hurma ve yoğurt diyeti ne dersiniz 7 günlük yapalım mı?

5.gün: 5.günün sonunda ruh ve beden halim karmaşık... bir yandan hayatımda gösterdiğim en sebatkar iradeden dolayı mutluyum... ve fiziksel olarak kendimi rahat ve dinç hissediyorum... uykum bile daha tatlı... ama öte yandan sanki elimden oyuncağı alınmış çocuk gibiyim :) herkes yerken bakmalar,,,akşamları film izlerken bilgisayarımın yanının boş kalması ve elimi atınca çerez yerine yeşil çay böööğğğğ :) insanların gözündeki o ''bu kiloyla sen daha çok aç kalırsın'' veya ''kızım senin bu kiloların öyle 2-3 günlük açlıkla, 2 günlük hurma diyetiyle gidecek gibi değil, neyin peşindesin'' bakışları görüyorum neyse artık yüzdük kuyruğuna geldik... ne kadar faydasını görürüm bilmiyorum ama namus belası tamamlayacağız bugünümü da başarıyla atlatmış sayılırım... tek kaçağım (ki bence kaçak bile değil ) akşam oğlum patates kızartması istedi... bi çatal dolusu çalmış ve yemiş olabilirim hiç hatırlamıyorum... yani 2-3 tanecik... onun dışında çok susamama rağmen fazla su içemedim nedense... bi de şu yeşil çaya alışamadım gitti... bolca çay, bi tane de şekersiz türk kahvesi içtim... bugün hatta salı sabahına kadar tartılmayacağım... bakalım sonucu göreceğiz... salı sabahı final :) final derken 2 günlük mola, ardından karatay a geçmeyi planlıyorum... başka önerisi olan var mı?

Sık sık kilo alıp veren, çeşitli diyetler deneyen biri olarak kısa sürede hızlı kilo verdiren diyetlerden uzak durmanizi öneririm. Lahana diyeti, vejeteryan diyeti, detoks diyetleri vb gibi birçok diyet yaptım ve hepsinde de öngörüldüğü gibi kilo verdim. Ama sonrasinda fazlasıyla geri aldım. Hem de bazı yiyeceklere karşı zaafim arttı. Ekmeği, peyniri, yumurtayı boğulurcasina yemeye başladım. 65 lerde cebelleşirken 70 kiloya çıktım.
Sonunda diyetle değil beslenme alışkanlığımı değiştirerek kilo verebilecegimi, istediğim herşeyi ancak çok istisnai öğünlerde yiyebileceğimi, hemen sonrasinda telafi olarak porsiyonlarimi yarıya indirmem gerektiğini kabullendim. 2 aydır akupunktur desteği ile beslenme programı uyguluyorum. 7,5 kilo verdim 62,5'e düştüm. Hedefim 55. Boyum 1.55 mt. Ilk haftalar çok zor geçti, mutsuz oldum. 3 haftadan sonra hep böyle devam edebilirim gibi geldi. Halen de öyle. Arasıra kaçamaklarım da oluyor; tabii:ki kizartma olarak değil de :) mesela 1 dilim yemem gereken esmer ekmeği 3 dilim yemek, sebze yemeğini 3-4 kaşık daha fazla yemek gibi.
Hurma yiyecek olsam 3 ara öğünümden ilkinde 2 adet kuru hurma yerdim. Yoğurt zaten orta yağlı olandan günde iki kase yiyorum. Bu aralar yaz yaklaştığı için ara öğünlerimi elma veya kiviyle yapıyorum daha güzel kilo verdiriyor.
Listemde esmer ekmek ve haftada 1 öğün kepekli makarna haricinde unlu gıda yok. Beyaz pirinç yok, işlenmiş şekerli gıda yok. Doktorumun dediği şu: Kilo vereyim sonra istedigimi yerim diyorsan bunu unut. Kaloriyi nerden aldığın çok önemli. Verdiği kaloriyi yaktiracak enerjiyi saglamayan gıdalardan kilo verdikten sonra bile uzak dur.

Son düzenleme:
çok haklısınız...bütün o hayal kırıklıklarını bne de yaşadım... söylediklerinizin bilincindeyim... ama çaresizlik ve acil moral ihtiyacından dolayı denemek istedim...bitirince dediğiniz gibi yapacağım zaten... bi kaç kişocuk moralin zararı olmaz inşallah... teşekkürler

Günaydın
ben de 66.6 ile başladım detoks olarak görüyorum.1 hafta yapip ayça kaya sayarak zayıflamaya devam edecem .Bol eksiler...

Hanımlar atladığım bişey, bende insülin direnci de başlamıştı. Dikkat etmezsem potansiyel şeker hastası olduğumu öğrendim. Çoğumuz için muhtemel son, bu. Yaptığım şok diyetler sonrasında engel olunamaz iştah ve "tıkınma" daha çok tetikliyormuş.Çünkü diyet sonrası aynen sukriyehoca nın yazdığı gibi yerken kendimi kaybediyordum. Beni şok diyetlere sevkeden estetik kaygımdı.O nedenle de sabırsızdım.Ancak sağlığım söz konusu olunca estetik ikinci planda kaldı ve sabretmek,diyet psikolojisinin yol açtığı stresten kurtulmak daha kolay oldu. Geçici mutluluklara kanmayın lütfen

hurma diyeti benim kolestrolümü düşürmüştü eski iştahımı yok etmişti ve hurma diyeti ile verdiğim 4 kiloyu 1 yıldan fazla süre geri almadığımı bliyorum :) sayende yeniden gaza geldim, hurmalarım gelsin başlamak istiyorum. ve her gün girip bakıyorum naptın diye, yarın salı, tartı sonucunu merak ediyorumm :) yürüyüş var mı bu arada?

:) Tebrik ediyorum. Genel beslenme alışkanlığınız ve yaşam düzeniniz de yardımcı olmuştur mutlaka. Ben kendi adıma bunu sağlayamamıştım. Gece yarısı uyanıp o buzdolabını ne zaman açıyorum ne zaman ekmeğin arasını dolduruyorum ve yiyorum yeminle farkında olmuyordum. Özel olarak yürüyüşe çıkmıyorum. Gün içinde iş dolayisiyla 25-30 dakikalik normal tempo yürüyüşlerim oluyor. Ödem oluşan özel haftalarda fazladan 20 dk kadar yol uzatıyorum o kadar. Ilk haftamda 2,5 kg birden vermistim, geri almadım. O hafta 7 gün öğlen veya akşam yemeğim sadece yesillikli salata+1 kase yogurttu. Dr bütün akşam ogunlerini öyle yap dedi ama yapamadim 4 öğlen 3 akşam yaptim. Kahvalti 4-5 zeytin+kibrit kutusu peynir+1 dilim esmer ekmek+yesillik. Normal öğün izgara tavuk veya balik veya 1 kase çorba+salata veya 1 kase yoğurt+ 1 dilim esmer ekmek. Ara öğünler 1 porsiyon meyve veya 4-5 fındık/cig badem/leblebi/2 ceviz içi şeklinde. Sekersiz cay serbest. 2 lt su. Kepekli makarna haftada 1 gün öğlen salatayla birlikte. Bulgur pilavi ekmek yerine iki kaşık olabiliyor. Özel günlerim haricinde zorluk cekmiyorum hatta yemeye üşeniyorum bazen.

Bende basladim bugun merakla sizin sonucunuzu bekliyorum ve sizi simdiden cook cook twbrik ediyorum opuyorum

Gunaydinlar :)
Dün 66.6
Bugün 64.8
toplamda 15 kuru hurma yedim(acikirsam Ära da yerim diye hepsini bi anda yemedim)
öğün arasinda 4-5 Saat var
Hiç kaçamak yapmadım
yaklaşık 2 lt karbonatli su ictim
yarım Saat kadar yürüdüm
çok bas ağrım oldu
kas kaybı olmaması için bu sabah Protein ağırlıklı kahvaltı yaptım
öğle ve aksam hurma ve yogurtla devam edecem
bol eksiler

Günaydın:) Konu muhalifi olarak protein ağırlıklı kahvaltinizi destekliyorum. Sağlıkla bol eksiler inş.

Ben yoğurt kürünü öğrendim öğreneli eksik etmiyorum beslenmemden. Günde en az 1 defa tüketiyorum. Yanında bazen hurma bazen de meyve yiyorum. İyi oluyor.
10 gün önce macun takviyesine geçtim. Umarım fayda görürüm. havalar ısındıkça kilo vermem hızlanır biliyorum. Son 1 ayda 2kg gitmiş bile
Mayıs sonu geldiğinde sonuç ne olacak merak ediyorum, hoş ben evde olduğum takdirde gün içinde bi çok kez tartılırım. Ezberledim artık, basküle çıkmadan sonucu biliyorum

tamamladınız mı? kaç kg kaybettiniz? çok merak ettim. yazarsanız sevinirim

Hocam sonuç ne oldu merak ettik.

tamamladınız mı? kaç kg kaybettiniz? çok merak ettim. yazarsanız sevinirim

Hocam sonuç ne oldu merak ettik.
haklısınız arkadaşlar son 2 günümü ve sonucu yazamadım... 6. gün grip geçirdim biraz havaların dengesizliğinden... diyetimi tamamladım ama yazmayı ihmal etmişim... sonuç şöyle... 6. günü kazasız belasız geçirdim ama 7. gün hastalıktanmıdır nedir ilaç mı dokundu bilemedim midem ağrıdı hurmadan... akşam hurma yemedim... haşlanmış tavuk ve salata yedim... ama bence başarılı sayılabilecek bi deneyim oldu... sonuç ise : 5 kilo 400 gr verdim arkadaşlar :) sonrasında bir iki gün zorlandım... zavallı midem başka yiyecekleri yadırgadı biraz... 7 gün hurma ve yoğurdun üstüne şaşırdı tabii :) şimdi ise canan karatayın kitaplarını aldım hatmediyorum... konuyla ilgili başlıkları inceliyodum ben de.. durmak yok yola devam yeni ilginize teşekkürler ben de kimse sallamıyo sanmıştım

Merhaba kizlar ben bu topici gormeden bir haftadir yogurt diyetindeydim 72den 70e dustum. Hurma cok severim ama dis telim var yemesi cok eziyet o yuzden lifli tahil gevreklerinden koyuyorum yogurduma bir de meyve ekliyorum. Aksam 6dan sonra yemek yok. Haftada 3 gun bir bucuk saat egzersiz yapiyorum youtubedan indirdim befit videolarini. 2 kilo gitti ama bence gazdi. Evlendigimde 55 kiloydum hedefim de bu. Gerci 3 tane sezaryenli dogumdan sonra cok zor ama denicem haftada 1 kilo hedefim.
1 hafta daha devam edip sonra kahvaltida yogurt oglen yogurt aksam pure ya da corbaya gececegim. Ilk kez bi diyete bu kadar sadik kaldim. Normalde poaca makarna manti hastasiyimdir

Lifli tahıl gevreğini hergün yiyor musunuz?Ilave olarak yoğurt ve meyveden başka birşey yiyor musunuz? Ben de 3 aydır diyetteyim iki ileri bir geri gidiyorum 70'ten 62'ye düştüm ancak. Artık vücut direniyor, kırmak için ne yapabilirim diye bakıyorum. Tahil gevrekleri bayağı besleyici. Çeşitleri arasında değişim yaparak her gün yemek güzel olur. Gelismeleri yazarsanız ve memnunsanız ben de denemek istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…