Hoşbeş Sayfası

Herkese merhaba :KK16:

Aslı'cım yeni, yeniden yarışma demişsin.Şimdiden başarılar dilerim canım. Oylama başlayınca haber ver lütfen . Ne polemiği? Kime ne ? canım kimi isterse oyumu ona veririm . Bunun için de kimseye hesap vermek zorunda değilim.Aldırma böyle şeylere , bu yolda aynen devam et sen .:KK16:

Emeli'm yeni oda takımı almadık canımcım. Dişciyle mimarın odalarını değiştirdik demek istemiştim.
Resimler de yolda... Gelecek inş:))

Selen'cim oh mis gibi ne güzel yerlere gitmişsin. İyi ki de gitmişsin . Bak kış yüzünü gösterdi . Bu geceden itibaren hava soğuyacakmış.

Efser'cim geçmişler olsun. Korktuğun gibi olmaz bu sefer operasyonun son bulur inşallah .

Son düzenleme:
Kizlar almanca kursuna basladim bakalim ne kadar ogrenebilicem :KK66:
Asli basarilar gir tabii yarismalara heyecan oluyor hayatina.
Selen artik manzara diye birsey kalmadi.rezidans katalogu gibi dag tas.

Mukaddes ablacığım oylama pazartesi günü başlıyor.Takıldım bu yarışmaya işine:)

Filiz Almanca öğrenmek senin için daha kolay olur sanırım.İyi yapmışsın.

Dün yazlıkları kaldırıp kışlıkları çıkardım.Birkaç parça birşey vardı elde yıkanacak.Aman dedim at makineye.İyi de yapmışım.Gerçi şu zıkkım sütyenleri yine elde yıkadım.:KK19:Yazlık ayakkabılarımı silip kaldırdım.Hiç sevmiyorum bu işleri.Bugün de her tarafım dökülüyor.:KK37:Ne çabuk geçiyor bu zaman.Daha dün gibi yazlıkları çıkarışımız.

Asli tam yapmam gereken isleri yapmissin :KK43:( ben daha yazlik kiyafetlerime doyamadan kis geldi bile.daha giymedigim seylerim vardi.kisliklarimi hic sevmiyorum.zaten Bursada ilkbahar sonbahar olmaz.dun parmak arasi terlik giyerken bir gun sonra bot gihilir.yagmur cok oluyor.bugun xe kursa giitim hep yagmur vardi :KK43:(
Haftasonu kaldiririm artik yazliklari.

Asli tam yapmam gereken isleri yapmissin :KK43:( ben daha yazlik kiyafetlerime doyamadan kis geldi bile.daha giymedigim seylerim vardi.kisliklarimi hic sevmiyorum.zaten Bursada ilkbahar sonbahar olmaz.dun parmak arasi terlik giyerken bir gun sonra bot gihilir.yagmur cok oluyor.bugun xe kursa giitim hep yagmur vardi :KK43:(
Haftasonu kaldiririm artik yazliklari.

Ohh ben kurtuldum:))Bir de bende düzen hastalığı var.O dolabı düzenlerken ki eziyetimi düşün.:KK36:Hemen de kış geldi dimi.Burası da öyle.Bahar pek olmaz.Direk kış gelir.Biraz önce de buraya bol bol yağdı.

Son düzenleme:
Valla ben kışlıkların bir kısmını çıkarmıştım. Taksit taksit çıkarıyorum, öyle daha kolay oluyor.

Filizcim canım, hayırlı olsun, sular seller gibi öğrenirsin inşallaha Almancayı.
Almanca'yı çok zor diyorlar ama ben Almanya'da doğduğum için ikinci anadili gibi benim için. O nedenle zorluğunu pek farketmemişim doğal olarak. Ama her dil gibi Almanca da nankör, konuşmayınca, kullanmayınca akıcılığını kaybediyor.

Ben taksit taksit uğraşamam onlarla.Hepsi hazırda olacak,havaya göre elime gelecek hepsi.Aklım takılı kalır hem:)

Canan Karatay'ı dinledim biraz önce televizyonda.Kadın ısrarla ekmek,şeker yok diyor.Şekeri anladım da ekmeksiz hayat mı olur yahu.Terayağ yiyin diyor bol bol.Eee ekmeksiz tereyağ nasıl yenir ki.Turba,havuca sür ye diyor.:KK37:Bal yemeyin,meyve yemeyin diyor.Hiç mantıklı gelmiyor bazı söyledikleri.Yiyenler yaşamadılar mı sanki.Ona kalsa ot gibi yaşayacağız.:KK35:

Aslı'cım bende dinledim Karatay'ı.Şeker gerçekten çok zararlı kanseri tetikliyormuş.Tanıdığım kanser hastasına kesinlikle vermemiş . Az da olsa meyva yiyordu şimdi onuda vermemiş . Ama dediğin gibi Ekmeksiz de olmuyor sabahları az da olsa tereyağına sürüp yiyorum.
Havuc hele turpla hiç yiyemem doğrusu . Eskiler daha sağlammış vallahi . Şimdi onu ye bunu yeme dedikce bin türlü hastalık türedi .
Ama yürümek konusunda Karatay'cığıma katılıyorum . Ne vakittir ara verdim .İşlerimi yoluna koyup her gün düzenli bir şekilde yürümeğe başlamalyım.

Dolap yerleştirme işlerim bitti çok şükür . Kızlar da kendileri hallettiler. Kışa hazırız yani.:21:

Filiz'cim , Almanca kursun hayırlı olsun canım .:KK16: Benim lisedeyken yabancı dilim Almancaydı.Halen bazı kelimeler aklımdadır .
Grameri biaz ağırdır derler ama sende ing olduğuna göre çok zorlanmazsın diye düşünüyorum.

Mukaddes ablacığım gelmiş.:KK16:

Abla kadına kalsa ot gibi yaşayacağız.Eski insanlar onun yasakladıklarını yiyip yüz yaşına kadar yaşamadı mı?Tereyağ yiyin diyor tamam da neredeyse 250 gr tereyağı yumurtaya kır ye diyor.O kadar da değil.Yağ gerçekten zararlı bence.Bu damarlar niye tıkanıyor.Yağdan değil mi?Ekmeksiz olur mu hiç.Ekmek mutfağımızdan çıkamaz.:KK47:Bir iki dilimle birşey olmaz bence.Ekmeksiz yedikten bir saat sonra acıkacağız.Acıkmazsınız diyor bir de.Acıkıyoruz işte.:KK35:Öfff sinirlendirdi beni.:KK19:

Son düzenleme:
Yaa bak şimdi aklıma geldi.Kadın lahmacun yiyin diyor.Yanlış hatırlamıyorum galiba.Eee o da ekmek,un değil mi?Şaşırmış bu kadın.:KK14:

Güya Nejat İşler'in karaciğeri iflas etmiş,tedaviyi reddediyormuş.Tamam alkolik ama tedaviyi niye reddetsin yahu.Eğer öyle birşey yapıyorsa aptalın önde gideni.Anası babası var ne bu herşeye karşı durumları.Şükredeceğine bunalımı oynuyor psikolojik deli.:KK57:

Canan Karatay'ın iki kitabını aldım ilkbaharda. Denedim biraz. Yok ya, aç kaldım. ekmeksiz doymuyor ki insan. Sabah kahvaltıda yumurta, domates, zeytin peynir yiyeceksin, ama ekmek yemeyeceksin. Ekmek yerine ceviz ye diyor. Olmuyor ki, ceviz ekmeğin yerini tutmuyor ki. bir sürü şey yediğin halde doymuyorsun, bir saat sonra mide kazınmaya başlıyor. Güya beş saat tok kalıyormuşsun bu şekilde yiyince. Yok be. Öğlen akşam da et ye, somon ye, şunu bunu ye ama ekmek yok, makarna yok, pilav yok. Bulgur pilavı var sadece, her gün bulgur pilavı da olmaz ki. Valla iki hafta denedim, ama mutsuz oldum ve bıraktım. Ben kilo vermek için değil de şeker ve karbonhidratı fazla kaçırdığım için, alışkanlığımı değiştirmek için denemiştim ama olmadı. Bana göre değil. Benim mide rahatsız olduğu için ekmek yemeyince midem ekşiyor.
Tereyağı turpa havuca sürüp ye diyor demek, onu okumadım kitapta. Çok saçmaymış ama, kim havuca tereyağı sürüp yer ki:KK1:

Kizlar almanca kursuna basladim bakalim ne kadar ogrenebilicem :KK66:
Asli basarilar gir tabii yarismalara heyecan oluyor hayatina.
Selen artik manzara diye birsey kalmadi.rezidans katalogu gibi dag tas.
Yığrum, İtalyanca falan olsaydı be. Almancayı bilen çoktur. Başka dlş olsa iş imkanı olurdu belki.

Kış geldi yav. ne kadar az yaz yaşıyoruz. 3 ay. Kombiye hem bakım yaptırdım, hem pompa değişti daha 2,5 ay evvel.pis adam kalorifer yanıyormu diye kontrol bile etmedi. Gece yakayım dedim, ısınmıyor petekler. Şimdi de bunla uğraşıcaz bakalım.

Son düzenleme:
Bak Selen sen denemişsin onun diyet yöntemini acıkıyorum diyorsun.Demekki olmuyor ekmeksiz.Kadın sabah kahvaltı yapar hastaneye gelir,gün içinde hiçbirşey yemezmiş.Akşam eve gelince yermiş.Ne kadar sağlıksız.Birden yiyince mide çok rahatsız oluyor.Tabi onun aklına yemek gelmez.Çok yoğun hasta trafiği var.Aklını takmış çalışmaya.:KK19:Alışmamış bünyede onun dedikleri olmuyor:)Biz alışmışız çayın yanına birşey yemeğe,sabah,öğlen,akşam yemek yemeye.Bal bile yemeyin dedi yahu.Balın faydalarını anlatsak roman olur.Kuran'da bile var.Peygamberimiz iki öğün yerdi diyor onu demiyor ama.:KK19:

Emel gelince adama dersin kontrol etmediniz suç benim mi şimdi diye.Servis parasını alır ama hiç değilse başka bir para talep edemez.

Milföydeki krema senin verdiğin pastacı kreması tarifi.Baya güzel oldu o krema.:KK34:

Canan Karatay'a inat bir kek ekleyeyim.:KK60:Bir borcam keki bitirdik gibi.:KK14:

Pek kabarmamış bu sefer ama çok güzel olmuştu.Elmalı pasta tadında.Ondan daha kolay onunla uğraşmaya hiç gerek yok:)

ELMALI CEVİZLİ KEK

3 yumurta
1 su bardağı şeker
2 çay kaşığı tarçın
1 paket kabartma tozu
Yarım su bardağı sıvıyağ
3 elma rendesi
Ceviz
Aldığı kadar un

Tüm malzemeler karıştırılıp,175-180 derecede pişirilir.

Rm8E0.jpg

X