Hoşbeş Sayfası

Merhaba Gençler..
Efendim dün ilk gittiğim doktora gittim çekilen emarı görünce bu nasıl emar nasıl kisttir gelde çık işin içinden gel ben seni ameliyata hazırlıyayım bu işi kökünden halledelim dedi.
Ben de ilaçla küçülme durumu olamaz mı dediğimde genç olsaydın olabilirdi ama şu halde hiç şansın yok , olmadı üç ay sonra gel tekrar bakalım dedi bu arada kan tahlili istedi sabah onu da yaptırdım . Acaba diyorum biran evvel ameliyat olup kurtulsam mı yoksa beklemeye mi alsam bilmiyorum kafam karıştı , çok kararsız kaldım.

Seranad[/B] romanı. Mutlaka alıp okuyun. Mıhtar emrediyii. Elimden bırakamadım, 2 günde bitirdim.

Ah Emel'im o kadar çok seviyorum ki kitap okumayı ama gerçekten hiç vaktim yok .Kızlara söyleyeyim de onlar okusunlar.

Ben kediler de oluyor saniyordum.mihtar didiyse dogrudur :)
muko abla sen daha iyi bilirsin tabi ama bence ol.is uzadikca zor oluyor.buyur mu acaba geciktirirsen sonra baska sorun cikmasin.en az iki doktor ayni seyi soyluyorsa tamamdir o is.
Bu aralar annem insan iliskilerine takti.aslinda hak da veriyorum.insanlara iyilik yapiyorsun sevgi kelebegi oluyorsun kazik yiyorsun.en yakinlarindan bile.herkes de bir plan, bir hesap.tam dostlugunu aciyorsun hop bi kazik.o zaman da herkese mesafe koymaya basliyorsun tam guvenemiyorsun.e o zamanda is samimiyetten kopuyor.
Her gun bi tanidigi masaya yatiriyoruz valla :))

Mukaddesim, ol kurtul aman. Fırfrlı yımırtanı mı alacaklar sadece.İkisini birden mi. Laparoskopiyle de alırlar. Rahim kalacak mıymış acıba. Aldır gitsin. Saatli bomba diyormuş gavurlar, aldırıveriyorlarmış.

Filiztoşum, kazık yiye yiye kazık yememeyi öğreniyorsun. Herkes akıllı, herkes uyanık. Kazık yiye yiye öyle bir zırhlandım ki, insanına göre muamele ediyorum. Asla eski tavizlerim yok. Mesela, bankadan arkadaşlar arıyor çok özledim falan. Gelmek istiyorum diyorlar. Ülen sen niye buyur gel demiyorsun. Gelmeyi bilirler, buyur etmeyi bilmezler. Ben de hiç utanmadan, ben de bir sana gelmek istiyordum nicedir diyorum, bakıyorum ses kesiliyor. Bu sefer de, dışarıda buluşalım diyoruz. Biri kitap, dergi mi istiyor, yemin ettim diyorum, vermiyorum. Giden gelmedi, dağınık, yırtık, kirli geldi. Yemin ettim. O kadar. Bazı şeyleri yapıp kötü olacağıma, yapmayıp kötü olayım veya bu şekilde kabullensinler beni. Artık felsefem bu. Bir çok sırrımda kendimde saklı. Size yazdığım bazı şeyleri asla çevremdekilerle paylaşmıyorum. Paylaşmamayı öğrendim. Çünkü zayıf anında bir sıkıntını, bir özelini paylaşıyorsun, dertleşiyorsun. Sonra bakıyorsun onunla paylaştığın şey sana silah olarak dönmüş veya başalarının yanında da konu ediliyor. Biraz geç oldu ama, öğrendim insanlara karşı ne mesafede durmam gerektiğini.

Mıhtarın önerdiği kitaba laf eden olmamış Mıkaddesim haricinde. Okuyunca, iyi ki okumuşum diyeceksiniz. Can oğlanın kürk mantolusunu okumayı biliyorsunuz da, can mhtarın dediği kitaba niye kayıtsız kalıyorsunuz ülennn

Son düzenleme:
Dogru diyorsun mihtar ama insani indanliktan cikardilar valla.duygularim koreldi artik.
Kitabi duymustum biliyorum.zaten bu aralar yine cok kitap okuyorum yazdim onu da listeye.filmini yaparlar belki.uygunmu filme cekilmeye.
Merhamet de Hande Altaykinin Kahperengi romanindan.ilk bolum tam hayal ettigim gibi olmus.kitap cok guzel ve akiciydi.
Kelebegin Ruyasi icin ne dusunuyorsunuz.ben giderim herhalde.

İyi bak herşey yoluna girmeye başlamış.Kedilerin evin içinde nasıl üşütüyor.Hiç dışarı çıkmıyorlar dimi.O ruh hali bende de var.Bu aralar hayat çok anlamsız gelmeye başladı.Beni heyecanlandıracak bu monotonluğu bitirecek birşeylere ihtiyacım var.

Köpekler de regl mi oluyormuş.Demekki regl günlerinde milleti ısırıyor bunlar.Çok sinirli olunuyor ya.

Serenad'ı birkaç kişiden daha duydum bu sitede.Ablama diyim de alsın.O çok kitap okur o alsın ben de faydalanayım.

Filiz şunu bilir şunu söylerim ailenden başkası yalan.Ne kadar iyi samimi de olsan mutlaka bir kazık yiyorsun sonunda.Onun için ben kimseyle hiç canımlı cicimli olmam.Sırrımı da asla paylaşmam.Bir size anlatıyorum burada işte.Bazılarına bu soğuk gibi görünse de ben böyleyim.Arkadaşımın babası var beni çok seviyor.Niye eve gelmiyorsun der.Ben öyle kimsenin evine çat kapı gidemem.O öyle istiyor.Arada laf sokuyor.Salaklığa yatıyorum hiç tınmıyorum.Huy işte kimseyle fazla samimiyet iyi değil.Hep bir mesafe olacak.Geçmişe bakıyorum hayatıma giren insanlara.Sanki o ortamlarda biz bulunmamışız sanki hiçbirşey paylaşmamışız gibi.Hepsi hayal geliyor.Ama hayatın şartları bu.Herkesin kendine göre dertleri tasaları var.Bu yüzden içe dönük olduk.Keşke hiç çıkarsız menfaatsiz olunsa ama insan doğasına aykırı sanırım bu.

Abla senin kistini çok merak ettim.Doktorları bile şaşırttığına göre enteresan birşey.Abla iki doktor da aynı şeyi söylüyorsa ol kurtul diyeceğim ama uzaktan demesi kolay geliyor.İlacıda mı densesen acaba?Çok büyükse de ilaçla geçmiyor sanırım.İyi düşün taşın en doğru kararı yine sen verirsin.

Son düzenleme:

Emel ne iyi diyormuşsun.Hep gelelim hiç çağırmayalım.Ablamın da var böyle bir arkadaşı gıcık oluyorum.Bize on kere geldiyse ablam daha bir iki kere gitmiştir.Biz her gelmeye önüne ne koyacağımızı şaşırıyoruz,ablam haberli de gitse bir kuru çayla gönderiyor.İşin kolayını bulmuş evine gelen arkadaşlarına ay sen kahveyi benden iyi yapıyorsun,ay senin kısırın çok güzel oluyor diyip çıkıyormuş işin içinden.Ayıp vallahi.Ablam ben onu öyle kabul ettim diyor saf ya bizimki.

Kitapta aşk var mı sen onu söyle.Aşk yoksa okumam

Son düzenleme:

Filiz biz bu duyguları nasıl geri getireceğiz.

Merhamete biraz baktım.O nasıl baba yahu.Kız da çok dişli yalnız.Hoşuma gitti.Küçük olarak ama büyüğünü pek sevmem.Ulubatlı da nasıl zayıflamış öyle.Çocuk gibi kalmış.

Kelebeğin Rüyası'nı sabah çok methediyorlardı.Başyapıtmış.Bize gelir yakında nasıl olsa bakarım şöyle göz ucuyla.

Günaydınlar efenim.

Emel'im sade fırfırlımı değel rahim yımırta felan alacak bu satten sonra sana ne lazım rahim yımırtaceğiz toplar hepsini alırım diyi bu öğlen kanıda götürücem kemik ölçümüyle beraber bakalım ne diyecek hem ben ameliyata yattıktan sonra hiç önemli değil bütün mesele o masaya yatabilmekte.Bu arada kemikl ölçümdeki bütün değerler normal çıkmış bunca darbeye sağlam kalabilmiş kemiklerim demek Laporoskopiyle bunca alet edavat alınır mı bilmem ama onuda bu gün sorayım bakiyim.

Emel pisilerin nasil oldular?bol bol sifalar diliyorum.
Asli gercekten de insanlarda ikram diye birsey kalmamis.cok eski tanudiklarimiz akrabalarimiz aradinda bile var.gidiyorsun oturmaya sadece bi cevizli lokum alip bi cayla agirliyorlar.ya da sadece kek yapip cagiriyorlar.biz borek yaplim tatli ne yapsak hadi bi de salata tarzi bisey olsun derken icimize valla.

Karsi komsumuza akrabalari geliyor saat 2 de gelip 4 te gidiyorlar :)) hic birsey ikram etmiyorlar herhalde :)

Aslıcım resim çekiop koymasını bilsem ulturosonu koyacam şuraya .. Gerçekten enteresan ama ben sana şöyle anlatayım iki yumurtayı yan yana birleştir yatay bi şekilde sağ kasığının üzerine yatırBilmem anlatabildim mi ..Evet işte bütün mesele bu olmak yada olmamak. Bu kadar üst üste ameliyat oldum hiç korkmadım demek her sene olmak arayı bu kadar açmamak lazımmış.
Yavrum bu doktor ilaç için çok geç , yaşlısın dedi . ikinci de ameliyat demişti ben olmasam falan deyince takip süresinde ilaç veririz şansa bi deneriz ama umut vermiyorum demişti. Bir de diyorum bu arda daha da büyür başıma başka işler çıkarsa . Senin memati enişten de yaza ol mimarın son senesi kızın derslerini etkileme diyor.İşte böyle arada bi deredeyim.

Filiz'cikim, harıl harıl yazarken seni görmemişim .
Nasılsın canım iyisin inş.

Kelebeğin Rüyası'nı bende çok merak ediyorum, gitcem inş..

Emel'im Aslıy'la aynı fikirdeyim aşk varsa o serenad okunur arkadaş .Yoksa tat sökmez hacım..

Bizimkiler de ne zaman oturmadan gelseler eve aç düşüyorlar.Biz de her hafta gelen mahalle komşularımıza sofra donatıyoruz.Aynen biz beş çeşit yapsaksak az birşey yaptık sanıyoruz.

Abla biraz olsun çözdüm senin kisti.Bence o ilaçla geçmez.Sen en iyisi bir çocuk daha doğur doğum sırasında alırlar çocuk da aradan çıkar.Burada okuyorum öyle oluyormuş.Memati enişte de çok biliyor.Ya daha da büyürse kist.Kızın derslerini niye etkilesin.Hastanede kalacağın iki gün bence.Eltinler yardımcı olurlar zaten evle ilgili konuda.Off çocukların üstüne bu kadar düşmeyin.

Muko ve Selen de tek mesaj yazıp kaçtılar.Onlara o kadar şey yazdık buradan.

Hem ne film olur layıkıyla yapsalar. serenad da çok akıcıydı. Annem elinden düşürmeden hızlıca ilerleyince merak ettim de okudum. İyi ki okumuşum. Merhameti izledim, sonunu izleyemedim. Bişeyle çakışıyor. Kelebegin Ruyası'nı pek övdüler, merak ettim ama, gitmem. nasılsa kısa süre sonra TV de izliyoruz.
Pisiciğim iyi gibi görünüyor maşallah. Ama idrarını çok fazla yapmıyor sanki diğerleri gibi. Bu arada idrar takip edicem diye, kedilerin peşinden banyoya girip çıkmakdan helak oldum haftalardır. Dua et appplası.

Ohoo yemek saatine denk getirip hergün ya da günaşırı gelen bir komşumuz vardı. Yemek saatlerimizi değiştirdik. Tövbe tövbe. Ayten teyzenin evinde buluşalım diye randevulaşan komşular mı istersin. Hepsinin yerini yaptım. Ama alışkanlık, ikramsız gönderemiyoruz aniden gelenleri bile. Hiç birşey yoksa kısır yapar yediririz en azından. Demeden edemiyecem, meyvesiz de yollamaz çoğu zaman annem geleni. Daha edemezse ellerine tutuşturup yollar. En sonunda kota koydum, sen kimin evine gidip meyva yiyorsun diye. Biraz dinler oldu beni.

Romanda aşk var, hem de ne aşk. Aşk istiyorsan, bir roman daha okudum yeni. Canan Tan'ın "Yüreğim Seni Çok Sevdi" fena değil işte.
Ben aslında pek roman okumam. Daha yaşanmışlığı olan şeyleri seviyorum. Aytoş meraklı. Bazen onun tepkisine göre merak edip okuyorum.

Muko ve Selen de tek mesaj yazıp kaçtılar.Onlara o kadar şey yazdık buradan.
Ne bekliyordun bu zillilerden.

Mukaddesim 2 gün yatırıyorlar. Aynı gün ayağa kaldırıp gaz çıkart, gez diyorlar. Kimseye bişey olmaz merak etme. Sen kendini düşün. Eltiler nöbetleşe 2 gün yanında duruversinler. O kadar takma kafana, kolay ameliyat. Ameliyattan sonra da emir ilacını içmeyi unutma hacı. Muck. Kemikler iyiymiş maşallah. Daha yaşın kaç . Yeni menapoza girmedin mi. Bundan sonra dikkat edeceksin kalsiyumuna d3'üne yığrum.

Son düzenleme:
Ne zamandır delüğanlı resmi yüklemiyoruz. Mukaddesim, sana ameliyat öncesi moral olsun hacım.

Ben de şu meyve ikramını hiç anlamam.Gereksiz buluyorum.Senin annen de benimki gibi desene.Konu yiyilip içilen değil ama sana kıymet vermeyene sen niye veriyorsun.Konu bu.

Yüreğim Seni Çok Sevdi'yi ben beş sene önce falan okumuştum ve bayılmıştım.Kadın karakter çok aptaldı,öyle bir aşkı bırakıp gittiği için.Adı da Aslı'ydı galiba dimi.Pek hatırlamıyorum şimdi.Tamam çarşıya gittiğimde alacağım Serenad'ı.Aşk varsa kaçırmamak lazım.Annen kitap okuyor ne güzel.

Ahh Canselll.Gözüm gönlüm açıldı sabah sabah.Ben bu gazla temizliği çabucak bitiririm.Eline sağlık Emel.

Muko abla Bruno Mars sarkilari guzeldir.bizim Sedar Ortac ayari bi sarkici.kardesimle bu aralar buna taktik.bizim arabeskcilere burun kiviriyoruz ama yabanci olunca is ben yabanci sarki dinliyorum diyoruz e bu abiler ablalar da bizimkilere es sarkici.Adele denilen kiz ebru gundes,linet ayari.beyonce hadise tarzi.witney houston da bi isin kibariyesidir.

Emeltos senin pisicanlara dua ediyorum Allah sifalar versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…