Hoşbeş Sayfası

Ben de fena üşütmüşüm galiba.Camın önünde yatıyorum.Hava da çok sıcak mecbur açıyorum camı.Koskoca yaz birşey olmadı şimdi kıpraştıkça sırtıma bıçak saplanıyor gibi oluyor.:110:
Heh, işte ben de öyle kaptım şifayı. Halen nefes sıkıntım var. başımın ağrısı devam ediyor. Tam alın kısmım. bademciklerim de bir ağrıyor, bir geçiyor. Gitsin bu hastalıklar artık yav. İnternete bakıyorum, iyice kafam bulanıyor. Kendimi kötü hastalıklara benzetiyorum bu sefer. Neyse, yarın göğüs hastalıklarından randevu aldım. Bir de orası görsün bakalım. Bugün de şu kanser olan arkadaşımızla buluşacaz akşam. Teras katmış gideceğimiz yer. İnşallah rüzgarı yeyip, iyice şifayı kapmam. Sabahtan başım dönüyordu, nefes almakta zorlanıyordum. Gitmekten vazgeçtiydim. Şimdi bir parol aldım bakalım. O zamana kadar biraz daha rahatlarsam inşallah.

Meryem'i bir okuyum bakalım. Onsuz da M.Yüzyıl'ın hiç tadı olmayacak gibi. Hele o kadın (adı neyse unuttum) hiç olmamış.

Halamın oğlu 57 yaşındaydı. :KK50:

Biz genelde geceleri yabanci dizi izliyoruz dvd den.Gunesi Beklerkeni izleyecektim ama kardesim izlemeyince kaldi.aslinda yerli dizlere pek guven olmuyor.tutmayinca pat diye kaldiriyorlar.baktim dizi tuttu bari tekrarlardan izlim dedim.
Srlencim simdi bu Baris varya bu cocugun Sayar ailesi ile baglantisi ne.ailesi ne kazasinda olmys bir de hapisteki amca olayi var.aslinda Keremin annesi baba ile konusurken biseyler anlatiyordu tam orada telefonum caldi kaldi oyle o konu.

Yeni baslayacak Medcezir de yabanci dizi The O.C cakmasiymis .ben izledim o diziyi.cok guzeldi.yasadiklari yer sahil kasabasiydi ama zengin bi cevre vardi.yat kulupleri filan.bakalim yerlisi nasil olacak.
İntikam var izledigim, Merhamet var.
Kurt Seyit Shura romanini da okumustum Nermin Bezmenin.enfes bi romandi cok aglamistim okurken.onu da dizi yapiyorlarmis Kivanc varmis.kesin izlerim umarim Veda gibi olmaz.

Ben neredeyse hic cam acik uyumam.korkarim boyle carpilmaktan.balkon kapisini acariz mutfagin bazen salon camini .o bana yetiyor.bir de korkuyorum gece cam acik olunca.bir sene cok sicakti mecbur acik yatiyorum tabii.camin koluna ip baglamis onun da
ucuna siseleri baglamistim.biri girerse ses olsun diye :)).resmen duzenek kurmustum.

Emel çok da yaşı yokmuş be:KK43:

Evet cereyanda kalıyoruz galiba.Ben bir de iki cam birden açıyorum.Dün akşam birini kapattım.Diğerini de kapatırsam hamam gibi olur oda.Akşam güneşi direk odada.Keşke daha önce gittiğinde toptan baktırsaydın herşeyine.İnternete bakarsan kafan allak bullak olur.Ben de bakıyorum iki cümleden sonra aman diyip kapatıyorum.

Meryem Uzerli dört bölüm sonra çıkacakmış zaten.Çok önceden yaşlılığını o kadının oynayacağını biliyormuş.

Filiz düzenek mi kurdun.:KK1:Kaçıncı kat ki eviniz.Biz alıştık her yer açık.

Güzel diziler var bu sezon.Rekabet büyük olacak.

3.katta oturuyoruz :))
Meryemi hakli buldum ama adama da cok harcatmis kendini.kadinda bizimkiler gibi cakallik yok tabi garibim.herkes kadina hayrandi.istese kendi birini secebilirdi ama gitmis bu hi........ secmis.

Filiz 3. kata hırsız biraz zor girer:)))

Evet ya çok saf kadın.Olduğu gibi.İçinden nasıl geliyorsa öyle.Arkadaşı uyarmış ama iş işten geçmiş.Aşk işte insanın gözüne perde inip kör ediyor.Sonra o perde aralanınca kabak gibi kalıyorsun ortada.:KK9:

İşten geleli yarım saat oldu. Yarım kg dondurmayı götürdüm :KK76: şimdi kalk, evi topla, yemek hazırla :KK14: hayat mı bu :KK53:

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
Bize bu büyük zaferi yaşatan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusuna şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz...
$zafer.jpg

Merhaba kızlar, güzel bir haftasonu diliyorum herkese.
Kimseden ses seda çıkmadı dünden beri? Herkes iyi mi?
Aslı üşüttüm diyordun, nasıl oldun?
Geçen hafta yarım kalan Arkeoloji Müzesi gezisinin devamı için gidiyorum. Bu sefer tek başıma gezeceğim...

İyiyim Selen'ciğim.Geçti o batmalar falan.

Kendi başına takılacaksın demek.En güzeli aslında.Resim çekmek yasaktır dimi.Çekip koyardın buraya,biz de gezmiş olurduk.

Gezdim geldim.Nasıl yormuşum kendimi. Ne bel kaldı, ne ayaklar, heryerim ağrıyor. Gez gez bitmiyor ki. Giriş katı tamamen gezdim, 1.katın da büyük kısmını gezdim, ayaklarıma kara sular indi valla. 2. ve 3.kat kapalıydı, bakım ve restorasyon nedeniyle. Zaten bende takat kalmadı.:KK53:
Aslıcım, flaşsız fotoğraf çekebiliyorsun, ama benim makine bozulduğu için, gezimi belgeleyemiyorum. Bir dahaki sefere inşallah...
Harika bir yer, her gittiğimde çok etkileniyorum Arkeoloji Müzesinden. İçindekiler zaten müthiş şeyler, ayrıca binalar çok güzel, yeri çok güzel, bahçesi öyle huzurlu ve dinlendirici ki...
İstanbul'un böyle tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gezerken içim gururla doluyor, şükürle doluyor "Allah'ım ne güzel bir ülkemiz var, Allah'ım ne güzel bir şehirde yaşıyorum" diye. Bugün yine böyle düşüne düşüne çok duygulandım...

Selen, yakında Tayyip sayesinde savaşa dahil olacaz, Allah korusun o tarihi güzellikler de yok olup gidecek. Adam bizi zorla savaşa sokacak ya.

Filiztoşum, düzeneğini sevsinler.

Meryem'e pek üzüldüm. Eee adama kendini sundun mu değerin kalmıyor. Adam her çiçekten bal almaya alışmış. Ne bilsin Meryem bizim memleklette adamlar it. Kadınlar kazığı yer, kimseye bildirmez. İntihardan dönmüş zavallım. Evine bile kabul etmemiş, henüz erken demiş. Bi moka da benzese.

Evvelsi akşam gittik yemeğe. 8 kişiydik. Fazla kimseyi çağırmadık. Çok zayıflamış arkadaşım. Sürekli anlattı ve ağladı. Hem güldük, eğlendik. Hem de sürekli duygulanıp ağladı. "Öğrendim, hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti derler ya, aynen öyle oldu" dedi. "Çocukluğum, evliliğim, çocuklarımın doğumu, iş hayatım... Anasını satayım dedim, gittim son model bir cip aldım" dedi. İşyerinden bir arkadaşı da almış, yazlığa gitmiş, "içip içip, var gücümüzle bağırdık, polis geldi. Siz mi bağırdınız dedi. Evet dedik. Neden dedi. Canımız öyle istedi dedik. Dünya umurumda değildi" dedi. Yapamadıklarımı yapmak isteği geldi dedi. Durup durup sarıldı. Rakı da içti, sigara da. Allah şifasını versin. Şu hastalık bile beni nasıl korkuttu. Bir de onun yerine koyunca insan kendini, psikolojisini düşünmek bile istemiyorsun.

Bu arada ben sodanın bana dokunduğunu farkettim. Asitli ya, meyveli sodalardan günde 2-3-4 tane içiyordum Ramazandan beri. Baktım, onu içince nefesim daralıyor. Dün ve bugün içmedim. Daha iyiyim. Alerji hapı da işe yaradı maşallah. Baş ağrım da geçti bugün. Aynı şekilde sirke de bana baş ağrısı yapmıştı. İnşallah atlatırım. Gitmedim doktora tekrardan. Yemeğe gittiğimiz günün akşamı bir arkadaşımda kaldım. O yüzden ertesi gün doktor işi yattı. Gerek de kalmaz inşallah.

Fotoğraf çekilebilmesi güzelmiş.Artık makinen yapıldığında çekersin gezdiğin yerleri.Gerçekten çok güzel bir şehirde yaşıyorsun.Trafik ve insan kalabalığı da olmasa tadından yenmez herhalde.Bir de paran olacak tabiki:)

Ya işte Emel kadına kızıyorduk ama pek bir çekmiş yahu.Saflığının kurbanı olmuş.Nebahat Çehre tanıştırmış ikisini.Sanki adamın ne olduğunu bilmiyor.Yakmış kızın başını.Boşuna röportaj verip Meryem çocuğu doğurmakla yanlış yapıyor demiyordu.Adamın arkadaşıymış meğer.

Yemeğe gidebildiğine sevindim.Ne güzel işte hem değişiklik oldu,hem de eski arkadaşlarını gördün.Allahtan ümit kesilmez.İnşallah vücudu direnç gösterir de çok çabuk kurtulur o illetten.

Kız dört soda bir günde içilir mi.Ben en fazla iki içerim.O da çok nadir.Zaten meyveli sodalar kilo yapıyormuş fazla içme.Yemene içmene dikkat edince vücut karşılığını veriyor gerçekten.

Aslıcım haklısın, İstanbul harika bir şehir, dediğin gibi bir de trafik ve kalabalık olmasa:KK34: Tabii ondan da önemlisi para. Bol paran olacak ki tam tadına varabilirsin İstanbul'un. Herşey için öyle değil mi, önce sağlık sonra maddi imkan...
Emelim, arkadaşının Allah yardımcısı olsun. Zor be, canınla uğraşmak zor. Allah bütün hastalara şifa versin...
Meyveli sodalar zaten şekerli ya, mutlaka zararı vardır. Sade sodayı bile çok fazla içmeyin diyorlar...

Günaydınlarr.:KK31:

Çok uykum var.:KK37:

Nejat İşler İntikam'dan çıkmış.Bir dizide de istikrar sağlayamıyor bu adam.Alkol yüzünden dendi ilk önce.Dün de diziyi çok Dallasvari gördüğü için çıktı yazıyordu.Bence doğrusu bu.Zaten hiç ona göre bir rol değildi.

Geçen gün de Fox'da Fatih Harbiye diye bir dizi başladı.Bugüne uyarlamaya çalışmışlar ama olmamış.Olaylar bugünde geçiyor ama kafa halen eskide.Ama yine de izlettiriyor kendini.

Aslı neler görüyorum? Açma, pizza tarzı açma gibi birşeyler değil mi?:KK52:
Tarif, tarifff?

Ben de baktim o diziye.cok once okumustum romani simdi yine bi goz aticam bakalim.dizi belli bi sure sinra sapitmazsa guzel gibi.
Gunesi beklerkeni izliyorum artik.
Nejat yapti yine yapacagini.istikrarsiz oldu cikti bu ne ya.hep yapiyor bunu 1 sene oynayip birakiyor.bu dizi uyarlamaydi bilmiyor muydu konusunu kac sezon surdugunu.
Olsun yerine Yigit Ozsener gelmis.Emel duymasin severim onu da :))) dizi de ucte uc yapti yalmiz.Mert Firat Nejat Yigit :))

X