Hoşbeş Sayfası

Bana da gönderdin mi yivrum hemen gidip bakıyorum .Bu arada geçmiş olsun miğde sorunu yaşıyormuşsun ah ahh o miğde delinmesini hiç sorma bacım feci bi şeydi Allah kimsenin başına vermesin Endoskopiyide bayılarak yaptır öğürtün kalkmasın.
Şimdi sordum, bayıltıyorlarmış. Fakat telefonda sorduğum kız diğer sorularıma yanıt almak için başka birine bağlandı. Bağlanış, o bağlanış. 4 dk. oldu. Sana sorayım bari. Soru 1::KK37:Helikabacter Pylori'ye mideden alınan parçada mı bakıyorlar acaba, yoksa tükürükten falan mı Mukaddesim? Soru 2: Hortumun inceliği ne kadar? Ben yıllar evvel yaptırdığımda, neredeyse çamaşır makinasının hortumu kadardı. Doktor da biraz hoyrat mıydı ne, hart hart hızlı hızlı itekledi. İstemdışı geğiriyorsun onu yaparken. TV'de izledim yenilerde, şerçe parmağım inceliğinde. İncelmiş mi hakikaten hortum? Eskiden hiç böyle şeyleri düşünmezdim. Yaş ilerledikçe tırsar oldum herşeyden. Soru 3: Midenin delindiğini nasıl bildin. Önceden hiç şikayetin olmadı mı? Mide dışına asit masit, yiyecek, içecek çıkmış mı hacım?

Son düzenleme:
Günaydın canlar..:KK16:

Aslı'cım hep Karadeniz sahilini boydan boya gezmek istemişimdir bir türlü nasip olmadı . Enişten kızları yerine yerleştirince gideriz diyo .
Ben de o zamana kadar el ayak tutmaz şimdilerde gidelim diyorum. Öyle lafta gidip geliyoruz işte. Bakarmısın eklediğin resimlerdeki güzelliğe buralara gidilip görülmez de ne edilir.

Abla bak Memati enişte gideriz demiş bir de beğenmiyorsun adamı:)Gelin tabi güzeldir buralar.Tabi İstanbul kadar olur mu bilmem.Ben de orayı çok merak ediyorum.Gelsem heralde köyden indim şehire gibi ağzım açık kalır.O derece yani.:KK1:Gerçi dizilerden artık biliyoruz ama yine de çok merak ediyorum.

Emel endoskobiyi ablam da yaptırdı galiba.O kadar çok doktora gider ki takip edemiyorum onu.Akşam ben de sorarım.

İki saattir yemek topiklerindeyim.Aman Allahım ne marifetli bayanlar var.Özellikle Nevreste ve Elossa'nın topiğinde kendimden geçiyorum.Ne değişik güzel şeyler ekliyorlar.Bir tane tarifi gözüme kestirdim.Fransız tatlısıymış.Adı Flan.Fransız mutfağına da el attım.:KK1:Çok basit deneyeceğim.Kremayı pişirip,milföyün üzerine döküp fırına atıyorsun.

$lfvbk.jpg

$lfvcn.jpg

Kizlar ben kolay lahmacun yaptim cok guzel oldu.marketlerde satilan sipitler var.vakumlu posette ekmek bolumlerinde var ince yuvarlak kuru yufka gibi.onu ben firin tepsisine sigmaz diye corba kasesi capinda kestim.findik lahmacun oldu benimliler :) cig kiymanin icine cok ince dogranmis yesil biber ince kiyilmus domates tuz karabiber salca koydum biraz su ile dolma ici civikligina getirdim.sonra yuvarlak sipitlerin uzerini elimle biraz islatip kiymayi iyice yaydim.sonra firina ... Super oldu tadi.ayni lahmacun.

Şimdi sordum, bayıltıyorlarmış. Fakat telefonda sorduğum kız diğer sorularıma yanıt almak için başka birine bağlandı. Bağlanış, o bağlanış. 4 dk. oldu. Sana sorayım bari. Soru 1::KK37:Helikabacter Pylori'ye mideden alınan parçada mı bakıyorlar acaba, yoksa tükürükten falan mı Mukaddesim? Soru 2: Hortumun inceliği ne kadar? Ben yıllar evvel yaptırdığımda, neredeyse çamaşır makinasının hortumu kadardı. Doktor da biraz hoyrat mıydı ne, hart hart hızlı hızlı itekledi. İstemdışı geğiriyorsun onu yaparken. TV'de izledim yenilerde, şerçe parmağım inceliğinde. İncelmiş mi hakikaten hortum? Eskiden hiç böyle şeyleri düşünmezdim. Yaş ilerledikçe tırsar oldum herşeyden. Soru 3: Midenin delindiğini nasıl bildin. Önceden hiç şikayetin olmadı mı? Mide dışına asit masit, yiyecek, içecek çıkmış mı hacım?

Emelim resimlerini gördüm bayıldım yüz hatların okka gibi tam bir esmer güzelisin maşallah :KK42: bir on kilo da verebilirsen tam süper olacaksın .
Yalnız diyetisyen ve ciddi anlamda spor yapman şart evdeki rejimlerle olmuyo bacım hadi bu gün yiyeyim yarın yemem diyorsun kendimden biliyorum hep aynı hikaye yani.:KK1:şimdi cevaplara gelince.
Cevap:1Helikabacter Pylori işlemin ne olduğunu bilmiyorum benden böyle bişey istenmedi.
Cevap:2 Bayıltarak yapıldığından hortumun muhteveyatını hiç bilmiyorum:KK19: uyudum uyandım işlem bitmişti hortum falan yoktu ortalarda.ama bi hortum yemiştim ameliyata girmedn burnumdan sokmuşlardı miğdeme kol gibi o an miğdemin sancısından anlıyamadım ama sonradan burnumun içi yara olmuştu artık nasıl soktularsa o teleşta ölüm eşiğinde bi hasta olduğumdan onlarda haklılardı aslında.
Cevap:3 Yivrum miğdemle hiç sorunum yoktu benim o vakitler limon ağırlıklı rejim yapıyordum ama öle böyle değil hani 20 kilo verdiğim dönemlerden bahsediyorum üstüne ramazan oruç ta eklenince iftara yakın bi sancı pert oldum ben apar topar özel hastaneye orda da tomoğrafi yokmuş imzayı atıp doğru ssk ya apar topar işlemler jet hızıyla kendimi ameliyathane kapısında buldum ben . tabi miğde delinice asit karın boşluğuna yayılmış o da hızla zehirleyip ani ölüme sebep olurmuş doktor Mematiye beş dakika daha geçikilseydi hastayı kaybederdik demiş .

Cevaplarım böyle şekerim :21:çok yardımcı oldun dediğini duyar gibi oluyorum:KK49:

Abla bak Memati enişte gideriz demiş bir de beğenmiyorsun adamı:)Gelin tabi güzeldir buralar.Tabi İstanbul kadar olur mu bilmem.Ben de orayı çok merak ediyorum.Gelsem heralde köyden indim şehire gibi ağzım açık kalır.O derece yani.:KK1:Gerçi dizilerden artık biliyoruz ama yine de çok merak ediyorum.

Merhaba Aslı'cım :KK16:

İyi de Aslı'cım demekle olmuyo ki icraat lazım kızlar evlenecek te ben de Kardeniz turuna gidicem ölme eşşeğim ölme.:KK1:
yok be yavrum İstanbul'da cazibeliğini kaybetti bence tabi gezip görülecek yerleri çok var ama benim hayallerimde hep Karadenizin yeşili sisli puslu dağları sinop sümela manastırını gezip görmek çok istiyorum.

Aslıcım o milföylü tatlıda kramayı kendin mi yapıyorsun yoksa bi tarifi var mı?
Görüntü süper valla yapmak lazım .

Günaydınlar.

Emel ablamın kolundan iğne vurup bayıltmışlar.Kamera gibi birşey sokuyorlarmış galiba.O hiç anlamamış bile.Uyandığında herşey bitmiş.Korkma yani.

Filiz çok hamarat gördüm seni.:KK34:Sipit ne kız.Ben hiç duymadım.Hangi markette satılıyor.Resim çekip koysaydın keşke lahmacunlarını.Bir daha yeni birşey denerseniz çekip koyun.Biz de öğrenelim dimi:)Akşam tatlıyı yaptım.Ehhh işte yenir ama ikinciye yaparmıyım yapmam.:KK53:Hani denir ya bir numarası yok.Artan milföylerle de börek yaptım şipşak.İki milföyü açtım.Arasına peynir,kıyma koyup bardakla kestim.

$lgmnx.jpg $lgmpu.jpg
$lgmq7.jpg $lgmqh.jpg

Son düzenleme:
Kizlar ben kolay lahmacun yaptim cok guzel oldu.marketlerde satilan sipitler var.vakumlu posette ekmek bolumlerinde var ince yuvarlak kuru yufka gibi.onu ben firin tepsisine sigmaz diye corba kasesi capinda kestim.findik lahmacun oldu benimliler :) cig kiymanin icine cok ince dogranmis yesil biber ince kiyilmus domates tuz karabiber salca koydum biraz su ile dolma ici civikligina getirdim.sonra yuvarlak sipitlerin uzerini elimle biraz islatip kiymayi iyice yaydim.sonra firina ... Super oldu tadi.ayni lahmacun.

Filizcim bu da çok pratik bi tarif bunu da denemek lazım dermişimmm:KK1:
Bu arda facede gece yolcuları neden , meyhaneler sen şarkıları ekleişsin .
Ne tesadüf bende bu şarkıları dinleyin diyecektim sizlere.
Her ikisie çok güzel ama ben 'neden'i daha çok seviyorum nedense.:21:

Aslı'cım önce tatlısını artan milföylerden de börek gibi mi yaptın .
Ama birazcık yakmışsın galiba :KK1:hadi olur o kadarcık .

Merhaba Aslı'cım :KK16:

İyi de Aslı'cım demekle olmuyo ki icraat lazım kızlar evlenecek te ben de Kardeniz turuna gidicem ölme eşşeğim ölme.:KK1:
yok be yavrum İstanbul'da cazibeliğini kaybetti bence tabi gezip görülecek yerleri çok var ama benim hayallerimde hep Karadenizin yeşili sisli puslu dağları sinop sümela manastırını gezip görmek çok istiyorum.

Abla bu kızlar çocuk mu?Evlenmelerini niye bekliyorsun?Gerçi evlenseler fena olmaz da.:KK1:Gezilecek çok yer var da işte götürecek adam yok bizde.:KK1:Senin yine ümidin var Memati enişteyi hoş tut.:KK53:

Aslıcım o milföylü tatlıda kramayı kendin mi yapıyorsun yoksa bi tarifi var mı?
Görüntü süper valla yapmak lazım .

Evet abla kremayı kendim yaptım.Üç yumurtayı bir buçuk bardak şekerle çırptım.Bir bardak nişasta,bir paket vanilya ve bir kilo sütle pişirdim.Tarifte tereyağ yoktu ama almaya yakın bir parça da tereyağ kattım.:KK53:Sonra milföyleri merdaneyle açıp tepsiye yaydım.Üzerine krema ve fırına verdim.

Aslı'cım önce tatlısını artan milföylerden de börek gibi mi yaptın .
Ama birazcık yakmışsın galiba :KK1:hadi olur o kadarcık .

Evet abla milföyü fazla çıkarmışım.Artanları yuvarladım.Sonra açıp börek yaptım.Evet hafif yanmış gibi dursa da çaktırma.:KK53:Fırın sütlaca benzedi bu.

Beni korsancılığa teşvik ediyorsunuz ama.:KK53:Albümü indiriyorum şimdi.Bakayım şarkılara.

miğde delinice asit karın boşluğuna yayılmış o da hızla zehirleyip ani ölüme sebep olurmuş doktor Mematiye beş dakika daha geçikilseydi hastayı kaybederdik demiş .
Anem, işte benim de aynı böyle 12 parmak bağırsağımdan, bağırsaklarımın sağ tarafına doğru asit dökülüyormuş gibi yanma vardı. Fekat ben oyalanırken, mide ağrılarım geçti. Bakalım yarına inşallah ne var, ne yok belli olacak.

Sağol yığrum. Şişirdin beni. :KK54:Esmer güzeli ha. Rambaaa, Rumbaa. Şişkolaşalı iltifat almaya almaya iltifatı özlemiş ruhum. 90 kiloya düşsem tamam mı diyon sen şimdi bağa. :44: 60'a düşmem lazım ideal kiloma ulaşmam için, ama çooook zor. :KK43:

Filiztoşum, bunu dediğin çok iyi olmuş, tam benlik. Ama o alta koymaca neyse, onu bilemedim. Lavaş gibi bişey mi? Bir resmini koysan.

Aslım, senin tarif de pek güzele benziyor. Ev yapımı krema seviyorum ben. Laz böreğinde de krema var ya, çok merak ediyorum, hiç yemedim. Fırında pişmiş krema güzel olur herhalde. Bir de pastacı kreması tarifi buldum. Tam istediğim gibi. Pastalara onu koyuyorum. Sen Mutfağım'ı seyredemiyorsundur çalıştığın için. Benim face'de beğendiğim sayfalarımın içinde var. Bir gözat istersen. Çok güzel.

Son düzenleme:
Size, iyi ki buldum dediğim Pastacı kreması tariflerimi veriyorum. Koyun bir kenarda bulunsun. Ben vanilyalısını yapıyorum. Pasta tabanına da, muzlu rulo pastaya da, bisküvili pastalara da kullanıyorum. süper oluyor.

Muzlu rulo için de aşağıdaki pandispanyayı yaptım. İlk defa bu kadar güzel pandispanya yaptım. Mandalina yerine benim kremadan ve muz kullandım. Bunu da kaydedin bir kenara. Haa, yağlı kağına hamurunu dökünce, dikdörtgen şekilde yayın ki, düzgün olsun. Ve çok çabuk pişiyor, aman yakmayın.

Son düzenleme:
Filiztoşum, seninkinin bir benzeri. bu katkat. Hamuru da un, tuz, su. Biz sıkma yapıyoruz bu lavaştan. Ama hazır satılanlar çok sert. Evde yapınca daha iyi. Aytoş'a gösterdim seninkini, doktor işimiz bitsin yapıcaz inşallah. Gel de recim yap anasını satiiiim.

Son düzenleme:
Emel seyrediyorum arada o programı.Televizyonum var ama terste kalıyor diye pek açmıyorum.Ben hatırladım Filiz'in dediğini.Bim'de satılıyor.Bir kere almıştım lavaşa benziyor diye ama lavaştan kalın.Güzel değildi ama lahmacun olabilir onunla.Bak bunun biraz incesi.Benim de bu ara yiyesim var banane yaaaa.:84:

$buVhK.th.jpg

Kremayı da not edeyim kenara.Üfff ne güzel görünüyor o pasta.Son eklediğine Kayseri yağlaması diyorlar galiba.Dediğim topiklerde çok eklediler onu.

Kızlar, gittim yaptırdım endoskopiyi. Anam anam. Benim alerjik astımım var diye bayıltmadılar. Gırtlağıma uyuşturucu bir fısfıs, o kadar. O hortumu sokarken, gitti nefesim. Burnumdan da hava girmiyor, ağzımdan da. Boğulacak gibi oldum. Öğ, öğ diyorum, kasılıyorum, oksijen yok. Sonra zor bela nefes aldım. Neyse ki doktor insan ruhundan anlayan biriymiş, tatlı tatlı sözler edip rahatlatıyor insanı. Öküzün birine denk geleydim, iyice korkacaktım. Birinin de parmağını sıktım ama, artık kimse bilmiyorum. Mide iltihabı, Safra gastriti, LES yetmezliği yazmış tanıya. Bir de parça aldılar. Onun sonucu Haftaya Çarşambaya. Midem iyileşti dediğimde böyleyse, o en kötü zamanlarındayken yapılsaydı, sonuç nasıl çıkardı bilmiyom. Ben de dayanamazdım herhalde. İşte büle. Daha parçanın sonucuyla haftaya gidicem sonuç göstermeye.

Emelim gecmis olsun.zor kismi atlatmissin.parcanin sonuc da iyi cikar insallah.
Pastaci kremasini not ettim ben.pastacilar vanilya yerine de cubuk vanilya kullaniyormus.yanmis dal gibi.aciymis tadi isirinca cok az rendeliyorsun.bizim hazir paketler cskmaymis.
Asli dogru diyorsun Bim de de var Migroslarda da.lavas sipit hepsi ayni gibi.tadi cok guzel oldu.biz ondan durum de yapiyoruz .cok az ekmek kizartma mak.isitip icine hazir donmus doner koyduk pul biber filan mis oldu.
Rejim olaylari fena .ben yiyip yiyip bitki caylarina verdim kendimi :)))
Muko abla sen de annem gibisin.bize siz evlenin onu yapicam bunu yapicam diyor.artik vicdan yapiyorum.bekletmeyin isteklerinizi.o da bizi uzuyor.

X