Hıdrellez 6 Mayıs

Benim annem bebek yapmıştı evleneyim diye
daha senesi geçmeden aynı model birisiyle evlendim.
Anamın kastı vardı vardı herhalde bebek esmer japona benziyordu

Son düzenleme:
Ben de bir iki ay önce annemler yanıma geldiğinde resimleri çizdim, kırmızı bir tülün içine bozuk paraylaberaber sardım bağladım anneme teslim ettim. o gün bugündür gülün altına gömülmeyi bekliyorlar inşallah perşembe günü ya da gecesi annemin uğurlu elleriyle gül ağacının dibine gömülecekler :) burda apartmanların arasında gül ağacını nerden bulayım ben,memlekette bahçe gül dolu anneme biraz iş çıkacak ama olsun :)
evimde de iki tane saksı çiçeği var, benzer resimler çizip onların dibine de bırakacağım, allah nasip eder de kalkabilirsem sabah namazına kalkacağım kapıyı pencereleri açıp bereket dolsun diye dileyeceğim ben de. ha bir de cüzdanımı açık bırakıp yatacağım :)
hatta yüzüğümü çıkartıp gömmeyi de düşünüyorum, ki artık sağdan sola geçsin bi de artık adı alyans olsun :)
allah dualarınızı dileklerini kabul etsin

bende küçükken hıdırellezde göğüslerime fincan kapamıştım küçük olsun diye

bin pişmanım şimdi fincandan daha küçük göğüslerim

bu sefer tas kapıcam ki büyüsün

perşembe gecesi mi yapmamız gerekiyor kızlar

bide evlilik olsun istiyorum sevgilimle onun için ne yapabilirim

ne diyosun
buna da el atabileceğini hiç düşünmemiştim, ampul yandı beynimde

ben de sevgilime evlilik olsun diye ikimizi gelin damat gibi çizdim bir de gelin arabası çizdim evleniyoruz yazıyo üstünde :)

ne diyosun
buna da el atabileceğini hiç düşünmemiştim, ampul yandı beynimde

ben de sevgilime evlilik olsun diye ikimizi gelin damat gibi çizdim bir de gelin arabası çizdim evleniyoruz yazıyo üstünde :)

inşallah yine etki gösterir

pencere dışına çizsem bunu olur sanırım demi canım

gül ağacını bulamam çünkü

inşallah yine etki gösterir

pencere dışına çizsem bunu olur sanırım demi canım

gül ağacını bulamam çünkü

benim de gül ağacı bulma şansım yok, anneme memlekete dönerken çizip vermiştim o gömecek bahçedekilere.
ama ben evimde de yapacağım, hem iki tane saksım var onların dibine gömeceğim, hem de pencereye asacağım illa ki bi yerden denk gelecek hızır a.s.
inşallah
allah kabul etsin canım
bi de sabah ezanıyla kalk camları aç cüzdanını falan açık bırakarak yat sabah kalktığında alırsın
ha bir de madeni bi para koy çizdiğin kağıdın içine, kırmızı bişeyin içine sar, öyle koy
sonra o parayı cüzdanında sakla bereket getirir inşallah
öyle diyorlar, ben bu yıl ilk kez yapacağım çok heyecanlıyım :)

1. olarak cüzdanımı da sabah açacağım demi canım
2.si ben evimde değilim okul nedeni ile sinoptayım evde saklsı bile yok o yüzden
pencereye çizmek ideal benim için bide bunları yarın akşam yatsıdan sonra yapacağız demi canım çok soru sordum hakkını helal et

İnşallah hepimizin dilekleri gerçekleşir :119:

amin amiiin

bide ben cüzdanıma gazeteden kağıt para yapmıştım koymuştum geçen sene
bu sene cuzdanım dolu elime para geçiyor şükürler olsun
yine yapayım bari
ama baya tutumuştum onları cüzdanımda

Bende boş kağıda para resmi çizip koyayım bariii hem güzel resim çizerim inş. tutar

sinopta olduğuna inanmıyorumm
ben sinopluyum ve annemler sinopta:) tesadüfe bak:) sana bizim evi tarif edeyim oraya git bizim bahcedeki güllerin dibine göm :)

cüzdanını geceden bırak
ikindiden sonra diye biliyorum canım

Bende boş kağıda para resmi çizip koyayım bariii hem güzel resim çizerim inş. tutar

gelsin paralar euro dolar falan yazak üstlerine hatta

canım gece nasıl giderim çıkamam dışarı valla
cüzdanımı gece bırakıyım bari ben hem ikindi hem akşam kapayım şu tası bari
yarın elimde tasla dolaşıcam

canım gece nasıl giderim çıkamam dışarı valla
cüzdanımı gece bırakıyım bari ben hem ikindi hem akşam kapayım şu tası bari
yarın elimde tasla dolaşıcam

bizim ev de şehrin bir ucunda yoksa hiç sorun olmazdı canım
gene de nerde olduğunu söyle belki bi yolunu buluruz
gerçi niyet önemli sen gönlünden geldiği gibi var olan imkanlarınla yap, yaz çiz as cam kenarına allah kabul edecekse gülün dibi denizin camın kenarı önemli değil
allah gönlüne göre versin,
yalnız senin değil tüm dileyenlerin inşallah

amiin canım düşünemen bile yeterli oldu vallaha

Kızlar konuyu arıyordum ben de şükür buldum:) Ya kafam her yıl olduğu gibi karıştı benim.Kimi gül ağacının dibine gömüp dilekleri sabah alıyomuş,ben hep gömüp bırakıyorum orda ondan mı olmuyo dileklerimin bazıları acaba? Bu arada kızlar eğer gül bulma gibi bi imkanınız yoksa ve küçük taşlar bulabilme imkanınız varsa balkonunuza da çizebilirsiniz dileklerinizin resmini.Hayırlısıyla bu yıl ben erkenden kalkıp,kapı pencere,çeyiz sandığı,cüzdan,baklagil kavanozlarının ağzını yani ne bulursam açıcam Hıı bir de az önce okudum nette bi inanışa göre de şöyle bişey varmış.Kısmet için;tuzlu yiyecekler yiyip su içmeden uyunursa,düşünde altın tasla sana su verecek kişinin koca adayı olduğuna inanılırmış veya gelin maketi yapıp gül dalına asarsan gece rüyanda evleneceğin kişiyi görürmüşsün.Hepsini yapmak istiyorummm bu sene... Allahım hepimizin dualarını kabul etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…