Adamlarda kendini bişey sanıyor sonra. Bak bacım sevse istese kalbinde kıpırtı olsa sana başka davranırdı aksini yapmazdı aşk öyle bişey. Adam gelgitli boşver salla gitsin yahu!

X