Hoşbeş Sayfası

Ben gormuyirum Selen sen de gorme Aslinin bolumy :))) artik spoiler uyarisi koy Asli ona gore bilelim yemek varsa acmayalim.

Aslı, ben de izledim Fatih Harbiye'yi, fena değil bence. Ama Kadir Doğulu'yu sevmiyorum, oyunculuğu zayıf, çok yapay. Kız da silik. Ben Şinasi'yi sevdim.:KK34:

İntikam'ı zaten izlemeyi bırakmıştım. O yüzden kim gitmiş, kim gelmiş, sorun değil. Beren'in zayıf oyunculuğunun iyice göze battığı öyle bir diziyi izleyecek sabrım yok valla.
Filizcim, Nejat İşler artık adet haline getirdi, hiçbir diziyi sonuna kadar götüremiyor...

Selen'ciğim geçen gün siteye koyduğun çörek bu.Sadece şekilleri değişik.Bir de domates ve peynir var ek olarak:KK34:

Evet dediğim gibi Fatih Harbiye çok iyi olmasa da izlettiriyor kendini.Yalnız çok bakışıyorlar uzun uzun.O sinir biraz.Selen Şinasi'yi ben de beğendim.Geçen günlerde onun Selam diye bir filmi vardı onu izlemiştim.Bu dizide de görünce sevindim.Kadir Doğulu da Hande Yener sayesinde tanındı oyuncu oldu.Ben de sevmem onu.

Nejat'a yakında dizi teklifi de gitmeyecek.Çabuk sıkılıyor.Onu ancak filmler paklar.Para için de dizi çekiyor işte.İsteksiz olunca da yarıda bırakıp gidiyor.Geçen bir röportaj vermiş.Üstü başı dilenci gibiydi.

Asli bugunleri de mi gorucektik :)))) kizimiz yarismalara da katilirms , roportaj da verirmis :))) yerim ben seni.
Ablan hakli ama butun pastirmayi yatirmissin borege :KK66:))
Ne zaman aciklanacak ? Odul ne ?

Muko abladan haber yok teli olan varsa arasa.
Kis geldi ucundan gorundu valla :KK43: su eylulu hic sevmiyorum yaz desen yaz degil kis desen kis degil.

Günaydınlarr.:KK31:

Çok uykum var.:KK37:

Nejat İşler İntikam'dan çıkmış.Bir dizide de istikrar sağlayamıyor bu adam.Alkol yüzünden dendi ilk önce.Dün de diziyi çok Dallasvari gördüğü için çıktı yazıyordu.Bence doğrusu bu.Zaten hiç ona göre bir rol değildi.

Geçen gün de Fox'da Fatih Harbiye diye bir dizi başladı.Bugüne uyarlamaya çalışmışlar ama olmamış.Olaylar bugünde geçiyor ama kafa halen eskide.Ama yine de izlettiriyor kendini.
Kerkenez işte, şaşırma. Fatih Harbie'yi ben beğenmedim. Kız hiç olmamış. Başrole güzel oyuncu bulamıyorlar mı bu salaklar. Bu kız da malak gibi. Çalıkuşu izlenir gibi.
Nejat yapti yine yapacagini.istikrarsiz oldu cikti bu ne ya.hep yapiyor bunu 1 sene oynayip birakiyor.bu dizi uyarlamaydi bilmiyor muydu konusunu kac sezon surdugunu.
Olsun yerine Yigit Ozsener gelmis.Emel duymasin severim onu da :))) dizi de ucte uc yapti yalmiz.Mert Firat Nejat Yigit :))
:KK51:
Aslı, börek yarışamsı mı? Hadi baaaalım.. Röportajını okudum. İyi ki pek fazla yemek yapmıyorsun. Yapsan daha neler yapacaktın kimbilir. Komşu pastane poğaçası gibi yuryumuşak bir poğaçamsı şey yapmış. Aman ne lezzetti. tarif istiyorsun, göz kararı deyip adam gibi tarif vermiyorlar. :KK4:

Son düzenleme:
Geçen bir akrabanın cenazesine gittim. Kocasının üzerine gömdüler kadını. Çok yaşlı alzhimerlıydı. Merak ettim eski ölüye bakayım diye. (Aslında hiç yapamam, utanırım böyle meraklı hallerden, ama aile müsaitti.) Meğer önceden mezarı hazırlarken kalan kemikleri mezarın ayakucuna topluyorlarmış. Kızı görmüş. Bir kafatası kalmış, ufacık da kemikler dedi. 92 de ölmüş kocası. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, mezarı açınca sinekler peydah oldu mezarın başına. Anam, ne de daracık. Bi tuhaf oldum. Kızlarından biri de mezara konurken poz poz resmini çekti. Tövbe tövbe.

Günlerdir bir kış hazırlığı, sormayın gitsin. Konserve domates sularımı yaptım. Ben domatesleri soymuyorum. Robottan çekince belli olmuyor zaten. Biraz da acısos yaptım, ama içinde salçalık kırmızı biberden yok diye içime sinmedi. Yine malzeme aldım. Kısmetse yarın da onu yapıcam. Geçen yıl nette Çubuk turşusu tarifi bulup yapmıştım. Ömrümde ilk kez. Ve ne şahane oldu. Millet yemeye doyamadı. Yeğenim sipariş verdi bu yıl için. Yapıp satsan müthiş gider dediler. Bu sefer biraz çok yaptım. ama limon tuzu ve acı biberini biraz fazla kaçırdım sanki. Sirke konmuyor. Çubuk turşusu Ankara'da meşhurdur. Sizin oralara da geliyordur belki. Kütür kütür olur. Formülü, salatalıkları çokça deleceksin. Suyu tam çekince hem kütür kütür oluyor, hem de turşu içine çökmüyor.

Aslıcım, yarışmaya katılmışsın, hayırlı uğurlu olsun, başarılar. Röportajını da okudum, süpersin:KK76:
Selam nasıl bir filmdi ki Aslı, okuyayım internetten.

Son düzenleme:
Asli bugunleri de mi gorucektik :)))) kizimiz yarismalara da katilirms , roportaj da verirmis :))) yerim ben seni.
Ablan hakli ama butun pastirmayi yatirmissin borege :KK66:))
Ne zaman aciklanacak ? Odul ne ?

Ablam biraz tutumludur da.:KK1:9 Eylül'de oylama başlıyor.Ödülü hiç bilmiyorum.Hiç de önemli değil zaten.Ödül için katılmadım.

Muko abladan haber yok teli olan varsa arasa.
Kis geldi ucundan gorundu valla :KK43: su eylulu hic sevmiyorum yaz desen yaz degil kis desen kis degil.

Evet ya Mukaddes ablanın şimdiye gelmesi lazımdı.Gelip ev işlerine mi daldı naptı.

Kerkenez işte, şaşırma. Fatih Harbie'yi ben beğenmedim. Kız hiç olmamış. Başrole güzel oyuncu bulamıyorlar mı bu salaklar. Bu kız da malak gibi. Çalıkuşu izlenir gibi.
:KK51:
Aslı, börek yarışamsı mı? Hadi baaaalım.. Röportajını okudum. İyi ki pek fazla yemek yapmıyorsun. Yapsan daha neler yapacaktın kimbilir. Komşu pastane poğaçası gibi yuryumuşak bir poğaçamsı şey yapmış. Aman ne lezzetti. tarif istiyorsun, göz kararı deyip adam gibi tarif vermiyorlar. :KK4:

Evet kız çok donuk.Eski dizi havasıyla,yeni dizi arası birşey.Klasik fakir kız,zengin oğlan aşkı işte.Oyuncu kıtlığı var herhalde.Mimik fakiri kızları bulup başrole koyuyorlar.Bu kız iki ödüllü ya onun için koymuşlardır başrole.

Evet börek yarışması.Destekleriniz için teşekkür ederim.:KK19:Gelip bir hayırlı olsun bile demediniz yani.:KK19:

Son düzenleme:
Emel nasıl baktın mezara.:18:Bizim burada kadınlar mezarlığa gitmez.Bir gün sonra giderler.Ben de merak ederdim üst üste gömülmek nasıl oluyor diye.Demek öyle oluyormuş..Resim çekmesi de ilginç.Ama napsın daha göremeyecek ya onun için çekmiştir:KK43:

Çubuk turşusunu ilk defa duydum.Baktım netten neymiş diye.Bu bizim kornişon turşusu.Kornişon deniyor o salatalıklara.Biz de yaparız bunu.Çok güzel oluyor.Yalnız içine defne,karabiber,dereotu,maden suyu falan koydu yapan kişi.Sen de öyle mi yapıyorsun.Bizde sadece sarımsak ve tuz konur.Sirke de olabilir.Biz domatesleri kavanoza yaptık.Ama soyuyoruz kabuklarını.Robottan geçirilse de yemekte kabukları üste çıkıyor diyor annem.Şimdi tarhana yapacak.Yazın çok işi oluyor ev kadınlarının.Turşusu,salçası,bezelyesi,fasülyesi,bamyası,vişnesi uğraş dur.

Demek komşun tarif vermedi.:KK1:Ama gerçekten eski ev hanımları ölçü bilmez.Göz kararı yapar hep.

Son düzenleme:

Evet kış baya baya göründü.Biz battaniye,dizi moduna geçtik.:KK1:Olsun ama ya o da çok güzel.

Aslıcım, yarışmaya katılmışsın, hayırlı uğurlu olsun, başarılar. Röportajını da okudum, süpersin:KK76:
Selam nasıl bir filmdi ki Aslı, okuyayım internetten.

Teşekkür ederim canım.Yaptık öyle birşey.:KK1:

Selem filmi fena değil.Dram ağırlı bir film.Senegal'a giden öğretmen rolünde Şinasi.

Aaaaa Aslicim olayin coskusundan unutmusuz tabii ki hayirli olsun.derece bekliyoruz ona gore :))) saka saka.
Kadir Doguluyu ilk Kucuk Sirlarda izlemistim.can alici sahnelerde iyi oyunculugu vardi.Hane ile beraberken ne ufakmis meger.subyanci ya bunlar.
Gunesi B. Kerem denen cicuk da cok iyi mesela.dizi siradan ergen lise dizisi ama Keremin mimikler cok iyi
Bence kadin oyuncularin hepsi cok yavan.rol yapamiyorlar yapmacik kaliyor.erkek oyuncular daha iyi.duygulari daha iyi gosteriyorlar.

Ustune gomme olayini biliyordum ben.annemin babasi o bes yasindayken olmus.anneannem vefat edince dedemin ustune gomduler.mezara babam koymustu.kemikleri o cekmis kenara.biz de babama kismetinde kayinpederinle tanismak varmis bak demistik.
Resim cekmeyi ben de yapmistim anneannemin tabutunu musalla tasinda cekmistim.keske acildeykende olmeden once de cekseymisim :KK43:(((
O cok baska bi duygu o resimlere bakinca uzulmuyorum aslinda onu girmus gibi oluyorum :KK43:(

Aaaaa Aslicim olayin coskusundan unutmusuz tabii ki hayirli olsun.derece bekliyoruz ona gore :))) saka saka.
Kadir Doguluyu ilk Kucuk Sirlarda izlemistim.can alici sahnelerde iyi oyunculugu vardi.Hane ile beraberken ne ufakmis meger.subyanci ya bunlar.
Gunesi B. Kerem denen cicuk da cok iyi mesela.dizi siradan ergen lise dizisi ama Keremin mimikler cok iyi
Bence kadin oyuncularin hepsi cok yavan.rol yapamiyorlar yapmacik kaliyor.erkek oyuncular daha iyi.duygulari daha iyi gosteriyorlar.
Çok güzel börekler var.Derece olur mu bilmem:)

Kerem şu havuzda kızı öpen çocuk mu.Sorunlu bir tip galiba.Geçen gün öylesine baktım ama pek birşey anlamadım.Ama kış geldi artık.Çözerim yakın zamanda.

Ustune gomme olayini biliyordum ben.annemin babasi o bes yasindayken olmus.anneannem vefat edince dedemin ustune gomduler.mezara babam koymustu.kemikleri o cekmis kenara.biz de babama kismetinde kayinpederinle tanismak varmis bak demistik.
Resim cekmeyi ben de yapmistim anneannemin tabutunu musalla tasinda cekmistim.keske acildeykende olmeden once de cekseymisim :KK43:(((
O cok baska bi duygu o resimlere bakinca uzulmuyorum aslinda onu girmus gibi oluyorum :KK43:(

Evet işte onu dedim.Bir daha göremeyecek olmanın verdiği birşey o.Keşke biz de çekseymişiz.Ama ben halen resmine bile bakamıyorum ki:KK43:((

X