hurma ve yoğurt diyeti ne dersiniz 7 günlük yapalım mı?

çok iyi :))
sen tam uyguluyor musun yoğurt hurma dışında bir şey yemiyor musun
Ewet canım, şükür ki nefsimi terbiye etmeyi başardım.bu ara gribim spor yapamıyorum, yoksa daha çok gider.İnşaallahhhhh yaani.
Pazarları diyet yapmam, ama şu saat oldu kürden başka bişey yemedim, ama bugün pazar yaaaa :'( akşam azcık şımartırım midemi.
Gün içinde çok acıkırsan kivi, elma vs yemeği dene canım, salatalık ta iyi olur

merhabalar, hurma diyeti benimde kafama çok yattı bundan önce alkalik besleniyordum akşam yemeğini keserek ve karbonatli su içiyordum yaklaşık bir yıldır boşladım verdiğim kiloları çok yiyerek geri aldım :KK43: hurma diyeti ile kilo verilebilir kendim bizzat verdim ama bu sefer aynı hatayı yapıp sporsuz zayıflamayacagım. yarın başlıyorum bnde :KK70: gelişmeleri yazarım

Ben de hurma siparişi verdim kızlar, sonuçta peygamber Efendimiz'in Çokça önerdiği bir yiyecek, sağlık açısından yararlı olduğunu da biliyoruz, fakat bi arkadaş yüzünün çöktüğünü Yazmış o zaman su kaybı mı bu daha çok?

merhabalar, hurma diyeti benimde kafama çok yattı bundan önce alkalik besleniyordum akşam yemeğini keserek ve karbonatli su içiyordum yaklaşık bir yıldır boşladım verdiğim kiloları çok yiyerek geri aldım :KK43: hurma diyeti ile kilo verilebilir kendim bizzat verdim ama bu sefer aynı hatayı yapıp sporsuz zayıflamayacagım. yarın başlıyorum bnde :KK70: gelişmeleri yazarım
Karbonatlı su bende sivilceye neden oldu hemen bıraktım...
Peki Melodilek, Hurma detoksuyla ne kadar sürede kaç kilo verdin ve yüzünde çökme oldu mu?

Tebrikler canım, ben de 3 yıldır haftada 1–2 akşam dışında hiç akşam yemeği yemiyorum.bence çok gereksiz bir öğün.faydası yok zararı çok.ben böyle çok rahatım, herkese tavsiye ederim, boll şans ;-)

kızlar şaka gibi cidden telefonuma rasgele mesj geldi bende kilodan patlıcam artk bi deneyeyim dedim 2 haftadır devm edyrm sabh kalkar kalkmz bile mesaj atıylr bna diyet nasıl gidiyor bugun yiyeceklerin bunlar diye valla zayıflama ekibiymiş dr kubilayı aradım çok fiyat söyledi bütçem yetmediği için gidemedim valla bunlar aylık 100 lira alıyo benden zayıflama kampı gibi devam etmeyi düşünüyorum canım tatlı istediğinde bunlara mesaj atıyorum beni frenliyolar 2 hafta oldu işte bugun 2.haftamın 3. gunu 6 kilo 300 gram verdim bu gidişle artık şişman olmicam diğer arkadaşlarada söyliyim hemen

Bende dun basladim hersey yolunda cok sukur. Dun aksam esimin israrlarina dayanamayip 3 kucuk kofte yedim :) sabah tartildim ama ne kadar verdigimi 1 haftanin sonunda yazacagim :)

BUNLARI YAPINCA TEKRARA GERİ ALINABILIYOR KILOLLAR BEN YAPTIM LAHANA DIYETI 3 AY DA 23 VERDIM AMA 35 OLARAK GERI ALDIM SUANDA O ALDIGIM KILOLARI HARIKA BIR SEKILDE VERIYORUM ÇOK ZOR OLDU AMA RABBIMIN IZNIYLE BUNLARDANDA KURTULACAGIM.

Karbonatlı su bende sivilceye neden oldu hemen bıraktım...
Peki Melodilek, Hurma detoksuyla ne kadar sürede kaç kilo verdin ve yüzünde çökme oldu mu?

pek hurma detoksu değil yaptıgım, yemeklerden yarım saat önce 3 veya 5 hurma ardından koca bir bardak su içtim, akşam yemeginide kesip 9 kilo verdim. ama düzenli yapmak şart. her akşam 300 ml bardaga bir cay kaşığı karbonat atıp içtim ama bunu da düzenli yaptım. kızlar işin sırrı akşam yemeğini kesmek :) birde yürüyüş :KK66:

Tebrikler canım, ben de 3 yıldır haftada 1–2 akşam dışında hiç akşam yemeği yemiyorum.bence çok gereksiz bir öğün.faydası yok zararı çok.ben böyle çok rahatım, herkese tavsiye ederim, boll şans ;-)

akşam yemek yediğim zamanlarda inanılmaz rahatsız hissediyorum kendimi artık. çok acıkanlar çorba içmeli :)

valla arkadaşlar " ben başladım gelişmeleri yazarım " diyenlerin %90 ı kaybolmuş :KK70: şimdi ben de aynısını diyeceğim ama sözümü tutamayıp ben de kaybolursam diye korkuyorum :KK70: aman arkadaşlar sakın alınmasınlar... bu diyet işi böyle işte... dünyanın en dürüst insanını bile yalancı çıkarır... irade çok zor bişey çünkü...
neyse ben gene de bir deneyim belki tutar...
her şeyden önce karşınızda doğduğundan beri hiç zayıf olmamış, en iyi ihtimalle normalin üstünde olmuş , bide yetmezmiş gibi evlendikten sonra 15, doğumdan sonra 25, troid ten sonra 20 ve de son zamanlarda ameliyattan sonra 10 kilo almış, akapunkturdan tut altın çileğe kadar her haltı denemiş ve başarısız olmuş, 3 diyetisyen iki endokrinci değiştirmiş, 36 yaşında ve maalesef 3 haneli rakamların çok üstünde guatr ve hashimoto hastası TAM BİR BAŞARISIZLIK VE MUTSUZLUK ABİDESİ VAR... :eek::KK43::KK1:
BUNU itiraf etmek de ölesiye zor... 55 kiloyum 50 kilo olmam lazım, ay 63 kiloyum 3 kilo versem mi diye yazanları okuyunca içim acıyor ve çok kıskanıyorum :KK11:o_O:eek::KK76:
dedim ki kendime her şeyi denedim bu da eksik kalmasın :KK15:
işte diyet günlüğüme başlıyorum hadi bakalım bismillah :
DİYET AREFESİ : arkadaşın biri mesaj attı dedi ki böyle böyle hurma diyetine başlıyorum sen de şu linki incele dedi... okudum araştırdım... tabii öncelikle KK sitemize baktım.. aa çok iyiymiş denemeye değer dedim... peygamber efendimiz (SAV) de hurmayla öğün edermiş oruç tutarmış, KUR'AN da da geçiyor, uzmanlar da özellikle ender saraç söylüyor vardır bir bildikleri dedim... pazartesi başlarım dedim herzamanki gibi... sonra bi baktım aaaaaa o gün zaten pazartesi akşamı... dedim bi dahaki pzt ye kalırsa ohooooo bi değişiklik yapıp yarın başlayım dedim...hayatımda ilk defa salı günü diyet yapma kararı aldım ve akşamın 9 buçuğu demeyip kocamı markete hurma almaya yolladım...
1. GÜN sabah tartılıp gerçeklerle bi yüzleşip kendime kızdım, ayarı verdim... yoğurdumu yiyip üstüne 5 hurma yedim... ben 21 hurma hakkımı 7 7 7 şeklinde değil 5-2, 5-2 ,5-2 bölmeye karar verdim bu arada... arada içim ezilince iyi oluyor... okulda 3. teneffüs(öğretmenin ben bu arada :) ) 2 hurma daha yedim... hafif bir baş dönmesi iç kazıntısı öğlene doğru baş gösterdi ama aldırış etmedim... öğlen eve geldim dersim erken bitmişti bugün... oğlumu yedirdikten sonra biraz uyuyup saat 2 gibi ikinci yoğurt ve 5 hurmadan oluşan öğünümü yedim... akşam eşim ve oğluma sofrayı kurdum ben oturmadım... onlar yerken ben de yanlarında mutfak işi ile uğraştım... sofraya oturursam içimdeki kurt kadın harekete geçer diye korktum... :KK70: aradaki iki hurma hakkımı geceye erteleyip bulaşık makinesi boşaltma, yarınki yemeğin ön hazırlıkları gibi işlerle oyaladım kendimi...eşim ve oğlum sofradan kalktıktan sonra tabkaları makineye tıkıp yoğurdum ve 6 hurmamla kuruldum masaya... şuan itibariyle 3 hurma hakkım var ve ben onu 10buçuk gibi yiyip 1. günü sonlandırmayı planlıyorum bacılar... inşallah kaytarmazsam yarın görüşmek üzere.... bu arada unutmadan ekleyim: gün boyu bolca su içtim... inanılmaz derecede susadım nedense... sınırsız derecede şekersiz çay ve yatarken de yeşil çay içmeyi düşünüyorum... şuan itibariyle halsizlik ve açlık hissi yok... sadece alışkanlıklarımdan kaynaklı bi boşluk hissi var... sanki elimi atıp patlamış mısıra uzanmalıymışım gibi yada mutfağa gidip bi çikolata aşırmalıymışım gibi geliyor :KK70: yok yok merak etmeyin yapmıycam :KK70: hafif bir başağrısı ve boş ama huzurlu midemle uyumaya gitcem 12 itibariyle :KK70:

valla arkadaşlar " ben başladım gelişmeleri yazarım " diyenlerin %90 ı kaybolmuş :KK70: şimdi ben de aynısını diyeceğim ama sözümü tutamayıp ben de kaybolursam diye korkuyorum :KK70: aman arkadaşlar sakın alınmasınlar... bu diyet işi böyle işte... dünyanın en dürüst insanını bile yalancı çıkarır... irade çok zor bişey çünkü...
neyse ben gene de bir deneyim belki tutar...
her şeyden önce karşınızda doğduğundan beri hiç zayıf olmamış, en iyi ihtimalle normalin üstünde olmuş , bide yetmezmiş gibi evlendikten sonra 15, doğumdan sonra 25, troid ten sonra 20 ve de son zamanlarda ameliyattan sonra 10 kilo almış, akapunkturdan tut altın çileğe kadar her haltı denemiş ve başarısız olmuş, 3 diyetisyen iki endokrinci değiştirmiş, 36 yaşında ve maalesef 3 haneli rakamların çok üstünde guatr ve hashimoto hastası TAM BİR BAŞARISIZLIK VE MUTSUZLUK ABİDESİ VAR... :eek::KK43::KK1:
BUNU itiraf etmek de ölesiye zor... 55 kiloyum 50 kilo olmam lazım, ay 63 kiloyum 3 kilo versem mi diye yazanları okuyunca içim acıyor ve çok kıskanıyorum :KK11:o_O:eek::KK76:
dedim ki kendime her şeyi denedim bu da eksik kalmasın :KK15:
işte diyet günlüğüme başlıyorum hadi bakalım bismillah :
DİYET AREFESİ : arkadaşın biri mesaj attı dedi ki böyle böyle hurma diyetine başlıyorum sen de şu linki incele dedi... okudum araştırdım... tabii öncelikle KK sitemize baktım.. aa çok iyiymiş denemeye değer dedim... peygamber efendimiz (SAV) de hurmayla öğün edermiş oruç tutarmış, KUR'AN da da geçiyor, uzmanlar da özellikle ender saraç söylüyor vardır bir bildikleri dedim... pazartesi başlarım dedim herzamanki gibi... sonra bi baktım aaaaaa o gün zaten pazartesi akşamı... dedim bi dahaki pzt ye kalırsa ohooooo bi değişiklik yapıp yarın başlayım dedim...hayatımda ilk defa salı günü diyet yapma kararı aldım ve akşamın 9 buçuğu demeyip kocamı markete hurma almaya yolladım...
1. GÜN sabah tartılıp gerçeklerle bi yüzleşip kendime kızdım, ayarı verdim... yoğurdumu yiyip üstüne 5 hurma yedim... ben 21 hurma hakkımı 7 7 7 şeklinde değil 5-2, 5-2 ,5-2 bölmeye karar verdim bu arada... arada içim ezilince iyi oluyor... okulda 3. teneffüs(öğretmenin ben bu arada :) ) 2 hurma daha yedim... hafif bir baş dönmesi iç kazıntısı öğlene doğru baş gösterdi ama aldırış etmedim... öğlen eve geldim dersim erken bitmişti bugün... oğlumu yedirdikten sonra biraz uyuyup saat 2 gibi ikinci yoğurt ve 5 hurmadan oluşan öğünümü yedim... akşam eşim ve oğluma sofrayı kurdum ben oturmadım... onlar yerken ben de yanlarında mutfak işi ile uğraştım... sofraya oturursam içimdeki kurt kadın harekete geçer diye korktum... :KK70: aradaki iki hurma hakkımı geceye erteleyip bulaşık makinesi boşaltma, yarınki yemeğin ön hazırlıkları gibi işlerle oyaladım kendimi...eşim ve oğlum sofradan kalktıktan sonra tabkaları makineye tıkıp yoğurdum ve 6 hurmamla kuruldum masaya... şuan itibariyle 3 hurma hakkım var ve ben onu 10buçuk gibi yiyip 1. günü sonlandırmayı planlıyorum bacılar... inşallah kaytarmazsam yarın görüşmek üzere.... bu arada unutmadan ekleyim: gün boyu bolca su içtim... inanılmaz derecede susadım nedense... sınırsız derecede şekersiz çay ve yatarken de yeşil çay içmeyi düşünüyorum... şuan itibariyle halsizlik ve açlık hissi yok... sadece alışkanlıklarımdan kaynaklı bi boşluk hissi var... sanki elimi atıp patlamış mısıra uzanmalıymışım gibi yada mutfağa gidip bi çikolata aşırmalıymışım gibi geliyor :KK70: yok yok merak etmeyin yapmıycam :KK70: hafif bir başağrısı ve boş ama huzurlu midemle uyumaya gitcem 12 itibariyle :KK70:
Seni çok sevdim canım, çok hoşsun yaşam enerjin hiç eksik olmasın :KK76:
Aman dikkat et, herşeyin başı sağlık. Kiloların çok muş.bir uzmanla hareket etmeni tavsiye ederim gülüm.
Kolay gelsin....

Seni çok sevdim canım, çok hoşsun yaşam enerjin hiç eksik olmasın :KK76:
Aman dikkat et, herşeyin başı sağlık. Kiloların çok muş.bir uzmanla hareket etmeni tavsiye ederim gülüm.
Kolay gelsin....
teşekkür ederim canım güzel enerjin, iltifatın ve tavsiyen için... amaaaannn zamanında uzmanla da hareket ettik de noldu başaramadım... hatta zavallı uzman kilo alacaktı neredeyse :KK71: :KK70:
şaka bi yana biraz acil morale ihtiyacım var sonrasına bakarız artık... sevgiler...

2. gün : dün diyete nasıl başladığımı ve ilk günümün nasıl geçtiğini anlatmıştım (bknz. iki konuşma yukarı :) gelelim ikinci güne... inanmayacaksınız, coşkuma vereceksiniz ama gerçekten çok rahat uyudum... hatta gündüz uyumuş olmama ve normal şartlarda uykusuz kalmam gerekmesine rağmen rahat ve sıkıntısız uyudum... halsiz düştün aç kaldın bayılmışındır diye düşünebilirsiniz ama tecrübeli bir DİYETZEDE olarak inanın aradaki farkı bilirim... o uyku halsizlik uykusu değil, bayağı bildiğiniz huzurlu bir uykuydu... sabah da hiç öyle 6 saat uyumuş da okula gidip ders anlatacak olmanın yorgunluğu ile değil, bayağı haftasonuymuş da 9 - 10 a kadar uyuyup kalkayım da kahvaltı hazırlayım mutluluğu gibi uyandım resmen... levotron umu içtim(bilmeyenler için hipotroid m var, guatr ilacı yani) hazırlandım bilmem ne ilaç için geçmesi gereken yarım saati doldurup güzelce yoğurdumu yedim, üstüne de 5 hurmamı afiyetle yedim... bakınız afiyetle dedim... samimiyim.. normalde diyette yenmesi gereken yiyecekler tamam sağlıklı falan ama sonuçta sıkıcı bir süre sonra böğğğ dedirten yiyeceklerdir... yok brokoli, yok çiğ sebze, yağsız salata, kepek ekmeği derken hayattan soğursunuz...(en azından ben öyle oluyorum şekerim :) en sevdiklerimi bile yemek yerken görünce üstüne oturup nefessiz bırakmak istemeler, tıpkı banka soyar gibi lokanta soyma hayali kurmalar, acaba yiyip kussam mı noktasına kadar iğrençleşmeler falan, bildiğiniz sapıtırım yani :) ama bu defa dedim ki arkadaş kutsal olduğu kadar var, nasıl lezzetli, yemesi nasıl zevkli ve nasıl da tokluk hissi veriyor... psikolojik açlık, yemek yeme zevki ve alışkanlıklarım olmasa ömrümü hurma yiyerek geçirebilirmişim bacılar o derece... :KK70: neyse 12 gibi 2 hurma daha atıp öğlen yemeğini geciktirdim... 2 gibi yine yoğurt ve bu sefer 4 hurma... arkadaşla çarşıda dolandık vakit geçirdik... eve gittim eşim ve oğlumun yemeğini hazırladım ve yine sofraya oturmadım oyalandım... onlar yedikten sonra oturup yine yoğurdumla kalan 10 hurma hakkımın 7 sini daha yedim...tokum bu arada... sonra komşumla oturup internetten game of thrones dizisi izledik saat 10 akadar.. diziyle atıştırmak gibi bir hobisi olan ben, sınırsız çay, kahve ve kalan 3 hurmacığımla bu günümü tamamlamış bulunuyorum... eğer buzdolabı bana cilve yapıp pişt pişt diye kandırmazsa ve kazasız belasız uyumayı başarırsam, 3. günüme başlayacağım allahın izniyle :) bu arada hiç başım ağrımadı, hiç dönmedi ve halsiz hissetmedim hiç ...gün boyu su ve çay içtim... bugün yeşil çay falan içmeyeceğim dedim ve içmedim... bu kadar da sağlık bünyeye ters :) sevgiyle kalın...

3.gün : bugün beni çok takdir edeceksiniz okuyun ve arkadaşınızla gurur duyun.. sabahtan başlayalım... sabah kalkınca şeytanlarım dürttü... son güne kadar tartılmayacaktım ama dayanamayıp çıkıverdim basküle ve sonuççççç : 2,8 kilo vermişim... neredeyse 3 kilo bile sayılır... inanabiliyor musunuz? ama asıl gurur duyacağınız kısmına gelmedik... neyse... resmi tatil olduğu için geç kalktık ama yinde öğün atlamadım düzenimi bozmadım... sabah beş hurma ve yoğurt...öğlen 6 hurma ve yoğurt... 7 hurma akşama 3 hurmayı da yatmadan 2 saat önceye ayırmıştım... aniden telefon geldi... ailemden uzakta oturuyoruz ilçedeyiz... sürpriz yapmışlar size geliyoruz dediler... ayıptır söylemesi niyetlilermiş... hemen buzluktan mantımı çıkardım...mis gibi bir kayseri mantısı... bir de ellerimle içli köfte yaptım... iftarlık sucuk içi ve tatlı olarak kadayıf... bilin bakalım ne oldu... elimi bile sürmedim... ısrarlara, ha bir tadına bak telkinlerine kulak tıkadım ... oturdum yoğurdumu yedim hurmamı yedimm... :)))) ve 3. günü de atlatmış bulunuyorum... darısı 4. güne... hadi bakalım yarıladık yolu... 2. günün bitimi 3. günün sabahı 2.8 i gördüysem 7. güünün sonunda umarım daha iyi bi sonuç alırım... hayırlı kandiller bu arada...

3.gün : bugün beni çok takdir edeceksiniz okuyun ve arkadaşınızla gurur duyun.. sabahtan başlayalım... sabah kalkınca şeytanlarım dürttü... son güne kadar tartılmayacaktım ama dayanamayıp çıkıverdim basküle ve sonuççççç : 2,8 kilo vermişim... neredeyse 3 kilo bile sayılır... inanabiliyor musunuz? ama asıl gurur duyacağınız kısmına gelmedik... neyse... resmi tatil olduğu için geç kalktık ama yinde öğün atlamadım düzenimi bozmadım... sabah beş hurma ve yoğurt...öğlen 6 hurma ve yoğurt... 7 hurma akşama 3 hurmayı da yatmadan 2 saat önceye ayırmıştım... aniden telefon geldi... ailemden uzakta oturuyoruz ilçedeyiz... sürpriz yapmışlar size geliyoruz dediler... ayıptır söylemesi niyetlilermiş... hemen buzluktan mantımı çıkardım...mis gibi bir kayseri mantısı... bir de ellerimle içli köfte yaptım... iftarlık sucuk içi ve tatlı olarak kadayıf... bilin bakalım ne oldu... elimi bile sürmedim... ısrarlara, ha bir tadına bak telkinlerine kulak tıkadım ... oturdum yoğurdumu yedim hurmamı yedimm... :)))) ve 3. günü de atlatmış bulunuyorum... darısı 4. güne... hadi bakalım yarıladık yolu... 2. günün bitimi 3. günün sabahı 2.8 i gördüysem 7. güünün sonunda umarım daha iyi bi sonuç alırım... hayırlı kandiller bu arada...
Tebrik ederim cnm bitir bakalim kac kilo gitmis olacak.bende baslayacagim.sonrasinda .tebrik ediyorum seni azminin devamini diliyorum

4.gün : dün gece 4. günümü yazmam gerekrdi ama yazamadım... şimdi yazayım... gece de bugünümü yani 5. günümü yazarım inşallah... bu rakamları telaffuz ettiğime inanamıyorum bu arada.... :KK70: benim gibi diyetin devamını getirme özürlü biri için rekor :KK70: neyse... dün sabah ve öğlen hiç problem çıkmadı... ama akşam eşimle oğluma sofra kurarken aslında sonradan önemsiz olduğunu anladığım ama o an için kendime kızdığım bi kaza yaşandı... ne olacak dayanamayıp ekmeğin ucundan azıcık böldüm... sonra da yemeğin tadına baktım... sonra da oğlumun ısırıp bıraktığı çikolata parçasını (2 küp şeker büyüklüğünde) ağzıma attım... :KK62: toplamda 3 lokma... ama kızdım kendime ve ceza kestim... akşam hurma hakkımı ve yoğurt hakkımı yemeden aç aç uyudum :KK43: bi kere daha anladım ki hurma çokkkk tok tutucu ve besleyici bişey... o üç lokmayı yedim diye kendime ceaz verdim ve resmen açlıktan ölecektim... meğer hurma beni nasıl da doyuruyormuş...:110:

X