Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Teşekkür ederim bonus 🌺 Sesin yok bu aralar iyi misin ?

Elea sesinle hep aynı şeyleri söyleyecek oluyoruz😊
Çok farkındayım 😍 ve bence çok tatlıyız :KK36:
Sağol canım iyiyim şükür Ramazan telaşı uğrayamıyorum pek.
Kv rahatsız hastanede 11 gün oldu aklımızın bir yanı orda bekliyoruz.
Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah 🙏🏻 11 gün uzun bir süre korona mı?

Expanzoo Expansion Centro Educativo Recreacional
Eki Görüntüle 3043519

Playa el YaqueEki Görüntüle 3043521

La Playa El Agua Eki Görüntüle 3043522

Basilica Nuestra Señora de ChiquinquiraEki Görüntüle 3043523

Angel FallsEki Görüntüle 3043524

VENEZUELA

Venezuela 23 eyalet ve Başkent Bölgesi ile adaları içeren federal bağımlılıklardan oluşan ve başkanlık sistemi ile yönetilen bir federal cumhuriyettir. Venezuelalıların büyük çoğunluğu ülkenin kuzeyindeki büyük şehirlerde yaşamaktadır, bu da Venezuela'yı Latin Amerika'da şehirleşme oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri yapmaktadır.

Venezuela toprakları yerli halkların direnişine rağmen 1522'de İspanya tarafından sömürgeleştirildi. 1811'de İspanya'dan bağımsızlık ilan eden ilk bölge oldu. Bir süre Kolombiya Cumhuriyeti'nin (Büyük Kolombiya) bir parçası olarak kaldıktan sonra 1830'da ayrılarak tam bağımsız bir ülke oldu.
Venezuela gelişmekte olan bir ülkedir ve İnsani Gelişme Endeksi'nde 113. sırada yer alır. Dünyanın bilinen en büyük petrol rezervlerine sahiptir ve önde gelen petrol ihracatçılarından biridir. Önceleri ülkenin ana ihracat kalemini kahve ve kakao gibi işlenmemiş tarım ürünleri oluşturuyorken petrol kısa sürede liderliği ele almış ve devlet gelirlerinin büyük bölümünü oluşturmuştur. Venezuela ekonomisinin çöküşünün ana sorumlusu görevdeki hükûmetin hesapsız ve kötü yönetimidir.

Tropikal iklime sahiptir. Kuzeybatıda And Dağları ve Maracaibo ovaları, orta kısımda ovalar, güneydoğuda Guyana dağlık arazisi yer alır.

Günaydınlar, Hayırlı Cumalar Minnoşlar :KK37:

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
@Levaiz
@Teyocan
@UcanSupurge
Bonus Bonus
@WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Otrera
@Oriana
Natsume Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
@sudem34
@Nikinik
Alp_BuRc Alp_BuRc
@Amanita
A Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
@Balkiz94
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@ASSOSyal
Dutt Dutt
@HAbibte
fesang fesang
@Cordelia
@Less-is-More
A Aylakkadin
@ssevilll
@Brahma90
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@cotard sendromu
@AnnE Shirley
@Emine1990
@Atalanteda
Hayırlı mutlu sabahlar, ❤️♥️

Çıktı canın dün. Açılmayan damar için bu hafta randevu ayarlaya bilirsek adana da bi dr varmış ameliyatsız açarım dedi. Ona götürecekler
Çok geçmiş olsun canım benim, ben yeni gördüm. Rabbim acil şifalar versin. İnşallah bir daha yaşatmasın ❤️❤️

Çıktı canın dün. Açılmayan damar için bu hafta randevu ayarlaya bilirsek adana da bi dr varmış ameliyatsız açarım dedi. Ona götürecekler
Hadi hayırlısı canım. Çok geçmiş olsun. Bu günler en kısa sürede geçsin gitsin inşallah

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X