Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de kısa metni okumuştum daha önce, şimdi tam metin okuyorum. Dediginiz kısımdan ben de çok etkilendim

Expanzoo Expansion Centro Educativo Recreacional

Playa el Yaque

La Playa El Agua

Basilica Nuestra Señora de Chiquinquira

Angel Falls

VENEZUELA

Venezuela 23 eyalet ve Başkent Bölgesi ile adaları içeren federal bağımlılıklardan oluşan ve başkanlık sistemi ile yönetilen bir federal cumhuriyettir. Venezuelalıların büyük çoğunluğu ülkenin kuzeyindeki büyük şehirlerde yaşamaktadır, bu da Venezuela'yı Latin Amerika'da şehirleşme oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri yapmaktadır.

Venezuela toprakları yerli halkların direnişine rağmen 1522'de İspanya tarafından sömürgeleştirildi. 1811'de İspanya'dan bağımsızlık ilan eden ilk bölge oldu. Bir süre Kolombiya Cumhuriyeti'nin (Büyük Kolombiya) bir parçası olarak kaldıktan sonra 1830'da ayrılarak tam bağımsız bir ülke oldu.
Venezuela gelişmekte olan bir ülkedir ve İnsani Gelişme Endeksi'nde 113. sırada yer alır. Dünyanın bilinen en büyük petrol rezervlerine sahiptir ve önde gelen petrol ihracatçılarından biridir. Önceleri ülkenin ana ihracat kalemini kahve ve kakao gibi işlenmemiş tarım ürünleri oluşturuyorken petrol kısa sürede liderliği ele almış ve devlet gelirlerinin büyük bölümünü oluşturmuştur. Venezuela ekonomisinin çöküşünün ana sorumlusu görevdeki hükûmetin hesapsız ve kötü yönetimidir.

Tropikal iklime sahiptir. Kuzeybatıda And Dağları ve Maracaibo ovaları, orta kısımda ovalar, güneydoğuda Guyana dağlık arazisi yer alır.

Günaydınlar, Hayırlı Cumalar Minnoşlar

Jawlensky
kk birinci noteri
Life light
Eleadora
Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge
Bonus
WOMAN
Kukrim
JES
K Kitapkontesi
Nosking
Otrera
Oriana
Natsume
D dgdln
Limonsuzzcay
nemesis
dayler dayler
Keira-
elektra
astrojurnal
firdefs
mimesis
ummhnisa
sudem34
Nikinik
Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa
Balkiz94
Black Light
Mrsay
L LADY VEGA
ASSOSyal
Dutt
HAbibte
fesang
Cordelia
Less-is-More
A Aylakkadin
ssevilll
Brahma90
Boncobo
Disipline Girmis BirKadin
cotard sendromu
Homer Simpson
E Emine1990
A Atalanteda

Gunaydiiiin

Gunaydiin hayirli cumalar herkese

Günaydın hayırlı cumalar. Havalar ısındı bi de deniz resmi görünce insanın aklı tatile gidiyo

Günaydın hayırlı cumalar

Günaydın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…