Hoşbeş Sayfası

Selen hoşgeldin.Ben de Emel gibi düşünüyorum.Bu kaçıncı artık burdayım sizi özledim diyip kayboluşun.:KK1:Geri sayfalarda size sitemlerimi iletmiştim zaten.Öyle Karatay,İsveç diyetlerini boşver.Hiç öyle diyetlere bağlı kalamam.Canım birşey yemek istiyorsa yiyeceğim arkadaş.Ne yani biraz tombulsam dünyanın sonu değil ya.Allah da beni dal gibi yaratmamış.:KK53:Ne kadar zayıflasam da bünye zayıflığı kaldırmıyor.:KK1:Benim gibi yap bol bol ye sonra spor yap erit.:KK8:

Filiz benim de havam sayende arttı.:KK12:Bu tarifle yirmiye yakın beğeni aldım.Kıskanmıyorum şapka çıkarıyorum sana valla.:81:

Emel bence de dünyanın en şeyi yemek yemek.Pizza da olur bak.Biz pek salam yemiyoruz.Pastırmalısı güzel olur.:KK53:

Filiz sen bu bitki çaylarını içip nasıl sokağa çıkıyorsun.Dün akşam iki tabak mantının üstüne içeyim dedim tuvalete zor yetiştim sabah.Aniden tuvalete gitmen gerekiyor:)Sokakta çok sakıncalı.:KK1:

Yan dükkandaki kız tuvaleti olmadığı için bana geliyordu.Başka yer bulunca hiç uğramaz oldu.Bu sabah müzik yaptırmaya gelmiş.Sen ne kadar hayırsız bir kızsın dedim.Şuradan geçiyorsun da selam vermiyorsun.Demekki sırf tuvalet için geliyordun buraya dedim.Aşkolsun küstüm diyor.Küsersen küs dedim.Ohhh söylemesem içimde kalacaktı.:KK53: Çok iyiyimdir herkese yardımcı olmaya çalışırım ama terbiyesizliğe katlanamam.Şimdi onu müzikte kazıklayacağım.:KK51:

Son düzenleme:
Annem bir gün girmedim maşallah ne çok yazmışınız :KK53:Lahmacunlar falan .. Demek güzel oluyo Emelim görsel show da yapmışsın şimdi bunu yapmadan olmaz di mi ya :21:
lavaşın üzerindeki yazıyı bi kenara not edeyim de markete gidince alayım.

Ooo Selen'cim sizi bundan sonra Büyükada da yürüyüş yaparken göreceğiz demekki. Sözüm ona ben de yürüyüş yapıyorum fekat bi gram bile veremedim hala.
Ama inancım varrrrr olcak inş.:KK1:

Aslıcım, ben de aynı şeyi düşünüyorum valla, bu kaçıncı? geldim deyip kayboluyorum:) Ama bu sefer kendimi kararlı gördüm, hep birlikte şaşıracağız:)

Mukaddes ablam canım, evet burada da göreceksiniz beni bundan sonra Adalarda da:)

Karatay sadece zayıflama değil, bir beslenme sistemini anlatıyor.Zaten diyet aslında o demek, beslenme, beslenme sistemi. Ama kadının dediği zor valla, ekmek yok, et balık, ceviz.Uygulaması zor, bir de insan kendini öyle zorlanmış hissedince yiyeceği yoksa da yiyor.Beyin sürekli ye ye diyor...

Dünkü trekking çok güzeldi, Adalar bu mevsimde harika. Dün öyle güzel güneşli bir hava vardı ki İstanbul'da. Bugün yine bulutlu.
Ama bu yürüme işi hiç de kolay değil. Düz yol birşey değil de, böyle dağ bayır, yokuş iniş yürümek zor iş. Gece bacaklarımın ve ayaklarımın ağrısından uyuyamadım.Bir kalktım ilaç içtim, bir kalktım ilaç sürdüm, sonra bir daha kalktım bacağıma atkıyla bandaj yaptım:) Neyse sabah en azından yürüyebiliyordum. Şimdi de sanki falakaya yatırılmışım gibi ayaklarımın tabanları ağrıyor:KK43:

Ama kararlıyım, yürümeye devam. Bir sürü kıytırık hastalığımın da yürüyerek hareket ederek ve temiz havayla iyileşeceğine inanıyorum...

Aslıcım, iyi etmişsin senin komşu dükkandaki kıza. Çıkarcı ve yüzsüz insanlara haddini bildirmek gerekiyor. Ama ne yazık ki, ben bunu hala gerektiği gibi yapamıyorum. Utanmazdan utanmak diye birşey var ya. Ama yok herkese hakkını vereceksin. Yoksa, benim gibi böyle içine ata ata, sürekli midene, orana burana vuracak...

Selen yürümeye pek alışık değilsin galiba.Ben severim dağ bayır yürümeyi.Bizim ev yokuş.Her sabah ve akşam yürüyorum alışkınım.

Ben hiçbir diyete bağlı kalamam.Kafama göre yaparım.Dediğin gibi beyin aksine istiyor.Herşeyden yeme taraftarıyım.Az ye ama herşeyden ye.Çünkü bunlar bizim için yaratılmış ve hiçbirşey boşuna değil.Bazı diyetisyenler de ekmeksiz diyet olmaz diyor.Hangisine inanacağız.Herkes kafasına göre konuşuyor.Ben diyet dendi mi artık kanal değiştiriyorum.Hele o Ender Saraç yok mu.Sinir oluyorum o adama.Akla hayale gelmeyen saçma sapan şeyler söylüyor yiyin diye.:KK19:

Kız haketti ama.Ben biraz sabrederim.Sonra diyeceğim varsa derim içimde tutamam.Biraz agrasifim.:KK1:

Mukaddes ablacığım hoşgeldin.:KK52:Filiz bir lahmacun tarifi verdi forumda olay oldu.:KK1:Sen de dene çok güzel.

Dün akşam eve gittim kurufasülye vardı.Canım hiç istemedi.Ben de domatesli sucuk yaptım.Bunu genelde sabah kahvaltılarına yaparız.Zeytinyağı ve sivri biber harmanlanır.Sonra domatesler ve baharatlar eklenir.En son sucuk ve üstüne kaşar.Kapakla ağzı kapatılıp bir dakika sonra gözlerin böyle açılır.:KK52: Burayı yemek topiğine mi çevirsek.:KK1:

$GKqlb.jpg

Bu da hazır muzlı pudingle yaptığımız büsküvili pasta.

$F06x9.jpg

Son düzenleme:
Evim Şahane'de birinin evini yaptılar.Kadın televizyon niye almadınız diye mimara kızdı.:KK1:Ne aç gözlü insanlar var ya.Bedava aldıracak ya televizyonu.Adam da siz bir televizyon alabilirsiniz ama mimarsız bu evi yapamazsınız dedi.İsterseniz bu yaptıklarımızı söküp,televizyon alalım dedi.:KK1:Kapatırken de bugün biraz kırgınım dedi.Kız ve annesi de çok zevksiz mobilyalar seçtiler.Koltuk desenli,perdeler desenli çingene gibi.:KK19:

Aslı, domatesli sucuk güzel görünüyor gerçekten :)
Ben simgeleri niye kullanamıyorum? Mesajın altında mesaj simgeleri diye, kahve fincanı, ampul,kalp gibi birkaç simge var. Gülüşleri falan nereden buluyorsunuz?

Aslı, domatesli sucuk güzel görünüyor gerçekten :)
Ben simgeleri niye kullanamıyorum? Mesajın altında mesaj simgeleri diye, kahve fincanı, ampul,kalp gibi birkaç simge var. Gülüşleri falan nereden buluyorsunuz?

Evet güzel dene sen de.

Onları kızlar da kullanamıyordu.Ben sorup nasıl yapılması gerektiğini yollamıştım.Duruyorsa sana da yollayayım.

Böyle yapacaksın Selen.

Kullanıcı kontrol paneli - Seçenekleri düzenle - Çeşitli seçenekler - Standart editör - Toolbar - Değişiklikleri kaydet..

Son düzenleme:
Aslıc'cım çevirsek mi değil yemek toğine çevrildi zaten:KK1: Biz yürüyelim kilo verelim arkadaşlar dedikce habire kışkırtıyorsunuz bünyeyi :KK14:
Valla bende diyetlere falan bağlı kalamam öyle ki diyet yaptığım zamanlar da kendime yaptığım özel hiç birşey yoktu az yiyerek başarıya ulaşmış idim.
Şimdilerde de aynı azmi kendimden beklemekteyim ama biraz zor gibi görünüyor.:KK51:

Güzel şarkıymış Mukaddes ablam, dinliyorum şu anda.

Tabii Mukaddes abla, yürümeye devam.Kararlıyım :KK34:

Aslicim senin su sabahlari ac karnina yogurt kurunu yapiyorum fayda etti gibi sanki ya da bana oyle geliyor :))
selulit icin de boyle kolay formulun var mi ? Karin hareketleri de zor geliyor bana mekik cekmek ozellikle.daha kolay ama etkilisini ariyorum bu aralar.
Yemek konusu acildi mi kolay kapanmaz valla.
Biz de pazar kahvaltisinda gozlemeye taktik bu aralar.
Bir tam boy jazir yufkayi az zeytinyagi ile yagliyorum.icine rende kasar peyniri ile ince uzun kesilmis salam koyup kare seklinde katlayip, once isitilimis sonra az yag eklenmis teflon tavayi biraz daha isitip gozlemeyi koyuyorum .kapagi kapatip kisik ateste pisiriyorum.sonra kapagi acip biraz da kizarmasini sagliyorum.
Cesitlendirdik de digerini rendelenmis patates biraz beyaz peyniri tavada oldurup onu koyuyoruz.isteyen kirmizi biber karabiber de ekleyebilir.
Tatlisi da;yufkaya tahin pekmez karisimindan yayip ceviz rendesi tarcin dokup istersen biraz da bal dilimleyip katlayip pisiriyoruz.tadini gec kokusu olduruyor beni :)))

Toygar isikliyi ben de dinliyorum cok sakin bir sesi var.

Filizcim of offf, pekmezli cevizli gözleme, hiç denemedim ama düşüncesi bile acıktırıyor insanı :KK56:

Trekkinge devam; Pazar günü Gebze Tavşanlı'da Ballıkayalar Kanyonu'nda yürüyeceğiz...
Cevizli gözleme yiyebilirim, nasıl olsa yürüyeceğim bundan sonra :KK34:

Çok yorgunum, misafir vardı, yatıciim. Kısa kısa yazayım, sonra uzun uzun yazıcam.

Selenim, ham vücutla yürüyünce öyle oluyor. Millet antrenmanlı. Ben de geçelerde zaruri yürüyüş yaptım. Damarlarım şişti sandım. 2 gün zonkladı. Pazular, ayak taballarım, öldüm. Alıştıra alıştıra yürümekte fayda var.

Aslım, o sucuklunun biz pastırmalısını yapıyoruz arada. Sucuğun da çok yağı çıkıyor yav. Onun için, millet yağda sucuk yaparken, biz suda haşlıyoruz. Yağı suya çıkıyor. Süzüp yiyoruz.

Aç karnına yoğurt gaz yapmıyor mu? Hoş, tok karnına bile fena yapıyor.

Burayı yemek topiğine çevirirsek, tostopik olursunuz. Ben zati öyleyim. Arada bir iyi gidiyor işte.

Filiztoşum, iştahımızı iyi dürttün bu ara.

Aynen Emelim, ben de fazla yoğurt tüketemiyorum, gaz ve ekşime yapıyor.
Tostopik haa.:KK1: Olalım, sağlıklı olalım da, varsın tostopik olalım:KK34:

Yok gaz yapmiyor rezene cayi iciyorum ben.Aslicim tuvalet olayina gelince, alisti bunye cok gelmiyor.disarida alisveris merk.de giriyorum.hecen gazetede haber cikti.kultur merk.gibi bi yerde kadinlar tuvaletine gizli kamer a yerlestirmisler temizlikci kadinlar farketmis ama is isten gecmis tabii.cekilen cekilene.artik tirstim disarida tuv.girmeye.soyunma kabinlerinde de ayni risk var.kafede filan asla girmem.magazalarda da butik tarzi yerlerde soyumam.

Evet ya, korkutucu birşey, dışarıda tuvalete gitmek veya soyunma kabinleri.Dediğin gibi Filizcim, butik türü yerler daha tehlikeli bence de bu konuda. Ne diyelim, Allah iyi insanlarla karşılaştırsın...

Mukaddes abla şarkıyı çok beğendim.Tam ruh halime uygun.:KK14:Dün evdekilerle kavga ettim.Bir hafta on gün gider böyle.Kızgınlığım çabuk geçmiyor.Üç günlük dünya diyoruz ama olmuyor işte insan dayanamıyor.Sebeb yok ya ortada işte.Eften püften.Çabuk sinirleniyorum bu ara.Meditasyon müziği açtım kendime bugün:)))

Filiz demek iyi geldi yoğurt.Devam et bence.Ben de akşamları spordan önce yemeye başladım.Sabah pek midem istemiyor.Selülit için bol bol su ve hareket edeceksin.Gerçekten baya etkili ikisini bir arada yaparsan.Bir de ipek keseyle hafif hafif masaj yapacakmışsın.Ya da portakal,kekik ve susam yağıyla masaj.Göbeğim için biberiye yağı almıştım ben.Sürüp streçliyordum.Bir iki yaptım sıkıldım sonra.Mekiğe devam.

Gözlemeyi ben de arada yaparım.Güzel oluyor kaşarlısı,kıymalısı.Tatlı olarak yaptığını da biz tahin,şeker,fındık sürüp,küçük küçük kesip fırına veriyoruz.Bunun da tarifini diğer sitede vermiştim size.Bir de haşhaşlı yapmıştım tavada tatlı olarak.Ama resim de bekliyorum senden olmuyor böyle resimsiz.:KK1:

Emel yine mi misafir.Neyse gitsinler de gel rahat rahat.Sucuğu haşlamak mı.:111:O zaman ne anlamı kalır sucuğun.Yağına bandıra bandıra yiyeceksin ki bir anlamı olsun.:KK1:Arada yap tam yap ayol.Yoğurt bana gaz falan yapmıyor.Şimdi tok karnına yiyorum.Yemek topiği espiriydi yahu.Böyle iyi.

Filiz ben çarşıya gidecek olsam bir gün önce asla form çaylarından içmiyorum.Çünkü on saniyede gitmen gerekebiliyor.Bir gün başıma ne geldi.İçmişim form çayını.Müşteri var tuvalete gitmem gerek.Allahım napıcam diye düşünüyorum.Tam o sırada kadın ben bir yere uğrayıp geleyim demesiyle tuvalete koşmam bir oldu.şansım varmış o gün.ondan beri form çaylarına mesafeliyim.:KK1:Ben de okudum o haberi.Dışarıda pek tuvalet kullanmıyorum.Soyunma kabinlerinde de hep kafamı yukarı çevirip bakarım kamera var mı diye.Büyük alışveriş merkezlerinde olmaz sanırım öyle şeyler.

Selen nasıl geçti yürüyüşünüz.Ben çok severim dağ tepe bayır.Kimbilir ne zevkli geçmiştir.:119:

X