Hoşbeş Sayfası

Bu karisim bizimkilerin cerkez tuzuna benziyor.sogan filan yok bizde.cejilmis ceviz, kisnis ,biber salcasi ,sarimsak tuz koyuyoruz biz.cok lezzetli bisey ya.niye koydunki Asli :KK43:((( :))))
Nerdeee annem kardesim yapicak.kardesim calisiyor zaten.

Soğan koyulmayabilir ama lezzet veriyor bence.Bak bunu yapmak için zamana ihtiyaç yok.Tembelliğe bahane bulma.:KK19:Öfff bir kere de eklediklerimden yapıp koyun dişimi kıracağım.Daha da tarif yok size.:KK19:

Aslıcım, tarifi koydum siteye. Çok teşekkür ederim canım.:KK54:

Ben teşekkür ederim canım.Beğenip siteye koyduysan ne mutlu.:KK16:

Günaydın Selen.İyiyim kendi adıma.Sen nasılsın?

Emel yok evet.Gerçi sen ve ben dışında pek giren yok.Bizde mi kilit vursak artık buraya.:KK37:

Yok canım, kilit vurmayalım. Emel gelir, Filiz de uğruyor. Mukaddes abla da Armutlu'dan dönünce girmeye başlar tekrar. Kaybetmeyelim birbirimizi.

Bugün Arkeoloji Müzesi'ne gittik arkadaşlarla. Daha önceden de gezmiştim ama epey zaman oldu, unutmuşum. Aslında adı İstanbul Arkeoloji Müzeleri. Büyük bir alan içinde Arkeoloji müzesi, Eski Şark Eserleri müzesi ve Çinili Köşk'den oluşan üç ana binanın bütününe İstanbul arkeoloji müzeleri deniyor. Gülhane'den de girişi var. Yani Sultanahmet'in aşağı tarafında. Üç ana binadan oluştuğu için, hepsini bir günde tam olarak gezmek mümkün değil. Biz de Eski Şark Eserleri Müzesi'ni ve Çinili Köşk'ü gezince arkadaşların pili bitti, Arkeoloji Müzesi'nde "yorulduk yorulduk" demeye başladılar. Öyle isteksiz isteksiz gezilmez ki güzelim Arkeoloji Müzesi. "Hadi çıkalım, bir dahaki sefere de burayı gezeriz" dedim.
Ben kendimi kaptırıyorum müzeye veya sergiye gidince, öyle yalap şap bakıp şöyle bir dolaşıp çıkmayı sevmiyorum. İnceleye inceleye gezmeyi, şöyle belim, ayaklarım ağrıyıncaya kadar dolaşmayı seviyorum böyle yerlerde.

Günaydın Aslıcım ve diğer bütün kızlar:KK54:
İstanbul'da güzel güneşli bir gün...
Hepimizin günü güzel geçsin...

Günaydın Selen'ciğim.:KK31:

Dün akşamın gerginliğini üstümden atamadım.Alt kattakilerle kavga ettik.Bahçede semaver yakıyorlar.Tamam yaksınlar birşey demiyoruz ama kömür yerine çalı çırpı yakınca bütün duman bizim balkonda.Bu yaz temiz havayla oturamadık balkonda.Ramazanda burnumuzu tuta tuta oturduk.Ramazan diye sesimizi çıkarmadık.Akşam baktım çay içilmiş saat olmuş onbir halen altına çalı çırpı atıyorlar.Amaç da yok ortada kendini eğlendiriyor.Ben de dayanamadım artık yeter atma dedim.Terbiyesizce cevap verince iş büyüdü.Allah ıslah etsin hepsini ne diyim.

Mukaddes abla bugün yarın gelir heralde.Baya kaldı iyice dinlenmiştir.Özletti kendini.:KK19:

Selen sosyal faaliyettesin arkadaşlarınla.İyi yapıyorsun valla.Madem inceleye inceleye gezmeyi seviyorsun tek git bence.Rahat rahat gezersin.

Dün iki tane İran'lı geldi.İran Türküymüş ikisi de Türkçeyi çat pat konuşuyorlar.Çizgi film istediler.İran'da televizyonda izlemek yasakmış.Bizim kanalları gizli izliyorlarmış.Yakalanırsak hapse atarlar diyor.2,5 diyince buçuğu anlamadılar.Onlarda buçuk yokmuş:)Ben de bir lirayı aldım beşyüz verdim anladılar.:KK1:Baya bir güldüler niyeyse.:KK1:İkinci filme para vermem diyor.Zevkine İran'dan Kaçkar'ların zirvesine çıkmak için gelmişler Türkiye'ye benimle ikibuçuk liranın pazarlığını yapıyor.:KK57:Neyse indirim yaptım ikinci filmi de verdim.Adamın biri baya yaşlıydı ama nasıl çıkmışsa o dağlara.İyi cesaret.

Hain Asli :))) geliyoruz ya daha nasil gelicez :)))) kilit vururmus falan filan :)))
Selencim de olmasa kim koruyacak beni :)
Emel hakikaten yok yine nereye kayboldu iyilesemedi herhalde :KK43:
Selen ben de gezmeyi yurumeyi cok seviyorum.oyle hemen ay uy yorulduk cekenleri de hic hazetmem.Allahtan birkac arkadasim var benim gibi seven.baharda kizlarla esksehire gitmistik.biliyorum gezmeyi sevdikleriini ama yine de bu kadar tahmin etmemistim.dabah cikiyorduk geceye kadar altini ustune getirmistik:)))
muzelere bayilirim.

Aaa niye bucuk yokmus ki iranda .bucuksuz hayat dusunemiyorum.pazarligin en guzel yeri bucuklar :)

Tabi tabi hain ben oldum dimi.:KK19:Doğru dürüst uğradığınız yok.Emel on gündür yok nerdeyse.Hasta falan değildir inşallah.:26:

Ne bilim buçuk ne diyorlar bana:)))Onlar bizden pazarlıkçı valla.Ben de indirim yaptım ne de olsa turist dedim bizi kötü bilmesinler:)

Emlakçılığa da başladım.:KK15:Dükkan sahibinin evi de var üst katta kiralık.Adam başka şehirde anahtarı bana bıraktı.Zırt pırt arıyor.Şöle yaparmısınız,böyle yaparmısınız diye.Gelenlere anahtarı ben veriyorum.Şimdi de telefon açmış komisyonunuzu veririm diyor.:KK60:Bir de eve çıkıp bir bakabilirmiymişim.Öfffffff.:KK36:

Filizcim, sen de benim kafadasın gezme konusunda.Çok çok gezebilmeyi, sürekli yeni yerler görebilmeyi isterdim.
Senin Eskişehir gezinle ilgili yazdıklarını ve Emel'le yazışmalarınızdan not bile almıştım bir yere, Eskişehir'e gidersem, şuraları gezeyim diye:KK34: Sanki ha diyince Eskişehir'de bulacağım kendimi:KK1: Umut dünyası işte...

Aslıcım, al tabii komisyonunu.:KK34:

Emelin acaba bilgisayarı mı bozuldu ki? Bir arayıp haber alayım...

Aslıııııııııı:KK19::KK19: Bi sor neden gelemedin diye. Hemen kilit vuracakmış. Halamın oğlu öldü kalp krizinden. İkinci evliliğini yapmıştı. 3 aylık bebeği vardı. Çok üzüldük. Çok severdim onu. Kuzenler arasında ilk fireyi verdik. Allah diğerlerini gecinden versin.

Benim enfeksiyon ciğerlerime indi. Önüm, arkam ağrıdı. Nefes alamaz oldum iyice. Bizim aile hekimi, uzman dr.lardan çok daha iyi maşallah. Geçmeyince doktora gittim. KBB'ye git dedi. O gün randevusu doluymış. Gittim ben de aile hekimine. İyi ki öyle yapmışım. 1 kutu daha antibiyotik verdi. Yarın bitecek. Gece terlemelerim de, nefes sıkışmalarım da, bademcik iltihabım da geçti. Allah sağlık versin herkese. İltihap çok kötü bişey. Perişan ediyor vücudu.

Bir de boy boy fotolar yetmiyor, deniz kıyısında ayaklarının resmini çekip koyanlar var. Ne saçma. Yüzünden ne gördük ki, ayağından ne fayda gelecek?:KK4:
He he he he. Al benden de o kadar. Biri bişey yapıyor. Ondan sonra bokunu çıkarana kadar herkes yapıyor.

Dün moralim çok bozuldu.Hazırlandık çarşıya gitmek için metrobüse bindik.Adamın biri bindi sırtında on,onbir yaşında bir çocukla.Çocuğu oturttu kendi de çocuğun yanına oturdu.Çocuk kafasını tutamıyor babasının dizine koydu başını.Çocuk hasta belli.Sonra adam telefonla konuşmaya başladı.Karşısındakine 480 lira gönderin hiç paramız kalmadı diyor.Çocuğun beyninde sıvı varmış o alınırsa iyileşecekmiş.Karşısındaki yok diyor heralde ki,adam ölüsünü mü getireyim köye diyor.Bari yol parası gönderin gelim diyor.Çok kötü oldum.Diyecektim git kaymakama,valiye.480 lira için insan ölür mü.Bu kadar cahil değildir ya dedim.Hiçbirşey yapamıyorsan git bağır meydanın ortasında çocuğum ölüyor diye o parayı topla.Para versen adamı tanımıyorsun tepkisini bilemezsin.Bizim durak geldi indik ama günümüz mahvoldu.Eve geldik ablam hastaneyi aradı.İsmini cismini bilmiyoruz konuşurken hastane adı söyledi sadece.Hastanedekiler de bilgi vermedi öküzler.Bulsak vallahi gerçekten ihtiyacı varsa verecektik.İnşallah doktorlar bu kadar vicdansız değildirler.480 lira için çocuğu ölüme terketmezler.Hayat hiç adil değil:KK43:((
Keşke ilk anda yardım edeymişiniz Aslı. Parasızlığın gözü körolsun. Tüh. Allah yardımcıları olsun. Selen'in dediği gibi de olabilir. Duygu sömürüsüdür belki. Valla olur olur. Kafası büyük müydü çocuğun?

Meryem Uzerli, zilli meğer hamileymiş de ondan gitmiş. 4 aylıkmış. Bir de hastalık numaraları yaptı. Adam bunu aldatmış galiba. Doğusun. Bencillik değil Selenim. Cinayet olur öbür türlü. Onun yaşam hakkına engel olunmamalı.

"Evet tehlikeliydi ama napsın çare arıyor işte.Kafası şişti zaten.Kaç gün sonra geçti.kadın da para basıyor yalnız.Fayda gören var demekki." neee. Ben demedim mi kafa bölgesi. İltihap miltihap olur. Aman dikkat etsin. Ne çektim iltihaptan.

Aslı, fındık ezmesi demek böyle yapılıyor. Valla ben böylr yesem 200 kg olurdum. Maşallah size.

Selenim, ben de İst. Arkeoloji müzesini gezebildim. Üst katına çıkamadım Eski Şark Eserleri müzesi ve Çinili Köşk'ü görmeye vakit kalmadı. İnşallah kısmet olur.

Filiztoşum.
:KK54:

Son düzenleme:
LÜZUMLU BİLGİ

* Vücut su kıtlığı çektiğinde kandaki suyu kullanırsa,
YÜKSEK TANSİYON hastalığına yakalanırız.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde omurlardaki suyu kullanırsa,
BEL VE BOYUN FITIĞI hastalığına yakalanırız.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde kemiklerdeki suyu kullanırsa,
gut - atrit gibi romatizmal hastalıklara yakalanırız.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde akciğerdeki suyu kullanırsa,
ASTIM hastalığına yakalanırız.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde pankreastaki suyu kullanırsa,
ŞEKER hastalığına yakalanırız.

* Vücut su kıtlığı çektiğinde midedeki suyu kullanırsa,
ÜLSER hastalığına yakalanırız.

* Bağırsaklarda su eksilirse, kabızlık meydana gelir ve
KOLON kanseri olma tehlikesi yaşarız.

* Hücrenin su eksikliği çok artarsa, beynimiz hücreye oksijen göndermeyi keser. Oksijen kesilmesi sonucunda da hücre KANSERLEŞME sürecine girer !!!...

Hasta olmamak için vücudumuzu susuz bırakmamalıyız.
Hasta değil susuzsunuz ...

Emelim, başın sağolsun canım. Çok üzüldüm. Üç aylık bebeği vardı demek, Allah'ım sabır versin geride kalanlara...
Geçmiş olsun ayrıca, demek ciğerlerin o kadar zorladı. Neyse, antibiyotiğin yaramasına sevindim.

X