Hoşbeş Sayfası

Selen gecmis olsun hasta degilimkiiii de geciyor :))
Ben yazin basinda soyunamam.haziran 1 dedin mi millet coraplari atar ben hala kapali ayakkabi hirka uzun kollu gezerim.annem kendine pike yorgan cikar der temmuza kadar kislik yorganimi kaldiramam.evdeyken kizim git kisa kollu bi penye giy der hayiiir ben uzun kollunun kollarini sivarim :))) simdi de giyinemiyorum.geceleri polarla yatiyorum sabah kakalak gibi kalkiyorum :KK66:) ve hala yazlik ince pijamalarim var. Sokaga cikarken pglen sicak tabii yaz gibi cikiyorum saat ucten sonra hava serinliyor tabii ben yine ince salla donuyorum.

Oyyy Mukadesim gelmiş. Lilililililii. Kazanlar kurulsun, pilavlar pişsin, kuzular çevrilsin (diyor mıhtar, ama yapacak köylü yok, o ayrı)
Yığğrum,. Gel bir öpeyim. Uzat yanaklarını:KK19:Kokoşluğunu seviiiiim. kıy resimleri. Nereye koyacan. D

Canım, canım. Dertli kumam benim. Çok geçmiş olsun.

Anaaaa, Filiztoşum, senin gürcü rahmetlik mi olmuş. Niye ki? :KK53:

Len Aslı, sen nasıl rejim yapıyon anacım. Maşallah, ne krokanı kalıyor, ne lokum kek. Valla iyi kilo almıyorsun maşallah. Dur şuralara da vurayım.

Aslıtoşum, fiziğe hem götürüp, hem getiriyorlar. Annem yaşlı deyi, kıyamıyorlar. İyi oluyor. Bu hafta da gidicez. Duruma göre uzatırlarsa bilmem.
Misafire meze türü yaptım daha çok. Etimekli ekmek tatlısı. Yoğurtlu havuç salatası ve yoğurtlu biber salatası. Yaprak sarma. Ekmeğe sürmece cevizli. Samsun lokumu vardı, komşu getirmişti. Bir de kısır. Az olmuş değ mü. :26:
şunu bi yollayım da uçar muçar. Boşa gitmesin.

Lili liliiiiiiii sağol Emel'im hoşgördük yiğrum:KK16: vallacıma az evvel bulgur pilavı yaptım . Yanında da barbunya, kuzularıda pişiriz be annem , ölmedik ya.:21:
Öp canım canım öp beni sen :KK76:Ben de seni öpüyorum hurma yanaklarından.:KK16: Ayten Teyze'mede çok selamlar ,
Sağlığı yerinde inş.Hayırdır neresine fizik yapılar teyzemin aman bi aksilik olup yakmasınlar bi yerlerini.:KK52:

Yiğğrum özelden yollayacam resimleri bakınca tedbir amaçlı imha edersiniz birzahmet .

Bence hiçte az değil tam ayarında olmuş .. aman ye ye nereye kadar bende iki kilo almışım yahu ne güzel ramazanda altmışbeşi görmüştüm.:nazar:

Selen'im sezonu erken açmışsın ama olsun , geçmişler olsun canım .:KK16:Kendine iyi bak vitamin takviye birde grip aşısı oldum mu bişeyciğin kalmaz inş.:KK16:

Yardımların için de tekrar çok teşekkürler canım .:KK16:

Çok mutsuzum.:84: Üç tane kıymalı börek yedim.İki tane alacaktım üç aldım.Pişmanım.:KK43:

Aynen Aslı'cım ya bende de aynı pişmanlıklar sözkonusu :KK1: Yedikten sonra keşkeler havada uçuşuyo , hep aynı hikaye:))))büyük kızımda yiyipte pişman olduğun mamalar daha çok kilo yapıyomuş onun için boşver unut gitsin , yuttun bi kere yapacak bişey yok diyor .:KK1:

Son düzenleme:
Merhaba Filiz'cim :)) Nasılsın , halin keyfin yerindedir inş.:KK16:
Yeni öğretim yılı hepimiz için hayırlı uğurlu olsun canım .

Az evvel Emel'e de yazdım . Resimleri özelden yolluycam canım . Bakınca da hemencik imha edersin bir zahmet .
Henüz resim şeysini boşaltamadık . Ama aklımda unutmuş değilim Filizim, en yakın zamanda tüm güzelliğimle karşınızda oluciiğim inşş.:21:

Son düzenleme:
Muko abla heyecanla bekliyoruz resimleri o_O
Amaaan Asli yedikten sonra hic dusunmicen valla.bitti gitti.kalk iki tur yuru fazladan bol su ic olsun bitsin iste.

Bu saatte pek girmem ama ablama geldim tarif bakmaya.Yarın arkadaşım gelecek de bir iki tarife bakacağım.Valla bir tabak dolmayı götürdüm.Tamam siz düşünme yedikten sonra dediyseniz unuttum gitti.:KK53:

Mukaddes abla iki kilo nedir ki.Verirsin hemen.Resimleri de merakla bekliyorum.

Yarınki menüm şöyle.Lahmacun,ezme,zeytinyağlı biber dolması,erişte salatası,nutellalı sandvic kurabiye.Bir tatlı daha yapacağım da karar vermedim.Bir araştırayım.

Aslı, senin menü sağlammış. Yakın olsa gelirdim valla bitirmek için yardıma:KK1: Herşeyin fotoğrafını istiyorum, haberin olsun:KK34:

Yanlış anlama Aslı, yapmak için değil, yemek için yardıma gelmek isterdim:KK34:
Kendimi çok tembel ve hazırcı gördüm bugün. :KK1:

Geldim Selen'ciğim.:KK31:İki tane müzik cd'si vardı çok uğraştırdı beni.Abuk sabuk şarkılar istiyorlar uğraştırıyorlar beni.Yok Çankırılı Şaban,yok Ankaralı Mahmut.:KK22:Daha yeni kahvaltı yapacağım.

Yemeklerin hepsini çekemedim.Dolma ve nutellalı sandvic kurabiyeyi çektim.Erişte salatası ve kremalı patatesi daha önce eklemiştim buraya.Aynısı diye çekmedim.

Nutellalı sandviç kurabiye çok çok güzel oldu.Tam misafire sunumluk şık bir kurabiye.Kesinlikle tavsiye ederim.

NUTELLALI SANDVİÇ KURABİYE

MALZEMELER:

250 gr margarin
1 su bardağı sıvıyağ
1,5 su bardağı pudra şekeri
2 bardak nişasta
1 paket kabartma tozu
Aldığı kadar un (Yumuşak bir hamur olacak)
Arasına ve kenarlarına sürmek için,
Nutella
Kenarlarını bulamak için :
Fındık

YAPILIŞI:

Tüm malzeme ile hamur yoğrulup ince şekilde açılır.Çay bardağı veya ona benzer bir malzemeyle yuvarlaklar kesilip yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizilip pişirilir.Kurabiyeler soğuyunca arasına nutella sürülüp yapıştırılır.Kenarlarına da nutella sürülüp fındığa bulanır.(Fındıktan sonra hindistan cevizine de bulayabilirsiniz.)Üzerine pudra şekeri serpilir.

ET67m.jpg

NBTza.jpg

Son düzenleme:
Yazık sana, Çankırılı Şaban mı?:KK50: Çekerken dinliyorsun da tabii değil mi?
Nutellalı kurabiye süper görünüyor gerçekten. Dolma da öyle. Ellerinize sağlık.

Yazık sana, Çankırılı Şaban mı?:KK50: Çekerken dinliyorsun da tabii değil mi?
Nutellalı kurabiye süper görünüyor gerçekten. Dolma da öyle. Ellerinize sağlık.

Evet canım Çankırı Şaban,Ankaralı Namık hepsi var.:KK36:Dinliyorum bir baştan bir sondan:)

Belim ağrıyor bugün ya:KK43:Yatağımı aldım alalı pişmanım.Altı üstü bir yatak dedim aldım ama hiç öyle değilmiş işte.Enerji vereni filan vardı almamıştım ama gerçekten pişmanım.

Evet ya Aslıcım, yatak diyoruz geçiyoruz ama gerçekten iyi yatak çok önemli. Çok sert ya da fazla yumuşak yataktan kalınca kazık gibi oluyor insanın beli.

Son düzenleme:
X