Hoşbeş Sayfası

Türkçe olimpiyatlarında birinci olan çocuk.Aslında Türkçesi iyi değil ama sempatikliği yüzünden kazanmış bence.Ağlatmaz diyeceğine hağlatmaz diyor:))

[video=youtube;Cq3jBN9U4jM]http://www.youtube.com/watch?v=Cq3jBN9U4jM&nofeather=True[/video]

Son düzenleme:
biberiyeyi biz corbaya filan dokuyoruz hafif mentollu gibi tadi.

birkac gundur yagmurlu hava kis gibi geliyor insana.hic sevmiyorum.

aman Asli ya sinir oluyorum su turkce olimpiyatlarina.10 sene mi ne olmus.guzelim 23 nisanlarimizin icine ettiler bunu bastaci ediyorlar.Allahin arabi turkce sarki soylese ne soylemese ne.cocuklugumda nasil heyecanlanirdim 23 nisan gala programina yetisip izlemek icin.ankaradakilere cok ozenirdim izlemeye gidebiliyorlar diye.

Aynı fikirdeyim Filizciğim, güzelim 23 Nisan şenlikleri gibisi var mıydı? Nasıl görkemli oluyordu. Yazık ettiler.

Biberiyeyi ben de migrenim için bir ara denemiştim. Bilmiyorum ki faydası oldu mu? Belki birazcık.Ama demek ki uzun süre devam etmek gerekiyor.

Doktorum Emelim, hacamat eskiden çok uygulanan birşeymiş ama, bence de tehlikeli. Allah muhafaza, senin de dediğin gibi, mikrop kapma durumunda, al başına derdi.

Pazar günkü yürüyüş iptal edildi. Cumartesi gecesi İstanbul'daki şiddetli olaylar nedeniyle kimsede doğa yürüyüşü yapacak moral kalmadı. Bir de yollar falan da kapatılmıştı ya, o da bir neden oldu, iptal edildi.

Son düzenleme:
Filiz keşkek buğdayla yapılıyor.Buğday piştikten sonra içine tavuk didikliyorlar.Tavuk suyuyla pişiyor bildiğim kadarıyla.Sonra üstüne tereyağ gezdiriyorlar.Kırmızı biber de olması lazım.

Bu işte.Yalnız bunda tereyağını biraz abartmışlar.

12930803124198629_400.jpg

Evet bence de tereyağı bu kadar fazla olmuyor bunda. Sağlıklı ve doyurucu bir yemek keşkek. Nadiren yediğim için hoşuma gidiyor valla. Daha kuvvetli tatlara, salçalı, yağlı yemeklere alışık olanlara yavan gelebilir...

Niye kızlar Türkçenin yaygınlaşması,her milletten insanın konuşması güzel bence.Ama dediğiniz gibi 23 Nisan şenliklerini de yapsalar keşke.Gerçi ben onu da oturup çok dikkatli izlemezdim.Türkçe olimpiyatlarını dini kesim destekliyor anladığım kadarıyla.Zaman Gazetesi'nin,Türkiye gazetesinin afişlerini gördüm akşam.

Selen biberiyeyi sen demiştin de ben de ablama denetmiştim hatırladığım kadarıyla.Ama istikrarlı yapmadığı için bir faydasını görmedi.Dün nette araştırırken kafa masajı gördüm.Nane yağıyla güzel bir mesaj iyi gelebilir.Nane yağı da iyiymiş ya ağrıya.

Evet çok yavan ve tatsız birşey bence.Bana salçalı,acılı şeyler olacak:)

Burada hava çok sıcak.Yağmur da yağmadı bu ara.

Yazları günleri ne sıkıcı ve uzun ya vakit geçmiyor.:KK37:

dedigin gibi Asli zaten 23 Nisana rakip cikartti o kesim.butun bu afrikalilar filan zaten Fetosun okullarinda okuyanlar.orada ogreniyorlat turkceyi.ayol bunlarin kendilerine hayri yok turkce konussa nolur konusmasa.sanki ispanyolu fransizi ingilizi almani var da cocuklar arasinda .adyalisi afrikalisi iste.

kardesim migreni tutunca viks suruyor sakaklarina.biraz iyi geliyor ama vermidon iciyor o da iyi geliyor.belki sizinkiler daha agir ataklidir.

O yüzden Fethullah Gülen'in Türkçe Olimpiyatlarını izlerken resmi vardı bugün nette.Hııı bilmiyordum onun okulları olduğunu.Bir tane Amerikalı kız vardı Saba Tümer'de izlemiştim.

Filiz vermidon neki en ağır ilaçlar bile geçirmiyor.Bununki atak değil hiç geçmiyor,hafiflemiyor.Onunla yaşıyor senelerdir.Marankiye bile mail attım.Cevap da geldi.Ama bitkisel ilaçları çok pahalıydı alamadı.Devamlı kullanılacak kür şeklindeydi.

Emel silmemişlerdir yahu.Hem yine yaz ne olacak.:KK19:

Son düzenleme:
Hu huuu merhabalar efenim.:KK16:
Görüşmeyeli nasılsınız inşallah . Ben de her zamanki gibi yoğun .:21:
Hafta sonu önce Afyon sonracıma Uşak'ta düğün vardı .Salı günü de dönüş yaptık .
Her şey çok güzeldi bi kötü tarafı kiraz toplarken ayak bileğimi burktum hemen apar topar acile gittik röntgen çekildi doktor sağlam burkmuşun ama kıramamışın dedi:KK1:

Efendim keşkek Aslı'cığımın da dediği gibi buğdaydan oluyor amma genelde etle yapılıyor eti bol salçalı pişirip keşkeğin üzerine bol maydanozla servis ediliyor ki bu haliyle üç tabak yediğimi utanarak belirtmek isterim.:KK1:

Emel'im 'arzı endam etmez oldun' demişsin :KK34: bu aralar öyle yoğundum ki küçük kızın sınavları mimarın mezuniyet töreni kıyafet falan derken ,şimdide yüksek lisans için sınavdan sınava koşuyo dişçide tek dersten bütünlemeye kaldı haftaya sınava girecek anlayacağın neşesizlikten değil vakitsizlikten uğrayamadım canım DF de ne vakittir kapalı var mı bu konuyla ilgili bi duyumun hacım araştırmacı bir mıhtar olarak bilgin vardır diye düşünüyorum.:KK76:

muko abla hosgelmissin.keskek yedin mi ? :KK66:
gecmis olsun kiraz ugruna bacagi goturuyordun desene.

Mukaddes abla, hoşgeldin. Gezdin geldin ne güzel. Çok geçmiş olsun, bileği fena burktun demek.Tüh, kıyamam sana:KK43:

Mimar mezun oldu demek. Gözünüz aydın, hayırlı olsun. Zaman ne çabuk geçiyor. Daha onun lisedeki hallerini konuşuyorduk, dünmüş gibi geliyor insana. Dişçi de tek dersten bütünleme demişsin, olsun, o kadar zor bir bölüm için, gayet iyi. Allah zihin açıklığı versin, şansları, bahtları açık olsun inşallah...

Mukaddes abla hoşgeldin.Ne çabuk geçti dört sene.Daha dün gibi.Evet Df epeydir kapalı ben de anlamadım neden.

muko abla senin bu kizlarda elimizde buyuduler :) kaaac sene oldu bi resim gostermedin bize askolsun.cancik olunca sunnet resmini bile koyucan ama :) bari kizlarla bi mezuniyet resmi koy da gorelim.

muko abla hosgelmissin.keskek yedin mi ? :KK66:
gecmis olsun kiraz ugruna bacagi goturuyordun desene.

Hoş bulduk sağ ol Filiz'cikim.:KK16: Ha haaa yemez olur muyum hem de üç tabak :KK1:
Sorma burktuğum ayağım geçti çok şükür ama şimdi de iki gündür sol bacağım tutuldu kas gevşetici ilaç kremlerle idare ediyorum ,
geçmezse mecbur doktora gidicem herhalde.

Mukaddes abla, hoşgeldin. Gezdin geldin ne güzel. Çok geçmiş olsun, bileği fena burktun demek.Tüh, kıyamam sana:KK43:

Mimar mezun oldu demek. Gözünüz aydın, hayırlı olsun. Zaman ne çabuk geçiyor. Daha onun lisedeki hallerini konuşuyorduk, dünmüş gibi geliyor insana. Dişçi de tek dersten bütünleme demişsin, olsun, o kadar zor bir bölüm için, gayet iyi. Allah zihin açıklığı versin, şansları, bahtları açık olsun inşallah...

Sağ olasın hoş buldum Selen'cim:KK16: Şimdi de sol ayağım tutuldu ne oldu bana yahu gencim güzelim ya nazarlara geldim herhal.:KK1:

Evet ya çok şükür mimar oldu gerçekten ne çabuk geçti ben de anlamadım gerçi yaşanılan sıkıntılar dün gibi ama üzerinden geçen zaman önemini unutturuyor herhalde.Dişci de haftaya perşembeye sınava girecek inşallah verir geçer bundan başka bir hakkı daha var onda da veremezse Allah korusun sınıfta kalacak dediğin gibi zor bölüm yine de tek ders iyi bir çok arkadaşı üç-dört dersten kalmışlar.
Amin canım çok teşekkür ederim . Allah hepinizin bahtını şansını açık etsin inşallah.:KK16:

Mukaddes abla hoşgeldin.Ne çabuk geçti dört sene.Daha dün gibi.Evet Df epeydir kapalı ben de anlamadım neden.

Sağ ol Aslı'cım:KK16: Evet ya çok çabuk geçti şimdi iki sene yüksek lisans sürecekmiş yani bitmiş değil sağlıkla hayırlısıyla bunu da bitirsin de bakalım Allah neler gösterecek.

DF ne oldu acaba, ben de merak ediyorum şimdiye dek hiç bu kadar kapalı kalmamıştı.
Belki de forum bölümü hepten kapattılar hiç açılmayacak.

X