Hoşbeş Sayfası

Evet ya Aslıcım, yatak diyoruz geçiyoruz ama gerçekten iyi yatak çok önemli.

Ablamın yüzünden oldu.Yatağa o kadar para verilir mi dedi aklımı çeldi.Yoksa ben o enerjililerden alacaktım.Bir ay sonra ikinci ele satacaktım çok az para verdi satmadım.

Akşam Aşk dizisini izledim.Vasat bir dizi.Bu senenin dizilerin ilk bölümünde hep parti var farkettiniz mi.Kızın Büyükada'daki evine hasta oldum.Çok güzeldi bahçesi.İki kız birbirine çok benziyor.Ben karar veremedim.Sizce hangisi güzel:)Çalıkuşu'nu dizisini beğenmedim.Aslını izleyince bu çok yapmacık geldi.Değiştirmişler hep.

Son düzenleme:
Calikusuna bakmadim izlemeye de niyetim yok.Ask 'i izledim.evet ya eve ben de bayildim ne manzara o oyle havuzdan deniz manzarasi.hele i turkuaz ile kahvenin uyumuna hastayim.Asl Tandogani cok begenirdim ben ama cok zayiflamis.partideki elbiseye de kahverengi tuluma da bayildim.zayiflik yuzune yakismamis ama.agzi kocaman cikmis.
Hazal da cok zayiflamis ama o daha genc oldugu icin yakismis.Kivanctan sonra herkesde bir zayiflma farkettinizmi.ama yasi 30 u gecenler cokuyor.yuzleri kuruyor.gencler ise daha elastikiyeti oldugu icin parliyor.cagatay mesela nasil ufalmis.

Azra katakteri cok asabi ama sevgilisinin yaninda da asabi isinde de .gidisat belli sevgiliyi sebneme yapacak mic mic mic asklarini izleyip gerilecek.kiz da asktan sonra olmez artik :))

Asli yatagin ne marka? Yatas alsaydin bizim senelerdir yatas yataklarimiz.ama belinde sorun varsa ne olursa olsun agriyor.sana da fizik yollari gorunmesin
Cok sert yatak da agri yapiyor.alez satiliyor yataklar icin onlardan al.yatagin uzerine yay.ustune carsaf.biraz rahatlatiyor.

Aslı Tandoğan'ın boyu biraz daha uzun ya Hazal'dan daha havalı duruyor.Giydiği yakışıyor yani.Evet herkes zayıfladı.Dediğin gibi yaşı ilerlemişlerin yüzü kırış buruş oluyor.Geçen gazetede Gülay'ı gördüm.Türkücü var ya.Çok zayıflamış.Gerçi kötü hastalık geçirmiş ama yüzü çok bozulmuş.Boşuna dememişler bir gram et bin ayıp örter diye:)Ev harikaydı ya.Ben de dedim şimdi erkek arkadaşını kıza ayarlar ama kız iyileşir ölmez diye.kesin öyle olacak.O iki kız kardeş mi neymiş.Akşam öyle diyordu evdekiler.

Yatağın markası zaman.Eskinin çok iyi bir markası.Alez var yatakta.Daha farklısı mı oluyor onların.

Survıvör birincisi Hilmicem de Muhteşem Yüzyıl'a girmiş.Piyasada ne kadar popüler kişi varsa topladılar.Hürrem'in yokluğunu böyle kapatmaya çalışıyorlar.Yeni Hürrem de çok itici.

Butun oyuncularin ne oldugunu gorduk bu dizi sayesinde.normalde rol begenmezler yok rol buyukmus yok kucukmus diye.muhtesemi amma buyuttler 2 sn lik sahne icin resmen yalvariyorlar oynamak - gorunmek icin.ne acizlik.hilmicemle murat da cok istediler.hilmicem de o kadarlik bence.pek devami gelmez bence.

Aşk dizisini ben de vasat buldum. İki kadın oyuncuyu da pek sevmem zaten. Esas çocuk da burada çirkin göründü gözüme, saçı başı falan...

Yakında Muhteşem Yüzyıl'da oynamamış oyuncu kalmayacak zaten. ben yeni Hürrem'le bu diziyi izlemem. İçim ısınmadı. Zaten ikinci sezondan sonra hiçbir dizinin albenisi kalmıyor.

Ablamın yüzünden oldu.Yatağa o kadar para verilir mi dedi aklımı çeldi.Yoksa ben o enerjililerden alacaktım.Bir ay sonra ikinci ele satacaktım çok az para verdi satmadım.

Aslı, bütün ablalar aynı demek ki. Benim büyük ablam da öyle, hep benim kararlarımı sorgular, "ona o para verilir mi, şuna şu para verilir mi, paran çok herhalde" der durur.

Çalıkuşu'nu izledim, fena da bulmadım. Nostalji yaptım herhalde, ne çok sevmiştik Aydan Şenerli Çalıkuşu'nu. Romanı da diziden önce okumuştum. Kenan Kalav esmer ya, demiştim bu Kamran olamaz ki, Feride hep ona sarı çıyan derdi. Sarışın olması lazım diye düşünmüştüm. Burak Özçivit de sarışınlıktan çoook uzak Demek ki diziciler Kamran'a sarışınlığı yakıştırmıyorlar...

Aynen ya herkes sakal bıraktı bu dizide oynamak için.Bu dizide iki dakika görünen ihya oluyor.Şimdi de Almeda girmiş diziye.O da Survivör'dan.Meltem Cumbul girmiş.Hiç sevmem kendilerini.Yakında bana da teklif gelirse şaşırmayın.Şimdi de Fatih dizisi başlıyor.Kopya resmen.Suyunu çıkardılar Osmanlının.

Aslı, bütün ablalar aynı demek ki. Benim büyük ablam da öyle, hep benim kararlarımı sorgular, "ona o para verilir mi, şuna şu para verilir mi, paran çok herhalde" der durur.

Aman kendilerine gelince paraya kıyarlar ama.

Ben yeni eski bölümleri izledim ya bana yapmacık geldi çok.Hiç alakası yok yani.Sarışın oyuncu bulamamışlardır o devir.Kenan Kalav da o dönemin ünlüsü olduğu için onu oynatmışlardır.Öyle de devam ediyor işte.

Hu hu kızlarrrr..

Muhabbet hoş ama bu aralar katılamıyorum aranıza.İşler çok... Kızların odasını değiştirelim dedik işin içinden çıkamadık bir türlü.
Ne çok eşya eşya varmış anacım, dökülünce hepsi ortaya çıktı.

Hepiniz öpüyorum yürekten Şu işlerimi bir halledeyim görüşücez inş.

Kolay gelsin Mukaddes ablam. Sorma ya, ne kadar çok eşya birikiyor evde. Ben de bugün odamı temizleyeyim, fazlalıkları atayım dedim. Sabahtan akşama kadar çıkamadım odadan.

Aslıcım, aynen, Kanuni tutunca Fatih, bu da tutarsa, devamı gelir. Bıkkınlık gelir bize de Osmanlı'dan...Çalıkuşu'nda da zaten Osmanlı'nın son zamanları konu ediliyor.
Çalıkuşu'nda saçmalıklar vardı, mesela Feride'nin nasıl giyineceğine karar verilememiş gibi. Okul yabancı olduğu için, tamam başı açık olması normal ama, dışarıda bir pembe çarşafla sonra başında yarım bir örtüyle görülüyor, başka bir sefer şapka giyiyor, başka bir sahnede de kara çarşaflı Feride'yi görüyoruz. Karmakarışık yani

Aslı, senin paylaştığın yemek resimlerinde sorun var, şimdikilerde bir sorun yok da eski sayfalarda 122- 130 falan o sayfalardakiler görüntülenmiyor. Niye acaba?

Mukaddes abla iş almışsın yine başına.Kolay gelsin.İşlerini bitir de gel artık.

Selen bende de görünmüyor eski sayfalarda bazı resimler.Hangilerini görmek istiyorsun.Arşivimde mevcuttur muhakkak:)

Tamam Aslıcım, sağolasın, tekrar bakarım, söylerim sana hangi fotoları istediğimi.
Merhaba Filizcim, seni gördüm şimdi. İyi akşamlar...

Son düzenleme:
Bugün benim etkinlik gurubuyla tekne turu yaptık, çok güzeldi. 20 lira ödedik, sabah 10'dan akşam 5 buçuğa kadar uzun bir tekne turu oldu. Kabataş'tan hareket ettik, Adaların etrafını dolaştık, ama vapurun rotasıyla değil, uzun uzun dolaştık, adaların arka taraflarını gördük uzaktan. Sonra Heybeliada'ya gittik, iki saat dolaştık, ondan sonra döndük. Millet hayattan nasıl zevk alıyor. Teknede gün boyu müzik çaldı, şıkır şıkır oynadılar. Kalkıp şarkı söyleyenler oldu. İki tane teyzenin ne kadar güzel sesleri vardı, çok güzel sanat müziği şarkıları söylediler.
Ben de daha hastalığı yeni geçirmişken biraz tereddüt ettim, gitmesem mi, üşür müyüm deniz üzerinde diye. Ama hava bayağı güneşliydi, rüzgar üşüttükçe güneş ısıttı. Yani çok güzel bir gün oldu.

Sayfaları okumadan önce yazayım şuraya ki, emel gene niye yol demeyesiniz.

Efenim, burada bir adamı kan davası yüzünden sanırım, küçük çocuklarının önünde arabadan indirip, öldürmüşler. Arabada bir de yavru kedi varmış. Aile kendi derdine düşünce, sokaktaki çocuklar kediyi arabadan çıkarmışlar. Ellerinde oyuncak olmuş. O soğuk günlerde suya sokup sokup çıkarmışlar. kaşını, bıyığını yakmışlar. Top gibi birbirlerine atmışlar. 2-3 gün öyle sersefil, aç, susuz kalmış hayvan. Ölmek üzereyken, benim arkadaşa getirmiş biri. Şırıngayla besledik. Baktık olmuyor. Veterinere götürdük. Antibiyotik, serum, enerji iğneleri yaptı. Bir de bebek maması verdi elimize. Neyse hayvan iyi bakımla toparladı. kıpır kıpır oynar oldu maşallah. Fekat, hayvanın gözü kapandı. Sağı solu kabardı, tüyleri döküldü. Meğer uyuz olmuşmuş. Yarın tekrar veteriner serüvenimiz başlayacak. O arada bir de çatıdan düşmüş güvercin yavrusu bulmayayım mı. Bırakıp git gidebilirsen. Aldım alttaki boş dairenin balkonuna koydum. Yanına da bulgur ve su. Ertesi gün bir baktım ki, koyduğum yerde öylece duruyor hayvan. Yememiş. Hiç kımıldamamış. Kafasında tek tük sarı tüyü kalmış. Yazık oğa. Meğersem annesi kursağında öğütüp, ağzına veriyormuş yemeğini. Kediyi alan arkadaşa dedim getireyim mi sana diye. Sağolsun aldı. İnternetten nasıl besleneceğini öğrendik. Haşlanmış yumurta sarısı, bisküvi ve rondoda çekilmiş bulguru cıvıklaştırıp çay bardağına koyuyoruz. Bardağın ağzına balon gerip, gagasının gireceği kadar delik açıp, gagasını içine sokup, yedirmeye zorluyoruz. İşimiz gücümüz bu oldu. İşin kötüsü, arkadaşım bayrama Adana'ya gidecek. Ne olacak hayvanlar bilmiyorum. Ben bizim kedilerden dolayı eve de alamıyorum. Kuş kendi yemeye başlasaydı, biraz uçurmayı deneyecektik. Üstüne üstlük kedi de uyuz oldu. Korkuyorum bizim kedilere de taşırım hastalığı diye Allah muhafaza.

Bu arada fizikte 10 günü tamamladık. Doktor 10 gün daha uzatayım dedi. Aman dedim. Tam geçiş dönemi. Kaloriferler yanmıyor. Çıplak çıplak ciğerlerim alevlenmeye başladı yeniden. Aytoş uzattı. (Allah'ın emri) Gerçi 21 günden önce ayda etmiyormuş pek. Aytoş faydasını gördü bakalım. Kadını hasta etmezlerse.

Şimdi sayfaları okumaya geçiyorum.

Bir ben zayıflayamıyomm

Dizinin konusu çok belli. Azra, zengin evin oğluyla, esas oğlan da hasta kızla evlenecek. Kıskançlıklar falan. Hasta kız yıldırım hızıyla iyileşecek. Filan filan. Başka konu yok.

Hilmicem'i başarılı buldum. Murat da magazin programlarında boyum uzun gözüksün deyi boynunu uzata uzata "teklifler var, değerlendirme aşamasındayım" diyordu. Hala değerlendiriyor galiba.

Hakikaten, Hürrem'in yokluğunu popüler oyuncularla kapatmaya çalışıyorlar. Bu arada sakal sevmezken, sakal sever oldum M.Y. sayesinde.

Anam, cidden Gülay ne fena olmuş. Hiç yakışmamış. Allah şifalar versin. Bence kilo vermek için yaptırmıştır o ameliyatı.

Mukaddesim, hayırlı olsun kızların yeni takımları. Sağlıkla, ağız tadıyla içlerine sine sine kullansınlar. Resimleri hala koymamışsın. Neyse, bekliyoruz bakalım.

Selenim, ohh sefan olsun. Resim isteriz.

Filiztoşum, Aslıtoşum, muck

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…