Hoşbeş Sayfası

hemen bakayım. Baktım. Bu Selim beyin de abidik gubidik figürleri yok mu. Ne o öyle dolaba yaptığı pembe fırça darbeleri. Oturma odası gibi salonlar yapıyor. Sadece mutfak, banyo yapsın, salon işine girmesin bence. Alakasız canlı renkleri birarada kullanıyor hep.

Evet bazen kötü yapıyor ama ben bugün beğendim.Eski hali neydi öyle.Aslında ben tüm evi yenilerler diye ümit etmiştim.:KK43:Çok kötü çünkü diğer taraflar da.O soba da hiç uymadı dimi o odaya.Kömürden çok pislenir koltuklar.Duvar rengini çok beğendim.Duygulandım yahu çok sevindiler.:KK43:

Emel portakal peltesini ben yaptım ki.:KK1:Mayhoş bir tadı oluyor.Huni pastasının da burada başlığı var.Hep denemek istemişimdir de biraz uğraştırıcı.Eline sağlık.Cup keki de de denedim:)Kabak tatlısını da eski işyerinde yapmıştım ramazanda.Kireç bana tuhaf geliyor ama güzeldir heralde.
Aaa, Aslı, kireçte süper oluyor. Mersin, İskenderun tarafına giden olursa ısmarla. Hatta kendin yap. Kireç hırdavatçılarda oluyor. Sönmemiş olacak. Onunla ham incirden, turunçtan, portakaldan (memelerim şişecek) kirazdan, aklına ne gelirse bu tarifteki gibi yapıyorsun. Kırt kırt ediyor yerken. süper.

Ev eski halinden tabii ki iyi olmuş. Aslında alacaksın bir gecekondu. İmkanın olacak, gönlüne göre yaptıracaksın. Bahçeni de ekip dikeceksin. Bizim burada Arnavut muhacirlerle, Ermenilere devlet yer vermiş. Hoş Ermeni kalmamış da. Arnavutların evleri bir güzeldi ki, bahçe içinde. Kimi çok güzel yaptırmış. Bir tarafına sebze ekiyorlar, bir tarafında meyve ağaçları, çiçekler. Şimdi çoğu müteahhite verdi, apartman oldu, bizim Toki evleri buraya yapılalı. Sokak aralarında yürüyüş yapıp, bahçelerini seyrediyordum hep. Çok az müstakil ev kaldı.

Son düzenleme:
ayip ya Asli bu kadar da gaddar olunmaz eklenmez bu yemekler.yapan var yapamayan var :))))
Aslcim anneminde ara ara batma yapiyordu hala ara ara yapiyor bazen hafiften kanlaniyor.bu ilk aylarda cok dikkat etsin.banyo yaparken su kacirmasin abdest alirken su carpmasin.hafif hafif dokunsun.bir de gunese asla gozluksuz cikmasin.ruzgar da onemli.annem ilk 10 gun disari cikmadi.toz kacmasin ruzgar carpmasin diye.
ameliyati 10 dk. ama sonrasi biraz dikkat istiyor.

Aaa, Aslı, kireçte süper oluyor. Mersin, İskenderun tarafına giden olursa ısmarla. Hatta kendin yap. Kireç hırdavatçılarda oluyor. Sönmemiş olacak. Onunla ham incirden, turunçtan, portakaldan (memelerim şişecek) kirazdan, aklına ne gelirse bu tarifteki gibi yapıyorsun. Kırt kırt ediyor yerken. süper.

Ev eski halinden tabii ki iyi olmuş. Aslında alacaksın bir gecekondu. İmkanın olacak, gönlüne göre yaptıracaksın. Bahçeni de ekip dikeceksin. Bizim burada Arnavut muhacirlerle, Ermenilere devlet yer vermiş. Hoş Ermeni kalmamış da. Arnavutların evleri bir güzeldi ki, bahçe içinde. Kimi çok güzel yaptırmış. Bir tarafına sebze ekiyorlar, bir tarafında meyve ağaçları, çiçekler. Şimdi çoğu müteahhite verdi, apartman oldu, bizim Toki evleri buraya yapılalı. Sokak aralarında yürüyüş yapıp, bahçelerini seyrediyordum hep. Çok az müstakil ev kaldı.

Yok Emel ben onu yemem.:KK19:Kireç yenirmiymiş.Eminim güzel olur ama içinde kireç olduğunu bildiğim için yemem.:KK19:

Evet güzel olur bahçeli bir ev.Bizimki bahçeli.Bir incir,iki vişne,bir ayva,bir iki gül,bir de vermeyen armut ağacımız var.:KK1:Küçücük bir bahçesi var.Yengem müteahhide vermek istiyor ama biz istemiyoruz.Müteahhitler çok küçük yapıyorlar evleri.Bakalım ne olacak ilerde.

ayip ya Asli bu kadar da gaddar olunmaz eklenmez bu yemekler.yapan var yapamayan var :))))
Aslcim anneminde ara ara batma yapiyordu hala ara ara yapiyor bazen hafiften kanlaniyor.bu ilk aylarda cok dikkat etsin.banyo yaparken su kacirmasin abdest alirken su carpmasin.hafif hafif dokunsun.bir de gunese asla gozluksuz cikmasin.ruzgar da onemli.annem ilk 10 gun disari cikmadi.toz kacmasin ruzgar carpmasin diye.
ameliyati 10 dk. ama sonrasi biraz dikkat istiyor.
Offf siz beni öldüreceksiniz.:KK19:Beceriksizler.:KK1:Bazıları sorar ya kulak memesi yumuşaklığında hamur nasıl oluyor diye ona benziyorsunuz.:KK1:Çok tuhafıma gidiyor benim öyle sorular:)

Ameliyat bir saat sürdü valla.Biz de öyle sanıyorduk ama hiç öyle olmadı.Hafif kanlanma var evet.Normal demekki.

ben bur fuarda yemistim kirecte kabak.Emel kaaaac sene once senden duymustum ilk kez fuarda da gorunce hemen tatmus ve bayilmistim.ben yoresel tatlilari severim yemekler agir oluyor ama tatlilar guzel.cezeryeye bayilirim.cevizli sucuk,pestiller her meyvelisi cok guzel oluyor.
Asli anneni.operasyon lazerli degil o. zaman bicaklidir.bir saat cok uzun cunku.

Günaydınlar.:KK16:

Filiz lazerle oldu.Ama gözünü sabit tutamamış doktoru uğraştırmış biraz.Onun için uzun sürdü galiba.

Sabah çok korkunç bir rüya gördüm.:KK30:Yatakta bir ölü.Hareket etmeye başlıyor ben de izliyorum.Yüzünü açıyor kurtar beni diyor.Rus bir kadına benziyor.Ben de başkasına haber vermek için dışarı çıkarken annemin 'Aslı kalk geç kalıyorsun' sesiyle uyandım.:KK37:Annemin uyandırdığı iyi oldu ama sonunu da merak etmedim değil.:18:Rüya görmeyi hiç sevmiyorum.Rüya gördüğüm zaman sanki çok yorgun kalkıyorum.

Mukaddesim, o geniş çaplı çekim nasıl bişeyse, onu da yaptır bakalım. Büyüyor mu seninki. Sanki öyle demiştin. Seni korkutmak için demiyorum, yanlış anlama da, sınırları düzgün olmayanlara baktırmak gerekiyor. Sen yine de sallanma, çektir neyse o çekilecek olan. MR falan mı acep? Tomografi derse çektirme. MR ise gözün kapalı çektir. (Radyolog Emel) Gün attırıp, sıra bekleme. Git özel bir görüntleme merkezine. maddi olarak sana dokunmaz, fazla da bişey tutmaz zati. Bir de, ameliyat laporoskopiyle olmuyor muymuş?

.

Emelim Radyoloğum:KK16: O geniş çaplı çekimin adı ''fin. Doppler usg ' imiş . Evet benim ki büyüyordu ssk da çektirdiğim renkli usg göre . Ama Öztürk bey dokuz değil yedi santim dedi ssk da gross çekim yapılır o nedenle daha hassas geniş çaplı araştırmak lazım dedi ve Sonomed Pacs adında özel bir yerde çektirmemi istedi. Çeken doktorda deneyimli güvenilir biriymiş .Şyet ameliyat olursam da özel de olucam Emelcim o yönde bi sıkıntı yok çok şükür.
Laporoskopiyi sormadım ama bu ameliyatın bu yöntemle olacağını sanmıyorum çevremden duyduğum kadarıyla .
Yine de gittiğimde unutmasam sorarım.

Günaydın Aslıcım.

Hayırdır inşallah olmuş bitmiş bir şey tekrar canlanacak mı hayatında .
Bir de ölü diri getirir derler rüyan hayırlara çıksın inşallah.

Günaydın abla.

Şimdi rüya tabirlerine baktım da huzur ve bütün sıkıntılardan kurtulunacağını söylüyor.Çok yorum var bununla ilgili.İnşallah iyi birşeydir.

Dün bu filme başladım şimdi bitirdim.Güzel bir filmdi.Tavsiye ederim.Başroldeki adamı beğenmedim dersem yalan olur:)Bir araştırayım onu ben:)

Bu Kara Şövalye Yükseliyor'daki adammış.Çok sattığımız filmlerde hep başroldeymiş.Çok cahil gördüm kendimi.:KK37:

Konusu:

1937 yılında Japonya, Çin'in başkenti olan Nanjing'i işgal ettiğinde resmi olmayan rakamlara göre 300.000 Çin'li katledilir.Çin ve Japonya arasında gerçekleşen savaşta tüm şehir bombalanmıştır.Vefat eden yerel papazın cenazesine yeni bir papaz katılır.Manastır öğrencileri ve fahişeler arasında kalan papazın yaşadığı bu ikilem,fedakarlığı ve onuru keşfetmesini sağlar.

0Bky.jpg

Son düzenleme:
Hoş adam dimi.:KK53:Adam aslında peder değil cenaze kaldırıcısı.Gerçek olaydan alınmaymış.

87IFe.jpg

Merhaba kızlar. Kaç gündür girip ancak son mesajı okuyabiliyordum.Diğer sohbetlerden haberim olmadığı için yazamıyordum. Şimdi inat ettim, oturdum, kaç sayfayı okudum. Şimdi yazabilirim:KK34:

Kaç gündür hastayım, affedersiniz mide bağırsak enfeksiyonu. Çok fenayım. Tahlil yaptı, birkaç ilaç verdi doktor.Yatıp dinleneceksin dedi.

Mukaddes abla çok sevindim şimdilik ameliyat olman gerekmediğine. Bizim forumda da herkeste kist varmış demek, belli bir yaştan sonra herkeste oluyor anlaşılan bu. Bende de çıktı kist, sağ yumurtalıkta. Neyse bakalım, hayırlısı.

Hastalık deyince, küçük ablamda da Menier çıktı, iç kulaktaki sıvıda basınç artışı varmış.Sürekli başı dönüyor, kulağı uğulduyor, işitme kaybı da oldu. Üç doktora gitti, hepsi de aynı şeyi dedi. İlaçlı tedavi sonuç vermezse, ameliyat olursun diyorlar.

Taksim olaylarına gelince, ilk bir hafta gerçekten umut vericiydi, umut ve heyecan verici. Ama zaman geçtikçe bir amaçta birleşilmemesinin dezavantajları görülmeye başlandı. Karşı çıkmak, tepki göstermek, haklı olduğun bir konuda sesini yükseltmek harika birşey. Ben artık bizim milletten, özellikle gençlerden hayır gelmez, vatan millet kimsenin umurunda değil artık diye düşünüp endişeleniyordum çoğunluk gibi. Ama yanıldığımı gördüm, ümitlendim. Ama belli bir plan dahilinde hareket edilip, biz şunu şunu talep ediyoruz diyecek adam gibi bir lider ve ekip çıkartılmazsa, bunca emek boşa gitmiş olur. Taksimde şimdi olduğu gibi, çiçek çocuklar gibi ortada dolaşıp gitar çalıp akşam içki içmekle, Ankara'da provakatörlere uyup yakıp yıkmakla hiçbir hak elde edemezsin. Durum buna indirgenmesin, yazık olur. Haklıyken haksız duruma düşmek olur bu...

Son düzenleme:
Yok Emel ben onu yemem.:KK19:Kireç yenirmiymiş.Eminim güzel olur ama içinde kireç olduğunu bildiğim için yemem.:KK19:

Evet güzel olur bahçeli bir ev.Bizimki bahçeli.Bir incir,iki vişne,bir ayva,bir iki gül,bir de vermeyen armut ağacımız var.:KK1:Küçücük bir bahçesi var.Yengem müteahhide vermek istiyor ama biz istemiyoruz.Müteahhitler çok küçük yapıyorlar evleri.Bakalım ne olacak ilerde.
Yok yav, kireç dibinde kalıyor. üste durulmuş su çıkıyor. Kireç mikrop öldürür bikere akıllım. :KK19:

Aslı yav, ben de 2 gün önce Atatürk'ü diriliyor gördüm. Hiç bozulmamış yüzü. Nasıl bozulmadan kalabilmiş diye 3 kişi başına toplanmış bakıyoruz. O da uykudan uyanmış da nerede olduğunu anlamaya çalışıyor gibi şaşkın bakıyor etrafa. Sonra gözüne bakıyorum, capcanlı. Gözü de hiç bozulmamış diyorum. Mavi ve gözbebeği hafif hafif büyüyüp küçülüyor. Birden korkuyorum, ülen şimdi bizim kim olduğumuzu bilemez de bişey yaparsa diye. Malum oldu ellaaam olaylar. 10'dan fazla gözünü kaybeden var. Hele şu Mısır'lı kadının videosunu izlediniz mi. İçleracısı.

Emelim Radyoloğum:KK16: O geniş çaplı çekimin adı ''fin. Doppler usg ' imiş . Evet benim ki büyüyordu ssk da çektirdiğim renkli usg göre . Ama Öztürk bey dokuz değil yedi santim dedi ssk da gross çekim yapılır o nedenle daha hassas geniş çaplı araştırmak lazım dedi ve Sonomed Pacs adında özel bir yerde çektirmemi istedi. Çeken doktorda deneyimli güvenilir biriymiş .Şyet ameliyat olursam da özel de olucam Emelcim o yönde bi sıkıntı yok çok şükür.
Laporoskopiyi sormadım ama bu ameliyatın bu yöntemle olacağını sanmıyorum çevremden duyduğum kadarıyla .
Yine de gittiğimde unutmasam sorarım.
Damardaki kan akımını inceleyecek ellam. Aklımızda olsun. Benimki de paşa paşa oturuyor zilli. Kilo verememenin sebeplerindenmiş kist. :KK53:

Selenim, geçmiş olsun. Güzel şeyler olacak, işkillenme. Bugünkü oyunu gördün mü? Tesadüf erken kalktım, TV yi açtım. Taksim meydanı boşaltılmış. Polis var, karşı tarafta da güya gizlenen 5-6 kişi. Molotof kokteyli atıyor güya. atamıyor, korkuyor ileri atmaya. PKK usulü havaifişek atmalar falan. AKP oyunuymuş. Ceplerinde telsiz. Bakın nasıl davranıyor direnişçiler, polis de nasıl hoşgörülü denilecek. İzler izlemez garipliği farkettim. Üstelik molotofçuların tepesinden canlıyayın yapılıyor, kamera onlara göre ayarlanmış. Öyle kurguluydu ki. Üstelik utanmadan vali peşpeşe twit atıyor. polisinize güvenin, polis sizin dostunuzdur şeklinde. Sonra belli oldu ki hakikaten düzmeceymiş. Beceriksizce bir tiyatro oyunu sergilediler velhasıl. Şu basitliklere bak. Burada belediye çalışanlarını zorla mitinglere götürmeler falan. Boşa çırpınma bunlar.
Herşeyb çok güzel olacak inşallah. İnsanları korkutup susturabilirsin, biryere kadar. Ama düşüncelerinşi susturamazsın. O da böyle patlar.

Emel gibi ben de beğenmedim Aslıcım. Yakışıklı adam ama tipim değil:KK34: Duysa çok üzülür ya:KK1:

Sorma Emelim, acayip komik bir oyun sergilendi bugün Taksim'de. Hükümeti ve polisi aklama operasyonu. Allah akıl fikir versin bu adamlara, bizim de yardımcımız olsun Allahım...

Atatürk'lü rüyan da ilginçmiş Emel. Atam'a malum oluyordur tabii olan biten...

Emel hayırdır ölüleri diriltiyoruz birlikte.:18:Kistten kilo mu verilemiyormuş.Bak suçluyu bulduk işte.Bizim bir kabahatimiz yok:)

Yemek bölümünde kireçte kabağı ayrıntılarıyla yapıp koydular.Güzel görünüyor bulursam yiyeceğim.

Niye beğenmediniz yahu.Fena adam değil.

Selen geçmiş olsun.Hastalıktan kurtulamadın:KK43:Ablana da geçmiş olsun.Benim ablamda dün sokakta düşüp bayılmış:KK43:Başı dönmüş birden.Onda migren var.Bulamadık bir çaresini.Bir insanın başı hiç hız kesmeden yirmidört saat ağrır mı.Dayanılacak gibi bir ağrı değilmiş.O alışmış artık ama üzülüyoruz çaresi yok diye.Sinirsel olabilir ama hiçbir ilaç kesmez mi ya:KK43:

Taksim olaylarına Polat Alemdar el atmış:)Başbakan işin içinden çıkamayınca Polat'a başvurdu:)Hülya Avşar var bir de.Niye seni protesto edenlerle görüşmüyorsun da onları seçiyorsun.Dün akşam ekranlarda izlerken noluyoruz dedim.Silah sesleri,yangınlar her yer darmaduman.Küçücük bir olayı inatlığı yüzünden ne hale soktu.Geçmişin intikamını alıyor aklı sıra.Bir de yalan dolanla milleti kandırıyor.Yok camiye girmişler de içki içip,müezzini tehdip etmişler diyor.Adam yok öyle birşey demiş adamı izne göndermişler.Ölen polisi göstericiler attı dedi.Meğer kendi düşüp ölmüş.Dinden imandan bahsederler yalanın bini bin para.Yakıp yıkanlar da işin suyunu çıkardılar.Polis arabasını yakmak nedir.Onların parası bizden çıkıyor sonuçta.Hak ararken haksız duruma düşüyorlar.Farklı görüşlerden,farklı tabanlardan insanlar da var tabi.Onlar da bu işten nasıl faydalarınızın peşinde maalesef.

Bunları yazıyoruz diye bizi de toplamasınlar:)

Son düzenleme:
Aslicim Christian Bale'i sen Physco-Sapik diye genclik filmi vardi.orada gorucektin.sincik hayal et:KK66: abi ciscibil onunde bir tek elektrikli testere var onunla koridorda kosuyor :))))
ben boyle biyonik suratli yakisiklilari pek sevmem.Batman filmlerinde de vardi.Batman olur kendisi.(emel bak benim begenmedigim erkek evladi varmis demekki:)))))

bugun annemle doktora gittik.bel boyun agrilarimiz icin.annemde zaten bel fitigi vardi.uzun zamandir da kol agrilari uyusmalar basladi.boyunda da bisey var galiba.
benim de boyunda duzlesme vardi.simdi anneannem gibi sol kalcamda agri baslayip ayak bilegime vuruyor.yamuldum yani :)) botun agrilarim cabasi zaten.pilates filan yapiyorum ama tam cozum deggil.
acik mr verdi yarin sabaha bakalim ne cikicak.

X